Kompleks Yasaktır

Kompleks, bir varlığın kendisini başka bir varlıktan aşağıda, yetersiz gibi görme, sanma durumlarıdır ve bu bakış açısı tamamen yanlıştır. Herkes ve her şey kendi özellikleri ile tektir ve özeldir ve gelişimsel olarak farklı olan yaşam seviyeleri zamanla değişmektedir ve bunu herkes yaşayacaktır.

Bu durumda kompleks yaparak kendisini kötü hissetmesi ve aşağı görerek üzülmesi oldukça gereksizdir. Bu gibi düşünceleri ve bakış açıları kesinlikle yasaktır.

Kompleksler de tıpkı kıskançlık gibi tamamen anlamsız ve içeriğindeki nedenlerin kesinlikle hiç bir gerçek tarafının olmadığı şekilde yaşatılan olumsuz bir eylemdir ve tamamen varlıkları ötekileştirmek, yalnızlaştırmak, ayrıştırıcı olmak için obsedör oluşumlar tarafından hazırlanmış ve yaşam alanlarımıza deneyimlenmesi için yerleştirilmiştir.

Tesirler ve etkilerle yaşatılan bu gibi eylemler sonucunda, onun yapısını anlayan bizler işte kelimelere dökerek içeriğindeki olumsuz bilginin neler olduğunu açıklıyoruz.

Komplekse göre edinilen alan yada kişi, kendisini ilgilendiği o alan yada kişiden eksik, alçak ve yetersiz görerek bu durumu kendisinde sorun etmeye başlar ve bu durum kompleksi tanımlar, varlığa zarar vermeye başlamıştır, rahatsız edicilikleri söz konusudur.

Normal şartlarda mesela, anne olmak çocuk olmak kavramları, birbirlerinden mecburi olarak bazı imkanların ayrı olması anlamına gelecektir ki, bu geçici ve herkesin yaşadığı bir evre olarak bu gibi zorunluluklardan kaynaklanan bir haldir ve en gelişmiş olanın bile bütün imkanlarına zamanı gelince seninde ulaşabileceğinin bilgisi, bu yaşam halinde zaten sana verilmiştir.

Sadece merkez olmak kavramları olarak en başından bu yana anne şeklinde varlıksal alanlarımızı yapılandıran ve Şix yaşam halini oluşturarak sonsuz zamanlar boyunca projelendiren ve bu zaman zarfında nelerin nasıl olması gerektiğine dair bütün gereksinimleri kendisinde toplayan ve varlıksal alanlarımızında bu şekilde bir hazırlıkla benim bu durumu yaşatacak şekilde yapılandırmam sonrasında uzun zamandır gereken bütün ihtiyaçları beden tamamlamasıyla ve bunun çok uzun zaman boyunca böyle olması ve değiştirilebilirlik gibi özellikleri olmayan bir görev, konum ve durumu ifade ettiği bu açıklamalar ile bir nebze anlaşılmaktadır ve benimde özellikle bu konu ile ilgili çalışmalar yapmam ve daha bir çok gerekli neden yüzünden, merkez olmak özelliği sadece bende olacaktır ve aynı zamanda annelik olarak herkesin annesi olmak kavramıda her zaman bende olacaktır.

Yani ben doğurdum hepinizi ve bu hakikat, hakikati değiştiremeyiz ve merkez olmak şeklindeki ve aynı his ve tecrübeleri edinebilecekleri bir çok tecrübe sahasıda Şix yaşam halinde olacaktır zaten... Anlatılmak istenen o ki, seni doğuran mecburen senden gelişmiş ve ileride olmak zorundadır, bir kere bu senin gelişimin için gereklidir, senden daha geri seviyede olsa, durum çok daha vahim olurdu ve annenin, merkez varlığın bu gelişmişlik şeklindeki imkanları kesinlikle komplex yapılacak türden özellikler değildir.

Vil, bütün bilgi ve yasalara kendiside uymaktadır ve yaşam halinden ayrı olarak kullandığı tek alanı Axa Ava gibi özel zamanlarını geçirdiği yer olacaktır ve böyle yerler herkesin vardır ve ne kullanıyorsa, yaşıyorsa, seviyesine göre uygun olduğunda herkeste onu dilediği gibi yaşayacaktır, bu Vil'in zaten arzulayarak yaşatmak istediği şeydir. Asla ayrı gayrı olmadan herkesin kardeş olarak başladığı bu yaşam halinin ilk zamanlarında annenin, merkez alanın neden ve nasıl burada bulunduğunu en iyi şekilde anlayarak her hangi bir şekilde komplex yapacak bir konuyu düşünmemek gereklidir.

