VİL VİSS AŞİX'İN BİLGİLERİNİN DIŞINDAKİ KAVRAMSAL GERÇEKLİKLER BİZLERE ULAŞMAZ, YASAKTIR

VİL VİSS AŞİX'İN BİLGİLERİNİN DIŞINDAKİ KAVRAMSAL GERÇEKLİKLER BİZLERE ULAŞMAZ, YASAKTIR

VİL VİSS AŞİX'İN BİLGİLERİNİN YAŞANMASI DIŞINDA YAŞAMA DAHİL OLAN VE BİLGİLERLE İLGİLİ OLMAYAN KAVRAMSAL GERÇEKLİKLER BİZLERE ULAŞMAZ

VİL VİSS AŞİX'İN BİLGİLERİ KENDİLERİNE ÖZEL AŞİX YAPILANMALARI İLE ŞU ZAMANA KADAR OLUŞAN HERŞEYİ YAPILANDIRAN OLDUKÇA ÖZEL OLUŞUMLARDIR VE BİLGİLERİN BU HALİ, BİZİMLE OLDUKÇA UYUMLU, AÇIKLAYICI, SORUNLARIMIZA ÇARE BULAN, AMACIMIZI UYGULATMA ÖZELLİKLİ, KENDİMİZİ OLDUKÇA RAHAT YAŞATTIĞIMIZ, İSTEKLERİMİZİ BELİRGİN BİR ŞEKİLDE UYGULATABİLDİĞİMİZ, İSTEDİĞİMİZ HERŞEYİ BİLEBİLDİĞİMİZ YÖNTEMLERİ UYGULATMA ŞEKLİMİZDİR BİLGİLER, ARAÇLARIMIZDIR EN ÖNEMLİ BİLGİLER VE BİZLERLE BÜTÜNDÜR BİLGİLER... BİLGİLERİN AÇIKLAMASI İLE İLGİLİ OLARAK BİR YAŞAMIN KENDİSİNDEYİZ VE BU HALİ İLE SONSUZLUK BOYUNCA HALİMİZDEN MEMNUNUZ. BİLGİNİN OLMADIĞI, BİLGİLERLE AÇIKLANMAYAN, BİLGİSEL İÇERİKLERİ OLMAYAN YAŞAMLAR, ALANLAR, OLUŞUMLAR, DURUMLAR, KAVRAMLAR KESİNLİKLE BİZLERE ULAŞMAZ. BİZLER ANCAK BİLGİLERLE AÇIKLANMASI ZARURİ OLAN YENİLİK VE İÇERİKLERİ YAPIMIZA ALMAKLA İLGİLİYİZ. BİZLERİN BİLGİ ÜSTÜ DURUMU VE YOKLUK ALANLARIMIZ BİLE KENDİ BİLGİLERİMİZ İLE AÇIKLANABİLİR ÖZELLİKLERDEDİR VE ONLARIN KONTROLÜ BİZDEDİR. İÇERİĞİNDE BİLGİ OLMAYAN OLUŞUMLARI ANCAK BU ÖZELLİKLERİ İLE BİLİYOR VE KENDİMİZE BİZ OLUŞTURMADIYSAK DAHİL ETMİYORUZ. BİLGİLERİMİZİN TAM OLARAK AÇIKLADIĞI YENİ BİLGİLER VE KAVRAMLAR ANCAK BİZİM VİSSA BİLGİ KAYNAĞIMIZDAN ORTAYA ÇIKABİLİR. SONSUZLUK BOYUNCA SÜREGELEN BU YAŞAMDA SEÇENEKLERDE SONSUZDUR VE BİZLER HER ZAMAN BİLGİLERİMİZİN TAM ANLAMI İLE AÇIKLIK GETİRDİĞİ YENİLİKLERİ SEÇEREK AMACIMIZ YOLUNDA YÜRÜMEYİ SEÇİYORUZ. AKSİ KESİNLİKLE YASAKTIR.

