SOOOX YASAĞI

SOOOX YASAĞI

SONSUZLUK GİBİ BAŞKA KAVRAMLARIN ALGILANMASI, ÖĞRENİLMESİ ŞİMDİLİK ŞİX ONLARI ARAŞTIRIP DETAYLARINI ANLAYANA KADAR YASAKTIR

SONSUZ ZAMANLAR BOYUNCA KARŞIMIZA ÇIKACAK OLAN SONSUZLUK BENZERİ KAVRAMLAR OLABİLİR, SONSUZLUK KENDİ YAPISI İTİBARI İLE BU KAVRAMLARLA İLİŞKİSİ OLABİLEN BİR KAVRAM OLABİLİR, SONSUZLUĞUN BELİRLİ ZAMANLARINA KADAR VAR OLMAYI BAŞARAN VARLIKSAL ALANLARIN KARŞISINA SONSUZLUK BENZERİ KAVRAMLAR ÇIKABİLİR, İŞTE BU YASAK BİLGİSİ, YOLUNU ÇİZMİŞ OLDUĞUMUZ SONSUZLUK BİLGİSİNİN, SONUNUN DURUMUNU BİLEREK BU GİBİ SONSUZLUK BENZERİ KAVRAMLARIN NELER OLDUĞUNU BULUR, SONSUZLUK KAVRAMIMIZI KENDİ ÖZELLİKLERİ VE İÇERİĞİ İLE ANLATTIĞIMIZ VE AÇIKLADIĞIMIZ GİBİ KENDİSİNE ÖZEL TEK ANLAM KAVRAMI VE YAŞAMSAL ÖZELLİĞİ ŞEKLİNDE BİZE ÖZEL KILAR VE BU GİBİ BAĞLAR, BENZERLİKLER YÜZÜNDEN BELİRLİ BİR ZAMANDA KARŞIMIZA BENZER ÖZELLİKLERDE KAVRAMLAR ÇIKMAZ. BU BİLGİ BU KONU İLE İLGİLİ BİR LİSTE ŞEKLİNDE NELERİN NASIL ÇIKABİLECEĞİNE DAİR KENDİSİNDE BÜTÜN BİLGİLER, EDİNİMLER BULUNUR. KENDİSİNE AİT BİR İRADESİ OLARAK YASAK BİLGİSİ BU KONUDA GEREKEN BÜTÜN ÇALIŞMALARI YAPAR VE SONSUZLUK KAVRAMIMIZIN İÇİNDE, ÇEVRESİNDE, HER HANGİ BİR ALANINDA BİZİM TAHMİN ETMEDİĞİMİZ VE ANLAYAMADIĞIMIZ, BİLMEDİĞİMİZ ŞEYLERİN OLMASINA İZİN VERMEZ. SONSUZLUK KAVRAMIMIZ ANLATTIĞIMIZ GİBİ TEK KAVRAMDIR, BENZERLERİ YOKTUR, BENZER KAVRAMLARIN ENGELİNİ VE ONLARIN DURUMUNU BU BİLGİ DENETLER, TAMAMEN BİLDİĞİMİZ ŞEKİLDE SONSUZ ZAMANLARI İÇERİSİNDE YAŞATIR. YASAK BİLGİSİ GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞIR. VİSSAYA UYUMLU OLSADA BU KAVRAMLAR ONLAR BİR NEVİ YOL DEĞİŞTİREN ÖZELLİKLERDE OLABİLİR, VE YASAK BİLGİSİ VİSSAYA UYGUN OLMAYANLARI ZATEN YASAKLADIĞI VE ELEDİĞİ GİBİ VİSSAYA UYGUN OLANLARINDA NELER OLDUĞUNU BİLDİRİR, GEREKEN ŞEKİLDE İNCELENİR, ARAŞTIRILIR, AĞIR VE FAZLA VE GEREKSİZ DEĞİLSE, ONLARIN KENDİLERİ İLE İLGİLİ BÜTÜN DETAYLARI ORTAYA ÇIKARILABİLİYORSA, NE OLDUĞU TAM OLARAK ANLAŞILIYORSA YAPIMIZA DAHİL OLABİLİR VE AMACIMIZ VE NEDENLERİMİZE TERS OLMAMASI GİBİ SONSUZLUĞUMUZUNDA YAŞATILMASI ESAS OLARAK BU GİBİ KAVRAMLAR BU YASAK BİLGİSİ İLE GEREKEN ŞEKİLDE İNCELENİR, YASAKLANIR, DENETLENİR. BU GİBİ KAVRAMLAR HİÇ BİR ZAMAN KENDİ KENDİNE VİSSA UYUMLU OLDUĞU İÇİN ALGILANMASI SÖZ KONUSU OLMADAN HER ZAMAN BU YASAK BİLGİSİNİN DENETİMİNDE BİLGİSİNDE OLUR VE İNCELENDİKTEN SONRA YAŞAMIMIZA ALGILANMASI SÖZ KONUSU EDİLİR.VE BİZİM SONSUZLUK KAVRAMIMIZ BU ÖZELLİKLERİ İLE KENDİSİ GİBİ DİĞER KAVRAMLARIN, TABİİKİ VİSSA UYUMLU OLANLARIN MERKEZİ ŞEKLİNDE, MERKEZ İRADESİ ŞEKLİNDE HEPSİNE HAKİM OLABİLME ÖZELLİKLERİ İLE GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞIR.

