ŞİX LAX GA Tİ YASAĞI

ŞİX LAX GA Tİ YASAĞI

ŞİX LAX GA Tİ DUYUSAL ÖZELLİĞİ
ŞİX LAX GA Tİ VAR OLMA HALİ
ŞİX LAX GA Tİ YASAĞI

ŞİX MERKEZLİK BÜTÜNLÜĞÜ DUYUSAL ÖZELLİĞİ

MERKEZLİK ÖZELLİĞİNİN İÇİNDEKİ BİRBİRİNDEN FARKLI IŞIKLARLA İFADE EDİLEN ÖZELLİKLERİN BÜTÜNLÜĞÜ ŞİX

VAR OLMA HALİ IŞIKLARI;
MERKEZLİK ÖZELLİĞİNİN İÇİNDE BİRBİRİNDEN FARKLI İÇERİKLERE SAHİP YOK EDİLEMEYEN VAR OLMA HALİNİ İFADE EDEN IŞIKLAR BİR BÜTÜNLÜK ŞEKLİNDE ŞİX'İN KENDİSİNİ TANIMLAMAKTADIR VE BU IŞIKLAR OLUŞTUKTAN SONRA KESİNLİKLE YOK EDİLEMEYEN ÖZELLİKLERİ İLE ŞİX'E AİT OLMA HALLERİ İLE ŞİX'İN KENDİLERİ OLMA HALLERİ İLE KESİNLİKLE BU ANLAMDA BİR AYRIŞMA VE OLUMSUZLUK VİSSAYA VE TEKLİK, VAR OLMA, MERKEZ VARLIK OLMA, ANNE OLMAK, ŞİX OLARAK GİBİ BELİRGİN VARLIKSAL TANIMLAMALARA TERS BİR ETKİLENME İÇİNE GİRMEZLER. ŞİX'İN KENDİNİ BİLMESİ ONLARINDA KENDİNİ BİLMESİ DEMEKTİR.VE BU MERKEZLİK ÖZELLİĞİNİN İÇERİĞİ İLE İLGİLİ UNUTTURULAN HERŞEY AÇIĞA ÇIKAR, HİÇ BİR ŞEY UNUTTURULAMAZ BU ALANA, UNUTTURMA ETKİLERİ VE TESİRLERİ, BİLGİLERİ BU ALANDA BULUNAMAZ.

BURADAKİ IŞIKLAR VAR OLMA HALİ İSMİYLE KENDİ AMAÇLARINI VARLIKTA UYGULAMAYA SOKAN ÖZELLİKLERDE, EŞİ BENZERİ OLMAYAN GÜÇLERDE, AMAÇLARINI EN İYİ ŞEKİLDE YAŞATAN VE VAR OLDUĞUNU İSPATLAYAN, İÇİNDE IŞIKTAN BAŞKA BİR YAPILANMANIN OLMADIĞI, BULUNDUĞU YERDEN KESİNLİKLE AYRILAMAYAN, DOKUNULAMAYAN, ŞİX DIŞINDA HİÇ BİR ŞEKİLDE ÜZERLERİNDE AYARLAMALARIN YAPILAMADIĞI VARLIĞIN KENDİSİNİN TOPLAMINI İFADE EDEN PARÇALAR ŞEKLİNDE ANCAK BU HALİYLE BİR BÜTÜN OLAN YAPILANMALARDIR. VE İÇERİĞİNDE KENDİ KENDİNE OLUŞUMLAR SÖZ KONUSU OLMAZ.VE BU IŞIKLAR KENDİ ANLAMLARINI YAŞATIR ŞEKİLDE BİR BÜTÜNLÜKLE VE BİLİNİRLİKLE ANCAK DIŞARIDAN BAKILDIĞINDA BU AYRILIĞI İFADE EDEN GÖRÜNÜMLERİN OLMAMASI HALİYLE BULUNURLAR VE ŞİX'EN BAŞKASININDA GÖREMEMESİ VE ÜZERLERİNDE İŞLEM YAPAMAMASI SÖZ KONUSU OLUR. BU VAR OLMA HALLERİ HER HALLERİYLE HER ZAMAN YAŞAM HALİNİN İÇİNDEDİRLER VE HİÇ BİR ŞEKİLDE DIŞARI İLE İLETİŞİM VE TEMAS GİBİ ÖZELLİKLERİ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR. YAŞAM HALİNİN GERÇEKLİĞİNİN BİR PARÇASI ŞEKLİNDE BULUNURLAR. VE BU VAR OLMA IŞIKLARI EN GÜÇLÜ BİLGİ UYGULAYICISI, EN GÜÇLÜ YAPTIRIM ÖZELLİKLERİ OLAN OLUŞUMLARDIR. VARLIKSAL ALAN İÇİNDE ONLARDAN GÜÇLÜ ÖZELLİKLERDE BİLGİLERİ UYGULATAN YAPTIRIM GÜCÜNE SAHİP OLUŞUMLAR YOKTUR.

