DEZENFORMASYON VE BİLGİ KİRLİLİĞİ YASAKTIR

DEZENFORMASYON VE BİLGİ KİRLİLİĞİ YASAKTIR

DEZENFORMASYON YASAĞI
DEZENFORMASYON, YANLIŞ, DOĞRULUĞU KANITLANMAMIŞ, HENÜZ ŞİX YAŞAMINDA TEMEL BİLGİSİ YAZILMAMIŞ ŞEKİLDE ORTAYA ÇIKAN BİLGİLERE, AÇIKLAMALARA, TANIMLAMALARA VERİLEN İSİMDİR. DEZENFORMASYON İLE AYNI ZAMANDA BİLGİLERİN TEMEL BİLGİSİNİN ANLAMINDAN SAPTIRILMASI GİBİ DURUMLARDA SÖZ KONUSU OLUR. YANİ KENDİ ANLAMINI YAŞATMAKTAN ÇIKIP BAŞKA ANLAMLAR YÜKLENEREK BİLGİLER DEZENFORMASYON YAŞATILMIŞ ŞEKİLDE KENDİ AMACININ VE ANLAMININ DIŞINDA YAŞATILMAYA BAŞLAR, BU ÖRNEKLERLE DEZENFORMASYONLAR YASAKTIR VE BUNLARIN NASIL ORTAYA ÇIKTIĞINI, NASIL OLUŞTUĞUNU DENETLEYEN YASAK BİLGİSİ GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞIR.

BİLGİ KİRLİLİĞİ YASAĞI
BİLGİ KİRLİLİĞİ İSE, YİNE BİR FAYDASI VE GEREKLİLİĞİ OLMAYAN BİLGİLERİN YAZILMASI, BİR İHTİYACIN SÖZ KONUSU OLMAYACAK ŞEKİLDE BİLGİLERİN OLUŞTURMASI DURUMUDUR VE BU ÖZELLİK, ŞİXTE TAMAMEN YASAKLANMIŞ ŞEKİLDE ŞİX YAŞAMINDADA KONU İLE İLGİLİ FARKINDALIĞIN OLUŞMASI ŞEKLİNDEKİ YAPILANMASI İLE GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞIR.

NE DEZENFORMASYON NEDE BİLGİ KİRLİLİĞİ ŞİX YAŞAMINDA TAMAMEN YASAKLANMIŞTIR. BİLGİ, ÇOK ÖZELLİKLİ OLAN ÇALIŞMA SİSTEMİ İLE GEREKEN BÜTÜN ÇALIŞMALARI YAPAR.