SAVSAKLIK YASAKTIR

SAVSAKLIK YASAKTIR

SAVSAKÇA ÇALIŞMALAR YASAKTIR:
SAVSAKLIK, İŞİNE ÖNEM VERMEYECEK ŞEKİLDE DÜZENSİZ BİR ÇALIŞMA İÇİNDE BULUNMAK, GELİŞİ GÜZEL ŞEKİLDE ÖNEMLİ OLDUĞU HALDE O İŞLERİ YAPMAK, SAVSAKÇA YAPILAN İŞLERİN TUTARSIZLIĞININ SÖZ KONUSU OLMASI GİBİ, BAŞARI ORANINDA DA DÜŞÜKLÜĞÜN SÖZ KONUSU EDİLMESİ İLE SAVSAKÇA ÇALIŞMALAR, UYGULAMALAR ŞİX YAŞAMINDA KESİNLİKLE YASAKTIR. BÜTÜN ÇALIŞMA ALANLARI KENDİ YAPILARINA GÖRE İŞLERİNE GEREKEN ÖNEMİ VERİRLER VE GELİŞİ GÜZEL, RASTGELE ÇALIŞMALAR ŞEKLİNDE BİR DÜZENLE ÇALIŞMA İÇİNDE BULUNMAYIP, NE YAPTIĞINI, NEDEN YAPTIĞINI, NASIL YAPILMASI GEREKTİĞİNİ, O İŞİN SEBEP SONUÇLARINI BİLEREK YAPMAK, NELERLE SONUÇLANACAĞINI BİLEREK YAPMAK, YAPILMADIĞINDA VE SORUNLAR OLDUĞUNDA NASIL SONUÇLARI İLE KARŞILAŞILACAĞINI BİLEREK ÇALIŞMAK VE DAVRANMAK, SAVSAKLIĞIN YAŞATILMAMASI ANLAMINA GELİR. BU ÖRNEKLERLE SAVSAKÇA DAVRANIŞLAR, ÇALIŞMALAR, UYGULAMALAR ŞİX YAŞAMINDA KESİNLİKLE YASAKTIR.

SAVSAKÇA DAVRANIŞLAR YASAKTIR:
SAVSAKÇA DAVRANIŞLAR İSE, DAVRANIŞININ SONUÇLARININ NELERE MAL OLACAĞINI DÜŞÜNMEDEN, KARŞISINDAKİNİN DURUMUNU VE ANLAYIŞINI VE ONUN İÇİN NE ANLAMA GELEBİLECEĞİNİ DÜŞÜNMEDEN GELİŞİ GÜZEL VE İÇERİĞİNDE RAHATSIZ EDİCİLİKLERİN OLABİLECEĞİ ŞEKİLDEKİ DAVRANIŞLARDIR VE ŞİX YAŞAMINDA BÜTÜN DAVRANIŞLAR SAVSAKLIKTAN ARINMIŞ BİR ŞEKİLDE YAŞATILARAK HERKES İLİŞKİSİNDE NEDENLERİ, NASILLARI, SONUÇLARINI BİLECEK ŞEKİLDE BİR DAVRANIŞ HALİ İÇERİSİNE GİRER. İLİŞKİLERİNE ÖZEN GÖSTERMEK İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALAR SAVSAKÇA DAVRANMAMAK İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALAR ANLAMINA GELİR. VE BU BÜTÜN İLİŞKİLER İÇİN GEÇERLİDİR. HER SÖZÜN, HER GÖZÜN VE HER OLAYIN KENDİSİNE ÖZEL BİR ANLAMI VARDIR VE ONA DEĞER ŞEKİLDE BİR İLİŞKİ İÇİNDE BULUNULMASI GEREKMEKTEDİR VE ZAMANLA ŞİX YAŞAMINDA OTURMAYA BAŞLAYACAK OLAN TOPLUMSAL YAŞAM TAMAMEN SAVSAKÇA DAVRANIŞLARDAN ARINDIRILMIŞ ŞEKİLDE, ÇOK DÜZEYLİ VE İÇTEN VE SAMİMİ VE GERÇEK İLİŞKİLER ŞEKLİNDE KENDİ YERİNİ BULACAKTIR.

YASAK BİLGİSİ BU DAVRANIŞLARA VE ÇALIŞMALARA NEDEN OLAN ZİHİNSEL YETERSİZLİKLERİ VE DURUMLARI BULARAK GEREKEN ÇALIŞMALARI YAPAR.