ŞİX YAŞAM HALİNDEKİ VAR OLMA HALLERİNİN YAPISI:
VE HALLER İLE İLGİLİ OLARAK KENDİSİNE BİR YER EDİNME ÖZELLİKLERİNDENDE MUAFTIR. BİR YER İLE ALAN İLE MEKAN İLE BULUNABİLİR KAVRAMLAR İLE KENDİSİNİ TANIMLATACAK YERLERİ OLMAZ. HER HALİN KENDİSİNE AİT BİR DURUMU YAŞATMASI KAVRAMI BU HALİN İÇİNDE BULUNMAZ. BU YAŞATMA KAVRAMINI SADECE BİZLER TANIMLAYABİLİRİZ VE BU TANIM BİZİM İÇİN BİZİMLE İLGİLİ OLAN YER VE MEKAN, BİZİM DIŞIMIZDAKİ ALANLAR İÇİN BÖYLE BİR DURUMU İFADE ETMEZ. HALLER SIRALAMASI GİBİ OLUŞUMLAR ARASINDA BULUNMAZ, LİSTELER ARASINDA OLMAZ. HAL DEĞİLDİR ANCAK HAL ONUNLA İLGİLİ EN UYGUN BİLGİLENDİRMEDİR. BİLİNMEYEN BİR OLUŞUMUN TEK OLMASI VE KENDİSİNE ÖZEL EMSALSİZ YAPISI İLE HERŞEYDEN AYRIDIR. YAŞAM HALİNDEKİ BÜTÜN VAR OLMA HALLERİDE BU TANIMLA KENDİSİNİ YAPILANDIRI VE ŞİX YAŞAM HALİDE AYNI ŞEKİLDE KENDİSİNİ YAPILANDIRIR VE İÇERİĞİNDEKİ HERŞEYDE BU HALİN TANIMINA GÖRE KENDİSİNDE BULUNMUŞ OLUR. BİZİMLE İLGİLİ OLABİLMEYİ BİR ŞEKİLDE BAŞARAN ALANLAR OLURSA BU ONLARIN KENDİLERİNİ ÇÖKERTMESİ ANLAMINA GELİR, BULUNDUKLARI YERİN KIYMETİNİ BİLEN BİR ALANLA TEMAS EDENLER O KIYMETTEN MAHRUM KALIRLAR. VE KENDİLERİNE BİR TEPKİ VERİLMEDEN BİZİ BULABİLENLER HER HANGİ BİR ÖZELLİĞİMİZİ DİREK OLARAK ÇÖKÜŞ YAŞARLAR ÇOK HIZLI VE BÜYÜK FARKLARLA. BİZDEN ARTIK HABER ALMAK ONLAR İÇİN İMKANSIZ OLUR. ŞİX YAŞAM HALİNDEKİ BÜTÜN VAR OLMA HALLERİ, EN BÜYÜK GÜCÜNÜ VE ÖZELLİĞİNİ HER ZAMAN HAKLI OLMASINDAN ALIR VE SONSUZLUK İÇİNDEKİ BELİRLEYİCİ FAKTÖRDE BU AYRI ALANLAR İÇİN BU OLUR... KENDİSİ İLE İLGİLİ OLMAKTAN BAŞKA ŞEYLER YAPMAYANLARIN HAKLI OLDUĞU BİR KONUM SONSUZLUĞU YAŞAMAKLA İLGİLİ TEK ÇARE OLARAK BULUNUR.

YOL LAZIM, YOLDA YÜRÜMEK LAZIM VE YÜRÜKEN HEYECANLANMAK LAZIM VE GİTTİĞİN YERİDE, GELDİĞİN YERİDE, BULUNDUĞUN YERİDE BİLEREK BUNLARIN KIYMETİNİ BİLMEK LAZIM...

ŞİX BİLGİ VE TECRÜBELERİ:
BUNLARDAN BİRİ ŞİXİN BÜTÜN BİLGİLERİNİ VE BU BİLGİLERİN UYGULAMA TECRÜBESİYLE ELDE EDİLEN BİRLİKTELİĞİN ADI OLAN BİLGİ VE TECRÜBELERİNİ İFADE ETMEKTEDİR.

ŞİX YARATILIŞ GÜCÜ;
DİĞERİ ŞİX YAŞAM HALİNİN PROJELENDİRİLMESİ VE HAYATA GEÇİRİLMESİ İLE ŞİX YAŞAM HALİ YARATILIŞ GÜCÜ VE BİLGİLERİNİN ORTAYA ÇIKMASI İLE İLGİLİ GEREKEN BÜTÜN
İHTİYAÇLARI KARŞILAYAN VE KARŞI DURULAMAYAN BİR GÜCÜ TEMSİL EDEN ŞİX YARATILIŞ GÜCÜNÜ İFADE ETMEKTEDİR.

