BULANIKLIK YASAKTIR

BULANIKLIK YASAKTIR

BULANIKLIK, BİR KARIŞIKLIKTAN MEYDANA GELMİŞ OLAN VE ÖZELLİKLERİNCE NE OLDUĞU ANLAŞILAMAYAN DURUMLARA, OLAYLARA, KONULARA, GÖRMELERE, ANLAMALARA VERİLEN İSİMLERDİR. BİR ALANIN BULANIK OLMASI DEMEK, O ALANDAKİ ÖZELLİKLERİN VE İÇERİKLERİN ANLAŞILAMAMASI ANLAMINA GELMEKTEDİR. BULANIKLIKLAR İLGİLİ OLDUĞU ALANLARDA ANLAŞILMAZLIKLAR MEYDANA GETİRMEK ÖZELLİĞİNDE OLUMSUZLUKLARDIR. İŞTE BU AÇIKLAMA İLE ŞİX YAŞAMININ BÜTÜN ALANLARINDA BULANIKLIKLAR YASAKLANMIŞTIR. ÖRNEKLE SİS BİR BULANIKLIK DEĞİLDİR, O KENDİ OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ OLARAK İÇERİSİNDEKİ SAKLAMAKLA İLGİLİDİR ANCAK BULANIKLIK SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA BİR KARIŞIKLIKLA ORTAYA ÇIKAN ANLAŞILMAZLIKLAR SÖZ KONUSU EDİLİR. ŞEKLİNDE ÖZELLİKLE BULANIKLAR MEYDANA GETİRMEKLE İLGİLİ OLARAK BÜTÜN ALANLAR YASAKLANMIŞTIR. GÖRME BULANIKLIKLARI, DUYMA BULANIKLARI, KAVRAMSAL BULANIKLIKLAR, DURUMSAL BULANIKLIKLAR ŞEKLİNDE BULANIKLIK YASAĞI BÜTÜN ALANLARDAKİ BULANIKLARI YOK ETMEKLE İLGİLİ OLARAK, BÜTÜN ALANLARDAKİ ÖZELLİKLERİN AÇIK VE SEÇİK BİR ŞEKİLDE BİLİNMESİNİ SAĞLAYARAK GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.

ANTİ OBSEDÖR BULANIKLIK OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARININ KENDİ YAPILANMALARI İÇERİSİNDE, BİLGİSEL OLUŞUMLARI VE KAVRAMLARI VE ALANLARI İÇERİSİNDE BULANIKLIKLAR MEYDANA GETİRMEKLE İLGİLİ OLARAK ÇALIŞAN, ONLARIN KENDİLERİNE DAİR HİÇ BİR ŞEYİ ANLAYAMAMALARINI SAĞLAYAN ANTİ OBSEDÖR BULANIKLIK ÇALIŞMALARI İLE YOK EDİLMELERİNE İMKAN SAĞLAYAN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.

BULANIKLIK TEDAVİ VE BAKIM ÖZELLİĞİ
OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARININ VARLIKSAL ALAN YAPILARIMIZDA VE ENERJİLERİMİZDE BULANIKLIKLAR MEYDANA GETİRMEKLE İLGİLİ OLARAK YAPILANDIRDIKLARI BÜTÜN SORUNLARI YOK EDEN, BÜTÜN SORUNLU ALANLARIMIZDA AÇIK VE SEÇİK BİR ŞEKİLDE BÜTÜN OBSEDÖR SORUNLARI ORTAYA ÇIKARAN VE ONLARIN TEDAVİ VE BAKIM VE SAĞLIK ÇALIŞMALARI İÇİN YAPILANDIRILMASINI SAĞLAYAN, OBSEDÖR ETKİLER ALTINDA KALMIŞ ALANLARIMIZDAKİ SORUNSAL BULANIKLIKLARI YOK EDEREK BÜTÜN SAĞLIK BİLGİLERİ İÇİN EN İYİ ÇALIŞMA ORTAMLARINI YARATAN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞIR.