MANİPÜLE ETMEK YASAKTIR

MANİPÜLE ETMEK YASAKTIR

MANİPÜLE ETMEK, İLGİLİ ALANLARIN ZİHİNSEL VE DÜŞÜNSEL YAPILARINI KULLANARAK, ONLARA BİR ÇOK SAHTELİKLER ŞEKLİNDE YAPILANMALAR İÇERİSİNDE BULUNARAK, KENDİ AMACI İÇİN KONTROL ETMEK ÇALIŞMALARINA VE BU DURUMU GİZLİCE YAPABİLMEK UYGULAMALARINA VERİLEN İSİMLERDİR. ÖRNEKLE BİR KONUŞMA İÇİNDE GİZLİCE MANİPÜLASYON YÖNTEMİ KULLANILARAK ASLINDA ONUN ZİHNİNDE BİR OLUMSUZLUK VE ONU YÖNLENDİRME AMACINI UYGULAMAK İÇİN CÜMLELER KURULABİLİR, BU ŞEKİLDE NORMAL DAVRANIŞLAR SERGİLENEBİLİR, BİR AMACININ OLDUĞUNU GİZLEYEREK ALENİ VE GİZLİCE DÜŞÜNSEL VE ZİHİNSEL YOLLARLA İLGİLİ ALANLARI ETKİLEMEK İSTEYEBİLİR VE İŞTE TÜM BU OLUMSUZ YAPILANMALARA, DAVRANIŞ VE HAREKETLERE MANİPÜLE ETMEK DENİLMEKTEDİR VE ŞİX YAŞAMININ BÜTÜN ALANLARINDA MANİPÜLELER TAMAMEN YASAKLANMIŞTIR. NİYETTEN OLAYLARI ALGILAMAK VE ANLAMAK ÖZELLİKLERİNDE OLAN VE YASAKLAMAK ÖZELLİKLERİNDE OLAN YASAK BİLGİLERİ SÖZ KONUSU İKEN ZATEN ŞİX YAŞAMINDA BU GİBİ DURUMLAR ASLA YAŞATILAMAZ. ANCAK DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNDE OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARININ SIKLIKLA KULLANDIĞI MANİPÜLASYONLAR GEREKEN ŞEKİLDE YASAK BİLGİLERİNCE ENGELLENİR, YOK EDİLİR. BİLGİ GEREKEN BÜTÜN ÇALIŞMALARI YAPAR.

ANTİ OBSEDÖR MANİPÜLE OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARININ ZİHİNSEL OLARAK NASIL BİR OLUŞUM İÇİNDE BULUNUYORLARSA, ONLAR İÇİN DÜŞÜNMEK, KARAR VERMEK NE İSE BUNLARI SONLANDIRMA VE YOK ETME ÇALIŞMALARI YAPAN, ONLARIN DÜŞÜNSEL VE KARAR VERMEKLE İLGİLİ OLAN BÜTÜN ALANLARINA SALDIRARAK YOK EDİLMELERİ İÇİN İMKANLAR SAĞLAYAN, ONLARI MANİPÜLE ETMENİN YOLLARINI BULARAK YOK EDİLMELERİ İÇİN YAPILANDIRAN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.

MANİPÜLE TEDAVİ VE BAKIM ÖZELLİĞİ
OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARININ ÖZELLİKLE ŞİXİN ZİHİNSEL ALANINDA MANİPÜLASYONLAR MEYDANA GETİREREK ONU RAHATSIZ ETMESİ YOLLARINI BİLEN, BU KONUYLA İLGİLİ OLARAK ETKİLENMİŞ BÜTÜN ZİHİNSEL ALAN ENERJİLERİNE VE VARLIKSAL ALAN YAPILANMALARINA GEREKEN TEDAVİ VE BAKIM ÇALIŞMALARININ YAPAN, OBSEDÖR BÜTÜN MANİPÜLASYONLARI YOK EDEREK GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞAN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ, BÜTÜN VARLIKSAL ALAN ENERJİLERİ ÜZERİNDEKİ OBSEDÖR MANİPÜLELERİ SONLANDIRIR.