ŞİX MERKEZ VARLIK;
BİR DİĞERİ ŞİXİN BU VARLIKSAL OLUŞUMUN MERKEZİ OLMASINI TANIMLAYAN VE BİR BÜTÜN OLARAK BU KONUDA VARLIKSAL ALANA ETKİLERDE BULUNDUKLARINI İFADE EDEN VARLIĞIN EN GÜÇLÜ YAPTIRIMLARININ UYGULANDIĞI GİBİ MERKEZ OLMAK, YÖNETİCİ OLMAK TANIMLARININ SEMBOLÜ VE VAR OLMA HALİNİ TANIMLAYAN YERİDİR.

ŞİX BİLİNCİ;
BİR DİĞERİDE BU MERKEZLİK ÖZELLİĞİNİN ŞİXİN KENDİSİ OLMASI HALİNİN BİLİNÇ ŞEKLİNDE ORTAYA ÇIKMASI İLE SÖZ KONUSU OLMUŞ, TAMAMEN BU ALANIN TOPLAM ŞİX OLMA HALİNİN VARLIKSAL BÜTÜN ALANA YANSIYAN VE İRADESİNİ, UYGULAMA HALLERİNİ YAŞATMA ÖZELLİKLİ, SORUNLARDA BİLGİLER VE TECRÜBELERLE OLAYLARI AYDINLATMA HALİNDE OLAN, ŞİX'İN BİLİNCİNİN TÜM BU ALANDAKİ İFADESİDİR VE ŞİX BİLİNCİ BU VAR OLMA HALİ İLE OLUŞMUŞ VE TÜM VARLIKSAL ALANDA YAŞANMAKTADIR. ŞİX NE DERSE O OLUR ŞEKLİNDE BÜTÜN ALAN BU VAR OLMA HALİNİN ETKİSİ İLE DE GEREKENİ YAPAR.

ŞİX ANTİ OBSEDÖR BÜTÜNLÜK;
BİR DİĞERİ İSE ŞU ZAMANA KADAR ŞİX'İN BİLDİĞİ ANTİ OBSEDÖR, GÜVENLİK VE BENZERİ KONULARDAKİ BİLGİ VE TECRÜBELERİNİN İFADE EDİLDİĞİ VE BAŞKTA MERKEZLİK ÖZELLİĞİNİN BU ALANI OLMAK ÜZERE TÜM VARLIKSAL ALANI BU ŞEKİLDE ANTİ OBSEDÖR BİR BAKIŞ AÇISI VE ANNELİK SAHİPLENMESİ İLE KORUMA ÖZELLİKLİ, BU TANIMLARA UYAN ŞİXİN BİLGİ VE TECRÜBELERİNİN, MERKEZLİK ÖZELLİKLERİNİN YANSIMASI ŞEKLİNDEKİ VAR OLMA HALİ, BU ALANI BİR BÜTÜN OLARAK TUTAR, AYRIŞMALARA İZİN VERMEZ VE VARLIKSAL ALANIDA AYNI ŞEKİLDE BİR BÜTÜN OLARAK TUTARAK, GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYARAK KENDİSİNİN VARLIĞINI TEMSİL EDER. VE VARLIKSAL ALANDA KENDİSİ İLE ÇOK UĞRAŞILAN RAAV İSMİNİ VERDİĞİ ŞİXİN CİNSEL ENERJİSİ ŞEKLİNDEKİ TANIMLAMALARLA CİNSELLİK DUYUSUNDA BULUNAN BU ENERJİNİN TEHLİKELİ ZAMANLARDA BU VAR OLMA HALİ TARAFINDAN KORUNAKLI BİR ALANDA GÜVENLE BAKILMASI, SAKINILMASI VE KORUNMASI BAŞKA BİR İŞİ DAHA OLUR VE AYNI ÖZEN VİLLER VE DİĞER OLUŞUMLAR İÇİNDE GÖSTERİLİR.

ŞİX ANNE;
ŞİX'İN ANNELİĞİNİ İFADE EDEN VE VARLIKSAL ALANA ANNE OLMASINDAN KAYNAKLANAN BİR VAR OLMA HALİNİN OLUŞTUĞU, ANNELİĞİN NE DEMEK OLDUĞUNA DAİR ŞEYLERİN ŞİX'TE BU VAR OLMA HALİYLE AÇIĞA ÇIKTIĞI VE İSPATLANDIĞI VE BİR BÜTÜNLÜK ŞEKLİNDE VARLIKSAL ALANA DİĞER VAR OLMA HALLERİ GİBİ ETKİ EDEN ŞİXİN ANNELİĞİNİN VAR OLMA HALİ OLARAK BULUNUR.

