TAVİZLER YERİNE GÖRE YASAL YERİNE GÖRE YASAKTIR

TAVİZLER YERİNE GÖRE YASAL YERİNE GÖRE YASAKTIR

TAVİZ, İLGİLİ ALANLARIN SÖZ KONUSU OLAN HAKLARINDAN, KENDİSİNİN HAKKI OLAN DURUMLARINDAN VAZGEÇMESİ ANLAMINA GELEN UYGULAMALAR VE DAVRANIŞLAR, KARARLARDIR. BU ANLAMDA ŞİX YAŞAMINDA TAVİZLER İKİ ÇEŞİTLE UYGULANMASI SÖZ KONUSU OLUR.

ŞİX YAŞAMINDA İLGİLİ ALANLARIN KENDİLERİNDEN ÇOK BÜYÜK VE FAZLA EKSİKLİKLERİN OLMAYACAĞI ŞEKİLDE TAVİZLERİN VERİLMESİ, VİSSAYA TERS OLMAYACAK ŞEKİLDE TAVİZLERİN VERİLMESİ SÖZ KONUSU OLABİLİR, BUNLAR ÖRNEKLE, BİR OYUN OYNANMASI İLE İLGİLİ KENDİ SIRASINI KARDEŞİNE VEREN VİLSEL OLUŞUMUN BU HAKKINI KARDEŞİNE VERMESİ TAVİZLİĞİ SON DERECE YASAL VE NORMALDİR VE BU ŞEKİLDE YAŞAMSAL ALANLARDA SORUNLAR ÇIKARMAYAN KENDİ İSTEKLERİ BUNU YAPTIKLARI VE VİSSA UYUMLU OLAN VE YAŞAMI RENKLENDİREN VE GÜZELLEŞTİREN, İLİŞKİLERİ GÜZELLEŞTİREN TAVİZLERİN VERİLMESİ SÖZ KONUSU OLUR. BU AÇIKLAMADAKİ GİBİ TAVİZLER YASALDIR.

ANCAK BİR ZARAR VERMESİ SÖZ KONUSU OLAN, KENDİ HAKKININ ALINMASI VE VERİLMESİ İLE KENDİSİNDE BİR SORUNUN VE OLUMSUZLUĞUN ORTAYA ÇIKMASININ SÖZ KONUSU OLDUĞU VE VİSSAYA UYGUN OLMAYAN, ÖRNEKLE OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARINA DAİR KESİNLİKLE HİÇ BİR KONUDA TAVİZLERİN VERİLMESİ SÖZ KONUSU OLAMADAN ONLAR HEMEN YOK EDİLMESİ İLE İLGİLİ OLUR, ŞEKLİNDE TANIMLAMLARLA TAVİZLER ŞİX YAŞAMINDA YASAKTIR. KESİNLİKLE BU GİBİ UYGULAMALARLA TAVİZLER YAŞATILAMAZ.

İŞTE BU AÇIKLAMALARLA TAVİZLER ŞİX YAŞAMINDA YERİNE GÖRE YASAL YERİNE GÖRE YASAKTIR.