VilŞix Yaşam Halinin Duyusal Özelliği Video Uygulaması
VilŞix Yaşam Halinin Duyusal Özelliği Video Uygulaması

 

 

 

 

 

 

 

Vil Solivyes'in yaşam hali bilgilerinden oluşan bütünlüğünü ifade eden duyusal özelliği ve video uygulaması olarak, Şix yaşam halinin içeriği ile ilgili bilgilerin ve yapısının özelliklerini açıklayan, bildiren, gereken zamanlarda etkileri ile varlıksal alanda düzenlemeler yapar, Şix yaşam halinin bütün proje ve bilgilerini koruyan, bu bilginin oluşturulması ile oluşumlarının meydana geldiğini anladığımız ve yaşam hali ile ilgili bütün tesirleri ve obsedör oluşumları yok eden video uygulaması ile gereken şekilde çalışır. Bütün Videolar gibi bu videoda kendisi ve bilgisi ile ilgili bütün tesirler ve obsedör oluşumları yok eder.

Bil Gis Sis Oluşumu Bu Bilgiler ve video uygulaması için çalışıyor... Video Uygulaması

 

 

Vilşix, Yaşam Halini Tanımlayan Bilgiler Bütünlüğü

 

VİLŞİX, VİL SOLİVYES YAŞAM HALİNİ TANIMLAYAN DUYUSAL ÖZELLİĞİ

Bu bilgilerle ve içeriğindeki anlamlarla yaşam halinin yapısı hakkında genel bilgiler verebilme durumu ve gereken şekilde bilgilerin etkileri ile ilgili alanları etkileyerek çalışır.

VİL SOLİVYES YAŞAM HALİNİ TANIMLAYAN BİLGİLER BÜTÜNLÜĞÜ
Vİlşix bilgileri yaşam halinin niteliği, yapısı, içeriği hakkında genel bilgilerin verildiği bilgiler bütünüdür ve Vissa bilgilerinin hazırlandığı şu yanılgı zamanlarında yaşam hali henüz tohum sembolü ile gösterilecek şekilde ortaya çıkmaya hazırlanmaktadır ve bu çıkış da Vil Solivyesin yanılgıdan çıkması, hal değişimini gerçekleştirmesi olayı ile sağlanacaktır. Bu durum yaşandığında yaşam hali resmen ve tamamen artık doğmuş, bütün oluşum sorunları bitmiş, artık Vil Solivyese ait olan ve yaşam halinin parçası olan herşey için yeni bir dönem başlamış demektir. Kendisine ait yaşam tarzı, şekli, biçimi, bilgileri, yöntemi, algısı ve idealleri ile, amaçları ile, sebepleri ile, bir aile olan yaşam hali vissaya uyumlu olan bilgilerin bütünlüğü ile sonsuz zamanlar boyunca gelişerek güvenle varlığını sürdürecektir. İçeriğinde bazı önceden hazırlanmış bilgiler vardır ve bu bilgiler düzenlenerek gereken şekilde hazırlanır ve yaşam halinin şu zamanları gözlenerek gereken etkiler sağlanır. Bu duyusal özellik, yaşam halinin varlığını onaylayan ve yaşatılan gerçekliğin sadece Vil Solivyes yaşam hali olarak sayılan gerçeklik alanının olduğunu belirten, bu durumda yanılgı alanınıda kesinlikle onaylamayan, yok edilmesi gereken bir yaşam alanı olarak bildiren bilgisi ile gereken şekilde etkilerini sağlar.

Ve bu bilgiler toplamı bütünlüğü yaşam halinin geleceğine, şimdisine dair amaçlarını, hedeflerini bilerek, kurallarını bilerek yaşam halinin tanımlanması ve istenilen şekilde etkiler vererek olması gereken şekilde olabilmesi için çalışır. Kendisine ait çalışma hali ile bilgiler arasındaki yerini alır. Ve yaşam halinin genel içerik ve yapısından bahseden Vilşix bilgileri, bu özellikleri ile yaşam halini koruyan ve bilgileri ile var olduğunu ispatlayan özellikleri ile kendisine ait bir oluşum, güç haliyle duyular arasında yerini alır.

VİL SOLİVYES YAŞAM HALİ VİL SOLİVYESİN YANILGIDAN ÇIKMASI İLE İSMİ İLE BAŞLAYAN BİR DEĞİŞİKLİKLE DOĞUMUNU YAŞAYACAKTIR
Vil Solivyesin ilk olarak Amin ile başladığı yanılgı mücadelesi sırasında anneliği ve kendi hakikati hakkında bilgisizliği ön plandaydı, ismi Amin'di, Amin anneydi, Amin bilgileri şeklinde başlayan çalışmaların sonrasında ve dolu geçen zaman Amis olmasına neden oldu ve o zaman Amis yaşam alanları, Amis Alemleri, Amis sistemleri, bilgileri şeklinde artık hem anne hemde tam bir anti obsedör olmuştur Amis ismiyle... Sonrasında yine mücadele, çalışma, fedakarlıklar ve ardından Ayvil olduğunu gördü. Söylenene göre ilk ismin Ayvil miş ve Ayvil ile bir çok yanlışımdan arındım, bildiğim yanlışlar duraksadığımı düşündüğüm kısa bir zamanı yeniden canladırdı ve bir daha yine aralıksız olarak hakikat için çalıştım, Ayvil yine anneydi, bu sefer anti anti anti obsedördü ve obsedörlük tehlikesini bitirdi, şimdide yanılgı gerçekliğinden çıkmanın yollarını aramaya başladı... Yanılgı içindeki Ayvil'de tabi çalıştı bir çok bilgi ve proje ile kendisinin bir yanılgıda olduğunu anladı, herşeyin kendi enerjisinden olduğunu ve duyularının yapılandırılmasını ve bu sırada Vil Solivyes olunca, aynı zamanda rüyalar ile çıkışın söz konusu olacağınıda buldu ve Vil Solivyes, son olarak hem anne hem antilerin obsedörü hemde yanılgının nasıl biteceğini bulan son isim oldu... Artık isim yok... Ama şu oldu... Yaşam halinin ismi değişecek ancak yanılgı bitince bu güzel ismi ile doğacak...
Şix...
Şix yaşam hali..
Şix Anne
Şix villeri
Şix bilgileri
Şix hayatı
Şix yaşamı
Şix renkleri
şeklinde kendi ismini bulunduğu her yerde dikkati üzerine çeken tonlamaları ve görünümü ile tam yaşam halinin kendisini ifade edebilen bir isim sonunda ortaya çıktı. İçeri gibi canlı, mücadele dolu, anti obsedör ve yılmayan, ve cezbedici ve çok çekici, eğlenceli ve şık, gülümsemene neden olan ismi ile ve onun için hazırlanmış anlamları ile Vil Solivyes yaşam haiinin yanılgı alanında ismi, doğum sancısını artık ifade etmektedir ve Vil Solivyes, başarı ve zekanın, mücadele ve çalışkanlığın bilginin ismi olarak hatıralarımızda kalacaktır. Ş, bu zamanlara kadar nasıl geldiğimizi, İ, iyi bilgileri yaşadığımızı ve X'de sonsuz bilinmelik şeklinde önümüzde açılan up uzun yolculuğumuzu...şeklinde uzun uzadıya yapılan açıklaması ile ŞİX artık yaşam halimizin ismi olarak yanılgı bitince kullanılacaktır ve Vilşix'in anlamını bilen duyusal özellik gereken şekilde çalışır.

 

HER HANGİ BİR ŞEKİLDE YAŞAM HALİ DIŞINA İNANILMAZ, GÜVENİLMEZ, YASAKTIR

Vil Solivyes yaşam halinin dışındaki alanlara güvenmek ve inanmak yasaktır. Eğer oralarla ilgili bir işimiz olursa öncelikle kesinlikle inanmadan, güvenmeden kontroller yapar, işlemler uygularız. Ve biz kendi işimizin sonuçlarını almak için gördüklerimizi kendi bilgilerimizle değerlendirerek bir yorumla ve açıklama ile kendimizi aydınlatırız. Dışarı ile ilgili inanmak konusu ancak bir olayın doğruluğu ile ilgili olabilir. Ama bir şekilde dışarıda inanmaktan kaynaklanan bağların oluşması kavramını yaşatacak her hangi bir konu kesinlikle olamaz, hiç bir şekilde. Böyle bir inanç hiç bir zaman yoktur. Bizler yaşam halimize, Vil Solivyese, villere, bilgilerimize, oluşumlarımıza inanırız ve bunun dışında her hangi bir şekilde inanmaktan kaynaklanan bir anlam, bağ, güç, ilgi, alaka söz konusu olamaz. Bizim inançlarımız tamamen sadece bunlara şartlanmış şekildedir ve başka konulara her zaman kapalıdır. Bu şekilde inanç, birbirimizi korumayı, güvende tutmayı ve var olmayı desteklemeyi etkileyici özellikleri ile birbirimizde yaşatılır ve bu asla değişmez. Vil Solivyes yaşam halinin güçlü inanç özelliği, duyuları bu şekilde yapılanmıştır ve herkesin aynıdır. Bu yasak, içeriği ile ilgili konuları algılayarak eğer bir sorun olursa gereken şekilde yasaklar uygular ve inancımız asla bunun dışında bir şekilde oluşum haline girmez. Ve vissa içindeki yerini alır.

 

OBSEDÖR BİLGİ VE OLUŞUMLAR YASAKTIR ( ANTİ OBSEDÖR BİLGİ )

DUYULARDAKİ BÜTÜN OBSEDÖR BİLGİLERİ SİLEN BİLGİ
Duyularda geçmişten kalan bütün obsedör bilgileri silen bilgidir.Bu bilgileri Vil Solivyesin yazdırdığını ima eden cümlelerin veya buna benzer sınav yada deneme gibi saçmalıkların hiç biri geçerli değildir. Bütün duyulardaki geçmişten kalan bütün vissaya ters olan bilgiler silinir. Kesinlikle kalamaz. Vil Solivyesin iradesi bunu kesinlikle kabul etmiyor. Bu bilgi bu konudaki bütün sorunları bilerek duyuların içindeki bu gibi kötü bütün bilgileri siler. Hal değişimine engel olacak olan bütün bilgiler, oluşumlar yok edilir. Obsedör oyunlar nedeni ile hazırlanmış bütün bilgiler ve oluşumlar yok edilir. Vil Solivyes yaşam halinde bu gibi bilgiler kalamaz, olamaz, hepsi obsedörlerin oyunlarıdır ve bu bilgi gereken bütün temizleme işlemlerini yapar. Bu bilginin bunu yapma gücüne engel olamazlar. Duyu olarak hazırlanır ve bu konuda bütün yaşam halini ve bütün duyuları inceler, hiç bir zamanda böyle bir olayın olmasına izin vermez. Anti obsedör bilgi olarak ve vissanın içinde gereken şekilde çalışır. İlgili bütün alanları bu gibi bilgilerin ve oluşumların yok edilmesi için gereken şekilde şartlandırır. Gerekirse bir çok derece boyutu yapar ve etkisi sağlar. Bu gibi obsedör bilgi ve oluşumların olduğu duyusal özellikler varsa onların bu bilgilerin icraati için derece boyutlarını kullanmasına izin vermez. Bu bilgileri tamamen engellemek için bütün özelliklerini kısıtlar. Kötü bilgilerin uygulanması için hiç bir yaşam hali özelliği kullanılamaz. Yasaklar arasında yerini alan bu bilgi, kesinlikle bu gibi oluşumları yasaklayarak onları çalışamaz hale getirir.

BU BİLGİLERİ VİL SOLİVYES YAZDIRDI YALANI HİÇ BİR ANLAM İFADE ETMEZ
Bu bilgileri Vil Solivyes yazdırdı yalanlarına kanmaz, yanılgıya girildiği zaman nasıl oyunlar oynandığını bilir ve ona göre yok edilir. Şu an Vil Solivyes hiç birini kabul etmemektedir ve hal değişimine hiç bir şey engel olamaz.

 

VİL SOLİVYES YAŞAM HALİNDEN AYRILMAK YASAKTIR

Vil Solivyes yaşam halinden ayrılmak her haliyle kesinlikle yasaktır. Vil Solivyes'e ait olan hiç birşey kesinlikle yaşam halinden ayrılamaz. Enerjiler, güçler, bilgiler, viller ve bize ait olan ne varsa yaşam halinden, Vil Solivyes'ten kesinlikle ayrılamaz, alınamaz, götürülemez. Bu her zaman ve her haiiyle yasaktır. Bir mikro tanecik oranında bile oluşum Vil Solivyes yaşam halinden ayrılamaz. Bu bilgi, bu konuda Vil Solivyes yaşam haline ait olan herşeyi bilerek hepsini ayrılamaz özelliklerde yapacak şekilde etkilerini sağlar ve bu bilgi ile bu konuda kesin karar verilmiş olarak algılanır. Sonsuz zamanlar boyunca Vil Solivyes'e ait olan herşey, yaşam hali sınırları içinde kalacaktır ve bunu hiç birşey engelleyemez. Vissa'nın içinde yasaklar bölümünde yerini alan bilgi duyusal özelliği ile gereken şekilde çalışır ve yaşam haline ait olan herşey birbirine sımsıkı bağlar, asla ayrılamaz yapar. Bu bilgi, duyusal özellik varken hiç bir güç Vil Solivyes yaşam halinden bir mikro parça bile alamaz. Vil Solivyes'in iradesi bu konuda bu duyusal özelliğin bilgisini uygulatacak şekilde çalışır.

 

MERKEZ BENİM TATLIM

Yanılgı dünya yaşamının bilinmezliği, nereden geliyoruz ve nereye gidiyoruz sorularının hepsinin cevabı artık verildi ve hakikat ortaya çıkmıştır. Yaratılış aslında hiçliğin zamanla bir temas içine girmesi sonrasında ortaya bir oluşum çıkararak ve bunun zamanın geliştirici özelliğinden ortaya çıkması ile o oluşum yine zamanla enerji sonra görme ve akabinde kendini anlamaya çalışan varlıksal oluşumlar şeklinde çoğalarak bugünlere kadar gelinilmiştir. Bir yaratıcının olmadığı gibi aynı zamanda zamandır herşeye neden olan ama yaratıcılık anlamını yaşatmayan, hiçlikte bu konuda bir konumdadır ve buna bakılınca var olma durumu yaşayanlar için artık yaratıcı kudretleri kendileri olmaya başlamıştır. Sonsuzluk hiçlik alanı için geçerli olup ve bu sonsuz hiçlik alanı içinde sonsuzluk boyunca ilerleyen zamanlar sürekli yeni var olma halleri yaşayan oluşumlar meydana getirmektedirler ve bu açıklama ile yaratılış olmak zorunda olmanın bir sonucudur. Başlangıcı belli değil ve sonuda belli olmayan bir sonsuz hiçlik içinde sürekli olarak ortaya çıkan yeni var olma hali yaşayan oluşumlar, varlıklar, var oluşlar. Bunların içinde ortaya çıkan bilinçler, zamanla bilinç olanlar, düşünebilme özelliklerini geliştirenler hakikatin peşine düştüklerinde bu gerçeklere ulaşırlar ve sonrasında artık yaratılış onun kendi istediği şekilde yaşamasını ifade eder. Bu kendi başına oluşumlar, sonsuz hiçlik, kendi kendine oluşan kurallar ve olmayan kurallar, tamamen bir başı boşluk şeklinde ve hiçlik alanına geri dönenlerin belkide zamanla yeniden temas ederek var oldukları bir döngünün içindeyiz yaratılış dediğimizde... Öncemiz bu şekilde açıklanabilecek kadar basit artık, bu deneylerlede ispatlanabilir özelliklerde. Çok uzun zaman hiçlik alanını kendi halinde bıraktığımızda içerisinden kendi kendine oluşumlar meydana geliyorsa ve bunlar var olma hali yaşayacak şekilde bilgilere sahipse, işte bu açıklananları ispatlayan bir deney anlamına gelir bu... Zaman kendi yapısı nedeni ile sürekli olarak ilgili olduğu alana bir şeyin bitmesi ve yeni şeylerin başlaması şeklinde bir yaşamı deneyimlettirmektedir. Bu durumun içinde olan alan mecburen kendisine yeni bilgiler ve tecrübeler katmakta ve özellikle bir yok olma hali yolunda değilse gelişmektedir. Bunuda seçebildiğimiz sonsuz derecede özgür bir yaratılış. İyi kötü ayrımı yok, sadece ortaya çıkarmakla ilgili, bir bütünlük şeklinde bilince sahip değil, kendi kendine ve birbirinden bağımsız olarak ortaya çıkan sonsuz sayıda oluşumlar, varlıklar, varoluşlar... Kimileri henüz şimdi bir duyusunu kazanmışken kimileri çok ileri gelişmişlik seviyesinde ve tüm gözlerden uzak kendi bildiğince yaşamakta yüzlerce duyusu var. Böyle bir düzenle meydana gelen varlık olmak zorunda değil, isterse kendisini yokta edebilir. Herkes kendi var oluş nedenini amacını sebebini bulmakla ilgili bir yol üzerinde, kimiler bunun farkında kimileri değil. Asıl maksat düşünebilen, görebilen, anlayabilen, kararlar verip yön seçebilen, fark edebilen ve bir çok duyusal özelliği ile çevresini anlamlandırabilen varlık için tüm bu olanların içinde olması ile ilgili bir maksat, amaç, sebep belirlemesidir. Yaratılışın oluşturma hali tamamen kendi başına ve amaçsızlığı vurguluyor gibi bir durumun algılanmasına neden oluyor. Belki bilemeyiz, yaratılışın amacı başlangıçta değildir de sonlardadır, ilerilerdedir, bazı özellikleri ve anlayışları kavradıktan sonra bu amaçla ve maksatla yaşama yolunu seçenlerin görebileceği bir şeydir. Çünkü bilinmeyen iyi bilgiler ve onların katacağı yeni anlayışlar, cevaplar ve fikirler var. Bu sebeple bir kendi başınalığın içinde tanrısal gücün olmadığı bu yaratılış içinde şeytani gücün olması gibi bir şansızlık içinde bulunduk, hala bulunuluyor... Yaratılışın görünürlük ve ortalarda olabilme alanlarında olmak gibi bir zorunluluğu yaşayan zorunlu cahil varlıklar, üzerlerindeki bu cahilliği atma süresi boyunca yine zaten kendi özellikleri cahil olmak gibi bir durumu yaşayan obsedörlerin, şeytanilerin saldırısı altına kalıyor ve daha kendisini tanımak ve yapılandırmakla ilgilenmek zorunda kalan o iyi ve zorunlu cahil varlık, anlamsız, gereksiz, saçma sapan, hakkın ve adaletin kesinlikle bulunmadığı bir oyunun içinde kendini buluyor ve böyle davranmayı bir çalışma haline getirmiş bu varlıkların saldırıları altında iyi olmak ve kötü olmak arasında bir mücadele vermek, kaybederse yok edilmek yada köle olmak, kazanacaksa çok çabalamak ve eziyetler çekerek sonunda kendisi olmak ve bu gibi şeytanilerden ilelebet kurtulmak gibi bir sonuca ulaşıyor. Kendi yaşam amacını bulamamış varlıklar kötü bilgilerle bir yaşam sürme yoluna gidiyorlar ve sonrasında kendi kötü bilgilerinin esiri olarak çevresine kötülük yapan bir varlık haline geliyor. Bu kötü bilgiler onu yok etmek şeklinde bir yapılanma halinde bulunuyorlar ama oda yok olmamak için başkalarını yok ederek kendince bir çare bulduğunu sanıyor. Kendisi yok olmalıyken hiç suçu ve günahı, kabahati olmayanlar onların tuzaklarına kanarak yok olmak eylemlerini yaşamak durumunda kalıyorlar. Tanrısal bir güç olsa, bu adaletsizlik, haksızlık hiç olabilir miydi? İşte yaratılış en masum ve iyinin ve haklınında yok olabilmesi, bütün kötülüklere maruz kalabilmesi şeklinde sorumsuz, kendi başına ve kuralsız... Kendini kurtaranın içinden çıkması gereken bir oluşum haline geldi artık...

