NEGATİF MUHALEFET YASAKTIR POZİTİF MUHALEFET YASALDIR

NEGATİF MUHALEFET YASAKTIR POZİTİF MUHALEFET YASALDIR

MUHALEFET, BİR KONU, OLAY VE DURUM İLE İLGİLİ OLARAK GÖRÜŞLERİN BULUNDUĞU BİR ORTAMDA BU GÖRÜŞLERİN KENDİ ARALARINDA ZIT ANLAMLARI SAVUNMASI ŞEKLİNDE BİR BAKIŞ AÇISI VE TANIMLAMALAR, ANLAYIŞLARLA DOLU OLMASI SONRASINDA BUNU YAŞATAN VE UYGULATAN ALANLARIN KENDİLERİNİN KARŞISINDA DİĞER ALANLARA KARŞI VERDİKLERİ İSİMDİR MUHALEFETLİK, MUHALEFET OLMAK VE BU DURUM, BİR KONUNUN BÜTÜN HATLARI İLE İNCELENMESİ VE ARAŞTIRILMASI AÇISINDAN OLDUKÇA FAYDALIDIR VE O İLGİLİ KONU BU ŞEKİLDE BİR ÇOK YÖNDEN GÖRÜLEBİLİR, İNCELENEBİLİR, SORULARI SORULABİLİR, KARŞISINDA OLMAK ANLAMINDA OLMADAN BİR SORUNU ÇÖZMEK İLE İLGİLİ BAŞKA ÇARELER VE METODLAR ARAMAYI SAVUNMAK, DÜŞÜNMEK, YAPMAK GİBİ BİR ANLAMI VARDIR. MUHALEFET OLMAK İKİ TARAFI BİRBİRİNE KARŞI İTİCİ GÖSTERMEZ, UZAK TUTMAZ, SADECE KONULAR AÇISINDA BÖYLE BİR AYRILIK VARDIR VE BUDA O KONUYU ÇÖZMEKLE İLGİLİ OLARAK İKİ, ÜÇ YADA SAYISI NE KADAR İSE BU ALANLARI SEVİNDİREN BİR DURUM OLUR, NİTEKİM MUHALEFETLER ARTTIKÇA ÇÖZÜMDE KOLAY BULUNUR, ÇARE HEMEN SAĞLANIR. TEK YÖNLÜ BAKIŞ AÇISININ OLMADIĞI DURUMLAR MUHALEFETLİK İÇİN UYGUN BİR TANIM OLUR. BU KONU ÖNEMLİ OLAN KONULARDA ÖZELLİKLE YAPILANDIRILARAK KULLANILIR. MESELA, ŞİX YAŞAM HALİNDE VİSSA BİLGİLERİNİ YAPILANDIRAN ŞİX, ONLARIN DEĞİŞTİRİLMEMESİ GEREKTİĞİNE DAİR BİR ÇOK BİLGİ YAZMIŞ VE BU KONUNUN ÖNEMİNİ BİLDİRMİŞTİR VE BU BİLİNENLER VE YAZILI OLAN BİLGİLER SONRASINDA VİSSA BİLGİLERİNİ DEĞİŞTİRMEK İSTERSE İŞTE BU DURUMDA MUHALEFET DUYUSAL ÖZELLİĞİ KENDİSİNDEKİ ÖZELLİĞİ TÜM YAŞAM HALİNDEKİ ALANLARIN KULLANASINI SAĞLAR VE AYNI ZAMANDA BÖYLE ÖNEMLİ BİR DURUM SÖZ KONUSU OLDUĞU İÇİN ŞİX'İN BİLGİ VE TECRÜBELERİNİ KULLANARAK ONA YAPTIĞI OLAY İLE İLGİLİ MUHALEFET OLACAK ŞEKİLDE SORULAR VE BİLGİLER HAZIRLAR VE BUNLARA ŞİXİN CEVAP VERMESİ İSTENİR VE AMACI, İSTEĞİ, NEDENLERİ ORTAYA ÇIKARILIR. VE TÜM YAŞAM HALİDE MUHALEFET DUYUSAL ÖZELLİĞİ SAYESİNDE BU ŞEKİLDE ŞİXİN UYARMA HALİ İÇİNE GİREBİLİR, MERKEZ VE ANNE OLAN ŞİX'İN DE HATALAR YAPABİLECEĞİ İHTİMALİNİ DÜŞÜNEREK O NE YAPARSA KESİNLİKLE DOĞRUDUR ANLAYIŞINDAN ÇIKARAK O GENELLİKLE VE HER ZAMAN ÇOK BAŞARILIDIR DİYEREK, VİSSA BİLGİLERİNİN UYGULANMASI KONUSUNDA MUHALEFET DUYUSAL ÖZELLİĞİNİ GEREKEN BU GİBİ ZAMANLARDA KULLANABİLİRİZ. BU ÖZELLİĞİ BİR ÇOK GÜVENLİK VE DEĞİŞTİRİLEMEZ BİLGİLERLE İLGİLİ OLAN SİSTEMLER VE ALANLARDA KULLANACAKLARDIR VE YAŞAM HALİNİN, BİLGİLERİN, VARLIKLARIN İYİLİĞİ İÇİN GEREKEN ZAMANLARDA ŞİX'Ê MUHALEFET OLARAK ŞİX'İN DE İYİLİĞİNİ SAĞLAYACAKLARDIR. VİSSANIN İÇİNDEKİ YERİ İLE GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞIR.