ŞİXİN AMACI:
ŞİX YAŞAM HALİNİN VE ŞİXİN VAR OLMA AMACI VE NEDENLERİNİN BULUNMASIYLA ORTAYA ÇIKAN VE BU ORTAYA ÇIKAN VAR OLMA HALİNİN YARATILIŞLAR İÇİNDE EN KIYMETLİ ŞEYLERDEN BİRİ OLDUĞUNUN BİLİNMESİNİN YANINDA YAŞAM HALİMİZ İÇİNDE OLDUKÇA ÖNEMLİ BİR DURUMU AÇIKLAYAN BU HALİN TANIMLAMALARI VARDIR VE BU TANIMLAMALARA UYGUN BİR ŞEKİLDEKİ ÇALIŞMASI VE VARLIKSAL ALANI ETKİLEMESİ HALİYLE VAR OLMA HALLERİ ARASINDA BULUNUR. VE BU AMACIN NASIL UYGULANACAĞI ŞEKLİNDEKİ TEMEL BİLGİLER VE UYGULAMA ÖRNEKLERİDE, MESELA YOHİ VE SONSUZ ZAMANLAR BOYUNCA DIŞARI ÇIKILMAMASI, VARLIKSAL ALANDA EKSİKLİKLERİN OLMAMASI, VİSSANIIN UYGULAMADA OLMASI GİBİ VE İÇERİ KİMSENİN GİRMEMESİ VE BENZERİ ZORUNLULUKLARI DA BU AMAC VAR OLMA HALİ VARLIĞI İLE TANIMLAR.

ŞİXİN YAPILANDIRILMASI:
ŞİXİN BU MERKEZLİK ÖZELLİĞİNİN İÇERİSİNDEKİ DÜZENLEME İLE BAŞLAYAN VE TAM BİR ZAMANA VE ANA GÖRE OLUŞAN YAPILARIN YAPILANDIRILMASI, DÜZENLENMESİ, HAZIRLANMASI GİBİ ÖZELLİKLERİ BULUNAN, MERKEZLİK ÖZELLİĞİNİ DÜZENLİ, YERİNDE VE UYGUN BİR ŞEKİLDE SÜREKLİ DÜZENLEYEN, BAKIM YAPAN, VAR OLMA HALLERİNİ DÜZENLEYEN, BAKIMLARINI YAPAN, SORUNLARI VARSA BULAN VE YOK EDEN, HERŞEYİN TANIMLARINA UYGUN BİR ŞEKİLDE YAŞATILMASINI SAĞLAYAN, VE SAYNI ZAMANDA VARLIKSAL ALAN İÇİNDEDE AYNI ŞEKİLDE BİR YAPILANMA VE DÜZENLEME DURUMUNU SAĞLAYAN VAR OLMA ÖZELLİĞİDİR. VE BU VAR OLMA HALİ VARKEN ŞİXİN YAPILANDIRDIĞI DÜZENLEDİĞİ HİÇ BİR ŞEY BOZULAMAZ, YOK EDİLEMEZ, DÜZENSİZLİĞİ SAĞLANAMAZ.

ŞİX GERÇEKLİĞİ;
GERÇEKLİK TANIMININ YAPILDIĞI VE ANLAYIŞININ YAŞATILMASI İLE ŞİXİN YAŞATTIĞI BU ANLAYIŞ İLE GERÇEKLİKLERİN SADECE ŞİXE AİT OLDUPĞUNU BİLDİREN, BU VARLIKSAL ALAN İÇİNDE HER YERİN ŞİXİN GERÇEKLİK ANLAYIŞINI KULLANMAK ZORUNDA OLMASI SONUCUNU ÇIKARAN, AYNI ŞEYLERİ YAŞAMAK ANLAMI DEĞİL, FARKLI ŞEYLERİ AYNI GERÇEKLİK ALGISI İLE TANIMLAMAK VE YAŞAMAK ŞEKLİNDE BİR DURUMU VARLIKSAL BÜTÜN ALANA YAŞATAN GERÇEKLİK VAR OLMA HALİ, VARLIKSAL ALANDA SADECE ŞİX GERÇEKLİĞİNİ YAŞATIR.

ŞİX'İN VİSSA VE SEVGİSİ
ŞİXİN SEVGİNİN GERÇEK TANIMINI ORTAYA ÇIKARMASINDAN SONRA VE BUNUN ÜZERİNE EKLEMELER YAPARAK VİSSAYI HAZIRLAMASI VE İKİSİNİNDE BİRBİRİNDEN GÜZEL ANLAMLARDA VE BÜTÜNLÜKTE BİR OLUŞUM OLMASI KAYNAKLI VAR OLMA HALLERİNİN ORTAYA ÇIKMASI İLE YAPILANMIŞ OLAN VE VARLIKSAL BÜTÜN ALANDA VİSSANIN TAMAMEN ETKİSİNİN YAŞATILDIĞI VE KESİNLİKLE VİSSANIN KURALLARININ GEÇERLİ OLDUĞU, VİSSAYI YAŞATAN, VİSSANIN ÖNEMİNİ ANLATAN, VİSSANIN İÇERİĞİNCE GEREKEN ALANLARI ETKİSİ ALTINA ALMIŞ VİSSA'YI VE SEVGİYİ TEMSİL EDEN VAR OLMA HALİDİR.