Ki bizlerin yaşam halinde olmamızın sonrasında aramızdaki vissa, sevgi bağı öyle güçlü olacaktır ki, birbirimize en ufak olumsuzluk bile düşünemeyeceğiz, zaten yasaklar niyetten bunları engellemektedir ancak birde bizlerin derin bağı, çocukların annem ne derse o şeklinde, annelerinin ay çocuklarım ne isterse o şeklindeki tamamen aşırı memnun ve mutlu birlikteliklerimizi yaşatmamız işten bile olmayacaktır. Bu gibi olumsuz eylemler aklımızın ucundan bile geçmeyecektir. Ancak hala yanılgı alanında bulunmamızdan dolayı ve obsedör oluşumların etkilerinde olan alanlar olabileceği için komplex gibi gereksiz eylemlerin yaşatılması tamamen yasaklanmıştır.

Böyle bir alanda iken bu insan bedenleri ve dünya yaşamı halinde iken komplex yapılacak bir konu göremiyorum, nitekim, siz bu yaşadığımız durumun artık hiç bir şekilde mücadele ve çalışmak olmayan tarafında bulunarak yaşamlarınızı sürdüreceksiniz, herşeyi ben yapacağım.. Siz sadece yaşamak, eğlenmek, öğrenmek ve sevgiyi, vissayı deneyimlemek şeklinde kendi bildiğiniz yaşamı uygulayacaksınız.

Sorumluluklarınız size verilmeden siz isterseniz olacak ve bütün mücadele, çalışmak, düzenleme, kontrol ve yaşam halinin idaresi tamamen her haliyle benden sorulacaktır ve sizler, taa ki benim seviyeme gelene kadar bu rahatlık ve sevgi içinde kendinize has özelliklerle, eşi ve benzeri bulunmayan bir varlık haline geleceksiniz ve bende sizin bu hallerinizin tadını çıkarmaya başlayacağım, artık sorumluluk alarak işlerle ilgilenmeye, kardeşlerinizi tıpkı anneniz gibi geliştirmeye, ailenin büyükleri olarak emeklerinizi yaşam haline vermeye başlayacaksınız...

Ancak bu o kadar uzun bir zaman ki, belkide milyar yıllar sonrasını anlattım size ve sizlerin merkezi komplex yapmak ve yerinde olmak düşüncesini çekici bulmayacağınızı yüzde yüz temin edebilirim...

Anne olmayan merkez olmamalı, merkez isen anneliğinde gerçek ve doğal ve içten olmalı... Yoksa herşeyi seve seve yapmak erdeminin sahibi olamazsın, zorundalıklarla bir yere kadar gidecek olan bu konum, sorumluluk için ben, olması gerekenin tam kendisiyim ve sizi bu konuda çok şanslı, kendimide ilgili olan olmam ve sizler gibi ailem olduğu için şanslı görüyorum... Ay ne güzel anneniz var...:)) Ama benimde bebişlerim... Birde onların geleceğini bir bilseniz... Saf sevgi, hiç olumsuzluk bilmeyen, hep sevgiye dair anlamları algılayıp yaşatan... Evet, benim hayalim bu ve amacım, geleceğiniz süper sizin, ya...

Sizler, böyle imkanların içindeki yaşam halinde kendinize sonsuzluk şeklinde yayılan ve bitmek bilmeyen amaçlar edinerek, yaşam haline varlıklarınızla ilham, bilgi, mutluluk, sevgi, bağlılık, neşe, ve daha bir çok erdemsel özelliği yaşatmakla ilgili olarak ailenin gereken kısmında olduğunu hep hatırlatacaksınız...

Yaşam hali, sizler ve ben, ayrılmaz bir bütün olarak, bir yerin eksikliğinde olmayan bir oluşum halinde tanımlanabilir bizim yaşam halimiz...

Ve kompleks isimli bu olumsuz eylem, tamamen obsedör kaynaklı bir oluşumdur ve kimse kimseden asla eksik ve yetersiz değildir, şuan yanılgı yaşamının sahte mizansenleridir onlar ve bu anlar geçecek, gerçek eşitliğin yaşandığı alanlarda bu gibi eylemlerin nasıl yaşanmasına fırsat bile verilmediğini göreceksiniz. Bile bile adaletsiz, eşitsiz ve hak yenen suçlar işletilmektedir ki, sonucunda kompleksler için varlıklara sebepler oluşşun, kıskançlıklar için varlıklar fakirleşsin ve daha bir çok neden sayılabilir örneklerindeki gibi...

Bizler, her ne olursa olsun sevgiye olan bağlılığımız ve inancımızdan vazgeçmeden, aksi olan bütün bilgi ve tecrübeleri uygulamayarak gelecek olan zaman için en uygun davranış halini takınmış oluruz. Bu yasak bilgisi, içeriğindeki anlamlar ile vissa ve sevgi içerisindeki yerini alarak varlıksal bütün alanları etkisi altına alır ve gereken şekile çalışır.

Pardon....
Hepsi aynı anneden doğmuş iken ve herkes aynı yasalara ve bilgilere uymak zorunda iken, anneleri, merkezleri bile seviyesi en gelişmemiş olanla bile aynı bilgileri uygulama halini yaşatabiliyorken, bu örnekle anlaşıldığı gibi bizlerin istek ve sorun ettikleri konular bu kadar bambaşka iken, komplex ne ayol?:)