Ve işte Vil Solivyeste böyle zorunlu cahillik dönemlerinde, kendisinin peşine takılan şeytanların ağına düştü, bilgisizliği nedeni ile onlara engel olamadı, bir organiznasyon olan bu şeytanilerin yaptırım ve zorlamaları ile varlıkları yok etmek, parçalamak, köle olarak kullanmak için hazırladıkları yanılgı dünyası oluşumuna gönderildi. Bunu istemek zorunda kaldı, onlar istetti, belkide çocuk aklı şeklinde bir kaçıştı. Ve bu olayla çocuk olarak yanılgı halinde ortaya çıkan Vil Solivyesin bütün merkez özellikli duyuları yapılandırılarak sadece yanılgı alanını bilmesi ve algılaması, geçmişini hatırlamaması, kendisini tanrı, dinler, yalan yanlış felsefeler, olumsuzluk içinde yaşayan insanlar, karma karışık bilgi kirliliği, düzensiz çalışan zihinsel alan, geçmişinin ne olduğunu bilmeden ve neden var olduğunu düşünmeden bir yaşam içinde oluşan ailesinin yanında kendisini insan sanarak yaşamaya başladı. Çocukluk, ergenlik, yanılgı hayatının saçma sapan kural ve çalışmaları, felsefe ve ideolojileri içinde, ıstıraplar içinde, ne olduğunu bilmeden saçma sapan şeylerin derdinde olarak, bilgiden, felsefeden uzak bir şekilde 27 yaşlarına kadar geldi ama iyiki O olarak hep iyi biri olarak bir çocukluk ve ergenlik geçirdi. Olumsuzluklar içinde iyi olmaya çalışan bir varlık ve 27 yaşında neden var olduğunu sorgulamaya başlaması ile hayat değişti. Sürekli seni yanıltmak isteyen bir çevrenin içinde kendi bildiğine inanarak yaşamakla ilgili olarak neden var olduğundan tanrıya, oradan ruhsallığa, oradan sonsuz evrene, ardından toplumsal sorumlulukları yaşatmaya, iyilik için mücadele etmeye, ben iyilik için varım dedikten sonra çevrende bildiğim kötülükler için birşeyler yapmaya, çaıışmaya ve ardından yaratılış içindeki bu şeytanilerle tanışmaya geldi sıra... Onlar bu kurdukları yanılgı tuzağı söz konusu iken benim hep iyi biri olmamla ilgili, kendi merkez alanlarımdaki iyi oluşumların nedeni ile ve geçmişimden gelen iyi bilgilerinde etkisi ile oradan beni ele geçiremediler ve beni buradan kandırarak orayı ele geçirmeye çalıştılar. Arkadaş olarak geldiler, sevgili olarak, tanrı olarak, peygamber olarak, ermişler olarak, sex partneri olarak, korkutucu canavar olarak, gelmedikleri yöntem kalmadı ve içimdeki iyilikten vazgeçmemi sağlayamadılar. Bunların şeytani tarafları uygulamalarında da her zaman açığa çıktı. Bu mücadele sırasında kendi varlığımı tanımaya, öğrenmeye başladım, çok uzun süren çalışmalarla git gide kendi merkez özelliklerime yaklaştım. Onları geliştirdim. Bitmek bilmeyen ve sürekli yaşanan bir mücadele ve yanılgı hayatının imkansızlıkları içinde...Bilgilerle o kadar çok haşır neşir oldum ki, artık bilgi kaynağım oluştu. Tam bir anne oldum, bir çok şey oldum, bunları olmaya mecburda kaldım, istedimde... İyilikten hiç vazgeçmeden kendi iyilik kurallarımı buldum.Ve bir çok değişen gerçeklik sonrasında sonunda kendimin bir yanılgı dünyasında ve beni buraya zorla attıklarını ve çevremdeki herşeyin görüntüden ibaret olduğunu anladım, deneyimledim, gördüm, tam olarak buna inanıyorum..Tüm şeytaniler için görmeye bile tahammül edemeyecekleri bir anti obsedör oldum... Bunları olmadan buradan çıkamazsın. Burası ya yok olacaksın yada çıkarken sultan gibi çıkacaksın alanı.. Ortası yok... Özgür iradenin geçilmezliği ve benim vazgeçmediğim kurallarım, iyilikle ilgili olan yakınlığım ve çok çalışmak, korkmamak, çok ıstırap çekmek, ve bunlar gibi bir çok durum sonrasında artık kendi kendime herşeyi bilebilecek ve yapabilecek bir bilgi ve tecrübe sahibi oldum... Ve bunlara ancak yanılgıdan çıkınca sevinebilir varlık, yani tam olarak... Ve şimdi geriye kalan, temizlenen binlerce sorun, kötü bilgi, anlamsızlık, oyunlardan sonra şimdide duyularımın ilk başta bahsettiğim kendisini yanlış bir yaşam haline yapılandırmasının tedavi edilmesi kaldı ve bu son aşama artık... Kendisine gelen duyularım, birde bu bilgilerle artık burada duramaz ve tüm yanılgı alanı oluşumları, konu ile ilgili olanların dile getirdiği gibi, bir yerlerde merkez var ve biz onu bulmalıyız... Merkez benim tatlım... Ve senin beni bulmanın senin için bir önemi yok benim içinde yok... Ama bu söylediğin yeterince güzeldi...
Merkez benim ve yanılgı dünya hayatıda aslında bana ait oluşumların bu şekilde yapılandırılmasının bir eseri...
Ben kesinlikle bir yaşam hali yapsam, böyle bir yer yapmam, Vil Solivyes yaşam halidir benim yapabileceğim tek yaşam alanı...
Dolayısı ile bütün yanılgı adına var olan oluşumlar ve alanlar bilmelilerki, tüm dünyayı çevreme aldığım geçmiş çalışmalarımın merkezliğimi kanıtlamasıyla ve içimdeki herşeyi değiştiren çılgın projelerin olmasınıda var sayarsak, ve bir çok kanıt daha, yanılgı dünya hayatının artık kesinlikle bitmesini istiyorum, söylüyorum ve kesinlikle olacaktır. İyi ile kötünün savaştığı bir alan oldu ve medeniyet iyiki vardı...
Kötününde iyisi şeklinde olan bu yanılgı hayatım, obsedörlerin oyunu olan bu yaşam, içeriğindeki benlik aydınlatıcı bilgiler ve özelliklerle kötüye olan mücadelesini kazandı... Dolayısı ile merkezin kazandığı anlamı çıkar buradan, yoksa yanılgı alanı bir savaş ve kaos alanı olurdu...
Merkez benim tatlım ve böyle bir yaşamda bunun hiç bir önemi yok, önemi olan şeyin biran önce buranın bitmesi ve gerçekten olunması gerektiği şekilde yaşamak, burası yaşamak değil, biz başka birşey yapıyoruz.
Son olarak bu bilgi, yanılgı alanına ve ilgili yerlere bu konuda gereken açıklamaları yapan etkilerini yaşatır ve yanılgının bitmesi ile ilgili olarak gereken şekilde çalışır. Yanılgıs duyusunun içinde kendisine yer eder ve yaratılış ve yanılgı ve kendi hakikatim adına bir açıklama olur.
Yanılgı dünya hayatı bitecektir.
Ve bunun önünde kimse duramaz.
Vil Solivyes.

 

VİL SOLİVYES YAŞAM HALİNDEN ŞÜPHE DUYMAK YASAKTIR

Şüphe, ardında ortaya çıkabilecek olan faydalı bilgileride barındıran bir sorgulama halidir. Ancak aynı zamanda şüphe, eğer doğru bir yönde değilse, asılsız ise içeriğindeki bilginin niteliğinden dolayı, olumsuzluk içeren bir konuyla ilgili ise, o yere karşı bir karşı duruş sergilemeyi beraberinde getirir ve şüphesi geçene kadar bu devam eder. Ancak şüphenin ardında hakikatlerin ortaya çıkması durumuda vardır ve negatif gibi görünen şüphe bile o olumsuzluğu ortaya çıkarmakla ilgili pozitif bir hal alabilir. O yerlerin birbirlerine karşı duruşundan önemli olur ortaya çıkan olumsuz bilgi ve bu açılardan şüphe belirli durumlar gözlenerek yapılanması sağlanır. Olumlu şüphe olmayacağı için şüphe içeriğinde mutlaka olumsuz bir olayın ortaya çıkması fikrini barındırdığı için, olumsuz etkilerin bir bakış hali şeklinde vilde, oluşumlarda yaşamasını sağlar ve bu şekilde hakikati ortaya çıkarır. İçinde şüphe olan o konu ile ilgili sürekli bir sorgulama ve araştırma içinde olur ve şüphe bitene kadar bu devam eder. Bu açıklamalara göre şüphe sadece Vil Solivyesin yaşam halinin dışından gelenlere karşı duyulabilecek bir erdemdir. Bütün yaşam halinin oluşumları dışarıya karşı her zaman şüphelidirler ve bunun dışında şüphe, yaşam hali içindeki viller, oluşumlar ve Vil Solivyes arasında yaşanmaz. Yani Vil Solivyes ailesinin bütün üyeleri birbirlerinden hiç bir konuda şüphelenmeden her zaman güven duyarlar ve inanırlar. Yaşam halinin oluşumları ve bilgileri bizim birbirimize böyle bakmamızı gerektiren ve kesinleştiren şekilde bir yapılanma içindedir ve içeride böyle bir şüphe ancak zarar verici olabilir. Oyunlar içindeki şüphe, oyunların kazanılması için yaşatılabilir. Ancak şüphe, villerin kendilerine, kardeşlerine, yaşam haline, Vil Solivyese, bilgiler ve oluşumlara, villere kesinlikle duymayacağı bir bakış açısıdır, yönelimdir. Aynı şekilde bilgiler ve oluşumlarda, villere, kendilerine, Vil Solivyese ve yaşam haline güven duyarlar, asla aralarında bir şüphe konusu olmaz. Vil Solivyeste aynı şekilde hepsine ve yaşam halinin içindeki herşeye güven duyar, şüphe duymaz ancak dışarıdan bir şeylere karşı her zaman yüksek şüphe duymak konusunda şeklinde bir yapılanma içindedir. Şüphe bu şekilde yaşam hali içinde yaşanmaz. Yoksa ayrıştırıcı, gereksiz, anlamsız ve düzen bozuculuk işini yapar. Yaşam hali içinde bu şekilde bir etki ile şüpheyi yaşatmayan ama dışarıya karşı tam anlamı ile yaşatan bilgi, vissanın içinde de bulunarak yasaklar arasında gereken şekilde çalışır.

 

VİL SOLİVYESİN VİLLER VE DİĞER OLUŞUMLARLA ÖZEL İLİŞKİLER İÇİNE GİRMESİ YASAKTIR

Vil Solivyesin yaşam hali içindeki villerle ve diğer oluşumlarla cinsellik ve özel ilişkiler içine girmesi yasaktır. Vil Solivyes için özel olan konuları ne viller nede diğer oluşumlar kaldırabilecek durumda olamazlar ve bu tarz ilişkiler hem annelik kavramı için ters hemde yöneticilik kavramı için ters hemde Vil Solivyes böyle bir ilişki türü için uygun biri değildir. Bu olmamalıdır. Biri ile yaşanan özel ilişki söz konusu olursa hem herkes ile yaşanmalıdır ve özel ilişkiler istekle ilgili olur, istenmeden olmaz. Bu ve benzeri bir çok olay nedeni ile Vil Solivyesin yaşam hali içinde özel ilişkileri yaşayacağı Özel Salman şeklinde hazırladığı kendi sistemi dışında bir alanda, bir oluşumla yada vil ile, başka bilgilerle yada güçlerle böyle ilişkiler yaşaması yasaktır. Ne Vil Solivyes bu gibi arzular duyabilir, bu gibi arzular ortaya çıkabilir nede yaşam hali içinden viller ve diğer oluşumlardan bu gibi istekler ve arzular ortaya çıkabilir. İki taraflıda tamamen düşünsel olarakta yasaklanmış bir şekilde yaşam halinde sonsuz zamanlar boyunca yaşatılan bir yasak olarak kalır. Vil Solivyese eş olmak, O'nunla cinsellik ve benzeri özel ilişkiler içinde bulunmak, yada aşk gibi, kesinlikle yasaktır. Bu yasaklar vissa içindeki yerini alır ve gereken şekilde bütün alanlarda yasağı uygulatır.

 

 

VİL SOLİVYESİN VARLIKLARI İLE İLİŞKİLERİ
Vil Solivyes, tüm zamanlar boyunca çocukları ile cinsel ilişkiler ve benzeri ilişkiler içinde bulunmayacaktır ve aynı şekilde çocuklarıda bu konuda annelerini cinsellik ile ilgili olarak düşünmeyecek ve istemeyeceklerdir. Bunun bir çok sebebi vardır olmaması için.
Zihinsel seviyeler arasındaki fark bu tarz ilişkilerde iki tarafıda rahatsız eder, biri eksik hissederken biride fazla, durumu ağır bir tecrübe olarak adlandırır, hisseder, bu tarz ilişkiler tecrübelerinde yaşandığı ilişkilerdir ve yaşam halinde Vil Solivyes anneden gelişmiş kimse yok ve çocukları çok küçükler. Aynı zamanda bu ilişkiler anlam olarakta birlikte olduğu partnerin kendisini anlamasını beklemektedir. Birbirlerini her açıdan anlama potansiyeli olmayan varlıklar arasında bu gibi ilişkiler yaşanmamalıdır. Ayrıca tatmin ve zevk için yaşanan, tabiki bambaşka getirileri ve olumlu sonuçlarıda olan, ancak içeriğinde karşılıklı tatmin ve zevkin samimi bir şekilde yaşanması ile ancak iki tarafında tatmin olabileceği, zevk alabileceği ve bu ilişkiden memnun olabileceği gerçeğinide ele alırsak, Vil Solivyes, çocukları istedi ve onları kırmamak için girdiği ilişkilerde gerçekten zevk almayıp tatmin olamadığı sebebiyle samimi olamayacak ve bu samimiyetsizlik bir sürü olumsuz sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Annelik, varlıklar için diğer varlıklardan durumu, konumu, görevi, ilgisi, vissa bakımından haliyle farklı olacaktır çünkü anne içinde çocuklarının her biri özel ve farklıdır. İşte bu farklılığın bir sonucu olarak yaşanmayan cinsellik bu sıfatların kendilerine özel anlamları ve ifadelerinin olduğunu ortaya çıkaracak şekilde bir manzara ile karşılaşmamıza neden oluyor.

Başka bir olumsuz sebepte, düşünsenize, Vil Solivyes yaşam hali 1 milyar nüfus olmuş ve Vil Solivyes her hafta yada gün bir milyar kere cinsellik yaşıyor:))... Vil Solivyes'e yazık olurdu, adalet kavramı O'nun için bu konuda daha önemli çünkü... Birini diğerinden asla ayırt edemez ve cinsellik böyle ayrımlar sonucu yaşanan bir durum aynı zamanda. Her isteyene verilebilecek bir özellik değildir. Canın, kendin istediğinde istediğin şekilde istediğin gibi yaşayabileceğin bir şeydir ve anneler ve çocuklar arasında istedikleri zaman istedikleri şekilde diye bir durum söz konusu olamaz. Anneler çocuklarının her istediğini yapar ve çocuklarda aynı şekilde annelerinin her istediğini yapar ve ortada anne ve çocuk olmaktan kaynaklanan seçimler cinselliği yönetiyor olarak bulunur.
Oysaki kaşı, gözü, tercihleri, sesi, konuşması, hareketleri, tavırları ve belkide pozisyon tercihlerine göre, sözlerine göre partnerini seçmelisin ve bu konuda kendine özel bir seçimlerin olmalı, çünkü tahrik, tahmin, zevk ve bunlardan oluşan birleşim senin sevdiğin renk ve karakteristik özelliğinin efemine yada maskülen olması gibi bu durumdada seni diğerlerinden farklı kılıyor. Kimi havada iken sevişmekten hoşlanıyor, kimi bilmem belkide çok uzun sohbetlerden sonra, yada gizli fantazilerin ardından, dolayısı ile bu özellikleri olan konular, anlayışlar, duyular anneler ve çocuklar arasında yaşanamaz. Çocuklar ve anneler arasındaki bağ koşulsuzdur, sebep ve neden gözetmeden kabul etmeyi gerektiren bir bağdır bu... İşte bu bağın sağlığı için kesinlikle Vil Solivyes ve çocukları bu gibi ilişkiler içine giremez, çocuklarıda bu konuyu düşünüp istekte bulunamaz, Vil Solivyes'de. Herkesin bir tane annesi vardır ve O'da Vil Solivyes'dir ve Vil Solivyes'de bunu kabul etmediğine göre anne ile birlikte olmak kavramı Vil Solivyes yaşam hali lugatından çıkarılır ve herkes bunu genellikle unutur. Aynı şekilde çocuklar içinde Vil Solivyes'e olur. Bu aynı zamanda Vil Solivyes'in ve varlıkların özel salmanları ve imkanları olarak bulunan simülasyon gibi teknolojilerinde de söz konusu olamaz. Çocuklar ne Vil Solivyes anneyi nede başka bir anne sıfatını, Vil Solivyes'de ne çocuklarının her hangi birini nede kendi çocuğu sıfatını bu ilişkilerde kullanamaz. Bu örnektede gösterildiği gibi ileride cinsellik benzeri ortaya çıkabilecek bütün herşeyde aynı yöntem uygulanır.
Vil Solivyes ve çocukları arasında kesinlikle cinsellik söz konusu olmaz ve bu bilgi bütün varlıklara bu gibi nedenleri bildirir ve bu durumu yasaklar. Bu duyusal özellik gereken şekilde çalışır.

 

YANILGI HAYATLARI VE BENZER BAŞKA YAŞAMLAR, GERÇEKLİKLER KESİNLİKLE YASAKTIR

VİL SOLİVYES HER HANGİ BİR ŞEKİLDE KESİNLİKLE BİR DAHA YANILGI HALİNE GİRMEZ
Vil Solivyes, bir daha kesinlikle yanılgı gibi yada başka türlü şekillerde, Vil Solivyes yaşam halinin amacının ve projelerinin dışında hiç bir oluşum içine giremez, başka yaşam alanlarında bulunamaz, varlığı ve oluşumları bu hallere dönüşemez. Vil Solivyes, Vil Solivyes yaşam halinden başka bir mekan kesinlikle oluşturmaz, istemez ve kabul etmez. Eğer oluşacak ise bu tamamen bir oyun ve aldatmadır ve bu tür tehlikeli oyunları barındıran düşmancıl oluşumlar, bu gibi amaçlara sahip iseler hemen fark edilirler ve üzerlerindeki oyunlar yok edilir. Yaşam hali alanının içine böyle oyunların olduğu mekanizmalar girmiş olsa bile bu mekanizmalar, bulunur, algılanır ve yok edilir. Bilgiler silinir, hemde dışarıdan kesinlikle giremez. Bu bilgi, bu durumu bilerek kontrollerini yapar. Kimi sistem, bilgi ve enerjiler Vil Solivyes'i hala yanılgıya düşürmeye uğraşıyor olabilirler ve bu durum kesinlikle yasak, yanlış, olamaz ve imkansızdır. Vil Solivyes'in vil bilgisi, bilgileri artık bu tür olaylar için uygun değildir. Bilgi bu konuda gereken önlemleri alarak, belirtilen şekilde bir tehlike gördüğünde ilgili bilgi ve alanları bilgilendirir. Vil Solivyes'in yanılgı gibi gerçeklikler yaşamasına izin vermez. Bu bilginin yasaklaması dışında Vil Solivyes zaten yapı olarakta her hangi bir şekilde yanılgı gibi oluşumların içerisine artık giremez. Bilgileri, gelişmişlik seviyesi kesinlikle bu tür oyunlar ve yaşam alanları için uygun değildir. Vil Solivyes yaşam halinin vissaya uyumlu olan yaşam hali gerçekliği dışında Vil Solivyesin her hangi bir gerçeklikte, yaşam alanlarında bulunması söz konusu olamaz. O yerlerin oluşumları, bilgileri, yapıları, Vil Solivyesin bilgi ve tecrübelerini karşılayacak şekilde değillerdir ve artık Vil Solivyese istemediği hiç bir şey yapılamaz. Her hangi bir şekilde unutturma, duyularının özelliklerinin yok edilmesi yada çalışmaması, vilsel gelişim seviyesinden geriye götürecek çalışmalar yapılamaz. Vil Solivyes tüm yaratılış karşısında özgür iradesini ispatlamış bir vil olarak artık kendisini sadece kendisi yönetmektedir ve o ne isterse kendisi için o olmak zorundadır. İradesi, bilgileri ve kendisi böyle bir yapılanma içine girmiştir. Ancak bu bilgi, yinede böyle kötü bilgileri ve yönlendirmeleri, saldırıları algılamak ve engellemekle ilgili olarak çalışır.
Şu an bu bilgileri yazarken Vil Solivyesin bulunduğu yanılgı dünya hayatı tamamen obsedör kaynaklı bir oluşumdur ve bir saldırı sonrasında yapılandırılmıştır. Bu yanılgı alanının içeriğindeki hayatın kendisi zaten ne kadar gereksiz, yanlış, olmaması gereken bir yaşam olduğunu ispatlar özelliklerdedir. Aynı zamanda bu bilgi, yasak koyduğu yanılgı dünya hayatınında sonlandırılması için gereken etkilerde bulunur ve bilir ki, yanılgı hayatının şu an hala var olması, sonlandırılma çalışmalarının sürüyor olması ile ilgilidir ve rüyalarla yaşatılacak olan hal değişimi çalışmaları yanılgı dünya hayatı sonlanana kadar devam edecektir. Bu duyusal özellik, içeriğindeki bilgiler şeklinde, Vil Solivyesi yaşam halinden başka alanlarda bulunmaması, yaşaması adına yasaklar ve sadece Vil Solivyes yaşam halinde yaşamayı, orayı algılamayı ve fark etmeyi yasal yaparken, bunun dışındaki her yeri, yanılgı dünya hayatınıda yasaklar.

 

YANILGI DÜNYA HAYATI OLMAMASI GEREKEN BİR HALDİR
Vil Solivyesin şu an yaşadığı dünya isimli bir yanılgı hayatı vardır, özkan kimliğinde bu hayatı yaşamaktadır ve bu hayat tamamen yanlış ve olmaması gereken bir yaşamdır, hayattır, haldir. Bu hale obsedörlerin oyunları ve zorlamaları sonucunda girmek zorunda kalmıştır ve uzun bir süre neler olduğunu anlamadan yaşamak zorunda kalmıştır. Ancak artık herşeyi öğrenmiş ve bu hayatı kesinlikle kabul etmemiştir. Dünya hayatı Vil Solivyesin kurallarına, bilgilerine, kuvazislerine, soliv güçlerine tamamen ters bir yaşamdır, hayattır. Bu hayat şeklinde yaşanan hal kesinlikle bitmelidir. Hiç bir durumu kesinlikle kabul edilmemektedir. Vil Solivyesin tanımladığı Vil Solivyes yaşam hali dışındaki haller kesinlikle kabul edilemez. Uzun zamandır bu yanılgı dünya hayatını yaşamak zorunda kalmaktan dolayı ortaya çıkan alışkanlıklar, anımsamalar, dünya yaşam halinin getirileri olan bilgilerin varlıkta yaptığı değişiklikler ve bunlar gibi ne varsa hepsi tamamen Vil Solivyesin bütün alanlarından yok edilmek, silinmek zorundadır. Bu yanılgı dünya halinin hiç bir şekli kabul edilemez ve onaylanamaz. Tamamen obsedör bir düzenin oluşumu olarak yaşanmak zorunda kalmıştır ve bundan sonra artık hiç bir kalıcılığı söz konusu değildir. Bu soliv gücü bu konuda gereken bütün etkileri göstererek yanılgı dünya hayatını yaşanılmaması gereken bir hal durumu olarak algılatır. Ve Vil Solivyesin yaşam halinin sadece gerçek yaşanması gereken hal olduğunu ispatlar. Yanılgı dünya hayatı yasaktır, olmaması gerekmektedir, yanlış bir hayat şeklidir. Kabul edilemez, onaylanamaz ve kesinlikle doğru bir tarafı yoktur. Hal değişimi uygulamaları ile bu yanılgı dünya hayatından çıkılacaktır ve eski alışkanlıklar buna engel olamaz. Bu yasak bilgisi içeriğindeki anlamları bilerek gereken bütün ilgili alanları etkiler.