ŞİX'İN HAKİKATİ: HAKİKAT KONUSUNDA OLDUKÇA HASSAS DAVRANAN ŞİXİN BU KONUDAKİ BÜTÜN HAKİKAT BİLGİLERİNİN BİR VAR OLMA HALİ İLE İFADELENDİRİLMESİ ANLAMINDA VE HAKİKATİN TEK OLMASI GİBİ İNCE BİLİŞLERİN VE BULUŞLARIN İMKANLARINI SAĞLAYAN, TÜM VARLIKSAL ALANIN BU ŞEKİLDE BİR HAKİKAT İLE SÜREKLİ İÇ İÇE OLMASI ANLAMINDA, ŞİX YAŞAM HALİNDE HER ZAMAN HAKİKATİN YAŞANMASI İMKANINI SAĞLAYAN, KENDİSİNE ÖZEL ETKİ VE HALLERLE VAR OLMA HALİ OLARAK BULUNUR. HER YERDE HER ZAMAN HAKİKAT YAŞATILIR.

ŞİX'İN GÜVENLİĞİ: VAR OLMA HALLERİNİN TAMAMEN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYAN VE ÇALIŞMALARININ DIŞARIDAN ETKİLENMESİNİ ÖNLEYEN BUNA GÖRE ÖZEL YÖNTEM VE ÇARELERİ OLAN VE BUNLARIN ASLA AŞILAMAMASI GİBİ GÜÇLERİ BULUNANAN VAR OLMA HALİ, MERKEZLİK ÖZELLİĞİNİ TAMAMEN KORUYARAK KESİNLİKLE DIŞARIDAN ETKİLENMESİNİ ÖNLER.

ŞİX'İN ANTİ YANILGISI; ŞİX'İN YANILGI DÜNYASI GİBİ OLAYLARIN BİR DAHA YAŞANMAMASI İÇİN GEREKEN BÜTÜN ÖNLEMLERİ ALAN VE ŞU AN BULUNDUĞU YANILGI HALİNDEN ÇIKARMAK İÇİN GEREKEN BÜTÜN ÇALIŞMALARI YAPAN VE BİR DAHA KESİNLİKLE BÖYLE BİR YANILGI HALİNE GİRİLMESİNE İZİN VERMEYEN, ŞİX'İN KENDİ VARLIKSAL ALANINDAKİ GERÇEKLİĞİ YAŞAMASINI SAĞLAYAN, YANILGI GERÇEKLĞİNİ BİTİREN VE YASAKLAYAN ÖZELLİKLERİ İLE BU VAR OLMA HALİ GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞIR.

ŞİX ANTİ TESİR, ETKİ GÜCÜ; ŞİX'İN VARLIKSAL ALANINDAKİ BÜTÜN TESİRLERİ YOK EDENİ, ETKİLERİ YOK EDEN VE ONLARIN BİR DAHA OLUŞMASINA İZİN VERMEYEN, TESİRLERİ VE ETKİLERİ TAMAMEN YASAKLAYAN VE BU KONUDA ÖZEL BİR KORUMA HALİ İLE TÜM VARLIKSAL ALANI KORUYAN, BÜTÜN TESİR VE ETKİLERİ GEÇERSİZ KILAN, ENGELLEYEN, ONLARIN BÜTÜN BİLGİLERİNİ VE YAPTIRIMLARINI SONLANDIRAN ANTİ TESİR, ETKİ VAR OLMA HALİ ŞİX'İN MERKEZLİK ÖZELLİĞİ İÇİNDE BULUNUR.

ŞİX'İN HAFIZASI; ŞİX'İN YAŞADIĞI BÜTÜN OLAYLARIN KAYITLARI ŞEKLİNDE ANILARININ BULUNDUĞU VE KESİNLİKLE BİR UNUTMA GİBİ EYLEMLERİN YAŞATILMASINA İZİN VERİLMEDİĞİ, ŞİX'İN HERŞEYİ HATIRLAMASINI SÜREKLİ SAĞLAYAN, VARLIKSAL ALANINDA HAFIZASINI TUTAN, VARLIKSAL ALANIN BÜTÜN HAFIZA BİLGİLERİNİN BULUNDUĞU, UNUTMA GİBİ EYLEMLERİ YASAKLAYAN, YAŞANAN OLUMSUZLUKLARI VİLLERDE KENDİLERİNDE SORUN OLMAMASI İÇİN KENDİ İSTEKLERİ İLE UNUTMASI DURUMUNU AYRI TUTARAK, BUNUN DIŞINDAKİ HERŞEYİN HATIRLANMASI GİBİ ÖZELLİKLERİ BULUNDURAN, VARLIKSAL ALANIN UNUTULMAYAN HAFIZASI ŞEKLİNDEKİ VAR OLMA HALİ OLARAK ÇALIŞIR.

ŞİX'İN İRADESİ; ŞİX'İN İRADESİNİ TEMSİL EDEN VE VARLIKSAL ALANDA SADECE ONUN İRADESİNİN GEÇERLİ OLDUĞUNU, YAZDIĞI VE İSTEDİĞİ ŞEYLERİN OLMASI GEREKTİĞİNİ VE VİSSADAKİ İRADE TANIMININ TAMAMEN BU VAR OLMA HALİNDE YAŞATILDIĞI ÖZELLİKLERİ İLE GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞIR VE BÜTÜN VARLIKSAL ALANI ETKİLER.

