SALDIRMALAR, SATAŞMALAR VE TASALLUTLAR YASAKTIR

SALDIRMALAR, SATAŞMALAR VE TASALLUTLAR YASAKTIR

SALDIRMA, İLGİLİ BİR ALANA YÖNELİK YAPILAN KIRICI VE OLUMSUZ ETKİLEYİCİ, ARKASINDA OLUMSUZ BİR AMACI BARINDAN VE SONRASINDA ZARAR VERİLESİ İLE İLGİLİ OLARAK YAPILANDIRILAN OLUMSUZ EYLEMLERDİR. ( ANTİ OBSEDÖR SALDIRMA İSE BİR ERDEM ŞEKLİNDE YAPILANMADIR ) ANCAK ŞİX YAŞAMINDA BÖYLE BİR DAVRANIŞ ŞEKLİ SÖZ KONUSU EDİLEMEZ. HİÇ BİR ALAN HİÇ BİR ALANA SALDIRILAR ŞEKLİNDE YÖNLENMELERDE BULUNAMAZ.

SATAŞMA, ODA SALDIRIYA BENZER NİTELİKLERDE OLUP, ONUDA TAHRİK EDEREK KENDİ OLUMSUZ AMACININ İÇERİSİNE KATMAYA ÇALIŞMASI DURUMUDUR, SATAŞARAK ONUDA KENDİSİ GİBİ OLUMSUZ HALE GETİRMEK VE SONRASINDA SİNİRLENDİRMEK VE KARŞILIKLI BİR OLUMSUZLUK İÇERİSİNDE OLMASI HALİNE DENİLEN SATAŞMALAR ŞİX YAŞAMINDA TAMAMEN YASAKLANMIŞTIR.

TASALLUT, SALDIRMA VE SATAŞMA, DAYAKLAR ŞEKLİNDE BİR ALAN YAPILAN HAREKETLER VE DAVRANIŞLAR BÜTÜNLÜĞÜ OLARAK ONU ARTIK ETKİSİ ALTINDA ALMAYA VERİLEN İSİMDİR. BU YÖNTEMLE ONU KORKUTARAK, SALDIRILARLA VE SATAŞMALARLA BEZDİREREK ETKİSİ ALTINA ALMAYA, OBSEDE ETMEYE BENZER ŞEKİLDE DAVRANIŞSAL OLARAK ETKİLEMEK ANLAMINA GELEN ÖZELLİKLERİ İLE ŞİX YAŞAMINDA TAMAMEN YASAKLANMIŞTIR.

BU EYLEMLERİN ANTİ OBSEDÖR ÖZELLİKLERİ, OBSEDÖR ALANLAR İÇİN KULLANILDIĞINDA ERDEM OLARAK YAŞATILMAKTADIR VE GEREKEN YAPILANMA SAĞLANIR ANCAK ŞİX YAŞAMININ KENDİ İÇERİĞİNDE BÜTÜN ALANLARDA TAMAMEN YASAKLANMIŞTIR.