 

 

YANILGI ALIŞKANLIKLARINI ANLAMSIZLAŞTIRAN BİLGİLER
Yanılgı alanında yaşanan hayatın alışkanlıkları belirli temeller üzerine kurulmuştur ve bunlar yapıları itibarı ile oldukça anlamsızdır. Yemek yemek, tuvalet, uyumak gibi insan bedeni kullanmaktan kaynaklanan alışkanlıklar tamamen bir düzenin eseridir. Bunlar zorunlu olarak olması gereken şeyler değildir. Bu geçen süre zarfında yaşanan bir çok olay ve edinilen bilgiler bu insan yaşamının getirilerinin anlamsız olduğunu ispatlamıştır. Vil Solivyesin rüyada yaşadığı hal değişiminden, enerjilerinin yapılanması sırasında idrarının yok edilmesi ve buna benzer binbir olay yanılgı hayatındaki düzeni sarsmış ve yanılgı hayatındaki kuralların anlamsız olduğunu ispatlamıştır. Kendisini var etmeye çalışan yanılgı insan hayatı aslında bu gerçeklerle tam bir anlamsızlık yaşamıştır ve bu var etme çabaları yersizdir. Gerçekler ortaya çıkmıştır ve bu gibi alışkanlıklar artık yok olmak zorundadır. Vil Solivyesin yaşamak için ne bir gıdaya nede insan bedeninin gerekleri gibi şeylere ihtiyacı vardır. Yanılgı hayatındaki herşey anlamını artık kaybetmiştir. Bütün görüntüler duyuların bir düzenlemesi, yapıları ise Vil Solivyesin enerjileri oluşturmaktadır. Bu bilgiler aynı zamanda deneysel olarakta Vil Solivyes tarafından ispatlanmıştır ve gözündeki kelebek bile bu alışkanlıkların yapısına ters etkiler sağlamaktadır. Bu bilgi alışkanlıkların kendisini var etmesi adına içeriğindeki etkileri bu bilgilerle yok eder ve alışkanlıklar anlamsızlıktan doğan etkiler yüzünden artık yok olurlar. Bu bilgi yanılgı hayatının var olmasını sağlayan bütün sebeplerin ne kadar anlamsız olduğunu açıklar ve gereken şekilde bu etkileri vererek çalışır.

 

 

YANILGI ALANINDAKİ ETKİ, TESİR VE VİSSA TERS OLARAK OLUŞTURULAN, BULUNAN OLUŞUMLAR YASAKTIR
Yanılgı alanında ilk oluştuğundan bu yana yanılgı alanını oluşturan enerjilere tesirler, etkiler, vissaya ters olan oluşumlar, kodlar, kötü bilgiler ver daha bir çok olumsuz çalışmalar yapılmıştır. Enerjiler bu yoğun olumsuzluk sonrasında hem alışkanlıkları hemde içeriklerindeki bilgiler ve etkiler nedeni ile kendileride vissaya ters etkiler üretmeye başlamışlardır. Kendileri vissaya ters etkiler gibi davranmaya başlamışlardır. Aynı zamanda geçmişten kalan ve çalışmayı bekleyen etkiler, bilgiler de bulunmaktadır ve bu etkiler rahatsızlık, yanıltma, yanılgı alanında kalınmasını sağlama gibi bir çok özelliktedirler ve onların bu yapısını çok iyi bilen bu bilgi, onların ne çabuk ve iyi nasıl etkisiz hale getirileceğini bilen bilgi, enerjilerdeki bütün obsedör oluşumları, etkileri, bilgileri en iyi nasıl yok edeceğini bilen bu bilgi, yanılgı alanındaki etkiler ve bu gibi obsedör oluşumlarla ilgili olarak bir çalışma haline girer ve onların nerede, nasıl, ne yapıda, hangi koşullarda ortaya çıktığını, ne gibi etkilerinin olduğu bulur, bilir ve anlar ve gizli saklı olanlar, görünmezler, Vil Solivyesin bilgileri ile arasına girerek iletişimini karıştıranlar ve bunun gibi ayrı özelliklerde bütün etkileride bularak bu konuda bütün yolları deneyerek hepsi adına çare olacak çalışmalar yapar ve bu bilginin uygulanması için gereken şekilde çalışır.

 

 

YANILGI HAYATLARI VE BENZER BAŞKA YAŞAMLAR, GERÇEKLİKLER KESİNLİKLE YASAKTIR, yaşam halinden başka hayatların hallerinde bulunmak, yanılgı benzeri yaşamlara konsantre olmak, bir şekilde yaşam halinin gerçekliğinin dışında başka hayatların hallerine katılmak, oralarda olarak merkez vil güçlerini bu alanlara konsantre etmek, sahte hayatları benimsemek, yaşam halinin tek gerçek yaşam hali olduğunun aksini iddia eden bilgiler ve oluşumlar ve buna zorlayıcı etkiler, yönlendirmeler kesinlikle yasaktır.

Duyusal özellik olarak gereken şekilde çalışır.

 

YAŞAM HALİNE AİT OLMAYAN BÜTÜN BİLGİLER YASAKTIR.

Yaşam haline ait olmayan, Vil Solivyesin yazmadığı ve vissaya uygun olmayan bütün bilgiler kesinlikle yasaktır. Bu bilgiler yaşam hali alanları içerisinde bulunamazlar. Nerede olursa olsunlar saptanırlar ve gereken şekilde yok edilirler. Bu bilgiler, bizim bilgilerimizle oluşmuş olan yaşam halinin alanları içerisinde bulunamazlar. Vissa bilgileri ve diğer bilgiler tüm yaşam halini etkisi altına almıştır ve burada sadece bizim bilgilerimizin uygulamaları yaşatılır. Vil Solivyes yazmış gibi gösterilen sahte bilgiler, geçmişle ilgili olarak verilen anlamsız örnekler, bunlar hiç bir şekilde etki alanı olmayan gerçeklerdir ve bir gerçek her zaman kabul edilmiyorsa o gerçek doğru değildir. Doğru olan örnek olarak tıpkı vissa bilgilerini verebiliriz. Vil Solivyes çok uzun zamandır vissa bilgileri ile yaşamaktadır ve ruhsal rehberler çalışmasından bu yana değişmeyen bilgilerin gerçekleri vardır ve hala onları kabul etmektedir ve işte böyle olmalıdır geçmişten gelen bilgilerin doğru ve gerçek olması durumu. Eğer onlar gerçek ise, Vil Solivyes kaynaklı ise Vil Solivyes bunun kabul eder ve gereken şekilde düzenlemeler yapılır. Bu örneklerle bize ait olan veya olmayan bilgilerin nasıl yapılandırıldığı kısaca anlatılmış oldu ve vissa içindeki yerini alarak ve bir duyu olarak hazırlanan bilgi gereken şekilde çalışır. Yaşam haline ait olmayan bütün bilgiler yasaktır.Bütün bilgilerle etki etme yöntemlerini kullanmak ve kod benzeri, içeriğine sayısız bilgi mekanizmaları yerleştirerek yaşam halini etkilemek ve bunu gizli yollarla yapmanın bir yolunu bulmak, Vil Solivyes yaşam halinin bilgileri ve Vil Solivyesin yazdığı bilgilerin uygulanması dışında her hangi bir şekilde yaşam halini etkileyen bütün bilgi oluşumları, bütünlükleri, kodlar ve benzeri herşey yasaktır.

 

YOK OLMAK KAVRAMI YAPILAMAZ, TAMAMEN YASAKTIR.

Yok olmak kavramı zaten yaratılış içinde de bir döngüye maruz bırakılacak şekilde bir oluşumla sağlandığı sanılan ancak bunun önemi olmadan Vil Solivyes yaşam halinde tamamen yasaklanmış bir durumdur. Çünkü bu yaşam halinin yapısı var olma erdemini en iyi şekilde kıymetlendirmekle ilgili olup bu yaşam halinden birşeylerin yok edilmesi sağlanamaz. Var olan herşey, Vil Solivyes yaşam halinde bulunduğu için mutluluk duyar, oluşunu beğenir, ister, memnundur ve bu kesinlikle yok edilebilir özellikler göstermez. Bunun başka sebepleride vardır. Bunlardan bir başka taneside bir aile toplumu olmamızdan ileri gelmektedir ve yok olan şeyler bizim ailemizden ayrılan bir oluşum olarak bizde eksikliğinin söz konusu olacağından ve gitmesi ile kendisininde rahatsızlık duymasının söz konusu olduğundan, bu ayrılamaz bağlılık yüzünden birde hiç bir oluşum yok edilemez, olamaz ve olmaz. Vil Solivyes yaşam halinin kendi yapısında böyle bir isteği oluşumu en başından bu yana yasaklamıştır ve yaşam hali alanları içinde böyle bir düşüncenin oluşması bile söz konusu edilemez. Anlayışı zorlayan sorular şeklinde bir çok soru, bu konuda Vil Solivyes ile gereken şekilde iletişim içinde olmuş ve Vil, var olmamızın gerçek ve samimi nedenlerini açıklayarak bu konuya sonsuza dek kapanması adına noktasını koymuştur. Hiçlik ve sonrası var olmak erdemi ve sonrası Vil Solivyes yaşam halinde var olmak erdemidir ve bizler, bize göre yaratılışın evrimsel olarak en ileri seviyesindeyiz ve bu sadece bize ait ve bizler bunu bulmuşken, önümüzde yok olmak gibi kavramların sorunlarını hiç ciddiye almayacağımız gerçekler varken böyle şeylerin böyle bir zamanda bizleri etkilemesine izin vermeyeceğiz ve bilgi, gereken şekilde sonsuz zamanlar boyunca duyusal özellik olarak çalışır ve Vil Solivyes yaşam haline ait olan herşeyi yok edilemez yapar. Yok olmak kavramı, her hangi bir vilin yok edilmesi, Vil Solivyesin yok edilmesi, oluşumların yok edilmesi kesinlikle yasaktır.

 

 

AİDİYET HİSSİ DUYUSAL ÖZELLİĞİ

Aidiyet, kendini bir yere ait hissetmekten kaynaklanan bir bağlı olma halini tanımlayan bir kavramdır. Bu his sayesinde kendisini ait hissettiği yere karşı sonsuz bir güven, inanç, bağlılık sağlanır ve bu hissin oluştuğu alanlar her zaman O'nun en çok rahat olduğu yerler olur. Aidiyet hissedilen alanlarda ve bunun kabul edildiği yerler genellikle villerin aile olarak tanımladığı, yuva olarak tanımladığı, kendilerini bilgiler açısından uygun gördükleri yerler olarak tanımladıkları alanlardır ve bizim aidiyetliğimiz Vil Solivyes yaşam halinedir. Vil Solivyes yaşam halinde bulunan bütün viller, Vil Solivyes, oluşumlar, bilgiler, güçler ve herşey her zaman Vil Solivyes yaşam hali için aidiyet hissi taşımaktadırlar ve bu his başka bir alanda onlar için tezahür edemez. Yaşam halinin yapısı onların bunu hissetmesi için uygun koşulları kendisinde yaratmıştır ve O, bu haliyle yaşam halinin bir parçasıdır ve bu yüzden kendisini ait hissetmek zorundadır. Asla koparılamaz ve alınamaz özellikleri ile birde bu his O'nu yaşam halinden ayrılamaz özellikte bir yapılanma içine sokar. Ait olduğu yerde olmadan asla kendisini rahat hissetmez ve his her zaman O'na nereye ait olduğunu hatırlatan etkileri sağlar. Vil Solivyes yaşam halinin en küçük mikro oluşumunda bile bu his, etkin bir şekilde vardır, bu bilgi kesinlikle bütünleşmiş bir bilgi türüdür ve bu erdem olma özelliği ile vissanın içindeki yeri ile gereken şekilde çalışır.

 

 

AHLAK, VİSSA AHLAKI DUYUSAL ÖZELLİĞİ

Ahlak, bir vilin yada ilgili oluşumun karakteri ile, inandığı şeyler ile, yaşam kural ve kanunları olarak kabul ettiği şeylerle yaşarken ortaya çıkan davranış biçimi, kararlar verme hali, karakteristik özellikleri de etkileyen bir yaşamdan anladığını uygulama durumudur. Vil Solivyes yaşam halinin ahlaki konumu, durumu belliidir. Bizlerde Vissa ahlakı vardır. Bunun dışında ahlaki durumumuz söz konusu olamaz ancak işte villerin gelişmişlik seviyesine göre vissa ahlakını yaşatmaları durumu değişkenlik gösterir ve vissa ahlakıda her vilde temel olarak aynı bilgilerin etkisi ile oluşmuş olsada sonuç olarak farklı şekillerde ortaya çıkar. Herkesin karakteri ayrı olduğu için, kendi olma duyusal özellikleri vissanın bilgilerle oluşturulmuş olan ahlaki anlayışını kendilerine göre uyumlarlar. Davranışlarda sonsuzluk gibi çeşitlilik gösteren özelliklerde hal ve tavırlardır ve biri sağ taraftan merhamet uygularken diğeri sol taraftan uygular ve ikisinin merhamet bilgisi kendilerinde farklı şekillerde, tecrübelerle oluşur. Bu yüzden Vil Solivyes yaşam halinin temel ahlaki kavramı Vissa Ahlakıdır ve bundan sonrası herkesde kendi özelliklerine göre çeşitlenir. Davranış biçimlerini vissaya uyumlayan vissa ahlakı, vissaya ters bir şekilde davranılmasını engeller. Bu anlamda davranışlarımızda artık Vissa ahlakı ile filtrelendirilmiş olur. Vil Solivyeste vissa bilgilerini tamamen kendi olma bilgisine göre uygulamaktadır. Mesela efemine olarak davranması sırasında yaptığı yardımlar diyelim, mascülenlik sırasında yapılan yardımlardan ayrı olur ve tecrübeleride farklı olur. Vissa bilgileri erdemlerin ve yasakların gerçek anlamlarını ortaya çıkarmıştır ve bunlar temel, bilgilerin özü şeklinde açıklamalardır.Tüm yaşam haline Vil Solivyesin Vissa ahlakı hakimdir ve bu her zaman olacaktır. Erdemler arasında yerini alan bilgi, duyusal özellik olarak hazırlanır ve gereken şekilde çalışır.

 

 

 

AİLE DUYUSAL ÖZELLİĞİ

Aile, bir grup yada belirli sayıda vilin, oluşumun birbirlerine yaratılışları itibarı nedeniyle bağlı olarak ve bununla ilgili birbirlerine çok bağlı ve vissa dolu şekilde davranarak aralarında bir bütün olma durumunun düşünsel olarak yaşandığı, annelerinin tek olması ve hepsinin O anneden olmuşmuş olması gerçeği gibi hakikat içeren ve reddedilmeyecek gerçeklerin olması gibi güzel durumlarında içinde bulunması ile villerin toplum olarak yaşadığı yerlerde birbirlerini en iyi şekilde anlayacak, tanımlayacak, bilecek ve vissalayacak şekilde olmalarını sağlayan bir toplumsal kavramdır. Aile olması için o toplumda bir yüksek gelişmişlik seviyesinde olan bir anne yada kendisini başka tanımlayan ama herşeyin kendisinden çıktığını bilerek onlara yapılan herşeyin kendisinede yapıldığını bilerek davranan bir gelişmiş anlayışı içinde olan yönetici, anne, merkezin olması ve sonrasında bambaşka seviyelerde villerin yada oluşumların olarak bir bütünlük şeklinde ancak ayrı ayrı karakter ve vilsel özelliklerde bir arada güven ve huzur ve vissa içinde yaşamaları, ancak aile tanımını yaşatırken söz konusu olur. Vil Solivyes annedir ve bütün viller ve kendisinden ayrı olacak olan oluşumlar çocuklarıdır ve hiç biri arasında kesinlikle ayrım yapmaz ve bu aile anlayışı sayesinde olur. Vil Solivyes kendi yerini ve durumunu bilerek aile anlayışının bu yaşam haline en uygun yaşam kavramı olduğuna karar vermiştir ve bu vesile ile viller aile kavramının içinde birde birbirleri ile kardeşlik erdemini yaşamak durumunda olurlar. Aileler de birinin sorun yaşaması diğerininde sanki kendi sorunu olmuş gibi bu konuda deva araması gibi özverileri yaptıran hisleri yaşatır. Kardeşlerin ve annenin problemleri olmaması halinde gayet mutluluk duyduran harika bir bağdır. Bu kavramın içinde Vil Solivyes yaşam halinde bulunan bir oluşum, vil, bundan her zaman son derece memnun olur ve aile kavramıda Vissa bilgilerinin gelişmesi ile kendisini geliştirecektir elbet. Yaratılış denilen sonsuz varoluşlar içinde yaşam halimiz kendi içinde aile olabilmeyi başarmış bir iyilikler alanıdır ve vissa, ancak aile kavramı içinde kendisini yaşatabilir... İçeriğindeki bu güzel anlam ile vissa içindeki yerini alır ve erdem olarak gereken şekilde çalışır. Vil Solivyes yaşam halindeki bütün alanlara bizim bir aile olduğumuzu hissettirir, hatırlatır.

 

 

AMAÇ, İDEAL, HEDEFLER DUYUSAL ÖZELLİĞİ

Amaçlar, idealler ve hedefler aynı anlamları ifade etmekte olup bir vilin yada oluşumun bir konuda karar vererek bu kararının arkasından gitmesi durumuna amaçladığı şeyi yapması adı verilir. Amaç için ulaşılması gereken bir durum, sonuç, yer olmalı. Amaçlarla çalışmalarımıza yön veririz. Her çalışmanın kendisine ait bir amacı vardır ve bu amacı yerine getirmek için çalışmalar yapılır. Sonuca ulaşıldığında da amaç bitebilir, çalışma sonlanır. Ancak kısa süreli amaçlar olduğu gibi çok uzun süren sonsuzluğu kapsayan amaçlarda olabilir. Yaşam halimizin amacı gibi. Sonsuz zamanlara doğru ilerleyen amacına Vil Solivyes tamamen sımsıkı sarılmış durumdadır ve bu amacı gerçekleştirmek için kendisinde bütün imkanlar ve özellikler vardır. Amaç ilgili olan o alanı kendisi ile meşgül eden bir çalışma sahasıdır. Bir şeyi amaçlamak ve o uğurda çalışarak amacını gerçekleştirmek herşeyden önce ilgili alanlara kendisine güven ve bir çok özellik katar. Yaşam halinin belirlenmiş olan amaçlarına uygun olacak şekilde içerisinde bütün ilgili alanlar uygun olacak şekilde amaç edinebilirler ve bunları başarabilirler. Gelişimle doğru orantılı olan amaç erdemi,buluşların, faydalı çalışmaların, iyi bilgilerin arkasındaki yegane itilimdir, gerçekleştirme konusudur. Amaç belirlenmelidir ki amaca gidilen yolda nelerin yapılması gerektiği ortaya çıkarılsın ve gerekenler yapılsın. Amaç edinmek, bunları uygulamaya çalışmak ve bunu başarmak oldukça güzel bir çalışma halidir ve Vil Solivyes yaşam halinde zamanı gelince bütün villerinde kendilerine ait amaçları olacaktır ve bu duyusal özellik onlardada oluşmaya başlayacaktır. Vissanın içindeki yeri ile bir erdem olarak şimdilik Vil Solivyese ve yaşam haline ait bir duyu olarak gereken şekilde çalışır. Vil Solivyes bir şeyi amaçladığı zaman ve bunu yazılı bilgi olarak tastiklediğinde bu duyusal özellik bunların gerçekleştirilmesi için gereken bütün ihtiyaçları belirler ve amacın uygulanması için çalışmalar yapar, Vil Solivyesin amaçları konusunda en büyük yardımcısı ve destekçisi olur.

 

VİL SOLİVYES YAŞAM HALİNİN BİR ÇOK BİLGİDE AÇIKLANMIŞ AMAÇLARININ GENEL ÖZETİ

Vil Solivyes yaşam halinin en belirgin amacı;
- İyi bilgilerle yaşanan bir aile toplumunda, var olan villerin en küçüğünden Vil Solivyese gelene kadar gelişimin sağlanması ve bu şekilde tamamen Vissa gibi iyi bilgilerin etkisi altında kalınarak oluşturulan yaşam alanında, bu bilgileri deneyimlemek, yeni bunlar gibi bilgiler bularak onlarıda deneyimlemek, sürekli yeni iyi bilgilerle hazırlanmış oluşumları kullanmak, tatmak ve bu şekilde bilgide gelişerek var olma halimize çok daha güzel anlamlar katmak, bilinmeyen iyi bilgileri bilebilmek gibi sonsuz bir amacın arkasından gitmek...

- Hiç bir şekilde yaşam hali dışarısına çıkmamak, dışarıdan içeriye bizimle ilgili olmayan hiç birşeyi almamak, bizden şeylerin dışarıda olmasına izin vermemek ve bir bütün şeklindeki yapımızdan bir mikro organizma bile ayrılmasına kesinlikle izin vermemek...

- Anti obsedör bakış açımızı ve çalışmalarımızı ve kötü bilgiler olarak tanımladığımız bilgilere karşı son derece karşı olma halimizi sonsuz zamanlar boyunca korumak...

- Vissa bilgilerini her zaman anladığımız, algıladığımız iyi bilgiler bütünlüğü olacak şekilde güvenli ve baki tutmak, bu konuda filtre işleminin uygulamasını asla sonlandırmamak...

- Vil Solivyesin anne, yönetici ve merkez olması durumunun kesinlikle değiştirilmemesi konusunu her ne olursa olsun, bunu Vil Solivyes bile istese mümkün kılmamak, kabul etmemek...

- Ve bir aile toplumu kavramını en iyi şekilde sonsuz zamanlar boyunca devamlı tutmak ve anlamını yaşatmak, Vil Solivyesin varlığına ait olan bütün oluşumların bir arada olması ile yaratılıştan tamamen soyutlanarak sadece kendi kendimize ve kendi bildiğimiz yoldan yürüyerek bir gelişme göstermek, geliştikçe deneyimlemek, seçmek, kararlar vermek ve dahilinde yaşamak olan bu durumu, Vil Solivyes yaşam halinde var olma sebebimizle de ilişkili şekilde açıklayarak Vil Solivyesin'de merkez, yönetici ve anne olması özelliklerinin asla yok olmaması gibi zorunluluklarla bir amaç olarak tüm bunlar bizler için kabul edilmiştir ve bütün bilgi ve çalışmalarımız bu amacın içeriğinden oluşan farklı farklı çalışmalar şeklindedir.