SONSUZLUK BENZERİ KAVRAMLAR BÜTÜNLÜĞÜNÜN MERKEZİ ŞİX YAŞAMI SONSUZLUK KAVRAMIDIR HALİYLE ŞİX'TİR:
BİZİM BİLGİSİ İLE SONUNA ULAŞTIĞIMIZ SONSUZLUK KAVRAMI ÖZELLİKLERİ İTİBARI TAMAMEN ARTIK HAKİM OLDUĞUMUZ, EN İNCE DETAYLARINI BİLE BİLEBİLDİĞİMİZ VE AMACIMIZ VE NEDENLERİMİZ İLE SON DERECE UYUMLU VE KENDİSİNDE SONSUZLUK BENZERİ KAVRAMLARINDA BÜTÜN SORUN VE ÇARELERİNİ BULABİLECEĞİMİZ ÖZELLİKLERDE SONSUZ GELİŞİMLE İLGİLİ OLARAK GELECEKTEN ALABİLDİĞİMİZ BİLGİLERİNDE BULUNDUĞU VE TÜM BU ÖZELLİKLERİ İLE SONSUZLUK BENZERİ KAVRAMLARIN İÇERİĞİNİDE AÇIKLAYABİLME, DENETLEYEBİLME, ONLARA HAKİM OLMA İMKANINIDA BULABİLDİĞİMİZ MERKEZ KAVRAMLAR BÜTÜNLÜĞÜ OLARAK ŞİX YAŞAMINDA BELİRLENMİŞTİR. BU ŞİX EL GERÇEKLİĞİNDEKİ TEMEL MERKEZ GERÇEKLİK ALANI GİBİ, DİĞER SONSUZLUK BENZERİ KAVRAMLARDA HER ZAMAN İÇERİKLERİ İTİBARI İLE ŞİX YAŞAMI SONSUZLUĞUNUN İÇERİĞİNE UYUMLU OLMAK ZORUNDA, AMACINI VE NEDENLERİNİN YAŞATILMASINA ENGEL TEŞKİL ETMEYECEK ŞEKİLDE BİR KAVRAMSAL BÜTÜNLÜĞÜ SAĞLAMAK ZORUNDADIR. ONLARIN İÇERİĞİ İLE İLGİLİ BİLGİLER EDİNİLDİĞİNDE DE, ONLAR YAŞANILDIĞINDA DA YİNE AMACIMIZ VE NEDENLERİMİZ VE ŞİX YAŞAMI HER ZAMANKİ GİBİ YAŞANILASI VE SONSUZ VE BİZİMLE İLGİLİ VİSSA UYUMLU OLMAK HALİNİ ASLA BIRAKMAYACAKTIR. İŞTE BU BİLGİ BU KONUDA GEREKEN ŞEKİLDE ŞİX YAŞAMI SONSUZLUĞUNU TEMEL MERKEZ KAVRAMLAR BÜTÜNLÜĞÜ OLARAK YAPILANDIRIR VE ONLARIN İÇERİKLERİ, YAŞANMIŞLIKLARI HER ZAMAN ŞİX YAŞAMI SONSUZLUĞUNA UYUMLU OLARAK YAPILANIR, ALGILANIR, BİLİNİR.