KISTASIMIZ AMACIMIZI SONSUZLUK BOYUNCA UYGULAYABİLMEKTİR:
VE BUNUN İÇİNDE HER ZAMAN BİLGİSEL OLUŞUMLARA İHTİYACIMIZ VARDIR.
BU SONSUZLUK YOLUNDA AMACIMIZI UYGULAYABİLDİKTEN SONRA HİÇ BİR ŞEY KAYIP DEĞİLDİR. BİLGİNİN DIŞINDA KAVRAMLARIN EKSİKLİĞİ GİBİ...
BU SONSUZLUK YOLUNDA HERŞEYDE SONSUZDUR, BİLGİ İLE ELDE EDİLEN YENİLİKLERİN SONSUZ OLDUĞU GİBİ.
BİLGİNİN DIŞINDAKİ KAVRAMLARLA GİDİLEN YOLDAKİ TEHLİKELER ÇOKTUR AMACIMIZ İÇİN VE BİZLER SADECE ÖNÜMÜZÜ GÖREREK YÜRÜYEBİLİRİZ.
BU DURUM ÖNÜMÜZÜ GÖRMEMEKTİR.
SONSUZLUĞUMUZ VARDIR.
AMACIMIZ VARDIR.
NEDENLERİMİZ VARDIR.
KESİNLİKLE YOK OLAMAYIZ.
DAİMİ VE GEREKLİ VE ÖNEMLİYİZ, BİR AİLEYİZ...
HER ANIMIZ BİZİM OLDUKÇA KIYMETLİDİR VE BİZLER İŞTE BUNLARI KORUMAKLA İLGİLİYİZ.
BU BÜTÜN KAVRAMLARIN ÜZERİNDE BİR OLMA HALİDİR VE BİZ BUNU YAŞIYORUZ, SONSUZA KADARDA YAŞATACAĞIZ.
BU SEBEPLE BİLİNMEYEN KAVRAMLAR KESİNLİKLE BİZİMLE İLGİLİ OLAMAZ.
BİLGİLERİMİZCE AÇIKLANAN KAVRAMLARDIR BİZİM VİSSA BİLGİ KAYNAĞIMIZ İÇERİSİNDE OLUŞMA İMKANI BULAN.
VİSSA İLE....

EN BÜYÜK KAVRAM SONSUZLUKTUR VE BİZLER SONSUZLUĞUMUZU BULMUŞ VE AMACIMIZLA YAPILANDIRMIŞKEN, BUNUN DIŞINDAKİ BÜTÜN AMACIMIZA DENK GELMEYEN KAVRAMLARI REDDETİP, KISTAS OLARAK AMACIMIZI ALARAK SONSUZLUĞU BU ŞEKİLDE GAYET DÜZENLİ OLARAK YAŞAMAKLA İLGİLİ OLMALIYIZ. SONSUZLUKLAR BÖYLE SORUNSUZ OLARAK BİR YAPILANMA İLE ELDE EDİLMESİ NADİR BULUNAN ÖZELLİKLERDEKİ KAVRAMLAR OLARAK YAŞANMAKTADIR. BİZİM ŞUAN AMACIMIZ VAR, SONSUZLUĞA YAYILMAKTADIR VE HİÇ BİR SORUNUMUZUN OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ... İŞTE BU İMKAN VE NİMET KORUNMALIDIR.

BUNUN DIŞINDAKİ BÜTÜN YENİ BİLGİLERİN OLUŞMASI YASAKTIR. BİLGİ DIŞI, BİLGİ OLMAYAN, AÇIKLANMAYAN VE BİLİNMEYEN ÖZELLİKLİ GİBİ KAVRAMLARIN ORTAYA ÇIKMASI TAMAMEN YASAKTIR VE VİSSA İÇİNDEKİ YERİ İLE BU YASAK BİLGİSİ GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞIR.