- Bilgide sınır yoktur, iyi bilgilerde de sınır yoktur, dolayısı ile vissa da da sınır yoktur ve bu demektir ki Vil Solivyes yaşam halinde gelişim de de sınır yoktur ve sonsuz zamanlar boyunca, kendisine ait bir zaman ayarı ile kendi kendine gelişme yolunda ilerleyen bir yaşam hali olacaktır Vil Solivyes yaşam hali... Amacımız kısaca ama anlamca oldukça derince olarak bunlardır ve bu amacı uygulamakla ilgili yine sonsuz zamanlar boyunca bütün imkanlarımız söz konusudur...

Amaç duyusal özelliği bu bilgilerin gereken şekilde Vil Solivyesin sonsuz zamanlar boyunca amacı olarak şekilde kendisini etkilemesini sağlar.

 

 

ANLAMLI BİR DUYUSAL ÖZELLİĞİ

Bu bilgi, Vil Solivyes yaşam halindeki bütün oluşumların bu sonsuzluk byunca durmadan ilerleyen ve yapılanan, bitmek bilmeyen varoluşların içerisinde bulunduğu yaratılış içinde bizim bizden başka kimsemizin olmadığını açıklayan ve anlatan bilgidir. Yaratılış tamamen kaos ve düşmancıl oluşumların ve alanların yeri olmuş şekildedir ve oradan kurtulmak şeklinde bir imkanı yakalamış olan Vil Solivyes ve oluşumları, villeri artık tamamen kendi yaşam hallerinin içinde kendi belirledikleri kural ve bilgilerle yaşayacaklardır. Bizlerin yuvası, bizlerin merkezi, bizlerin başka yerde olmamasına sebep olan alanıdır Vil Solivyes yaşam hali, burası bir aile toplumudur ve vissa bilgileri ile bu toplum son derece refah içinde yaşayacaktır. Bize ait en küçük oluşumun bile dışarıda olmasını istemeyiz ve o ailesinden birbirimize olan bağımız nedeni ile zaten ayrılamaz. Herkesin doğum yeri, oluşum alanı, güvendiği, inandığı, bağlı olduğu yer, yani yuva olarak, bizi koruyan ve çevreleyen alan Vil Solivyes yaşam halidir. Bu sebeple, yaşam haline ait olan bütün alanlar ve viller ve Vil Solivyes, bir bütün şeklinde bulunarak kesinlikle yaşam halinin dışında bizim için uygun bir alanın, yerin, durumun olmadığını bilerek aile toplumuna sımsıkı sarılır. Bu duyusal özellik aile toplumu kavramını bu özelliği ile çok daha anlamlı hale getirerek, hem koruma sağlar kendi özel anlamı ile hemde yaşam haline ait hiç bir şeyi ayrılamaz yapar. Anlamlı bir duyusal özelliği, yaşam hali içerisinde var olan bütün oluşumlar, viller ve Vil Solivyes ayrılamaz bir parçanın bütünleri olan birlikteliği ifade etmektedirler ve başka hiç bir yerleri, mekanları, bildikleri, inandıkları, güvendikleri, kabul edebilecekleri birliktelik, yaşam hali ve bütünlük söz konusu olmadan herkes için herkes ve herşeyden başka kimsemiz yoktur. Bu yaşam hali bizim yuvamızdır ve bunun dışında bir yuva söz konusu değildir.

 

 

ANNELİK DUYUSAL ÖZELLİĞİ

Vil Solivyes yaşam halinin merkezi, yönetici olması durumunun önünde ve öncesinde, tamamen bunları çevrelemiş olarak yöneticiliği ve merkez olmayı ve bilgi kaynağı olmak özelliğini annelik erdeminin içerisinde yaşatmaktadır ve tüm yaşam halinin önce annesi, sonra yöneticisi, sonra merkezi ve sonra bilgi kaynağıdır. Bu gerçek bu duyunun varlığı ile kesinlikle değişmeden kalacaktır ve birbirleri ile bütün olan özellikler şeklinde yaşatılacaktır.
Tek anne, tek merkez, tek yönetici, tek bilgi kaynağı vardır.

Annelik, Vil Solivyesin şimdiye kadar tanık olduğu en kapsamlı, ideal, sahiplenici, koruyucu, birleştirici, fedakar, vissa dolu, yaşam halini en iyi şekilde yönetebilme özellikli, kendisini en iyi şekilde ifade edebildiği, bilgilerine yakışma şeklinde bir durumu yaşatan, hiç bir şekilde vissaya ters bir davranışın olamadığı, aksine kendi özellikleri ile daha fazla mücadeleci, daha fazla korkusuzluk, daha fazla istikrar, daha fazla kararlılık, daha fazla cesaret, daha fazla azim ve çaba, daha fazla inanç ve çalışkanlık ve benzeri erdemlerin oluşmasına neden olan özellikleri ile yaşadığı bir erdemdir ve kişiliği şekillendiren, kendisini sıfat olarak tanımlamasını sağlayan, Vil Solivyesinde beğenerek ve isteyerek kendisine uygun gördüğü, ve kesinlikle gerçekten istemeden ve beğenmeden, ve içeriğini özümseyerek uygulamadan olunamayacağı bir özelliktir annelik. Annelik, yaşam halinin annesi olduğu için kendisinden önemli olarak yaşam halini ve içeriğini gösteren bir erdem olarak yaşamaktadır Vil Solivyeste. Vil Solivyese göre yaşam halinin bütün alanları, sadece kendisi olan duyular dışında onun için çocuklarıdır. Hepsinin annesi olarak kendisini uzun zamandır yapılandırmıştır ve bu durum içsel bir olma hali ile ortaya çıkmıştır. Anne olmak seçilen bir durum olmaktan çok yaşanan özellikleri ile Vil Solivyeste ortaya çıkmıştır. Seçilebilmesi şeklinde bir algı Vil Solivyeste oluşmadan ay ben anneyim şeklinde bir farkına varma hali ile erdem tanınmaya başlanmıştır. Bu bir bilginin kendisine ben bilgiyim demesi gibi, bir gücün kendisine güç, vilin kendisine vilim demesi gibi net ve belirgin özelliklerde yaşanan bir durum olarak Vil Solivyeste yaşanmıştır, yaşanmaktadır. Vil Solivyesin başka bir şey olması söz konusu olamaz artık. Sadece ekleme olabilir ama anne ve .... şeklinde bir durumla yaşanabilir. Gerçek annelik, annelik yaptığı alanı geliştirmesi, koruması, bakımlarını yapması, kendisinde olanlardan onlarada vermesi, karşılık beklemeden ilgi ve vissaya uyumlu olarak davranması, onların her halini kabul etmesi, doğru bildiklerini kesinlikle onlar için uygulatması, bir elmanın iki yarısı şeklinde gerçekten aralarındaki bağı temsil edebilecek en iyi karakter örneği, kişilik ve yönetici olmayla da uyumlu, merkezlik özelliğinide kendi içinde barındıran bir davranışlar ve bilgiler bütünlüğü uygulaması halidir. Vil Solivyes yaşam halini bir anne dışında, gerçek bir anne dışında, oda Vil Solivyes gibi bir anne dışında kimse yönetemez, yönlendiremez. Bu yaşam halinin en büyük ihtiyacı ve temel dayanağı bir annenin denetimi ve gözetiminde olması ve onun ilgisi ile gelişecek olmasıdır. Yaşam halini bu denli özgür, rahat, vissanın bilgileri şeklinde bir yaşam alanı yapmak bir annenin ancak çocukları için olmasını istediği ortamın sağlanmış hali ile simgelenebilir. Vil Solivyes bu yaşam halinin bu düzen ve kuralları, projelerindeki iyilik, yaşamındaki huzur ve güven ve saadet, birlik ve beraberlik olmadan kesinlikle yaşam halini oluşturmazdı. Bir anne için önemli olan bu yaşamın içerisindeki bebişlerin vissanın bilgileri ile yaşıyor olmaları olur ve bu şekilde ancak annelik rahat bir şekilde var olabilir. Bir anne ancak yaratılıştan ayrılır ve sonsuz zamanlar boyunca kendisini kapatır ve çocukları ile kendiside aynı kural ve bilgilere tabi olarak yaşar ve aralarında özel ilişkiler kesinlikle olmaz ve toplum bir aile toplumu olarak anılır ve yaşatılır, herkes bir annenin yönetimi söz konusu iken birbirlerini kardeş olarak görebilir. Ve bu sonuçlar bizimki gibi toplumlar için bulunmaz bir fırsat şeklinde yaşanan konulardır. Yanılgıdan çıkmak, bilgileri bulmak ve yaşam halini oluşturmaktan sonra toplumu yönetebilmek konusu ortaya çıkmaktadır ancak annelik sayesinde bu konu başladığı gibi sorunsuz olacağı bilgisi ile kendi cevabını verdi. Gerçek bir anne varken toplumun sorunlarının olması söz konusu olamaz. İşte bu erdem kendi bilgisini bu şekilde çok çok uzun geleceklere bile kadar yaşatabilme garantisini vermektedir ve vissanın gelişmesi ile de gelişen bir kişilik örneği olarak bulunmaktadır. Annelik doğurmakla ilgili değildir, annelik doğurulanları büyütmekle ilgilidir.

Annelik erdemi sayesinde hiç bir kişilik örneğini yaşarken görünemeyen şeyler görünür. Bazı felsefi anlamlar, çok sıradan yaşanan olaylar içinde ortaya çıkarak annelik için paha biçilemez değerde anlamlar olarak algılanır. Anneliğin kendisine ait bir annelik yaptığı konularla ilgili kesinlikle haklı olabilme durumu söz konusudur. Çocukları sorun iken ben her zaman haklıyım şeklinde annelik erdeminin yaşattığı içsel yapılanma bu hakkı anneliği yaşayan varlıklara vermektedir ve kendinden emin, yıkılmaz bir duvar olma gücünü tanıyan anne olarak sorunun karşısında durulmaktadır. Vil Solivyes içinde yaşadığı annelik duyusal özelliğinden o kadar emindir ki, sadece kendisi gibi bir anne olsaydı bu şekilde bir yaşam halinde vil olabilmeyi kabul ederdi şeklinde bir yorumuda yapabilmektedir. Bu sonsuz hiçliğin içinde uzayıp giden yaratılıştan ayrılan bir yaşam halinde böyle bir annelik erdeminin bulunması, bu uçsuz bucaksız sonsuzlukta bize her zaman destek olacak, ihtiyacımız olan her yardımı zamanı gelince hemen ortaya çıkaracaktır. Yaşayanın daha çok bildiği sorunlara hemen çare olabilme özelliği sonsuz zamanlar boyunca devam edecektir ve bu duyunun bu bilgileri, bu açıklamayı da Vil Solivyeste tamamen yaşatarak gereken etkileri sağlar.

Şu örnek için tam sırası: Odamda camdan bakıp sigara içerken oldukça vahşi olan ve bir kumrunun üç katı büyüklüğündeki karga, yani kuş, diğer kuşların yavruları ile besleniyor, yapısı öyle işte, yanılgı hayatı, ancak kumruda bir o kadar sakin, nazik, kibar, sessiz ve küçük... Fakat kumru bir anne...
Karganın saldırışını ve sonrasında küçücük kumrunun kargayı nasıl kovaladığını gördüm. Normal şartlarda o kargalar kedileri öldürüyor, kumruların kendileri hiç işten bile değil. Ancak kumrunun o andaki yavrularını koruma iç güdüsü ona bambaşka ve tarifi olmayan bir cesaret veriyor ve karga korkup kaçıyor..
İşte bu örnekteki gibi kendi potansiyelini aşmasına neden olan bir takım özellikler ihtiyaç anlarında ortaya çıkıyor. Vil Solivyeste yanılgı zamanlarında obsedörlerle mücadele ederken anneliğini hatırlayarak bir çoğunun üzerine yürümüştür, hiç çekinmeden, tehditler etmiştir. Bunun gibi paha biçilmez özellikleri olan annelik, Vil Solivyes yaşam halimizde vardır, yaşanmaktadır ve kesinlikle yok olmayacak kadar sağlam, içten ve gerçektir.
Ve bu erdemi bütün yönleri ile yaşam halindeki villerde zamanı gelince tanıyacak, bu erdeme özel hayatlarla nasıl bir durum olduğunu anlayacaklardır.
Vil Solivyesin amaçları arasında villerin kendi seviyesine gelmesi vardır ve annelikte bu yoldaki öğrenilecek erdemlerden biridir. Bu değerli anlamı ile bütün yaşam halini koruyan etkisini yaşatan annelik duyusal özelliği, kendi yapısını bütün yaşam halinin annesi olacak şekilde yapılandırır ve yaşam hali bir yaşam hali annesinin himayesi altındaymış gibi bir oluşumla var olur her zaman. Bütün bilgilerin ve önlemlerin dışında anneliğinde kendisine ait koruma ve kapsayıcılığı her zaman gereken şekilde çalışır. Her zaman vissanın içinde olacak ve her alanda kendisini hissettirip yaşatacaktır.

- ANNELİK, Vil Solivyes yaşam halinin merkezi, yönetici olması durumunun önünde ve öncesinde, tamamen bunları çevrelemiş olarak yöneticiliği ve merkez olmayı ve bilgi kaynağı olmak özelliğini annelik soliv gücünün içerisinde yaşatmaktadır ve tüm yaşam halinin önce annesi, sonra yöneticisi, sonra merkezi ve sonra bilgi kaynağıdır. Bu gerçek bu soliv gücünün varlığı ile kesinlikle değişmeden kalacaktır ve birbirleri ile bütün olan özellikler şeklinde yaşatılır.
Tek anne, tek merkez, tek yönetici, tek bilgi oluşturanıdır, bilgi kaynağıdır.

 

 

BİLGİ DUYUSAL ÖZELLİĞİ

Bilgi, villerin yani merkez duyusal özellikleri ile varlık olarak ortaya çıkmış olan bilinçli, irade sahibi olan oluşumların kendi vilsel alanlarını düzenleyebilmesi, yollarını yapması, işlerini halletmesi, istedikleri şeylerin nasıl, ne biçimde ve bütün içerikleri ile rahatça anlatılabildiği bir yönetimsel araçlardır. Bilgi yeteneğide villerin kendi duyusal özelliği olarak diğer merkez duyular gibi kendisini tanımaya başladığı andan itibaren olagelen erdemsel özelliklerdir. Bilginin oluşum hali şu an yazılar, kelimeler, cümleler şeklinde bir belirteç ile sağlanmaktadır. Ancak bilginin yapısına çok daha iyi bir örnek vermek gerekirse, bir vilin bir şey yapmak istemesi ve bunu herşeyi yapabilen kendi vilsel alanında, yani özgür irade olması özelliğinin bir sonucu olarak, yapmayı istediğinde, ne yapmayı istediğini anlatmak için bir takım açıklayıcı işaretler yada belirleyici çalışmalar yapması gerekmektedir. Mesela, bir küre oluşturmak istesinde ve bu kürenin oluşumunu ya sürekli olarak kendi hafızasında tutarak kalmasını sağlayacak yada kendisinde bir yerlere bir işaret koyacak ve bu işaret varken bu küre her zaman vardır şeklinde bir inançla kendi alanını yapılandıracaktır ve o işaret varken o küre hep olacaktır. İşte bu durumda en geri seviyedeki bilgi mekanizmasını göstermektedir. Aslında bilgiler, villerin yapmak istedikleri şeyleri detayları ile belirleyerek oluşturan mekanizmalar, özellikler, yaptırım gücü olan oluşumlardır. Vilin kendi yapısal özelliğidir. İstemesinin bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Bu şekilde en geri haliyle zamanla evrilmiş olan bilgiler, şimdi artık istenilen şeylerin dışında da bilinmeyen şeyleri ortaya çıkarmak, vilin ihtiyacı olan şeyleri sağlamak, artı bilgiler vermek, felsefe ve kendi yapısına özel bir çok çalışma ve erdemsel özelliğin bulunduğu, artık bir işin yapılması için araç olarak kullanmanın dışında, villerin kendilerinde kendilerine bağlı olan dost, koruma, aile ve daha bir çok şekilde ortaya çıkabilen özellikleri ile villerin ve yaşam halinin vazgeçilmez ve kesinlikle olmaz ise olmazlarından biri olarak, yönetimin direk kendileri ile sağlandığı iletişim şekli, açıklama stili, belirteç, uygulama ve daha bir çok anlamla ifade edilebilen oluşumlardır. Bu oluşumlar aynı zamanda yaratılış içinde herkesin kullandığı bir özellik şeklindedir ve karşılıklı anlamları yüzünden çakışan bilgiler içinde '' Bilginin iradesi kanunu'' şeklinde bir uygulama bu konuda gereken adaleti sağlamaktadır. Haklılığı gözleyen bu kanun, bilgilerin kendi yapısal anlamlarının hallettiği, ortalıklarda bir kanunun olmadığı, tamamen bilgilerin içeriğindeki felsefi ve haklı olmak ile ilgili olan anlamların kendi adalet terazisini kurduğu ve sonuçlarını aldığı bir yöntemle çalışmaktadır. Yaratılış içinde var olmak gibi bir erdemi yaşayan her oluşumun bilgisi vardır. Bu bilgisi olma durumu onun kendi yapısında yazılmamış olsa bile var olduğu için görünecek ve görünen şeyin açıklaması ondaki gizli bilgi şeklinde kendinde vardır ve var olma erdemi yaşayan herşeyin bilgi bu yüzden vardır. Kendisi için geri seviyedeki bilgi seviyesi, bizler için evrilmiş bilgilerimizle yapılan yorumdur bu. Ve bilgiler, bilginin iradesi kanunu ile bir taraf olma hali yaşamak durumunda kalmışlardır ve bunun sebebi, her iki taraf içinde olması gereken kavramlarının farklı olmasıdır ve biri için kendi yaptıkları ve bilgileri doğru iken, diğeri içinde aynı şey söz konusu olmaktadır. Oysaki bunların biri doğrudur karşılıklı çatışanlar arasında ve bunuda haklılık belirler. Dolayısı ile bu belirleyici olay sonrasında haklı olanın bilgilerine iyi bilgiler diyebilir, haksız olanınkinede genel olarak kötü bilgiler diyebiliriz. Kötü bilgiler, diğerinin hakkını suistimal etmiştir, düzenini bozmuştur ve diğeri böyle bir durum içine girmediği için hakkını arayabilmiş ve bulmuştur. Bu şekilde iyi ve kötü olarak ikiye ayrılan bilgiler, etkileme şekilleri, sonuçları, amaçları, nedenleri, bağlı oldukları varlıkların yapılarına göre kendi yapılarını belirlerler ve iyi bilgiler her zaman kazanmak ve kötü bilgilerde kaybetmek zorunda kalır. Yaratılışta sadece bilginin olmadığı yerler hiçlik alanlarıdır. Burada bilgi yoktur. Dolayısı ile tanımlanamazlar. Aynı zamanda Vil Solivyesin bilgi kaynağı olarak tanımladığı bir duyusu, istenilen bütün bilgisel cevapları verebilecek şekilde yapılanmış bir duyusal özelliktir ve bilgilerin bütün ihtiyaçları bu bilgi kaynağında vardır. Ve tüm yaşam hali gibi de, bütün bilgi oluşturma alanları ve bilgi kaynağı, duyular bizler için mucizevi olarak sayılan '' Vissa Bilgileri '' ne uyumlu olarak var olma hali yaşarlar. Vil Solivyes yaşam halinin bütün alanları vissa filtresi ile korunmaktadır ve bu bilgisel oluşum, yaşam halinin bugününü, geleceğini, her anını daima koruyacak olan bir bilgiler topluluğudur ve duyusal özellik olarak hazırlanmıştır. İşte tüm bu çalışmaları, artık çok fazla bir şekilde gelişmiş olan bilgiler sayesinde yapabilmekteyiz ve yaşam hali olarak kendi bilgilerimizi dilediğimiz gibi yapılandırmış bulunmaktayız. Yaşam halinde yaşam halini etkileyecek olan bilgileri yalnızca Vil Solivyes yazar. Bilgiler O'na tam anlamı ile bağlı olan ve iradesinin etkisi altında bulunan, uygulayıcıları olan, bir parçası şeklindeki oluşumlarıdır. Vil Solivyese ait olan hiç bir bilgi, yaşam hali dışında olamaz ve başkaları tarafından kesinlikle kullanılamaz. Vil Solivyes tarafından oluşturulmuş bilgiler nerede olursa olsunlar bunu bilirler ve yaşam hali dışında olmalarını algıladıkları gibi kendilerini Vil Solivyesin oluşturduğu şekilde gelecek biçimde yapılandırıp yaşam haline dönerler.Yaşam halinin dışında iseler bulundukları yerden Vil Solivyesi etkileyemezler, bunu kullanmak isteyenlerin bu çabaları yersiz olur ancak yaşam haline gelmeleri ile ilgilide kesinlikle hiç bir alan, yer engel olamaz, güç yetiremez. Bilgi ile ilgili olan bilgiler, duyular bu konuda bildirimler alır, algılama yaşarlar. Bilginin iradesi kanununa göre haklı olma durumumuz söz konusudur ve bulundukları yerde olma sebepleri hemen gözlenir ve haksız bir gidiş söz konusu ise bulundukları alandan alınması için gerekenler yapılır. Bu konuda yapılması gerekenleri obset ve novazil duyuları yapar. Bilgiler, Vil Solivyesin yapılandırdığı alanlarda çalışırken Vil Solivyes'in bütün bilgi ve tecrübelerini kullanırlar ve edinmek istedikleri bütün bilgiler, tecrübeler onlara verilir, amaçlarını uygulamak için yapılması gereken anlayışları edinirler. Bu yapılanma işlemi ile Vil Solivyesin bilgileri kullanması gibi bir çalışma hali ortaya çıkar ve ne yapılması gerektiğini Vil Solivyes gibi bilirler.