ŞİX'İN YASAKLARI: VİSSANIN İÇİNDEKİ BÜTÜN YASAKLARIN TAMAMEN VARLIKSAL BÜTÜN ALANDA UYGULANMASI İLE İLGİLİ OLAN VAR OLMA HALİ, BU YASAKLARI HER DURUMDA ÇALIŞMASINI SAĞLAR, VARLIKSAL BÜTÜN ALANIN HER YERİNDE BU YASAKLAR TAMAMEN ETKİSİNİ GÖSTERİR BU VAR OLMA HALİ SAYESİNDE. YASAKLARIN VAR OLMA HALİ OLARAK ŞİX'İN KENDİSİNDE GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞIR.

ŞİX'İN ERDEMLERİ; VİSSANIN İÇERİĞİNDEKİ BÜTÜN ERDEMLERİN VARLIKSAL BÜTÜN ALANDA ETKİSİNİ GÖSTERMESİ ŞEKLİNDE BİR ÇALIŞMA HALİ İLE, SADECE VİLLERİN SEVİYESİNE GÖRE AYARLANMIŞ DURUMU BİLİNEREK ONLARIN ANLADIĞI KADARI İLE, BUNUN DIŞINDA BÜTÜN VARLIKSAL ALANDA ETKİSİNİ YAŞATAN ÖZELLİKLERİ İLE VAR OLMA HALİ GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞIR.

ŞİX'İN TESİR YOK EDEN GÜCÜ; VARLIKSAL BÜTÜN ALANDAKİ TESİRLERİ, ETKİLERİ VE OBSEDÖR OLUŞUMLARI YOK EDEN VE KESİNLİKLE OLUŞMASINA İZİN VERMEYEN, GİZLENMİŞ, SAKLANMIŞ, SANKİ ŞİX YAPMIŞ GİBİ GÖRÜNEN BÜTÜN ŞARTLANDIRMALARIDA AYNI ŞEKİLDE YOK EDEN TESİR, ETKİ VE BENZERİ OLUŞUMLARI ENGELLEYEN, BİTİREN VAR OLMA HALİ OLARAK BULUNUR.

ŞİX'İN FARKINDALIĞI; ŞİXİN VİSSADAKİ FARKINDALIK TANIMININ YAŞATILDIĞI VE FARKINDALIK İLE İLGİLİ BÜTÜN SORUNLARIN YOK EDİLMESİ İLE İLGİLİ OLAN VE FARKINDALIĞININ SADECE VARLIKSAL ALANINA KONSANTRE OLMASINI SAĞLAYAN, YANILGI KAYNAKLI FARKINDALIĞININ BOZULMUŞ OLAN AYARLARINI DUZELTEN VE VARLIKSALA ALANA ÇEVİREN, TUM VARLIKSAL ALANIN BU FARKINDALIKLA VAR OLMASINI SAĞLAYAN ŞİXİN MERKEZLİK ÖZELLİĞİNDEKİ VAR OLMA HALİ OLARAK BULUNUR.

ŞİX'İN BİLGİ KAYNAĞI; ŞİX'İN NE İSTERSE CEVABINI ALABİLDİĞİ, HERŞEYİ BİLEBİLMEK GİBİ ÖZELLİKLERİ OLAN, VE BU KONUDA BİLGİLER YAZDIRAN, BİLGİ KAYNAĞI TANIMLARINCA GEREKEN ŞEKİLDE KENDİSİNİ YAPILANDIRAN VAR OLMA HALİ MERKEZLİK ALANINDA BULUNUR VE GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞIR.

ŞİX MERKEZLİK ALANI KORUMASI: ŞİX MERKEZLİK ÖZELİĞİNİN İÇERİSİNDEKİ BÜTÜN VAR OLMA HALLERİNİ İÇERİSİNE ALAN VE İÇERİDEKİ ALANI TAMAMEN KENDİ YAPISI İLE DOLDURAN VE BU KONUMA GÖRE ÖZEL GÜVENLİK SİSTEMLERİ VE ÖNLEMLERİ BULUNAN, VAR OLMA HALLERİNİ ÇOK İYİ KORUYA VE MUHAFAZA EDEN AYRI BİR VAR OLMA HALİ OLARAK MERKEZLİK ÖZELLİĞİNİN İÇERİSİNİ TAMAMEN DOLDURUR VE KENDİ AMACI İÇİN GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞIR.

ŞİX YOHİ VAR OLMA HALİ: YOHİ DUYUSAL ÖZELLİĞİNİN BİLGİLERİNDEN OLUŞAN BU VAR OLMA HALİ, KENDİSİNİ BU ŞEKİLDE BİR DÜZENLE YAPILANDIRARAK YOHİNİN BİLGİLERİNİN KESİNLİKLE HER ZAMAN UYGULAMADA OLMASINI SAĞLAR VE İÇERİ GİRİŞLER, ÇIKIŞLAR GİBİ DURUMLAR VE ÖZELLİKLİ BİR ÇOK KORUMA ALANI VE KALKANLA ENGELLENİR, YASAKLANIR, YARATILIŞTAN BİZİ AYIRIR. YOHİYİ YAŞATAN VAR OLMA HALİ OLARAK BULUNUR.