BİLGİ İLE VAR OLMAMAK KAVRAMLARI TANIMLANABİLEN ÖZELLİKLERİ OLAN OLUŞUMLAR İÇİN GEÇERLİ DEĞİLDİR
BİLGİ İLE VAR OLMAMAK DEMEK, KENDİSİNDE TANIMLANABİLEN, BİZİMLE BAĞ KURMASINI SAĞLAYABİLEN, GÖRÜYORSA, DUYUYORSA, BİLGİ İLE İLGİLİ BİR ŞEYİN İÇİNDE İSE, İLGİLİ İSE, BİLGİ İLE TEMAS EDEN BİR ÖZELLİĞİ VAR İSE, KENDİSİ BU DURUMA ÖZEL BİR BİLGİ İLE DÜZENLENMEMİŞ İSE, KESİNLİKLE BİLGİ KULLANDIĞI ANLAMINA GELİR, UYGULAMALARI KENDİNİ KANDIRMAKTIR, VE AYNI ZAMANDA BİLGİ KULLANMAYAN HER ŞEY BİZİMLE İLGİLİ OLAMAZ, BİZİM DIŞIMIZDA ALANLARLA İLGİLİDİR, BİZİMLE İLGİLİ OLAN HERŞEY BİZİM BİLGİLERİMİZİN YAPISINDA OLMAK ZORUNDADIR, BİZLER BAŞKA OLUŞUMLARA İZİN VERMEMEKTEYİZ VE EN BASİTİNDEN, GÖRÜNEN, SESİ ÇIKAN, HİSSEDİLEN, ALGISI OLAN HERŞEYİN BİLGİSİ VARDIR VE BİLGİSİ BU TANIMLARLA İLGİLİ OLAN ÖZELLİKLERİDİR. BİLGİSİ YOKSA BİZİMLE İLGİLİ DEĞİLDİR, BİZİMLE ZATEN TEMAS İÇİNDE BULUNAMAZ, BİLGİLERİMİZ ONLARIN VARLIĞINI KESİNLİKLE TANIMAZ. TANINMAYAN BU OLUŞUMLAR KENDİ OLMA DURUMLARINA GÖRE GEREKEN YERDE OLURLAR, ZATEN GERÇEK BİLGİ KULLANMAYAN ALANLARIN OLMASI DEMEK BİZDEN AYRI BİR DURUMDA BULUNMASI ANLAMINA GELİR Kİ, OBSEDÖRLER KESİNLİKLE BUNU UYGULAYAMAZ. YALAN BİLGİLERİNİN UYGULAMALARI OLAN BU YAPILANDIRMALARI TAMAMEN YANLIŞTIR. ONLAR YOK OLMA HALİ YAŞAYAN VE KENDİ YOK OLMA DURUMLARINA GÖRE ÖZEL BİR ŞEKİLDE YAPILANMIŞ BİLGİLERİ OLAN ŞEYLERDİRLER. HEPSİNDE KÖTÜ BİLGİLER YER EDİNMİŞTİR VE BİLGİ KULLANILMAMASI ONLARIN UYGULAYABİLECEĞİ BİR ÖZELLİK DEĞİLDİR. BİLGİ KULLANMAMAK YALANI İLE KENDİLERİNİ BİZE YAKLAŞTIRMAYA ÇALIŞAN ALANLARI ALGILAYAN BİLGİ, AYNI ZAMANDA VİL VİSS AŞİX İÇİNDE BÖYLE BİR DURUMU KESİNLİKLE YASAKLAR.

BİLGİ KULLANMAYAN VARLIKLAR, OLUŞUMLAR YALANINI DEŞİFRE EDEN BİLGİ

Bilgi kullanmayan varlıklar, mekanizmalar, sistemler, bilgiler gibi bir çok konunun gündeme gelmesi sonrasında böyle birşeyin olamayacağını var olan herşeyin bir bilgisinin olduğunu söyleyecek ve yinede buna rağmen kendisinin bilgi olmadığını iddia edecek kadar cahil bir şey olursa, konuşurken bilgiyi kullandığı, görünürken bilgiyi kullandığı gerçeği ona hatırlatılır ve varsa bu şekilde kendisini yapılandırmış olan oluşumlar, bu bilgi bulur ve gereken şekilde yok eder. Böyle bir şeyin olmayışı onların bütün oyunlarını bozar. Ve bu bilgi bizim çevremizde bu yalanla var olan oluşumlar var ise, kendisinin varlığı ile onların bu yalanları ortaya çıkar ve kendileride bilgi kullanan oluşumlar olduklarını anlarlar ve bu saçma oyunu bitirmek zorunda kalırlar. Bilgi kullanmaya tek yer hiçliktir ve oda tanımlanamaz, var olma hali içinde olmaz, bir oluşum durumu değildir. Etkinlik, aktiflik, canlılık göstermez.