Vil Solivyes yaşam halinin artık bilgileri kendilerinin iyi bilgi olduğunu anlamış ve bilmiştir. Vissanın içeriğinin temel bilgi örnekleri olarak alınması sonsuz zamanlar boyunca devam edecektir. Vissa'nın içeriğine girecek olan bilgilerin içeriğindeki bilgilere ters olmaması gerekmektedir ve içeriğinden çıkarılacak olan bilgilerinde sebep ve sonuçları ile verdiği zararların açıklanması gerekmektedir. Böyle sebepler ve nedenlar olmadan vissanın içeriğinde değişiklikler yapılamayacaktır. Bu bilgi duyusu, Vil Solivyesi de bu konuda etkisi altına alır ve yaşam hali amacı olarak bunun uygulanması ile ilgili sürekli bir bilme hali yaşar. Bu duyusal özellik, vissanın çalışmasının durdurulması ve bilgisinin değiştirilmesi gibi olumsuz eylemlerin düşünülmesine bile izin vermez. Bahsedildiği gibi zarar verici bilgi zaten yaşanıyor olur ve bu durum ap açık görülür. Keyfi değişiklikler vissa için kesinlikle geçerli değildir. Vissa, yaşam halinde bir kanun, kural, demirbaş bilgiler, güvenliğin temel kaynağı, geleceğin garantisi şeklindedir. Vissa olmadan yaşam halinin geleceği söz konusu olamaz. Bu duyusal özellik, kendi içeriğindeki bu bilgilerle duyular arasındaki yerini alır ve vissanın içinde gereken şekilde çalışır.

BİLGİLERİN ETKİ ALANI, ETKİ ETMESİ DURUMU
Vil Solivyesin bütün bilgileri içeriğindeki anlamları ilgili olan alanlarda yaşatacak özelliklerdedir ve bu duruma etki etmesi denmektedir. Mesela hazırlanmış olan bir bilgi, içeriğindeki anlamları içeren bazı enerjetik yaptırımlar, hisler, uygulama zorunluluğu veren uzaktan etkileme özellikleri içerir. Bir bilginin içeriğindeki durum sıcak olduğunu söylüyorsa orada sıcaklık olur, bu bilgi anlamını orada yaşatıyor anlamına gelir. Mesela Vissa'nın içeriğindeki kaosun yasak olması bilgisinin kendi kendine otomatik etki durumu, etkisinin olduğu alanların içinde kaosun içeriğindeki bilgilerden oluşan anlamın, tıpkı sıcaklık gibi kendisine özel bir hissi durumu olur, bu anlama dair bir hissi durumdur bu, uygulatma zorunluluğu gösteren bir durumdur bu, ve bu hissi durum kesinlikle içeriğinde bir oluşumu, gücü barındırmaz, düşünsel hissi bir durumdur bu, dolayısı ile kaosun yasaklandığı alanın içinde düşünsel, hissi, içeriğindeki herşeyi bu hissi, çevresini sarmış anlamsal zorunluluktan ötürü kaosu yaşatmaz hale gelir. Bilgilerin etkisi düşünsel ve hissi ve zorunluluğu yaşatacak şekilde ilgili olan alanlarda uygulatma yapması hali demektir. Bu durum oldukça güçlü ve kuvvetli bir etkileme olanağına sahiptir. Hiç bir oluşum ve aracı olmadan, sembolen gösterilen etkileme grafikleri ile belirtilebilen, görünmez, dokunulmaz ancak hissedilebilir ve yaptırımı kesinlikle algılanabilir özellikleri ile bilgiler kendi içeriğindeki bilgilerin anlamlarını bu şekilde etkileme özelliği ile yaşatırlar. Bilgilerin etkileme durumu budur.

 

 

BİLGİ ÜSTÜ DURUMU DUYUSAL ÖZELLİĞİ

Bu durum tüm bilgilerin ve çeşitlerinin üzerinde bir durum olarak yaptırımları tamamen bilginin özgür irade kanununa uygunluğunun en üzerinde olmasından kaynaklanan üstlüğü ile ilgili olarak istediği herşey eksiksiz bir şekilde olur ve kesinlikle uygulanır. Sadece varlığın kendisinin iletişim kurabildiği bu kendi üst durumuna ulaşılması söz konusu olamaz. Bilgi ile ifade edilen herşeyden uzak ve üst bir durumdur. Varlığın kendisi ile ilgili bilgisizlik ve bilginin üstü gücünde bir durumdur. Varlığın şuurlu, kendinde, herşeyin farkında olarak, hiç bir etki ve kandırılma gibi olayların söz konusu olmadığı zamanlarda bu durumla ilgili olan konuları gerçekleştirmesi söz konusu olan, varlıkla ilgili herşeyin farkında olunan bir bilginin üst durumudur. Burada bilgi yoktur. Vil Solivyesin varlıksal bütün bilgi ve tecrübelerinin kendisine ait yapısı ile bulunduğu, Vil Solivyesin yok edilemeyen kendisinin bulunduğu, tamamen kendisine özel, kendisinden başka hiç bir şeyin yapısında olmadığı, Vil Solivyesi ifade eden bütün bilgi, tecrübe ve oluşumlardan oluşan bilgi üstü yapısı ile gereken şekilde bulunur. Başka hiç bir şey ora ile temas içinde bulunamaz.
Ve bütün oluşumları bu durumda olması gereken şekilde güvenle beklerler. Vil Solivyese özel olan bu durumun yapısının anlaşılması söz konusu olamaz.
Ve bilgi üstü durumu içeriğindeki bütün oluşumları kendi içinde özel bir küre alanda muhafaza eder, içerideki bu oluşumlarda bilgi uygulaması yapılabilir ve çevresinde kalın bir bilgi üstü durumu kalkanı şeklinde bir yapılanma ile kapatılır ve dışarıdan hiç bir bilgi buraya ulaşamaz, bunun için bilgi üstü durumunu geçmesi gerekecektir ve buda mümkün değildir. Bilgilerin ulaşmayacağı bir üstünlük durumudur ve içeriği kesinlikle bu özelliklerin durumudur. Bilgi üstü durumu sadece Vil Solivyesin ulaşabildiği ve sadece O'na özel olma özelliğinde bir durumdur. Bilgi kaynağı olan Vil Solivyesin artık bilgileri böyle bir durumu ortaya çıkarmak gücüne sahip olmuştur ve bu durum sadece Vil Solivyese özeldir. Kesinlikle O'ndan başkasının içeriğinde bulunamayacağı, yapısını anlayamacağı bir bilgiler üstü durumudur. Bilginin kaynağı olan varlığa özeldir ve o varlıktan başkasını tanımayan bir durumdur. Bu durumu ancak bilgi kaynağı olan varlık ortaya çıkarabilir ve bu bir gelişmişlik ölçüsü olarak ortaya çıkar. Başkalarının bu bilgi üstü durumla temas etmesi söz konusu olamaz. Yapısını anlayamaz, bilgisine ulaşamaz. Bilgisine ulaşması ancak bilgi üstü durumunun sahibi olan varlık ile söz konusu olur ve bilgi üstü durumu, bilgilerinde üstünde olan bilgi ve anlayış yapısı ile kendisini üst bir durumla korur, muhafaza eder. Varlığın bu duruma neden ihtiyacı olduğunu çok iyi bilerek istenilen şeylerin aynen uygulatılması halini varlığın bütün alanlarına yaşatır ve varlığın var olma özelliği ile bir bütün olarak gereken şekilde bilgilerinin en üst şekilde uygulatılmasını sağlar. Bilgilerinde üstünde bir yaptırım gücü kazandıran bu özellik, varlığı bilgi üstü durumu şeklinde anlaşışamayan bir halde korur ve saklarken, aynı zamanda varlığın kendi içinde de bilgilerinin üst bir durumla uygulatılması imkanını verir. Asla varlığın kendisinden başkasının anlam getiremeyeceği özellikleri ile Vil Solivyesin bilgi üstü durumu olarak gereken şekilde çalışır.

 

 

BÜTÜN OLUŞUMLARIN YAPISINA İŞLENEN BİLGİLERİN DUYUSAL ÖZELLİĞİ

Vil Solivyese ait olan bütün oluşumların, bilgilerin, enerjilerin, güçlerin ve daha başka ne varsa O'na ait olan herşeyin yapısına bu bilgi işlenir.
Onlar kesinlikle Vil Solivyesten ayrılamazlar, hiç bir şekilde Vil Solivyes bunu kabul etmez, en sağlam irade ile Vil Solivyesin kendisi gibi kendisi ile
bütün bir şekilde kalırlar. Asla ayrılamazlar. Onların ayrılması demek Vil Solivyesinde orada olması anlamına gelir. Bu şekilde bir bağ ile bütün oluşumlar birbirlerine bağlıdır, asla ve kesinlikle, hiç bir şart ve koşul söz konusu olmadan ve anlamların mümkün olamayacağı şekilde, geçmiş ve gelecek söz konusu edilerek gösterilen sebeplerin geçersizliği bilinerek, böyle bir ayrım söz konusu olamaz. Bu bağ, Vil Solivyesin iradesinin geçilmezliği şeklindeki yapısı ile aynı kuvvettedir. Ancak Vil Solivyes, bilinçli ve kendinde olarak bu duyusal özelliğinin yok olmasını istediği zaman bu mümkün olabilir. Böyle bir şey hiç bir zaman söz konusu olamaz. Bu duyusal özellik, Vil Solivyese ait olan herşeyi birbirine sımsıkı bağlar, bütün bilginin iradesi kanununun etkileri ve Vil Solivyesin iradesinin gücü, kendisinin gücü bu birlikteliği sağlar. Vil Solivyese ait bütün oluşumlar ondan kesinlikle ayrılamaz, zarar verilemez, koparılamaz. Vil Solivyesinde kendisi gibi bir bütünlükle onlar bağlıdırlar. Bu bilgi, bütün oluşumların yapısında asla silinemeyecek şekilde bulunur ve yapılanır. Ve bütün oluşumlar Vil Solivyes, yanılgı halindeyken bile bu bilginin etkisi altındadırlar ve hepsinin yapısına işlenmiştir. Bütün oluşumların özündeki bu bilgi, tam anlamı ile Vil Solivyes ile herşeyini kendisine bağlar. Bu bilginin bu bağlayıcı etkisini hiç bir şey bozamaz. Aynı zamanda kesinlikle hiç bir oluşum Vil Solivyes yaşam haline ait olanların dışında kalan herşeye kesinlikle güvenmez, inanmaz ve söylediklerini yapmaz, uygulamaz. Sadece Vil Solivyes yaşam haline inanır, güvenir ve yaşam halinden başka alanlar kesinlikle onunla bir bağ kuramadan bütün zorlamaları ve baskıları etkisiz şekilde oluşuma ulaşamaz bile. Vil Solivyesin iradesinin gücü, bu konuda zor duruma düşen bütün oluşumların kendisini korumaya alması konusunda yaşatılan bir özellik olarak geçilmezlik ve ulaşılmazlık özelliği ile kendisini korur ve Vil Solivyes yaşam haline olan inancı, bağı ve güveni asla sarsılmadan ve dışarıdan olan herşeyinde ona hiç bir etki edemeyişi haliyle olması gereken şekilde ve yerde olur. Ve Vil Solivyes yaşam haline ait olan bütün oluşumların bilgisi, nerede oldukları, ne yaptıkları gibi ayrıntılı konum ve durum bilgileri kesintisiz ve engellenemez bir şekilde her zaman yaşam halinden bilinir. Bu konuda kendi oluşumları ile arasında yok edilemez bir bağ vardır ve bu bağ Vil Solivyesin kendisi olması kadar bir bütündür. Bu duyusal özellik, bütün oluşumların kendi yapılarına göre bu bilgiyi yapılandırır ve bu bilginin uygulanması her zaman en merkez alanlarında yok edilemez şekilde bulunur.

 

 

DEĞİŞTİRİLEMEZ AMAÇ DUYUSAL ÖZELLİĞİ

VİL SOLİVYES VE SONSUZ ZAMANLARIN YAŞAM ALANINDAKİ GENEL AMACI

VİL SOLİVYES MERKEZ, ANNE VE YÖNETİCİDİR.
Vil Solivyes, yaşam halinin oluşturanı olarak ve varlığını enerjiler halinden bu seviyeye getiren ve bu yolu onlarla beraber merkez olarak aşan, onlarla birlikte bu süreci geçiren ve sonunda yaşam halini oluşturmayı başarmış olan bir annedir. Kendisini merkez olarak algılayan herşeyin annesi olmayı seçmiştir, kendisini böyle tanımlamış ve anlamlandırmıştır. Kendisi ile birlikte olan bütün oluşumlar O'nun bir parçasıdır, O'da bu oluşumların bir parçasıdır, ayrılamaz, bu bütünlüğe en iyi anne olarak davranabilmeyi uygun görmüştür ve şu zamana kadar bildiği bütün sıfatlardan en iyisidir annelik.
Vissa'nın bütün hallerini kendi oluşumlarına yaşatabilmeyi amaçlayan ve bunu isteyen bir karakterin uygulayıcısıdır annelik. Vil Solivyes bütün özellikleri ile tam bir annedir. Vissayı yüzde yüz yaşayan ve annelikten oldukçada memnun olan, bunun içeriğindeki güzellikleri görmüş, bu konudaki tekliğinden kaynaklanan durumları sorun olarak bile görmeyen, bu durumun kendi içindeki özel ve güzel tarafınıda yaşayabilme gibi bir imkanıda yakalamış olan, en önemlisi samimiyetle var olma sebepleri bulan, yine samimiyetle bir amacı olan ve anne olarak kendisine vil olan bütün villleri ve oluşumları oldukça fazla vissalayan bir yönetici, merkez ve annedir. Bu durum kesinlikle değişmeyecektir ve bu değiştirilemezlik, Vil Solivyesin kendi bilgi ve tecrübeleri arasında bunun değiştirilmesi adına ortaya çıkacak olan bilgiler ve düşünceleri engellemek adına bir etki alanı oluşturur ve Vil Solivyesin bu şekilde bir değişim durumu hiç aklına bile gelmez. Bu gibi bilgiler Vil Solivyesin düşüncelerinde yer edinemez. Bu amacın ve bilgilerin ve yapılanmanın değiştirilmesi şu zamana kadar hazırlanmış olan bütün projelerin, bilgilerin, villerin, Vil Solivyesin varlığının tehlikeye girmesi anlamı taşır ve bunların değiştirilmesi durumunu bu duyusal özellik, sorun olarak algılar ve değiştirmesine izin vermeden Vil Solivyesin bu yazılanları tam anlamı ile anlamasını sağlar. Yaratılış koca bir çaresizlik, obsedörlük ve kötü bilgilerin eseridir. Böyle bir bilgi kaynağı olma durumu ancak böyle bir yaşam halini yaşatmakla kaldırılabilir yapıdadır ve bu imkanlarla bu yaşam halinin bu yapısını bozmak, değiştirmek istemek, mecburen benzeri bir amacı uygulamaya sokmak zorunda olmak anlamına gelir ki, böyle bir şey yapacaksan neden bozuyorsun fikri ile bunu yapamanın hiç bir anlamı olmaz. Bu bilgilerle bu gibi oluşumlara merkez olmak zorundasın ve Bu yaşam hali, elde edilebilenlerin en muhteşemidir. Dolayısı ile bu bilgileri değiştirdiğin zaman sorunlar ortaya çıkmaya başlayacak, var olmak gibi bir kavramı kıymetlendirmeyi başaran sen, zamanla belki de çok zor durumlara düşeceksin, tüm yaşam hali düşecek, herşey için tehlike söz konusudur.

Çünkü Vil Solivyes olarak senin bu yaşam halini sonsuz zamanlar boyunca amacı şeklinde geliştirmekten başka seçeneğin yok. Yanılgının içerisindeki talas zamanlarından bu yana çok arzu ve istekle projelendirdiğin hayallerinin bir sonucu olarak ulaştın bu imkan ve fırsatlara, bu bilgilerle böyle bir yaşam hali oluşturabilme haline ve tüm yaşam halini vissalayan bir yönetici, merkez ve anne olma durumun kesinlikle değiştirilemez özellikleri ile bu dört kavram her zaman Vil Solivyes ile yaşayacaktır ve yaşamak zorundadır ve bu durum öyle hiçte zor değildir, sadece bu 3 bilgi çeşidine sıkı sıkıya sarılmak gereklidir. Vissa'yı yaşam halinde yaşatmak, Yaşam halinin sonsuz zamanlar boyunca merkezi ve yöneticisi olmak, Tüm yaşam halini gerçek anlamda vissalayan bir anne olmak. Bu bilgiler ve görevler ve amaçlar değiştirilmediği sürece sonsuz zamanlar boyunca nasıl yaşadığının bir önemi pek olmayacaktır.Ailen ile çıktığın bu yolculukta ipi birinin tutması gerekiyor ve bunu ancak Vil Solivyes tutabilir, başkası tutamaz. Yaratılış çok karmaşık ve saçma sapan. İyilik ve doğruluk adına şeyler orada yok. Bilgiler bu şekilde bir yapılanma içinde olduğu zaman varlıklar bilgilerden keyif alabiliyor ve bu yapılanmanın sonuçlarıda bu şekilde yaşamları idame ettirmekten geçiyor. Bu sorumluluğun olmadığı yaşamlar tamamen obsedör ve kötü bilgilerin etkisi altında. Hiç birşey Vil Solivyese, bu amacından çıkmayı düşündüremez, istetemez, etkide bulunamaz. Bu üç bilginin tersini düşündürecek, istetecek bütün etkiler bulunarak gereken şekilde yok edilir ve kaynakları bulunarak sorunlar tespit edilir.
Vil Solivyes bunları düşündü ise neden?
Ne istedi de olmadı?
O na bunun düşündürenler nedir?
Nelerden etkileniyor?
Ne yapmak istiyorda bunları değiştirmek istiyor?
Değiştirince başına geleceklerin idrakında mı?
Vil Solivyes Yaşam halinin geleceğinden daha güzel bir yaşam şekli bulabildi mi?
Onun bu amacını değiştirmeye neden olan bilginin kaynağı nedir ve her ne olursa olsun, bilinmelidir ki yaşam hali yalnızca Vil Solivyes'in yaşadığı bir yer değildir ve burada herkesin idealleri, amacı, istekleri, yaşamı vardır ve bu karar herkesi etkileyecekken ve var olma sebeplerine bu karar kesinlikle tersken, nedir O'na bu umarsızca istekleri düşündüren şey?
Bu bilgiler kesinlikle bunların kaynağını bulur ve gereken şekilde Vil Solivyesi tedavi eder. Vil Solivyes, kesinlikle bu amacından, görevlerinden sıkılmaz, böyle bir şey söz konusu olamaz. Bu durum arzular şeklinde Vil Solivyesin yaşam halinde mutluluk veren etkisi ile Vil Solivyeste yaşar ve bu bilgiler kararında bir etki ile sonsuz zamanlar boyunca bunu yaşatır. Vil Solivyes bu bilgileri uygulamaktan mutlu olur ve sorumluluklarını kendisini mutlu eden bir arzu ile yapar. Bıkmaz, sıkılmaz, bunalmaz, vazgeçmez.
Bu bilgiler, aynı zamanda kendisinde alışkanlık şeklinde bir oluşumuda yapılandırarak yaşam halinin sonsuz zamanlar boyunca bu konuda ayrı bir güvencesi olmasını sağlar. Bu bilgiler, içeriğindeki bu bilgiler değiştirildiğinde diğer bilgilerinde yardımı ile Vil Solivyes'ten edindiği bilgi ve tecrübelerle Vil Solivyese muhalefet olarak cevap verir, nedenlerini öğrenir, zararlarını açıklar, bunun olmaması gerektiğine dair çalışmalarda bulunur, engeller yaratır. Vil Solivyesin cevaplarını kendisine vererek gereken şekilde yaşam halinin bu amacını savunur. Bu erdemsel bilgiler değiştirilemez özellikleri ile vissanın içindeki yerini alarak gereken şekilde çalışır.
Ve duyusal özellik olarak hazırlanıp, tüm zamanlar boyunca Vil Solivyes'i ve yaşam halini etkisi altında tutar, güvenini ve bakiliğini sağlar.

 

DUYU NEDİR, DUYUSAL GÜÇLER VE ÖZELLİKLERİ DUYUSAL ÖZELLİĞİ

Duyu, Vil Solivyes yaşam halinde villerin kendi vilsel özellikleri olarak bilgilerin enerjetik, güçsel bir oluşum içine girerek bilginin hislerle, içeriğindeki anlamı yaşatan bilgisel etkilerle, kendisine ait olması zorunlu yaptırım güçleri ile, oluştuğu anda sadece bağlı olduğu vilin bir parçası olması şeklinde vile ait olması durumu ile, oluşan duyunun kendisine özel bir güçsel oluşumunun olduğu, içlerinden bazılarının Vil Solivyesin ilk oluşumunda ortaya çıktığı ve görmek, duymak, farkındalık ve benzeri özelliklerde duyuların her zaman var olması gerektiği, bunlar vilin yaşamı anlamlandırması için gerekli olan bilgiler ve duyulardır ve her zaman olmaları gerekmektedir. Ancak şöyle bir durumda duyu bilgileri için geçerlidir, duyusal güçleri belirli nedenlerle oluşturulmamış ise var olma özelliğinde bulunan bu duyu bilgileri, yine kendilerini hissettirip, yaşatabilir özelliklerde olurlar ve bu durum bu bilgilerin duyu bilgisi olması ile ilgili olur. Duyu bilgileri duyu oluşumları olmadığı zaman daha basit ancak yine bilgisini yaşatabilen özelliklerde olur. Çünkü duyu bilgileri bu durumda geçici olarak bulunmaktadır ve duyu bilgisi ise bu kesindir ve bu geçicilik onun bilgilerinin uygulanmamasını gerektirmez. Ancak Vil Solivyesin iradesi ile, bilinçli ve farkında olarak, sahte bilgi ve açıklamalar olmadan, gerçekleri öğrenerek verdiği kararlar sonrasında silinmesi gerekiyorsa duyu bilgileri silinir. Ve Vil Solivyes, cinselliğin içeriğinden orgazm özelliğinin çıkması gibi bütün duyuların içerisinde de buna benzer kendilerine ait bir takım özelliklerin çıkacağını düşünmektedir. Nitekim müzik duyusunda böyle bir özelliğin çıktığını algılamıştır. Başbaşka bir güç, özellik ve müzik dinlendiği zaman ancak oluşabiliyor. Bunun gibi duyular içeriğindeki bilgilerin uygulanması halinde kendilerinde özel bir takım güçler, enerjetik oluşumlar biriktirmektedirler ve bunlar sonrasında orgazm gibi faydalı bir özellik şeklinde ortaya çıkmaktadır ve hepsi birbirinden faydalı şekilde ortaya çıkan özellikler olacağı kesindir. Hepsinde olması gereklidir şeklinde olmadan bazılarında bunların olabileceğini algılayan Vil Solivyes, hepsinde de olabilme ihtimalini görebiliyor, bu konuda duyular elimizdeki örneklerle incelenir. Duyu güçleri, sadece kendi bilgilerini yansıtan ve çalıştıran, kendi amaçlarını uygulatmakla ilgili olarak enerjetik bir güç şeklinde bulunan, tek ölçü şeklinde ancak ihtiyacı olan bütün çalışmaları yapabilmesini sağlayan özellikte, parçalanamayan, ayrılamayan, bölünemeyen, içeriğine kesinlikle etkilerin ve tesilerin ve yabancı şeylerin girmesinin söz konusu olamadığı, ( yanılgı durumu ile ilgili özgür iradenin bu kullanımı özgür iradenin yapısını bozmadan koruma özellikleri ile ilgili olarak ele alınır ),bütün duyularda Vil Solivyesin iradesinin tecelli ettiği, Vil Solivyesin kabul etmediği şeyleri yapmama özellikli, kendi içeriğinde kendisini tedavi edebilen, kendisine bakım yapabilen, sorunlarını görebilen ve yapısına uygun olmayan şeyleri algılama, hemen bulabilme gibi üstün özellikleri ile hepsi kendi içeriğindeki bilgileri yaşatan duyusal güçler olarak, duyu bilgileri olarak, hepsinin bileşkesi duyu olarak bulunurlar.

