NEGATİF ISRAR YASAK POZİTİF ISRAR YASALDIR

NEGATİF ISRAR YASAK POZİTİF ISRAR YASALDIR

ISRAR, BİR KONUDA O KONU İLE İLGİLİ AMAÇ SAĞLANANA KADAR DİRETMEK, AMACIN OLMASI İÇİN İSTEKLERİNİ ORTAYA ÇIKARARAK İLGİLİ OLDUĞU BÜTÜN ALANLARI ETKİLEYEREK BİR OLDURMA HALİ İÇİNE GİRME DURUMUDUR. BİR KONU VARDIR VE BU KONUNUN OLMASI SÖZ KONUSU DEĞİLKEN, ONUN OLMASINI İSTEYEN ALAN SÜREKLİ ONUN OLMASI İLE İLGİLİ İSTEKLERDE BULUNMAKTADIR VE BU DURUM İŞTE ISRARCILIKTIR. SÜREKLİ AYNI KONU ÜZERİNDEN İSTEKLERDE BULUNMAK ISRARCILIĞI YAŞATMAK ANLAMINA GELİR. KONU İLE İLGİLİ NORMAL OLAN BİR YADA İKİ KEZ İSTEKTE BULUNMAK OLUR, NİTEKİM KARŞI TARAF BUNLARI CİDDİYE ALARAK GEREKEN CEVAPLARI VERMEK DURUMUNDADIR, BU ŞEKİLDE YAŞANAN İSTEKLER VE SONUÇLARI SÖZ KONUSU İKEN ISRARCILIK SÖZ KONUSU OLMAZ, ANCAK İSTEKLER UYGUN DEĞİLSE, OLMAMASI GEREKİRYORSA, ONU İLGİLİ ALAN YAPMAZ VE DİĞER ALAN, VİL YADA OLUŞUM OLMASI İLE İLGİLİ ISRARCILIK YAPARSA BU DURUMDA İKİ ŞEKİLDE OLAY DEĞERLENDİRİLEREK SONUCA VARILIR.

1 - NEGATİF ISRAR: BU İSTEKLERİN KENDİSİNE, VARLIKSAL ALANA, YADA BAŞKA BİR OLUŞUMA FAYDASI OLMAYACAK İSE, SADECE BAZI SORU VE MERAKLARI İÇİN, VE KENDİ ÖZEL TATMİNSEL KONULARI İÇİN İSTENMİŞ İSE, BU KONUDA GEREKEN ARAŞTIRMA YAPILARAK NEDENLERİ VE SONUÇLARI ORTAYA ÇIKARILIR, DURUMA, ANA VE ÇEVREYE, YAŞAMA GÖRE İSTEĞİN OLMASI DURUMU VE OLMAMASI HALİ İLE NELERİN DEĞİŞECEĞİ, NELERİN BU İSTEKLE OLUMLU YADA OLUMSUZ ETKİLENECEĞİ SAPTANIR, BUNA GÖRE EĞER HER HANGİ BİR ŞEKİLDE OLUMSUZLUK SÖZ KONUSU OLUYORSA, HER HANGİ BİR VİSSA BİLGİSİNE TERS GELİYORSA, İSTEK UYGULANMAZ. ZATEN OLUMSUZ SÖZ KONUSU İSE KENDİSİNE, VARLIKSAL ALANA VE BAŞKA BİR YERE FAYDASIDA YOKTUR DEMEKTİR VE BU OLUMSUZLUK SEBEP VE SONUÇLARI İLE ONA, O YERE ANLATILIR VE ODA BU CEVAPTAN SONRA KESİNLİKLE ISRAR EDEMEZ. VE BU GİBİ ISRARLAR NEGATİF ISRARDIR, YASAKTIR UYGULANMASI, ANCAK ISRARININ DOĞRUMU YANLIŞ MI OLUP OLMADIĞINI ANLAMASI İÇİN NİYETTEN SİLİNMEDEN, ÇÜNKÜ İLK DÜŞÜNCE, İLK İSTEK ORTAYA ÇIKMALIDIR VE TEKRARLANMASI ISRARDIR, DOLAYISI İLE BU YASAK NİYETTEN BU DURUMU SİLMEDEN ONLARIN ISRAR KONULARI ÜZERİNDEN ÇALIŞMASINI YAPAR. ONLARA GEREKEN CEVAP VERİLİR VE O KONU İLE İLGİLİ GEREKEN CEVABI ALAN ALANIN KONU İLE İLGİLİ ISRARCI OLMA DÜŞÜNCESİ, İSTEĞİ ARTIK BU ŞEKİLDE YASAĞIN İÇERİSİNDE YER ALIR VE BİR DAHA ISRAR EDEMEZ AYNI KONUDA... VE BU ŞEKİLDE İSTENEN ŞEYLERİN '' SADECE BAZI SORU VE MERAKLARI İÇİN, VE KENDİ ÖZEL TATMİNSEL KONULARI İÇİN İSTENMİŞ İSE'' ŞEKLİNDEKİ İSTEKLER VARLIKSAL ALANA, KENDİSİNE, HER HANGİ BİR OLUŞUMA BİR ZARAR VERMİYORSA, VİSSA İLE DE BİR TERSLİK YAŞATMIYORSA O ZAMAN ONUN İSTEĞİ UYGULANIR, ISRARI YAPILABİLİR. İŞTE BU AÇIKLAMALAR BİLİNEREK KONU HAKKINDA GEREKEN KARAR VARILIR. BU ISRAR YÖNTEMİ NEGATİFTİR ANCAK ZARARLI DEĞİLSE NÖTR OLARAK SAYACAĞIMIZ ŞEKİLDE KENDİSİ İLE İLGİLİDİR.