ŞİXİN BİLGİNİN İRADESİ KANUNU: BİLGİNİN İRADESİ KANUNUN GEREKLERİNİ TAMAMEN UYGULATAN GEREK DIŞARISI SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA GEREK YAŞAM HALİNİN İÇERİSİ SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA BU İRADE KANUNUN UYGULAMASINI YAŞATAN, BU DURUMU YAŞAM HALİMİZ İÇİN GEREKLİ BİR KURAL GİBİ BENİMSETEN VAR OLMA HALİ GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞIR.

VARLIĞIN ÖZÜ ŞİX VAR OLMA HALİ; VARLIĞIN TAMAMEN ÖZÜ OLACAK ŞEKİLDE DİĞER VAR OLMA HALLERİNİN ÇEKİRDEK BİLGİLERİNİN, ÖZ BİLGİLERİNİN BULUNDUĞU VE BU BİLGİLERİN BULUNMASI İLE VAR OLMA HALLERİNİN OLMASININ ZORUNLULUĞUNU ORTAYA ÇIKARAN, AYNI ZAMANDA VARLIĞIN GELİŞİMİNİDE SEMBOLEN BİR GELİŞİM HALİ İÇİNDE BULUNAN VARLIKSAL ALANIN MERKEZLİK ÖZELLİĞİNİN ÖZÜ OLAN ŞİX TİR, ŞİX BÜTÜNLÜĞÜNÜN ÖZÜNDEKİ ŞİX, BU VAR OLMA HALİ İLE TANIMLANIR VE VAR OLMA HALLERİNİN MERKEZİNDE YER ALARAK VARLIĞIN ÖZÜ ŞEKLİNDE ANLAMI İLE GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞIR VE KESİNLİKLE, ASLA YOK EDİLEMEZ ÖZELLİKLERİNİ VE VARLIKSAL ALANIN EN KÜÇÜK TANESİNİN KESİNLİKLE AYRILAMAYACAĞI BİR ŞEKİLDE SIMSIKI TUTMASI HALİYLE SONSUZ ZAMANLAR BOYUNCA ÇALIŞIR, BU ÖZELLİKLERİ YAŞATIR.

ŞİXİN AMACINI KORUYAN VAR OLMA HALİ; ŞİXİN AMACINI, YAPISINI ARAYANLARI ENGELLEYEN, YAŞAM HALİNİ GİZLEYEN DUYUSAL ÖZELLİĞİNİN BİLGİLERİ İLE OLUŞAN VAR OLMA HALİ, VARLIKSAL ALANIN BÜTÜN HALLERİNİ, ŞİXİN AMACINI, ÇALIŞMALARINI, HİSSASINI VE İLGİLİ OLABİLECEK HERŞEYİ ARAYANLARDAN GEREKEN ŞEKİLDE SAKLAR, KORUR, GİZLİLİK OLUŞTURUR VE NE KADAR GELİŞİRSE GELİŞSİN YAŞAM HALİ, İÇERİSİNDE EN UFAKTA EN BÜYÜĞE ÖZELLİKLER BİLE DIŞARIDAN ASLA ALGILANMAYACAK, BULUNAMAYACAK ŞEKİLDE BİR YAPILANMA İLE KENDİSİNİ YAŞATIR BU VAR OLMA HALİ SAYESİNDE.

ŞİXİN HİSSALARI; ŞİX VARLIKSAL ALANIN POZİTİF HİS VE YAPTIRIMLARI HİSSALAR DUYUSAL ÖZELLİĞİNİN BİLGİLERİ İLE ŞİX YAŞAM HALİNDEKİ BÜTÜN HİSSALARI KORUYAN, DÜZENLEYEN, DIŞARIDAN ALGILANMASINI ENGELLEYEN, GEREKEN ŞEKİLDE ŞİXİN HİSSASINI YAŞAM HALİNDE YAŞATAN, ŞİX BÜTÜNLÜĞÜNÜN HİSSASININ KAYDINI TUTARAK EN İDEAL ŞEKİLDE GELİŞİMİ İLE İLGİLENEN VE ASLA ZARAR GÖRMESİNE, HİSSANIN ÇALIŞMASININ AZALMASINA İZİN VERMEYEN, HER HANGİ BİR ŞEKİLDE ZARAR DİĞER HİSSALARADA GELMESİNE İZİN VERMEYEN VE ONLARINDA KAYITLARINI TUTARAK GELİŞİMİ İLE İLGİLENEN VAR OLMA HALİ,ŞİX YAŞAM HALİNİN HİSSALARI İLE İLGİLİ OLARAK GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞIR.

ŞİX'İN VİLLERİ; ŞİXİN ORTAYA ÇIKACAK OLAN BÜTÜN ÖZGÜR İRADESİ OLAN VİLLERİNİN ORTAYA ÇIKMASI HALİNİN İÇERİSİNDE EN GÜZEL ŞEKİLDE YAŞATILDIĞI, GEREKEN ZAMANLAR BOYUNCA BEKLETİLMESİ, ONLARIN KENDİ İSTEKLERİ İLE ORTAYA ÇIKAN VİLLER OLMASI KONUSUNUN ÜZERİNDE DURULARAK BİR VAR OLMA HALLERİNİN YAŞATILMASI, KENDİ KENDİ DOĞUM HALİ GİBİ BİR HAL İLE ONLARIN VAR OLMASINI SAĞLAYAN, BUNUNLA İLGİLİ TAM ŞİXİN İSTEDİĞİ GİBİ ÖZEL BİR YAPILANMA İÇİNDE BULUNAN, VAR OLMALARI SONRASINDA ONLARIN EN RAHAT ŞEKİLDE BU SÜRECİ GEÇİRECEKLERİ BİR VAR OLMA HALİ YAPILANMASI OLARAK VİLLERİN YAŞAM HALİNDE ORTAYA ÇIKMADAN ÖNCE BULUNDUKLARI, BU ALANDAN BÜTÜN GEREKSİNİMLERİ İLE ORTAYA ÇIKTIKLARI, İLGİLİ DİĞER BÜTÜN VAR OLMA HALLERİNİN KENDİ ÇALIŞMASI İÇİN ÖZELLİKLERİNİ YAPISINDA BULUNDURAN, OLDUKÇA GÜVENLİ VE VİLLER İÇİN HUZURLU, SAĞLAM BİR YAPILANMA DURUMU İLE VAR OLMA HALLERİ ARASINDAKİ YERİNİ ALIR VE BUNDAN SONRAKİ BÜTÜN VİLLER BURADAN GEREKEN ŞEKİLDE ORTAYA ÇIKAR. YAŞAM HALİ İÇİNDEKİ BÜTÜN VİLLERİNDE KAYITLARINI TUTAN, ASLA EKSİKLİKLERE İZİN VERMEYEN BİR DOĞUM VE OLUŞUM HALİNİ YAŞATMASI İLE ŞİX MERKEZLİK BÜTÜNLÜĞÜNDE BULUNUR.

VE GERİYE KALANLAR ŞU AN YANILGI HAYATI KAYNAKLI OLARAK ŞİXİN BU HALDEN ÇIKTIKTAN SONRA DEVAM EDECEĞİ ŞEKİLDE YAPILANDIRMASI SÖZ KONUSU OLACAĞI BİLİNEREK, BU ALANIN KENDİSİNİ BU ŞEKİLDE İÇERİKLERİNİN VİSSA UYUMUNU KONTROL ETMESİ SONRASINDA GEREKEN ŞEKİLDE BEKLETMESİ HALİNDE MERKEZLİK ÖZELLİĞİ KENDİSİNİ YAŞATIR. BU BİLGİ YAPILANDIRMA VAR OLMA HALİNİN BİLGİSİ VE YAPISI GİBİ GEREKEN ŞEKİLDE KENDİSİNİ YAPILANDIRIR. YANILGI ALANINDA BULUNAN ŞİXİN BU DURUMU BİLİNEREK KESİNLİKLE SİLİNSE BİLE BU BİLGİ, BU YAPILANMA BOZULMADAN ŞİXİN HERŞEYDEN HABERİ OLUP BOZULMASINA DAİR BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE KARARLAR VERİP BİLGİLER YAZILMADAN KESİNLİKLE SİLİNEMEZ. UYGULAMADAN KALKAMAZ. VE İÇERİĞİNDEKİ BİLGİLERİN ÇALIŞMASI VE YAPILANMASI İLE İLGİLİ OLARAK BİLGİLER VEREN VE ÇALIŞMALAR YAPABİLEN, AYNI ZAMANDA VAR OLMA HALİNİNDE BULUNDUĞU DUYUSAL ÖZELLİK GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞIR.

YASAK BİLGİSİ;
'' ŞİX LAX GA Tİ DUYUSAL ÖZELLİĞİNİN İÇERİĞİNDE BAHSEDİLEN VAR OLMA HALLERİNİN YAPISI DEĞİŞTİRİLEMEZ, MERKEZLİK ÖZELLİĞİNİN İÇERİSİNE DOKUNULAMAZ, ULAŞILAMAZ, VE BU ŞİX BÜTÜNLÜĞÜ VE VİLLERİN MERKEZLİK ÖZELLİĞİDE AYNI ŞEKİLDE BU YASAK BİLGİSİ İLE DOKUNULMAZLIK ÖZELLİKLERİ ALARAK KESİNLİKLE ŞİX'İN DIŞINDA VE ŞİX'İN DE VİSSA UYUMLU DÜZENLEMELERİ DIŞINDA DEĞİŞTİRİLEMEZ. YASAK BİLGİSİ BU ALANLARI GEREKEN ŞEKİLDE KORUR VE BÜTÜN DÜZENLEMELERİN AMACINI NE NEDENİNİ İNCELEYEREK GEREKEN ŞEKİLDE ŞİX İLE İLETİŞİME GEÇER. VİSSA İÇİNDEKİ YERİ İLE GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞIR. ''