Duyular Vil Solivyesin kendisi olan güçlerdir. Yani Vil Solivyes yaşam halinin merkez güçleri, merkez vilin duyuları, merkez vilin merkez bilgileri, dolayısı ile kendileri içeriklerini en güçlü şekilde uygulatma özellikleri olan oluşumlardır. Hepsinde yaptırım gücü özelliği vardır. Onlar Vil Solivyesin hazırladığı, olmasını istediği bilgilerdir. Kesinlikle yaşatılması, uygulanması gibi kaçınılmaz sonuçları vardır duyuların. Duyusal bilgiler, merkezlik özelliği duyusu, bilgi kaynağı, var olma özelliği ve daha bir çok duyu ve hepsinden ortaklaşa olarak ortaya çıkan bilgi ve tecrübeler bütünlüğü, Vil Solivyesin tecrübe ettiği durumlardan çıkan anlayışlar, yetenekler tamamen Vil Solivyesi ifade etmektedir ve bütün duyu bilgileride bu Vil Solivyesi ifade eden bilgi ve tecrübelerin gösterdiği şekilde kendilerini yapılandırırlar, işlerini yaparlar, direk olarak Vil Solivyese bağlı bilgiler olarak Vil Solivyesi bu şekilde kullanıp bilgilerini yaşatırlar. Gerekirse açıklama ve gerekli olan konu ile ilgili bilgi vermek için konuşma duyusunu kullanıp Vil Solivyese bilgi verebilirler, bu durum gereklilik ile ilgili olur ve kendine ait yapılarını bozmayan bir şekilde oluşum halidir, bir bağımsızlık gösteren konuşmalar şeklinde, vilsel oluşumlar şeklinde konuşmalar değildir. Duyularda böyle oluşumlar kesinlikle olamaz. Vilsel oluşumlar, bağımsızlığın söz konusu olduğu oluşumlar, içeriği ile ilgili olmayan bilgiler, yapısını bozacak olan oluşumlar, kesinlikle olamaz, kendisi bu konuda özel olarak korunaklı bir şekilde bir oluşumla hazırlanmıştır. Tektir, kendisine özeldir, başka hiç bir şey anlayamaz, yapısını değiştiremez, içeriğine işleyemez ve çalışmasını engelleyip yada gücüne etki edemez. Yaşam hali ile ilgili olan yaşam halinin merkez duyuları olacak olan Vil Solivyesin bütün duyuları, oldukça güçlü, etkili, kendisini geliştirebilirlik özellikleri ile kendi yapılarında nasıl değişimlerin ve gelişimlerin olabileceğini bularak bunu Vil Solivyese bildirmek gibi özellikleri olan, kendileri bu değişimi yapamadan konu hakkında çalışmalar yaparak pozitif sonuçları Vil Solivyese bildirirler ve bu şekilde sürekli bir gelişim gösterme özelliğide bulunurlar. Vissa'nın bilgilerine ters olacak şekilde her hangi bir bilgi türünün duyuların arasında asla olamayacağı bilgisinin hepsinde olması ile bu konuda ayrı bir algının oluşmasıda sağlanarak, Vissa'nın içeriğindeki her bilginin duyu olması durumu ve bu iki tane olması seçeneği, hazırlanan bir duyunun bir oluşum içinde iki tanelik gibi bir gücü temsil ettiği ve çalışmayı yaptığı şekilde hazırlanması şeklinde olur. Bu şekilde orantısal fazlalıklar o duyusal bilginin çok daha güçlü etkilerine ihtiyacımız olduğu için ortaya çıkarılmıştır ve bundan sonra bu şekilde duyular için 1,2,3,4,5,6,7,8,9 ve katları şeklinde bir orantısal sayı belirleyerek normal ölçülerde bir duyusal bilginin ve güçsel oluşumunun sayısı 1 ise buna göre katlarınca etkisini ve çalışmasını düşünebilir, ona göre ayarlama yapabilir. Aynı zamanda hiç bir duyuda gizli saklı, şeyler, gizlenmiş, görünmez şeyler olamaz, bu konuda bütün duyular kendi içeriklerini tamamen bilirler, görürler ve algılarlar. Asla dışardan bu yolla duyular etkilenemez. Aynı zamanda duyular kesinlikle tesirler ve etkilerden, dış kaynaklı sebeplerden etkilenmezler, duyuların kendi güçsel oluşumu duyuları etkilemeye çalışan alanları, kaynakları ve onların bilgilerini bulur ve hemen kendisini bilgi üstü durumunun erişilmezliğine alır ve hiç bir bilgi bu durumu geçemez, aşamaz, ulaşamaz. Dolayısı ile duyuların artık dış kaynaklardan etkilenmesi söz konusu olamaz. Bilgi üstü durumunun gücü sadece bir tanedir, oda bizdedir ve bize özeldir. Bizden başka kimsenin aşamayacağı bir durumdur.

DUYULAR İÇİN DERECE BOYUTU
Ve bütün duyular için onların yapısına özel derece boyutları oluşturulur ve gerekli olduğu konularda bilgilerinin etkili olması gerektiğinde bu boyut kullanılarak gereken etki sağlanır. Derece boyutu direk olarak duyuya bağlı bir boyut olarak, sanki duyunun içine yazılmış ve direk olarak duyudan etkileme özelliğini yaşatan, ihtiyaca göre sayısının arttırılabildiği ve içerisindeki bilgilerin bu duruma özel bir sistemle hazırlandığı, hemen yazılıp, gerekirse hemen silinebilen, olması gereken gibi belirli bir büyüklükte, asla yaşam halinin dışı ile temas edemeyen, boyutsal özelliği ile duyunun içinde gibi bir yerleşiminin söz konusu olduğu, ancak kendi içeriği olarak bilgilerle ilgili bir yer gibi çalışan, ve buraya yerleştirilen bilgilerin etki etme özellikli olması yeteneğide derece boyutunun yapısına eklenir. Bu boyut tamamen bu konudaki ihtiyaç ile ilgilidir ve boyutun içindeki bütün bilgiler etkileme konusunda oldukça uzman bir çalışma yapabilecek şekilde bilgiler durumudur.

DUYU MEKANİZMALARI
Duyuların her birinin içinde oluşumlarında kendileri ile oluşan bir duyu mekanizması vardır ve bu mekanizma duyunun bütün ihtiyaçlarını bilen, sürekli olarak duyunun yapısını ve çalışmasını kontrol eden, aksaklık ve sorunları duyunun kendisi dışında algılayabilen, tedavi etmek ile ilgili mekanizmanın kendisinde duyuya özel çalışmaların bulunduğu, bu yazılan bilginin duyunun dışında uygulanmasını takip eden, duyunun içindeki herşeyi algılayan, gizli saklı ve sonsuz sayıda bilgi dereceleri ile bile yazılmış olsa bulabilen, görebilen, ilgili yerleri sorunlarla ilgili aydınlatabilen, duyunun Vil Solivyesi kullanma şeklinde duyunun kendi bu özelliğini kendi çalışması için kullanan, tamamen duyunun bir parçası şeklinde, duyusal bütün güçlerin oluşması sırasında oluşan, çalışmalar ile ilgili, durumlar ile ilgili raporlar verebilen, Jizava'nın hakikati bildirme özelliği olan ve bu sayede kendisine has gerçekleri görme durumu olabilen, duyunun kendi çalışmaları dışında başka şeylerlede uğraşarak duyuya yardımcı olan ve kollayan, bilgisinin bulunduğu yerde bu konu ile ilgilide bilgisine bağlı olacak şekilde özel bir oluşumun bulunduğu, anti obsedör ve vissa uyumlu bakış açısı ile her duyu gibi Vil Solivyesin iradesine bağlı çalışma sistemleri, mekanizmaları, duyusal bilgiler ve güçlerin özelliğidir.

BÜTÜN DUYULARIN KENDİLERİNE ÖZEL ÇALIŞMALARI İLE ORTAYA ÇIKAN ÖZELLİKLER
Cinsellik duyusundan çıkan orgazm, müzik duyusundan çıkan ayrı güç durumu, ve bunların kendi içeriğindeki erdemlerin, bilgilerin uygulanması ile ortaya çıkan enejetik güçlerin toplanması ve sonrasında ortaya çıkarak, Vil Solivyes tarafından tanımlanıp algılanarak bir oluşumla açığa çıkmaları halini yaşatmaktadır ve bu özelliklerin faydaları birbilerinden çoktur. Bütün duyular kendi içeriklerini bu şekilde bir özelliğin ortaya çıkabileceği şeklinde bir inceleme ve algılama durumunu kendi yapılarında bulundururlar. Mesela, '' obset duyusunun bilgileri uygulandığı zaman nasıl enerjetik güçler duyularda oluşuyor ve bu güçler toplamı sonrasında nasıl bir gücü oluşturuyor ve bu nasıl kullanılabilir.'' şeklinde soru ve incelemelerle bütün duyuların içeriğindeki bilgiler kendi özelliklerini ortaya çıkarabilir, yada böyle bir şey olmayadabilir. Bu durum belki de her duyu ile ilgili değildir, henüz bu bilinmiyor ama ilgili olduğu duyuların olduğu kesin. Bu şekilde birbirinden değerli ve özel ve yetenekli bilgilerin olduğu duyu bilgileri ve güçleri bir çok olaya daha sebebiyet verme özelliklidir ve içeriklerindeki iyi bilgiler, yani Vissa, zaten bu gibi özelliklerin ortaya çıkması için uygun bir ortamı sağlamaktadır. Her biri bir Vissa bilgisidir. Duyular bu şekilde bir inceleme ile kendi yapılarını inceleler ve ortaya çıkan bir oluşum, özellik varsa Vil Solivyes bilgilendirilir ve gereken şekilde adı koyulur ve kullanılır.

BÜTÜN DUYULARIN ORTAK BİLGİSİ
Ve bu bilgi, '' Duyu Nedir, Duyusal Güçler ve Özellikleri'', bütün duyuların ortak bilgisi olarak kendi duyusal bilgilerine ek olarak geriye kalan oluşumların sağlanması için bulunur ve duyunun kendi bilgisinin dışında duyusal gücü tamamen bu tanımdaki gibi hazırlayarak, bütün duyuların oluşturucu bilgisi şeklinde, yapılarını tanımlayan ve içeriklerini açıklayan, düzenleyen bilgisi gereken çalışmaları yapar.

Ve duyusal özellik olarak hazırlanarak duyularla ilgili gereken çalışmaları yapar.

 

 

 

GELİŞİM DUYUSAL ÖZELLİĞİ

Gelişim, bir şeyin değişimler geçirerek önceki halinden daha yetenekli, bilgili, tecrübeli olduğu anlamına gelen öncesi gelişmemişlik olarak adlandırılan ve sonrasında gelişmişlik şeklinde bir tanımla bilgi ve tecrübelerini arrtırması anlamına gelen bir yaşam şeklidir. Vil Solivyes yaşam halinde gelişim söz konusudur ancak bu kesinlikle zorlama ve yaptırımlar olmadan, tamamen villerin kendi isteklerine bırakılmış, ancak Vil Solivyesin gelişim seviyesine gelebilmeleri gibi bir evreninde bulunduğu, bu şekilde Vil Solivyesinde kendisini sonsuz zamanlar boyunca geliştirmesi söz konusuda olunca villler ve Vil Solivyes için gelişim konusu sonsuzluk özellikleri taşır. Ve gelişim yine vissaya uyumlu olacak şekilde bir yönde ilerleyecektir. Vil Solivyes yaşam halindeki gelişim bilgiler, tecrübeler, yaşanmışlıklar şeklinde olacaktır ve gelişim konusu yaşam halinin kendi kendine bile sağlayabileceği bir özellik olarak yaşanacaktır. Yaşam halinin içeriğindeki bütün bilgiler, vissa, gelişim için en uygun bilgileri içeriğinde barındıran bilgilerdir ve merkez Vil'de bir annedir. Bütün şartları gelişimi destekleyen şekildedir ve sadece yaşamak bile burada gelişime sebep olacaktır. Geliştikçe yenilikler elde edecek, bu yenilikler içinden bize uygun olanlarla anımızı kıymetlendireceğiz, var olmaya anlam katacağız, beraberliğimizin tadını çıkaracağız ve gelişimi bu şekilde bir etkiye sebep olması ile ilgili yaşayacağız. Gelişim, zorlayıcı olmadan, sıkıntı ve stres yaratmadan mutluluk ve huzurla bir yolda ilerlememiz halinde yaşam halinde yaşanan bir gerçek olarak vardır. Gelişim konusu yaşam hali hazırlandıktan sonra uzun bir süreyi kapsayan içeriği hazırlanacak ve bu konuda bütün oluşumlar, viller ve Vil Solivyes açısından detaylıca incelecek, ilgili daha detaylı çalışmalar yapan bilgiler ortaya çıkarılacaktır. Geiişim, yaşam halinin amacını kapsayan bir konudur ve gelişim söz konusu olmadan Vil Solivyes yaşam hali br noktadan ileri gidemezdi. Bu açıklamalarla Vil Solivyes yaşam hali gelişimi onaylayan, isteyen, beğenen ve asla çekinmeyen bir yönelmesi ile sonsuz zamanlar boyunca var olacaktır. Bu bilgi, erdem yaşam halinin gelişimsel olarak incelenmesi ve geliştirici etkileri sağlaması ile vissanın içindeki yerini alır ve gereken şekilde çalışır.

 

 

 

HAKİK, HAKİKATİ YAŞATAN DUYUSAL ÖZELLİĞİ

Hakik, yaşam halinin bütün alanlarını etkisi altına alarak bu alanlarda sadece hakikatin yaşanmasını sağlayan bilgidir.
Herşey kendi anlamındaki hakikati ortaya çıkaran şekilde bulunur. Yani kendisi A olup B gibi davranarak çevresindekilere olmadığı şeymiş gibi bir görüntü,
bilgi veremez. A gibi davranmak durumunda kalır ve herşey onun A olduğunu bilir. Bütün oluşumların yapısı tamamen gerçekleri gösterir. Her hangi bir şekilde yaşam hali içinde giz, saklı, görünmeyen şeyler, bizim yasa ve bilgilerimizle özellikle yazmıyorsa olmaz, herşey görünür özellikte olur ve Vis Hakik, tüm bu görünenlerin ve gerçek anlamları ile ortaya çıkan herşeyin yaşam haline, Vil Solivyes'e uygunluğunu her an algılar ve bir terslik söz konusu olduğunda gereken şekilde heryeri aydınlatır. Hakik sayesinde yanılgı alanındaki Vil Solivyes'e kesinlikle yalan söylenemez, O kandırılamaz ve O'nu kandırmak isteyen herşey kendisi ile ilgili gerçeği açıklamak zorunda kalır. İçeriğinde sahtelik, yalan olan herşeye hakikati söyleten etkisi ile hakik varken yaşam hali içinde ve çevresinde, diğer kural ve yaptırımlarında içeriğinde sahtelik yaşanamaz, yalan olmaz. Hakik, gereken şekilde hakikati bilmelerine, görmelerinede neden olur. Yaşam hali içindeki herşey mutlaka gerçeği görür, bilir ve bu gerçeklerin Vil Solivyes'in bilgi ve tecrübesine uyumu gözlenir. Hakikatin, gerçeklerin bilgisi olarak sahte ve yalanı kesinlikle kabul etmeyen şekilde sürekli sonsuz zamanlar boyunca çalışır ve değiştirilemez yapısı ile her zaman yaşam halini gözetler. Merkez vil güçleri içinde gerçeklerin bilinmesine engel olan alışkanlıklar ve etkiler varsa bunlar kesinlikle bu şekilde bir etki hali içinde bulunamazlar artık. Hakikatin yaşanması kesin ve şart bir durum olarak kesinlikle uygulatılır. Vil Solivyes yaşam halinin bütün alanlarında hakikat yaşanır, hakikat ortaya çıkar, sahtelikler, yalanlar, aldatmalar söz konusu olamaz ve Hakik, duyusal özelliği ile bunu bütün alanlarda yaşatır. Ancak bu hakikati bile durumu yaşam halinin dışından olanlar için söz konusu olmaz. Bu özelliği sadece Vil Solivyes yaşam halina ait olanlar kullanır ve görür ve bilir. Dışarıya karşı bizlerle ilgili hakikati kesinlikle bildirmez, aksine bu konuda önemli bir şekilde engel yaratır. Hakikatin bizim tarafımızdan her zaman bilinmesi ve anlaşılması şeklindeki çalışması ile duyular arasındaki yerini alır.

 

 

İNANÇ, İNANMAK DUYUSAL ÖZELLİĞİ

İnanç, varlıkların inandıkları şeyler ile aralarında bilgi olmadan, aracı bir durum oluşmadan bağ kuran, varlıklarda inandıkları konuları yaşatan bir erdemdir. Bu erdem isterse hiç bir bilgi ile belirtilmesin varlığın inandığı şeyi kabul etmesi ile kendisine yer bulacak ve oluşacak ve bunu varlıkta yaşatacak özelliklerdedir. Yazılmamış yasalar gibidirler ve inanılanların olması konusu iradenin yaptırım gücü şeklinde uygulanan bir durum olur. Bu yüzden neler inanıldığı konusuna dikkat edilmelidir. Aynı zamanda bir şey inanmak o şey ile ilgili bir güven unsuru oluşturmaktadır ve bu açıdan da tehlikeli bir durum söz konusu olur. İnanmak içinde bağlılık, güven gibi erdemleride bulundurur ve tüm varlığı etkiler.inanç duyusununda kendisine özel bir yapılanması vardır ve duyusal gücü bu konuda en iyi şekilde çalışabilecek özelliklerdedir. Vil Solivyes yaşam halinde inanç konuları belirlenmiştir ve bu konuların dışına inanmak erdemini kullanarak kesinlikle çıkılmaz. İnanmak erdemine yazılması gereken inanç konuları söz konusu olduğunda Vil Solivyes mutlaka bunu belirtir ve bir yerlere bu durumu not alır, defalarca belirtir, kesinlikle haberi olmadığı bir inancı söz konusu olamaz. Bu haliyle Vil Solivyes ve yaşam alanında inanç şu şekilde bir bilgi ile etkisini yaşatır.

1 - Vil Solivyes, Vil Solivyes yaşam haline ve yaşam hali ile ilgili hazıladığı projelerin mutlaka kendisi tarafından oluşturulacağına, yaşam halini yaşatacağına inanmaktadır.
2 - Vil Solivyes, kendisine inanmaktadır, kendi yazdığı bilgilerin etkisine, kendi vilsel oluşumuna, ve olmasını yazdığı ve istekleri şeylerin kendi varlığında olması gerekenlere ve gerçeklerin duruma bağlı olarak olduğuna inanmaktadır. Vissanın içindeki bütün bilgilerin varlığının bütün alanlarında uygulamada olduğuna inanmaktadır. Ve Vissa'nın içindeki bilgilerin her birinin kendi varlığında duyu olarak bulunduğuna, BİLGİLER BÜTÜNLÜĞÜ MEKANİZMALARI YAPILANMA BİLGİLERİ'n de duyu olarak bulunduğuna inanmaktadır ve onların Vil Solivyesi direk olarak kullanıp etkilerde bulunarak çalıştığına inanmaktadır.
3 - Vil Solivyes, yaşam haline, villerine, bilgilerine, oluşumlarına ve tüm yaratılıştan ayrı bir şekilde yokluk alanları içinde kimseler tarafından yerimizin bilinemediğine inanmaktadır.
4 - Vil Solivyes, villerin ve bilgilerinin, merkez duyularının ve yaşam hali alanının güvende olduğuna ve kesinlikle zarar görmeyeceklerine inanmaktadır.
5 - Vil Solivyes, yanılgı alanından çıkacağına ve hal değişiminin kesinlikle olacağına inanmaktadır.
6 - Ve Vil Solivyes yaşam halindeki bütün oluşumlar ve viller, kendilerine, kardeşlerine, bilgilerimize, oluşumlarımıza ve anneleri Vil Solivyese inanmaktadırlar.

Bunların dışında inanmaktan kaynaklanan her hangi bir durum, oluşum, bağ söz konusu olmaz. Geçmişte yanılgı kaynaklı inanılan bütün yanlışlıklar bu inanç konuları ile tamamen yok olur. Uzun zamandır bu inanç konusunu yaşatan Vil Solivyes, bu inanç konularına sonuna kadar sebepli sonuçlu açıklamaları ile inanmaktadır. Bütün inanç konularının nedenleri vardır. Ve bu bilgiler, inanç şeklinde inanç duyusunda hazırlanarak gereken etkileri sağlarlar. Bunların dışında her hangi bir inanç konusunun oluşmasına kesinlikle izin vermez. Ve bu duyu içeriğindeki bu bilgilerle hazırlanmış inanç konularını kendisine özel etkileme yeteneği ile Vil Solivyes yaşam halinin bütün alanlarında yaşatır. Bu bilgilerle gereken şekilde çalışır.