2 - POZİTİF ISRAR: BU ISRARDA TAMAMEN VARLIKSAL ALANA, VİLLERE, OLUŞUMLARA FAYDASI OLACAK BİR KONU HAKKINDA İLGİLİ ALANLARI UYARIP YAPMASI GEREKENLER HAKKINDA EDİNİLMESİ GEREKEN ISRARDIR VE BU ISRARDA KESİNLİKLE POZİTİFTİR VE YAPILMASI GEREKMEKTEDİR. HER HANGİ BİR ŞEKİLDE İLGİLİ ALANLAR YAPMASI GEREKENLERİ YAPMIYORSA, YADA BİR YERDE BİR SORUN GÖRÜLDÜ İSE DÜZELTİLMESİ İÇİN YAPILMASI GEREKEN ŞEY ISRARCILIK İSE İŞTE BUNLAR POZİTİF ISRARDIR. NORMALDE BÖYLE SORUNLARI BİLEN BÜTÜN VİL VİSS AŞİX ALANLARI GEREKEN ŞEKİLDE HEMEN ÇÖZÜM ÜRETİR ANCAK ÜRETİLMİYORSA ISRAR EDİLMELİDİR, SEBEP VE SONUÇLARI AÇIKLANMALIDIR VE BU ŞEKİLDE ELİNDEKİ ARAŞTIRMA, AÇIKLAMA VE SORUNU İFADE EDEN KENDİ YAZDIĞI BİLGİ İLE BU YASAK BİLGİSİ İLE TEMAS EDER VE GEREKEN ŞEKİLDE ÇÖZÜMÜN BULUNMASINI İSTER. BUDA POZİTİF ISRARDIR, VARLIKSAL ALAN DESTEKLEMEKTEDİR VE BU İSTEKLERİNDE GERÇEKTEN ANLAMLI VE POZİTİF OLUP OLMADIĞI ARAŞTIRILIR, NEGATİF'İN İÇERİKLERİNİ BULUNDURMAYAN, ARKASINDA FAYDALI BİR AMACI BULUNDURAN İSTEKLERDİR BUNLAR... BU ŞEKİLDE ISRARCILIK, VARLIKSAL BÜTÜN ALANDA BU ŞEKİLDEKİ AYRIMLARI İLE BİLİNEREK GEREKEN ŞEKİLDE VE ZAMANLARDA YASAKLANIR, GEREKEN ZAMANLARTDA İSE YASAL OLARAK KULLANILIR.

VİSSA İÇİNDEKİ YERİ İLE GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞIR.