POZİTİF AVANTAJLAR YASALDIR NEGATİF AVANTAJLAR YASAKTIR

POZİTİF AVANTAJLAR YASALDIR NEGATİF AVANTAJLAR YASAKTIR

AVANTAJ, DİĞERİNDEN ÜSTÜN VE ÖZELLİKLİ VE İLERİDE VE KAZANÇLI VE BAŞARILI OLMAK ŞEKLİNDE TANIMLANAN İFADELERDİR. AVANTAJ SÖZ KONUSU EDİLDİĞİNDE BİRİ DİĞERİNDEN ÜSTÜNDÜR VE AVANTANJLI OLDUĞU KONULAR DENİLDİĞİNDE, ÖRNEKLE SPOR KONUSUNDAKİ BECERİLERİ YÜZÜNDEN YÜZME YARIŞINDA O ÇOK DAHA AVANTAJLI ŞEKLİNDE KONULARA GÖRE AVANTAJLARDA SÖZ KONUSU OLABİLMEKTEDİR. BU AÇIKLAMA İLE AVANTAJLAR İKİ ŞEKİLDE KULLANIMI SÖZ KONUSU EDİLİR.

POZİTİF AVANTAJLAR:
ŞİX YAŞAMINDA KENDİ DOĞAL VE HAKKI OLARAK ELDE ETTİĞİ BAŞARILAR, ÖZELLİKLER, YETENEKLER SONRASINDA ORTAYA ÇIKAN AVANTAJLARDIR, BUNLAR ÖRNEKLE ASLEKLER SONRASINDA KENDİSİNDE OLUŞTURDUĞU BİLME HALİ VE BİLGİ VE TECRÜBE SONRASINDA, O KONU İLE İLGİLİ BİR DURUM YAŞANDIĞINDA KENDİSİ KONUYA ÖZEL BİR AVANTAJ İÇİNDE OLMA DURUMUNDA OLUR VE BU ŞEKİLDE KENDİSİNİN SEBEP OLABİLDİĞİ AVANTAJLAR ŞİX YAŞAMINDA YASALDIR. ŞİX YAŞAMINDA BÜTÜN VİLSEL OLUŞUMLAR BU ANLAMDA EŞİT ŞARTLARLA MEYDANA GELİR, ONLARIN İMKANLARI VE EDİNİMLERİ BAKIMINDAN HERŞEY KENDİ ELLERİNDEDİR VE AVANTAJLI OLMAK İSTEYENLER BU KONUDA GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞMALAR YAPARAK KENDİLERİNDE EDİNİMLER, BİLGİ VE TECRÜBELER MEYDANA GETİREBİLİRLER VE GÖRECELİ OLAN BU DURUM İLTİMASLAR ŞEKLİNDE MEYDANA GETİRİLMEZ. BU VE BENZERİ AVANTAJLAR, ŞİX YAŞAMINDA BİRLİKTE KARAR VERİLİP ONAYLANDIĞINDA ÖRNEKLE, BİR OYUN İÇİNDEDE BİR VİLSEL OLUŞUMA TANINMASI ŞEKLİNDE OYUN BİTENE KADAR ONU BU KONUDA AVANTAJLI YAPMAYA HAK KAZANMASI GİBİ DURUMLARDADA KULLANILIR VE BUNUNDA BİR AMACI, BİR NEDEN VE SEBEPLERİ VARDIR VE BU ŞEKİLDE AVANTAJLAR ŞİX YAŞAMINDA YASALDIR.

NEGATİF AVANTAJLAR
ŞİX YAŞAMINDA KENDİ ÖZELLİKLERİ VE EDİNİMLERİ VE ÇALIŞMALARI İLE ELDE EDİLMEMİŞ VE ONA ÖZELLİKLE DİĞERLERİNDEN FARKLI OLACAK ŞEKİLDE VE HAK ETMEDİĞİ HALDE VE DİĞERLERİNE VERİLMEMESİ DAHİLİNDE BİR AVANTAJ DURUMUNUN YAŞATILMASI, İLTİMAS GEÇİLEREK ONA AVANTAJLARIN SAĞLANMASI ŞEKLİNDEKİ HAKSIZ AVATAJLAR ŞİX YAŞAMINDA NEGATİF AVATAJLAR OLARAK ADLANDIRILARAK TAMAMEN YASAKLANMIŞTIR. ŞİX BU ŞEKİLDE HİÇ BİR VİLSEL OLUŞUMA AVANTAJLAR VEREBİLMEK KONUSUNDA BİR ÇALIŞMA İÇİNDE OLMAZ, YA HERKESE EŞİT AVANTAJLAR SAĞLANIR YADA HİÇ KİMSEYE O AVANTAJ VERİLMEZ VE EŞİTLİK, ADALET ERDEMLERİ KENDİSİNİ AVANTAJLAR İÇİNDEDE YAŞATMAKLA İLGİLİ OLARAK YAPILANIR. NİTEKİM İÇERİĞİNDE AYRILIKLARIN VE HAKSIZLIKLARIN SÖZ KONUSU OLABİLECEĞİ BİR YAPILANMASI SÖZ KONUSUDUR VE ŞİX YAŞAMINDA NEGATİF AVANTAJLAR TAMAMEN YASAKLANMIŞTIR.

ÇOK ÖZELLİKLİ AVANTAJ YAPILANMASI VE ŞİXİN MERKEZLİK AVANTAJ YAPILANMASI:
VE AYNI ZAMANDA AVANTAJLARINI ŞİX YAŞAMINDA İLGİLİ DURUM VE ALANLAR VE ZAMANLARDA KENDİSİNDE KULLANMAMAK GİBİ BİR UYGULAMA İÇİNDEDE BULUNABİLEN VİLSEL OLUŞUMLAR, İLİŞKİLERDE EŞİTLİĞİN GÜZELLİĞİNİ YAŞAMAKLA İLGİLİ OLARAKTA BİR YAPILANMA İÇERİSİNDE BULUNABİLİRLER VE BU ÖRNEKLE AVANTAJLAR, ÖZELLİKLER BAKIMINDAN DA İLİŞKİLERDE FARKLAR YARATTIĞINDAN BU ANLAMDA İSTENİLEN ZAMANLARDA AVANTAJLARIN ETKİLEDİĞİ BÜTÜN ZİHİNSEL ALAN VE VİLSEL BEDEN ÖZELLİKLERİ İSTENİLEN ZAMANA KADAR BİR AYRILIK YAPILANMASI İÇİNDE OLARAK KENDİSİNİ DİĞERİ İLE EŞİTLEYEBİLMEK ŞEKLİNDE BİR ÇALIŞMA İÇERİSİNDEDE OLUNABİLİRLİĞİ SÖZ KONUSU OLUR. ŞİXİN ŞİX YAŞAMINDA BU ÖZELLİĞİ ÇOK SIK KULLANMASI, ARK İLE, VİLSEL OLUŞUMLARLA İLİŞKİLERİ SIRASINDA BÜTÜN AVANTAJLARINI ONLARIN SEVİYESİNE İNDİREBİLME GİBİ ÇOK ÖZELLİKLİ ÇALIŞMALARI SÖZ KONUSU OLABİLİR. ŞİXE ÖZEL MERKEZLİK AVATAJLARI YAPILANMASI ŞEKLİNDEKİ BİR YAPILANMA İLE BİLGİ GEREKEN ÇALIŞMALARI YAPAR VE ÇOK ÖZELLİKLİ KULLANIMI BÜTÜN İLGİLİ ALANLARDA GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.