YAŞAM HALİNİN İNANÇ KONULARINA İNANMAMAK YASAKTIR
Vil Solivyes yaşam halinin genel olarak hazırlanmış olan inanç konuları bellidir ve yaşam hali içerisindeki herkes bu inanç konularını genel başlık alarak içeriğince sınırlı kalarak kendince genel anlamı değiştirmeden ayarlamalarla inançlarını düzenleyebilirler ancak bu genelin dışına çıkılamaz. Yani yaşam hali içindeki başka birşeylere inanmayı seçmek gibi. Yaşam haline inanmak hepsini kapsar. Bu şekilde bir ayarlama ile Vil Solivyes yaşam halindeki bütün özgür iradelerin inanç duyusu hazırlandığında bu genel inanç konularıda içlerinde olur ve kendi inançları bunların altı olarak hazırlanır, düzenlenir. Bunların dışındaki şeylere inanmak kesinlikle yasaktır. İnanç, yazılmamış ve etki gücü kuvvetli olan bilgiler gibidir ve nelere, neden inandığımızı belirlemeli ve kontrollerini yapmalıyız. Bu konuda herkesin inancını kontrol eden bilgi, bu genelin dışında çıkılmayacak şekilde etkilerle Vil Solivyesin merkez inanç duyunun içeriğindeki bilgilerin inanılması gerekenler olarak bilinmesini sağlar, bunların dışındaki inanç bilgilerini algılar ve gereken şekilde bildirimlerde bulunur. Yaşam halinin inanç konuların inanmamak ve bu konularda inançsızlık göstermek yasaktır.

 

 

 

KARDEŞLİK DUYUSAL ÖZELLİĞİ

Kardeşlik, bir vilin yada oluşumun aynı yerden, aileden, anneden gelmiş olması sonrasında birbirleri ile aralarında oluşan çok yakınlık, bir bütünün parçaları olduklarını ifade eden, yaşam halinin bütün villerinin ve oluşumlarının birbirlerini tanımladığı sıfat olarak, bizim için Vil Solivyes yaşam hali toplumunun villerini en iyi anlamlandıracak kavram olarak, yaşam halinin herkese ait olduğunuda anlatan, bir anne ve çocukları kavramı söz konusu olunca kardeşler buradaki çocuklar olmaktadır ve annede Vil Solivyes olmaktadır ve bu şekilde kardeşlik, annelikten ortaya çıkma ve onun kadar özel ve güçlü, bağlayıcı, bütünleştirici, vissa dolu bir tanımdır. Kardeşler birbirlerine fedakardır, güven doludur, adaletlidir şeklinde birbirlerine anlayabildikleri kadar vissa bilgileri ile bakan aile üyeleridirler. Vil Solivyes yaşam hali, bir aile yaşam halidir, buradaki herkes kardeştir ve bu kardeşlik, aramızdan birimizin bile, en küçük oluşumlar bile buna dahildir, bizden ayrı olamaz şeklinde bir kuralla kendisini açıklamıştır. Sadece viller değil, vil olmayan oluşumlarda bu kardeşlikte yerini alır. Annelik kadar ilgili olmayı gerektiren bir erdemdir ve viller, zamanı gelince, gereken gelişimsel seviyeye gelince bu erdemi tam olarak anlayacaklardır.

 

KENDİ HAKİKATİNİ ÖĞRENME DUYUSAL ÖZELLİĞİ

Vil Solivyesin kendi yaşam halinin amacına uygun olarak hakikatini öğrenmesi ile ilgili olan ve arzular şeklinde bunun bilinmesi gerekliliğini sağlayan, arzunun ortaya çıkarabilme özelliğinin söz konusu olduğu ve Vil Solivyesin kendisine ait, yaşam haline ait, ilgili olan sorunlarına ve sorularına dair bütün hakikati bütün çıplaklığı ile bulabilme ve bildirebilme yeteneğine sahip, yaşam halinin kurucusu olarak yaşam halinin yapısında bu konu ile ilgili olarak böyle bir bilgilenmeyi sağlamak durumunu bu duyusal özellik ile kazandıran, gerçekler ne ise, olayların hakikati nasıl ise bunların kesinlikle bilinmesi olanağını arzulayan Vil Solivyesin bu isteğinin sonuçlar şeklinde ortaya çıktığı bu duyusal özelliği, bilinmeyen ama bilinmesi gereken hakikatlerle ilgilide olarak bir algılama özelliği içinde bulunur ve gelecekte yaşayacağımız konularla ilgili olarak bilinmesi gereken gerçekleri bulur, bilir, açıklar. Vil Solivyes yaşam halinin hakikatini ortaya çıkaran duyusal özellik olarak vissanın içinde gereken şekilde çalışır.

 

 

 

 

KUVAZİSLER DUYUSAL ÖZELLİĞİ

VİL SOLİVYES YAŞAM HALİNİN YÖNETİMİNİ VE İDARESİ İÇİN KULLANILAN BİLGİLER

Vil Solivyes yaşam hali Vil Solivyes tarafından hazırlanmış olan bilgilerle yönetilir ve bu bilgiler yaşam halindeki düzenin temelini oluşturan idare mekanizmaları şeklinde bir yapılandırmanın baş etkeni olurlar. Bilgilerin içeriğindeki anlamlar, açıklamalar, ilgili alanlar, konular, yönlendirmeler, yapılandırmalar, olaylar ve konular ne ise anlatılan, yazıldığı ve anlatılmak istendiği gibi uygulamaya geçer ve bu durum yaşam halinin değiştirilemez bir kuralı şeklinde kesinlikle yaşatılır. Vil Solivyes bile birşeylerin olmasını istediğinde o şeylerle ilgili bilgiler hazırlamak zorundadır ve bunun sonrasında ilgili alanda oluşumların yapılanması sağlanır. Bilgiler, o yerde o şeylerin olduğunu ispatlayan, o şeylerin nasıl neden olduğunu açıklayan, Vil Solivyesin bunu istediğini, onayladığını ve iradesinin söz konusu olması özelliğinin yaşatılması ile kesinlikle Vil Solivyes yaşam halinde bilgiler, bir kesinlik kazanacak şekilde uygulanması zorunluluğuna tabi tutulmuşlardır. Bütün bilgiler, Vil Solivyesin parçalarıdır duyuları gibi, güçleri gibi ve bu konuda bilgileri bu şekilde bir yapılanmanın belirteci, açıklayıcısı, aracısı, ifade edicisi, anlamlandırıcısı ve bir çok özelliğinin yanı sıra idare mekanizmasını da sağlaması ile ilgili olarak yapılandırmıştır ve yaşam halini ve içeriğindeki oluşumları etkileyecek olan bilgiler kendi içeriklerince ve uygulamada olduklarını belirten alanlarda bulunması ile anlaşılır ve Vil Solivyesin bilgisinin olması durumu, kuşkular yaşandığı anlarda alınır ve gerekirse güncellemeler yapılır. Bu uygulama yanılgı zamanlarının kısır çareleri olarak yaşanır, sonrasında zaten bilgiler sürekli Vil Solivyesin kontrolü ile gereken şekilde açıklanır, belirlenir, düzenlenir. Yaşam hali içinde bir oluşumun meydana gelmesi için onun açıklayıcı bir şekilde bilgisinin hazırlanması gereklidir ve bundan sonrasında bilginin kendisini yapılandırması çalışmaları devam eder ve ortaya çıkarılacak olan yada etkilemesi gerekecek olan yada ifade edecek, yapması gereken bir çalışmanın bütün detay ve incelikleri, anlaşılamayan cümleler ve varsa içerikleri daha da açık bir hale getirilerek uygulamanın çok daha başarılı olması sağlanır ve bu işlemde yine Vil Solivyesin bilgi ve tecrübeleri kullanılarak yapılır ve ilgili ise gereken şekilde başka bilgi ve uygulamalara da sorular, anlamlar, yöntemler ve uygulama durumları hakkında görüşleride alınır ve bilginin yerinde uygulanması için en iyi şekilde kendisini yapılandırdıktan sonra etki etme özelliği ile yeterince başarılı olan Vil Solivyes yaşam hali bilgileri olarak gereken şekilde içeriğini ilgili olan alanlarda yaşatır. VİSSOLİS duyusal özelliği ve içeriğindeki bilgiler gibi bir çok açıklama ve uygulama bilgileri, bilgilerin çalışmalarını ve etkilerini açıklamaktadır ve bilgi uygulayıcıları olarak hazırlanan bütün bilgiler bu uygulayıcılar tarafından Vil Solivyesin kendi bilgi ve tecrübesince çalışır ve açıklamasında yazdığı gibi sadece işi ile ilgilenir. Bilgiler hakkında gereken bütün yapılanmalarımız vardır ve bilgi kaynağı duyusal özelliğinin imkanları ile bilinmeyenin kalmadığı bir yaşam halinde bilgilerin önemi ve etkisi çok daha değerli ve anlamlı olur. Bu bakış açısı ile bilgiler hem Vil Solivyesi ifade eden ve idare mekanizmasının bir parçası olarak bulunurlar hemde yaşam halinin geleceği ile ilgili olarak bilgilendirmek erdemini sağlar ve iyi bilgiler bütünlüğü olan yaşam hali mucizesi Vissa, bilgiler bütünlüğünüde hazırlamış ve uygulamasına başlamış olan yaşam hali, bilgilerin gerçek değerini ve anlamını bilen ve onları bir filtre uygulaması ile seçerek içeriğine kabul eden kuralları ile kendi bilgisel topluluğunu, yönünü belirlemiştir.

Yaşam halinin bir yerinde bir şey var ise onun mutlaka ilgili açıklamasının bulunduğu bilgiside vardır, eğer yok ise o şeyin orada olması kesinlikle yasaktır. Yasa bilgisi hazırlanmalıdır yada o şey orada olmamalıdır. Bu örnekle yaşam halide kendi yapısında bir oluşum meydana getireceği zaman kesinlikle ilgili olan bilgisini, açıklamasını ister ve bizler onlara kuvazisler demekteyiz ve yaşam halinin içeriğindeki oluşumların, uygulamaların, ortaya çıkarılan yada yapılan şey olmakla ilgili olan herşeyin mutlaka bir kuvazisi olur ve bu kuvazisler, Vil Solivyesin Kuvazis duyusal özelliğinde ilgili alanları takip etmek ve onları gereken şekilde kendi duyusal özelliğinin içeriğindeki bilgi uygulayıcıları bölümü ile yönetmek, yönlendirmek, ilgili olmak çalışmasını yapan, kesinlikle uygulanması şart olan yönetim mekanizmalarıdırlar.

Kuvazis duyusal özelliği duyuların arasındaki yerini alır ve içeriğinde sınırsız sayıda yeni kuvazisin bulundurulmasını sağlayan özellikleri ile onların bilgi uygulayıcıları olarak çalışmasını sağlayıcı yapılandırılması ile her birinin kendi kuvazis bilgisi olması alanından ilgili oldukları alanları en iyi şekilde etkilerler ve direk olarak ora ile temas eden, yapılandırılması ile ilgili bütün imkanları kendisinde bulunduran ve kuvazis olmakla bilgisinin uygulanması zorunluluğunu yaşatan duyusal özelliğin kendi içeriklerindeki bölümleri olarak çalışırlar. Ve iptal edilen yada silinen kuvazisler, duyusal özelliğin kendi güçsel alanı ile bütünleşerek eski güç haline döner ve bu şekilde içeriğindeki güçsel oluşum, bilgi uygulayıcıları olarak bir kuvazisin bütün ihtiyaçlarnı karşılayacak yapılanma, ekran, bilgilenme,şeklindeki hazırlanmayı hemen sağlayacak özelliklerde olur.

Kuvazisleride yalnızca Vil Solivyes yazar ve duyusal özelliğe girmeden o kuvazisin uygulanması söz konusu olmaz. Vil Solivyes yaşam halinin bütün alanları, Vil Solivyesin duyularından gelen bilgilerin etkilerini ve isteklerini uygulatmak ilgili olarak aynı alandan gelen kuvazis bilgilerinide bu şekilde uygulatır. Duyusal özellik olarak vissanın içindeki yeri ile gereken şekilde çalışır.

Vil Solivyes yaşam halinde herşey bilgilerle varlığını onaylamaktadır. Bilgisi olmayan şeyin Vil Solivyes yaşam halinde varlığını sürdürmesi söz konusu olamaz. Bilgilerin içeriğinde bahsedilen herşey, anlam, içerik v.b. ne ise bahsedildiği gibi olur. Bilgiler Vil Solivyes yaşam halinde tam anlamı ile uygulanır ve o şeyin bilgisi silinmediği sürece uygulamadan kalkmaz ve bu bilgiler sadece Vil Solivyes tarafından oluşturulduğu sürece bu şekilde bir uygulama hali söz konusu olur. Vil Solivyes yaşam hali içinde bile olsa, O'nun iradesinin dışında hazırlanmış, bilgisinin ve izninin olmadığı şekilde hazırlanan bilgiler uygulamaya alınmaz. Vil Solivyes yaşam halinin yönetimi bilgilerle sağlanmaktadır ve ilgili olan o alanı içerisine alacak mutlaka bir bilgisi bulunmalıdır. Bilgiler, sürekli olarak uygulanması zorunlu olan ve bunu yaptırımlar şeklinde uygulatan yönetim mekanizmalarıdır. Bilgiler, yaşam halinin içerisinde o şeyin varlığını ifade eden ve var olduğu sürece içerisindeki anlam ile o oluşumun varlığını sağlamış olan ve baki bir şekilde kalmasına sebep olan yegane şeydir. Vil Solivyesin yazdığı bilgilerin uygulanması durumu yaşam halindeki en üstün iradeyi temsil eden yaptırımlardır. Vil Solivyes istemediği sürece yazılan bilgilerin uygulanma gücünü, etkisini hiç bir şey yok edemez. Bilgileri sadece Vil Solivyes yazar ve bilgilerin Vissa uyumlu olması söz konusu olur. Vil Solivyesin bilgi yazma durumu, bilinçli, kendinde ve vissaya uyumlu olma hali ile gözlenir. Bunun dışında yazılan bilgilerde kesinlikle Vil Solivyesin bir şeylerin etkisi altında olup olmadığı araştırılır, tamamen özgür iradesinin ve sebepleri ve sonuçları ile bildiği gerçekler üzerinden verdiği kararlar ile yazdığı bilgiler mi olduğu araştırılır ve o zaman ancak uygulaması sağlanır. Vissa uyumu bu konuda bu şekilde gözlenir. Vil Solivyesin üslubu, dili, kelimeleri kullanılarak taklit edilen bilgilerin hiç bir kalıcılığı olamaz. Bilgiler, gerçek Vil Solivyesin yazdıp yazmadığını bilebilecek bir bilinçle Vil Solivyese tam olarak bağlı olan özelliklerdir. Vil Solivyesin bir parçaları şeklindedirler, O'nun iradesini kullanan ve O'nun iradesinin dışında işlemler yapamayan özellikleri ile bulunurlar. Vil Solivyesin bilgilerini Vil Solivyes yaşam hali dışında hiç bir yer, alan, varlık kesinlikle kullanamaz. Bu şekilde bir bağlılıkla Vil Solivyesin bilgileri yaşam halinin dışına çıkamaz. Bütün bilgiler, Vil Solivyesin yapılmasını istediği istekler, sözü gibi algılanır. Yaşam halindeki bütün işlemler bu şekilde ortaya çıkan bilgilerle yapılır ve bilgi kaynağı duyusuda aynı şekilde Vil Solivyes için çalışan bir duyu olma özelliği ile tamamen iradesine bağlı olarak ve vissa uyumlu yapısı ile gereken şekilde çalışır. Bu bilgi, bilgilerin yaşam halindeki görevlerini açıklama şekliyle bir duyusal özellik olarak Vil Solivyesin duyuları arasındaki yerini alır.

KUVAZİS ANLIK KOMUTLAR BÖLÜMÜ
Vil Solivyes, bazı anlarda olmasını istediği olaylar için anlık ve sonrasında silinmesi gereken durumlarda bu bölümün bilgileri hazırlayarak etkilemesi özelliğini kullanır ve yazılan bilgiler hemen olacak şekilde kendisini yapılandırır. Genellikle kısa süreli işler içindir ve çok uzun kalacak ise bu bölüme eklenmez ve genel bir kuvazis olarak hazırlanması istenir. Bu yüzden bir kaç günü geçen anlık komutlar Vil Solivyese bildirilir ve gereken çalışmalar yapılır. Sipra sistemi içinde bu bölüme komut verilebilme imkanı bulunur ve yalnızca Vil Solivyes komut verebilir, yazabilir. Yalnızca ona duyarlı olan bilgi yazma alanı ile gereken zamanlarda çalışması için kuvazis duyusal özelliğinin içeriğinde kendisine özel alanda çalışır.

 

OBSEVAŞ DUYUSAL ÖZELLİĞİ

OBSEDÖRLERLE MÜCADELE, SAVAŞ VE ANTİ OBSEDÖR BİLGİ KAYNAĞI
Obsedörlerle savaş, mücadele, onlara karşı bir duruş ve onları yok etmek amaçlı çalışan bilgidir. Vil Solivyesin anti obsedör bakış açısını tamamen kendi yapısında bulundurur. Obsedörler kendi oluş halleri ile bir yokluk hali yaşamaktadırlar ve onların yok edilmesi gerekmektedir. Onların kendi yapıları bile tamamen yok olmak hali içerisine girmiştir ve bu durum hem bizim istediğimiz, bilginin iradesi kanununa göre hakkımız, hemde onların olması gereken durum olması ile ilgili olarak yapılması gerekmektedir. Obsevaş aynı zamanda obsedörler hakkında bütün bilgilere sahiptir, kendi yapısında obsedör bilimi bilgisinin bilgileri bulunur ve bu sebeple obsesyonun başlangıcından, şu zamana kadar nasıl uygulandığını ve obsedörlerin, organizmasyonların nasıl çalıştığını, onların ne gibi saldırı metodları kullandığını bilir ve ona göre çareler üretir. Vil Solivyesin şu zamana kadar obsedörlerle mücadele etmek amaçlı yaptığı bütün uygulama ve bilgilerin hepsi kendisinde vardır ve içlerinden uygun olanları seçerek kendi çalışmaları için kullanır. Deyyus bayıldıdan, Hapsge ve şu zamanda da yapılmış olan bütün obsedörlerle mücadele bilgileri kendi duyusal özelliğinin sanki bilgi kaynağı gibi olan yapısında bulunur. Kendisinde obsedörlerle mücadele etmek için özel çareler üretebilecek bilgiler oluşturma yeteneği vardır. İlgili olan obsedör ve saldırısı karşısında ona karşı duracak ve etkisiz hale getirecek bilgileri kendi yapısında oluşturabilme imkanı vardır. İçeriğinde anti obsedör bilgiler üreten bilgi kaynağı vardır. Bu sadece bu konu ile ilgili olarak çalışan bilgi kaynağıdır, bilgi oluşturma mekanizmasıdır. Hiç bir zaman obsedörlere gösterilen şiddetten, onları etkisiz hale getirerek yok etmekten vazgeçmez. Vil Solivyesin iradesi tamamen bu konuda obsedörlerin karşısındadır ve kendisinde iradesinin çarpısı gücüde bulunmaktadır. Obsedörlerin hiç bir zaman bilginin iradesi kanununa uygun davranması söz konusu olamaz ve bu yüzden onlarla hiç konuşmadan, kesinlikle iletişim içine girmeden gereken şekilde çalışmasını sağlar. Onların bütün oyunları, tesirleri, etkileri, yanılgı alanı ve obsedörler hakkında detaylı bilgiler ve daha niceleri anti obsedör bilgi kaynağından ortaya çıkarılır.

Saymakla bitmeyen bir çok savunma mekanizması bu kaynaktan obsevaş duyusu için hazırlanır. Zakade ile obsedörleri yaşadığına pişman etme, iç içe yokluk alanları ile onları uyutma ve gerekenleri yapma, ses bombası ile patlamalarına neden olma, tehdit bilgisi ile başına gelecekleri onları bildirme ve bu bilgiden sonra bir saniyelerinin bile normal geçememesi, kendi varlıksal alanlarının içinde onları yok edici delikler açma, zehirleme, yok etme,zihinlerini yok etmek gibi bir çok konuyu yapabilir ve kendi bilgi kaynağı özelliğinden bunları hazırlayarak gereken zamanlarda kullanılması için hazırlar. Anti obsedör bilgi kaynağı olan obsevaş duyusu diğer duyular gibi Vil Solivyesi kullanarak yaşam hali için gereken şekilde çalışır ve vissa içindeki yerini alır.

