MAHKUMİYETLİK YASAKTIR

MAHKUMİYETLİK YASAKTIR

MAHKUMİYETLİK, HAKKINDA BİR KARAR VERİLDİKTEN SONRA, BU GENELLİKLE BİR HATA YAPMASI, DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNDEN ÖRNEKLE BİR SUÇ İŞLEMESİ ŞEKLİNDEKİ DURUMLARLA BİR CEZA GÖRMESİ, BİR KAPATILMA VE HATASINA GÖRE BİR ZORUNDA CEZALAR ALMASI ANLAMLARINA GELEN UYGULAMALARDIR. BU DURUM ŞİX YAŞAMINDA TAMAMEN YASAKLANMIŞTIR. DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNDE ZAMANIN GEREKLERİNE GÖRE UYGULANMASI SÖZ KONUSU OLMUŞ, OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARININ ETKİLERİ İLE SUÇ İŞLEMEK KONUSUNDA ELVERİŞLİ YAPILARI İLE BAZI İNSANLAR VE OLUŞUMLAR EN İYİ MAHKUM EDİLEREK SUÇ İŞLEMELERİ ÖNLENMİŞTİR. BU DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNDE YAŞATILABİLEN ANCAK ŞİX YAŞAMINDA SÖZ KONUSU BİLE OLMAYACAK BİR DÜZENLEMEDİR. BU AÇIKLAMA İLE MAHKUMİYET, ŞİX YAŞAMININ BÜTÜN ALANLARINDA YASAKLANMIŞTIR. MAHKUM OLMASINA NEDEN OLAN OLAYLARIDA İNCELEYEN YASAK BİLGİSİ, DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNDEKİ BÜTÜN SUÇLARI VE MAHKUM EDİLMESİ KONULARINIDA SONLANDIRARAK GEREKEN ÇALIŞMALARI YAPAR.

ANTİ OBSEDÖR MAHKUMİYETLİK OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARINI ZORLA VE BASKILARLA BELİRLİ ALANLARDA HAPS EDEREK VE KAPATARAK ONLARIN HİÇ BİR ŞEKİLDE ETKİLİ OLAMAMASINI VE BU ŞEKİLDE ONLARIN YOK EDİLMESİNE İMKANLAR SAĞLAYAN, BÜTÜN OBSEDÖR VE OLUŞUMLARININ YARATILIŞIN EN BÜYÜK SUÇLULARI OLMASI GERÇEĞİNDEN ONLARA DAİR EN BÜYÜK VE ACIMASIZ MAHKUMİYETLİK ÖZELLİKLERİNİ YAŞATAN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.

DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNİ SONLANDIRAN MAHKUMİYETLİK OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNİN ÖZELLİĞİ BAKIMINDAN İÇERİĞİNDEKİ YAŞAM BİR KAPATILMA ŞEKLİNDEDİR VE BU KAPATILMA VE ÇIKIŞIN ENGELLENMESİ İLE İLGİLİ BÜTÜN YAPILANMALARI SONLANDIRAN, KENDİSİNE ÖZEL DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNİN YAPISINI VE DÜZENİNİ YOK EDEN, MAHKUMİYETLİĞİN İÇERİĞİNDEKİ KAPATILMA BENZERİ YAPISINI SONLANDIRAN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.