VE BU ANLAMLARI OLAN MUHALEFET ÖZELLİĞİ, NEGATİF VE POZİTİF ŞEKLİNDE DE İKİYE AYRILIR VE SIRF KARŞISINDA BİR DURUM YADA FİKİR OLMAK ADINA NEDENİ BELLİ OLMAYAN, AMAÇSIZ MUHALEFETLER YASAK, ANCAK BELLİ BİR AMACI OLAN OLAYA VE KONUYA KATKI SAĞLAMAK İÇİN YAPILAN MUHALEFETLER YASAL OLARAK SAYILIR VE BU ÖZELLİKLERİ İLE BU DUYUSAL ÖZELLİK AYNI ZAMANDA YASAKLAR ARASINDA DA YERİNİ ALIR.

BİR ARAŞTIRMA KONUSU ÜZERİNDE ÇALIŞAN BİRİ İLE AYNI GÖRÜŞTE OLMAYAN BAŞKA BİRİNİN AYNI KONUYU ÇÖZÜME ULAŞTIRMALARI AMACIYLA, DOSTHANE VE TAMAMEN BİRBİRLERİNİN BAŞARISINI ODAKLANMIŞ ŞEKİLDE YAPILAN MUHALEFET ANLAYIŞI İÇİNDEKİ ÇALIŞMALAR POZİTİFTİR, ANCAK BU ARAŞTIRMA KONUSU İLE İLGİLİ OLARAK SIRF BULUNMAK YADA ONUN AMACINA İNANMADIĞI İÇİN ENGEL OLMAK GİBİ VE BENZERİ ÇALIŞMALARIN ÖNÜNÜ KESMEK İÇİN, BİRDE ZARARI YOKKEN, YAPILAN MUHALEFETLER YASAKTIR. ZATEN BU YASAK İÇERİĞİNDE BİR ÇOK OLUMSUZ EYLEMİDE BULUNDURDUĞUNDAN HEMEN ANLAŞILMAKTADIR. SAMİMİYET YOKTUR, BİRLİK VE BERABERLİK ANLAYIŞLARINDAN UZAKTIR. DİĞERİ İSE AİLE, BİRLİK VE BERABERLİK, ÇALIŞKANLIK GİBİ BİR ÇOK ERDEMİ İÇERİSİNDE YAŞATMASI İLEDE POZİTİF OLMASI ANLAŞILARAK YASAL OLARAK YAŞATILIR.

YASAK BİLGİSİ İÇERİĞİNDEKİ ANLAMLARCA GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞIR VE NEGATİF OLANI, BÜTÜN VİLLERİN NİYETLERİNDEN BİLE SİLİNİR, ALINIR VE YAŞATILMAZ. ERDEMSEL OLARAKTA OLAN BU DUYU, MUHALEFETİN YAŞAM HALİNDE YAŞATILMASI GİBİ ETKİLERİ İLE ÇALIŞIR.