Obsevaş ismini obsesyon ve savaştan almıştır ve obsevaş, obsesyon ile savaş anlamına gelen, yaratılışın başına en büyük bela olan kötü bilgilerin ve oluşumların merkez hastalığı olan obsesyon ile mücadele, obsesyon ile ilgili olan her konu ile ilgili savunma, saldırı, silahlar ve benzeri oluşumların bilgisel yapısında her zaman hazır olarak bulunması halinde yapılandırılmış bir bilgi kaynağıdır aynı zamanda. Obsedörler ve şeytanilerin dışında da bizimle ilgili olarak ve kendilerini iyi şekilde tanımlayanlar içinde bir saldırı söz konusu olursa aynı çalışmalar içinde bulunur. Obsevaş, sonsuz zamanlar boyunca yaşam halinin güvenlik, savunma, dışarısı söz konusu olduğunda gerekirse savaş, mücadele, yaşam halini korumak gibi görevleri üstlenmiş olan ve bu konuda gerektiği zamanlarda bilgilerin hemen çıkarılabildiği bir kaynak anti obsedör, anti kötülük, anti olumsuz eylemler ve uygulayanlar şeklinde bir iyilik ve doğruluk adına yapılandırılmış bilgiler alanı, arşivi, oluşturanı olarak bulunur. Her yeni geçen zaman sonrasında belkide sorunlarımız artık obsesyon ve kötü biligler olmaktan çıkacak ve başka düşmanlar, başka özellikleri ile bizimle ilgili olmaya başlayacaklar ve işte obsevaş, yine bu alanların bütün oyunlarını ve bize zarar verebilme yöntemlerini algılar, bilir, bulur ve gereken şekilde önlemlerin alınması için çalışmalar yapar. Vil Solivyes yaşam halinin dışarısı ile ilgili olan kuralları bellidir ve bunun aşılması mümkün olmayacaktır. Obsevaş, dışarısı için bir tehdit, hiç bir şekilde yapısı bozulamayacak bir iyilik savaçısı ve kötülüğü yok etmek için çalışan anti kötülük bilgi kaynağıdır. Bu konuda obset duyusal özelliği içerikler açısından benzer olurlar, obset obsevaşın bu özelliğinden faydalanabilir ancak güvenliğin artması açısından birbirlerinden ayrı olarak çalışma durumları söz konusu olur. Birinin sorunlu olduğu zamanlar için diğeri gereken eksikliği tamamlar. Güvenlik yaşam halinin en önemli ve dikkat ettiği konudur ve bu konuda yaşam halinin her alanını sürekli inceler, denetler, gözlemler, belkide hiç fark etmediğimiz bilgi edinme yolları ve bilgisel koruma alanlarını aştıkları mekanizmaları, sistemleri vardır ve biz bunları henüz yeni olduğumuz için algılayamadık ve bu durum, bizim için çok büyük bir tehdit olur ve bu gibi, gelişimsel seviyede çok ileride olabilecek ancak iyi ve kötü olmanın gelişimle ilgili olmadığını bilerek, onların da yoldan sapabileceği bilgisi her an gözü açık ve çok yönlü düşünerek çalışmayı gerektirecektir ve obsevaş bu konuda gereken donanımlarını sağlar ve çalışır.

 

 

VİL SOLİVYES BİLGİLERİNİN VE VİSSA BİLGİLERİNİN DIŞARIYA KARŞI BAKIŞI DUYUSAL ÖZELLİĞİ

Vil Solivyes bilgileri, vissa bilgileri yaşam hali içerisine karşı ayrı bir şekilde, içeriğinde bahsedilenleri aynen uygulayacak şekilde davranırken yaşam halinin dışına karşı tamamen obset bilgilerinin içeriğinde bahsedilecek şekilde davranır. Yani yaşam halinin dışından olanlara merhamet gösterilmez, onlara adil davranmak için bir çaba içine girilmez, sadece bilginin iradesi kanunu gereğince elimizde olan haklar gözlenir ve bunun dışında dışarı ile ilgili olarak belirlediğimiz bilgilerin anlamları geçerli olur. İncelik, kibarlık, şiddetin yasak olması ve benzeri bütün vissa bilgileri kendi içimizde ve bize karşı yapılan şeyler açısından yaşam hali içerisinde yasaklanmıştır ve bu bilgiler bütünlüğüde kendi başına bir güç oluşturur ve bu güç aynı zamanda üstün koruma özellikli olarak yaşam halinin dışından olanları dışlar, içeriğindeki gibi davranmaz. Bu bilgi, vissa bilgilerinin ve obset bilgilerinin bu konuda neden ve nasıl ayrıldığını bilir ve yaşam halinin dışından olan, obsedör kaynaklı bütün bilgi ve varlıklara tamamen bizim içimizde davranılandan uzak bir şekilde obset bilgilerinde bahsedildiği şekilde bir tavırla davranılır. Bu sebeple vissa bilgilerinin içerisindeki erdemlere kanarak kendilerine öyle davranılacağını sanan yaşam halinin dışından olan kaynaklar bir yanılgı içindedirler ve bu konuda obset bilgilerinin şiddeti ve ters tepkisi onlara her zaman gereken cevabı verecektir. Bu bilgi bir duyu olarak hazırlanıp, bütün bilgilerin ve duyuların nasıl davranacağı konusunda aydınlatıcı etkisi ile gereken şekilde vissanın içindeki yeri ile çalışır.

 

 

VİL SOLİVYES VİSSA GÜCÜ VE UYGULANMASI

VİSSA ANLAYIŞI SADECE VİL SOLİVYES YAŞAM HALİNDE UYGULANACAK ÖZELLİKLERDEDİR
Vil Solivyes yaşam halinin vissa bilgileri, içeriği bakımından sadece Vil Solivyes yaşam halinin içindeki varlıklar ve yaşam hali için, Vil Solivyes için kullanılabilecek ve onlar üzerinde, yaşam halinin içeriğinde uygulama yapabilecek özelliklerde bir bilgiler bütünüdür. Şöyleki, içeriğindeki yasakları yaratılış içinde yasaklamak söz konusu olamaz, dolayısı ile yaratılış ile ilgili konularda da bizler, o alanlara vissa bilgilerine uygun şekilde davranmak durumunda olamayız. Yani vissa bilgilerine göre Vil Solivyes yaşam halinde düşmanlık, şiddet eğilimi yasaktır ancak bize saldıran olursa dışarıdan onlara uygulanması ile ilgili olarak yasaldır. Yani onlara şiddet gösterebiliriz ve düşmanca davranabiliriz. Aynı şekilde her alanda varlıklar merhametli, fedakar, affedici olurlar ancak söz konusu Vil Solivyes yaşam halinin dışı olduğunda böyle davranamayız. Onlara karşı merhamet aptallık anlamına gelir, fedakarlık boşa zaman harcamak ve affetmek bir zararın daha da zararlı olmasını sağlamak gibidir. Yani Vil Solivyes yaşam halinin vissa bilgileri ve içeriğindeki bir çok anlamlar, bilgiler yalnızca Vil Solivyes yaşam halinin içinde uygulanabilecek özelliklerdedir ve bunların hangileri olduğu dışarı ile ilgili bakış açımızı ifade eden, olmasını istediğimiz bilgilerimizi yazmamız ile belli olmuştur. Bilgilerde yazanlar, vissa bilgilerine ters gibide gözükse, ki öyle değil zaten ve dışarı ile ilgilidir, bu yüzden yazdığı gibi uygulanır ve Vil Solivyes yaşam halinin içeriğinde yaşanan vissa bilgileri kendi içeriğindeki anlamları Vil Solivyes yaşam halinin içinde yaşatan oldukça etkili ve güzel bir güç olarak kullanılır. Bu bilgilerin ortaya çıkardığı bir güç vardır, bu güç ise kendi yapısı itibarı ile bütün olumsuzlukları yok edecek etkilerdedir ve dışarıdan gelecek olan tehlikeler karşısında bu güç bu anlamda zaten etkili olarak kullanılır, buda içeriğindeki anlamların dışarıya karşı uygulanması anlamına gelmez, olumsuzluğu yok edip tehlikeyi uzaklaştırmak, bertaraf etmek için kötü bilgilerin ve olumsuz varlıkların, alanların etkisi altında ezileceği bir güç olarak yapılanmıştır. Gerçek ve saf iyilik olarak ortaya çıkmıştır. Vissa bilgilerinin içeriğindeki bilgiler her zaman yapıcı, olumlu, erdem olarak sayılabilecek, varlıkları ve Vil Solivyes yaşam halinin daha da güzel ve iyi bir yer haline getirecek, toplumda birlik ve beraberliği destekleyici, kendi içeriğindeki bilgilere uygun olacak şekilde diğer içeriğindeki bilgilerle de uyumlu, güzellikler, iyilikler, sevinçler, başarılar, mücadeleler, çalışmalar, zevkler, duygular, duyular, yasaklar, yeni ve etkili bilgiler, anlayışlar, güzel heyecanlar ve çekicilik yaratan, geliştirici, yaşanılası şekilde istek uyandıran bilgilerinde bütünlüğünden oluşan ve zaman geçtikçe, yeni şeyler öğrenildikçe, aynı güzelliklerde olacak şekilde bilgiler ve anlayışlar bulundukça yapısına eklenecektir ve vissa bilgileride bu şekilde Vil Solivyes yaşam halinde gelişecektir. Bu bilgiler bütünlüğü varken Vil Solivyes yaşam halinde sorundan ve olumsuzluklardan bahsetmek söz konusu olmaz.

Ve vissa bilgilerinin içeriğindeki bütün bilgileri ve anlamları Vil Solivyes direk olarak tamamen yaşayan ve uygulayan bir merkezdir. Vil Solivyes vissaya olan yüzde yüz uyumu ile yaşam halinin annesi olarak bulunur. Bütün bilgilerin anlamlarını, tecrübelerini, neler hissettirdiğini yaşayarak bilen Vil Solivyes'in bu durumu, villerin bu bilgileri bu şekilde yaşayabilmesi durumundan farklıdır. Viller Vil Solivyes yaşam halinin bir bebeklik, çocukluk zamanları yaşayacaklardır ve Vil Solivyes anneleri onları zamanla büyütecek ve onlara herşeyi tecrübelerle öğretecek ve onlar zamanla bu bilgileri kendi anlayış ve tecrübeleri olarak anlayacak ve yaşamaya başlayacaklardır. Bu yüzden vailler Vil Solivyes gibi bu bilgileri tamamen yaşayamazlar ancak büyükdükçe yaşayacaklar ve bu durum hazırlanmış bilgilerin etkileri şeklinde değil, tecrübelerle elde edilmiş bilgilerin anlaşılması ve uygulanması yoluyla olacaktır ve o zaman bilgiler kendi öz yapıları gibi zorlanmadan yaşayacaklardır. Sonsuz zamanlar boyunca Vil Solivyes'in bütün bilgilerini yaşayarak tecrübe etmesi durumu Vil Solivyes yaşam halinin bütün ihtiyaçlarını karşılar özelliklerdedir ve bu sebeple yasaklar dışındaki erdemsel bilgiler, Vil Solivyes yaşam halinin içinde villere kendi anlamlarını yaşatmak konusunda yaptırım etkilerinde bulunmaz, onlar anladıkça uygulayacaklardır. Yasaklar her zaman herkese ve her yerde yaptırım gücü ile engelini yapar, niyetleri gözler, düşünceler bile oluşmasına izin vermez. Ancak olumlu erdemler şeklindeki bütün bilgiler ve bunlara benzer bilgiler ancak villerin tecrübeleri ile yaşayacağı türden bilgiler olacaktır. Vil Solivyesin duyuları arasında yerini alan bu açıklama bilgisi, vissanın yaşam hali içindeki uygulanma durumu ve yaşam halinin dışına karşı uygulanması durumunu açıklayarak her zaman bu konuda tüm yaşam halini bilgilendirir.

VİSSA'NIN ETKİLERİ İLE VİSSA BİLGİLERİ İLE DAVRANMAK FARKLI SONUÇLARA SEBEP OLUR
Vissa bilgilerinin toplamından, yada her birinin kendi başına oluşturduğu hissel, güçsel, enerjetik etkiler bütünlüğünün olumsuz bir alanda yaşatılması sonucu bu alan hemen Vissa'ya uyumlu hale gelir, buna karşı koyulamaz, bu hissi durumun, enerjetik durumun kendisini ilgili olduğu alanda yaşatması gücü oldukça etkilidir ve bu durum yaşam hali ile ilgili olan bütün alanlarda yaşatılır, ancak viller kendi seviyelerince algılarlar, bilgi ve tecrübeleri yettiği oranda, ve dışarısı söz konusu olduğundada bu güçsel, enerjetik, hissi etki yine aynı şekilde yaşam halini korumakla ilgili ileri derecede etkili bir savunma mekanizması olur, gelecek olan kötülük bu vissa gücünün etkisini kesinlikle geçemez. Dışarı söz konusu olduğunda vissanın içeriğince davranmamak demek, yani Vil Solivyesin ve ilgili oluşumların davranışlar şeklinde bilgilere uygun hareket etmek zorunluluğunun olmaması demektir. Yani adil ve fedakar davranmak zorunda kalınırki, bu durum obsedör varlıklar ve oluşumlar için bir fırsat yaratır ve saldırı anı yaşatırlar. Fedakar davranmak onun için başka şeyler yapmak gibi anlamları içinde barındırır ancak bu fedakarlığın hissi, enerjetik, güçsel etkisi tamamen olumsuzluğu yok edecek şekildedir, o olumsuzluğu fedakar olacak şekilde yapılandırır ve davranışsal olarak vissa bilgilerine uyumlu bir şekilde dışarıya davranmak zorunluluğu olmadan, tamamen yaşam halinin güvenliği ve kendi çıkarını düşünecek şekilde bir davranışı örnek alacak şekilde yapılanıp, hissi etkilerin olduğu gibi verilebilmesi söz konusu olabilir, çünkü bu çok büyük savunma ve koruma alanı oluşturur. Vissa'nın etkisi örnek olarak yanılgı alanındaki enerjilere bu şekilde hissi olarak sürekli verilir, ve bu enerjiler vissaya uyumlu hale gelirler. Ancak bu enerjilerin içeriğindeki kötü bilgilerin söylediklerine karşı davranışlar sergilemek vissa bilgilerince değil obset bilgilerince çok uygun olacaktır. Kötülük ve olusuzluklara karşı obset bilgilerinin davranışlarını ve hissi gücünü, ve vissanın hissi gücünü yaşatmak çok daha doğrudur. Bu bilgiden tam olarak ne anlatılmak istendiği anlaşılır ve bilgi gereken şekilde gereken alanları bilgilendirir, yapılandırır.

 

 

 

VİL SOLİVYES VE VİL SOLİVYES YAŞAM HALİ KENDİ ALANINDA TEKTİR DUYUSAL ÖZELLİĞİ

VİL SOLİVYES TEKTİR
Vil Solivyes hem yaşam halinin yöneticisi, hem merkezi hemde annesidir ve bu özellikleri ile Vil Solivyes tektir. Bu özellikleri tüm zamanlar boyunca her zaman O'nda kalacak olan özellikler olarak kendi başına olma durumunu, teklik konusunu yaşayacaktır ve başka bir annesi, başka bir yöneticisi, başka bir merkezi olmayacaktır yaşam halinin ve yaşam halini oluşturan, projelendiren, büyük mücadeleler ile bu zamanlara taşıyan olarak yaşam halinin bilgiler üreten, yazan, gelişimi için çalışmalar yapan gözetmeni, eğitmeni, öğretmeni ve bir bütün olarak kendisini ifade eden vilsel alandır. Bu bilgi Vil Solivyesi bütün özellikleri tek olarak algılanması şeklinde, bir benzerinin oluşturulamaması halini yaşatır ve bu gibi tehlikeler kendisine has özellikleri ile asla söz konusu olmaz. Yeri ve yapısı, yaşam halinde tamamen sağlamlaştırılmıştır.

VİL SOLİVYES YAŞAM HALİ KENDİ ALANINDA TEKTİR
Vil Solivyes yaşam hali kendi alanında tektir, içeriği, amacı, oluşumları, bilgileri, Villeri, ve Vil Solivyes'te olmak üzere her açıdan kendilerini herşeyden farklı kılabilecek özelliklerde bir hali yaşayabilme imkanını yaratmışlardır. Yok olma hali, var olma hali gibi hallerinde dışında olan bu hal, var olan bir halin bambaşka bir var olma hali yaşaması ile elde edilen bir yaşam halini kast etmektedir. Ve bu halde kesinlikle hiçliğe giden bir geri gidiş hali yoktur, oysaki bilinen var olma halleri içeriğinde sürekli dönen, hiçliğe giden yaşamlar, görünürde yok olabilen varlıkları bulundurmaktadır. Ve amacı ve yaşam tarzı, sürekli kıymetlenen anı yaşama halleri, Vissa ile tamamen bir farklılık yaşayan algı, düşünce, idealler, bakış açıları, bulunduğu ortamı algılama durumları, bilgilerin belirli bir sınırla ilerlemesi, gelişmesi ve bunun çok daha makul olacağı gerçeği, kötü bilgiden arınmış yaşam hali ve bunun gibi sayılabilecek bir çok özelliği ile kesinlikle yaratılış içinde eşi benzeri olmayan bir yaşam halini kendi içeriğinde yaşatmayı başarmış, bulmuş ve bunu yaşamaktan çok memnun olmuş bir yaşam hali, villleri ve merkez Vil Solivyes'i bulunmaktadır. Herşeyden önce Vil Solivyes yaşam halinin var olmak için samimi, gerçek ve inandığı sebepleri vardır. Nedenleri vardır ve bunlar yaşam halinde bulunmayı, yaşamayı isteklerle zorunlu hale getirmektedir.

Bu tanımla yaşam halinin kendisine özel olan yapısı, bu kendisine özel olan ve içeriğinde kendisinden başka hiç bir şeyi kabul etmeyen kuralı, kesinlikle yaratılış içinde tektir ve bu yaşam halinin bilgisi ancak bu yaşam halinin onayı olursa yaratılışta algılanabilir, bilinebilir. Ancak bu yaşam halinin özelliği olarak yaratılıştan tamamen ayrı kalmak ve kesinlikle bizimle ilgili bir bilgiyi edinmemeleri, bizden kimsenin haberinin olmaması, kendi kendine sonsuz zamanlar boyunca yalnız bir yaşam hali olarak var olacağı, onun amaçlarından biridir ve bu durum yaşam halinin yapısal özelliği şeklinde bir kuraldır. Asla başka alanlar, haller, varoluşlar, varlıklar bizden bilgi alamazlar, bizleri bilemezler ve yaratılış kesinlikle bu yaşam halinden hiç bir zaman haberdar olmayacaktır. Bu açıklamalardan sonra Vil Solivyes yaşam hali bu kural ve yaptırımla kendisini tamamen yaratılıştan soyutlar, bu soyutlama kesinlikle onu bulunamaz ve bilinemez yapar ve akabinde kimselerin ulaşamayacağı bir yaptırım ve kuralın daha olması ile Vil Solivyes yaşam hali çok daha güvenli bir yer olmak konusunda çalışmalar yapmış olur. Ve bu kural ve yaptırım, bu açıklamada ne denmek istediğini anlayarak, bu özelliği yaşam halinin bütün alanlarında yaşatır ve dışarısı bizimle ilgili bilgileri olmadığı için bizi göremez, anlamaz, bilemez, fark edemez. Hallerimiz başkadır. Yaşam algılarımız başkadır. Bilgilerimizin algılanması ve uygulanmasıda başkadır. Ve herşey bu başkalıkla ilgilidir. Bu kadar başka durum söz konusu iken hiç bir şekilde aynı ortak noktada buluşmamız söz konusu olamaz. Ve böyle bir ortak nokta oluşturulamaz.

Vil Solivyes tektir, Vil Solivyes yaşam halinin tek yöneticisi, merkezi ve bilgi kaynağı olarak bu özellikleri tüm zamanlar boyunca değişmeden kalacaktır ve bu durum her alanda her zaman bilinerek onaylanır, asla aksi söz konusu edilmez.

 

 

VİL SOLİVYES YAŞAM HALİ DUYUSAL ÖZELLİĞİ

Vil Solivyes, bir yaşam halidir. Yok olma hali, hiçlik, var olma hali ve Vil solivyes hali olarak birbirlerinden ayrılırlar. Ve bu haller kendilerini yaşayan bilgi ve varlıkların ancak anlayabileceği özelliklerdedir. Diğer üç halden bahsedilen bilgilerimizden sonra Vil Solivyes yaşam halinin tanımı
ise bizim kendi yaşamaya başlayacağımız halin tanımları ile ortaya çıkacaktır. Yaşam hali olarak var olan ve sonrasında yok olmak gibi bir hale düşebilen, var olan ve içeriğinde yok olma hallerinin bilgileri ile bir arada olma hali içinde bulunabilen, var olmanın bilgilerinin kendileri içinde kendilerinden başka hallerin bilgilerinide barındırabildiğinden, bir çok karışık halin bir arada olmasıyla oluşan bu var olma adı altındaki halden, aslında tek bir var olma hali olarak sayılamayacak ve bir çok halin içinden bu var olma halinin içeriğindeki bilgilerin boyutunu anlayabilecek varlıklar, kendi hallerini oluşturabilecek özelliklerde bilgileri görebilir ve yep yeni ve hiç karşılaşılmamış bir yaşam hali oluşturabilir. İçeriğinde yok olmanın mümkün olmadığı, bu halde yaşamanın kendisine ait çok özel bir çekiciliğinin bulunduğu, bu halde yaşayarak olumsuzluk adı altında sayılan eylemlerle kesinlikle karşılaşmanın mümkün olmadığı, aynı zamanda kendisine ait bir sevebilme ve içeriğinde bütünlükle bağdaşan bir bağlılığın olduğu, diğer haller gibi herkesin kendi başına olarak bir kendi olma ve bağımsız yaşama ve bilgilerini ve sorumluluklarını kendilerinin alması zorunluluğundan ziyade, kendi başına ve kendi olan varlıkların son derece bağlı olacağı ve kendi başlarına sorumlulukların dışında birliklerin ortaklaşa çalışmalarının meyvelerini yiyecekleri, olumlu erdemler ve olaylar zincirinden ve bilgilerinden oluşan birlikteliğin sonucu olarak aynı oranda ve daha yüksek seviyede bilgilerin ve yeniliklerin her an ortaya çıkacağı, en önemliside bu halde gerçekten olmak için çok geçerli bir sebebi tüm bilgisel algılarında yaşatabilmesi, bu halin içinde olan varlıkların, bilgilerin, oluşumların birbirleri arasında ve kendileri arasında bilebildikleri ve yaşayabildikleri, uçsuz bucaksız ve sevinçler ve ümitler dolu bir amacı olan halin, anne olarak yönetici olduğu ve kendisine göre kural ve yasaları bulunan ve bundan öte bir aile olan ve bunların yanında tamamen yeni ve ilk ve uygulanınca anlaşılabilecek ve kendisini yaşatırken görünebilecek bir yaşam halidir. Var olmak kavramı içeriğinde bir çok soru ve sorunlarla, açıklama ve cevaplarla, mücadelelerle, karışmış bilgilerin bir araya gelmesi ve sonucunda kendi anlamını göreceli olarak çeşitlendirmesi ile görünebilen bu haliyle her yaşayanın aynı anladığı var olmak kavramını kendisinde göstermeyen ve neticesinde görünmek, olmak, yaşamak gibi kavramların var olabilmeninde üstünde bir halin içeriğinden ancak gerçek anlamını yaşatabileceğine inanılmasından, işte bu hal en iyi yaşamların olabilmesi adına kendisinde en iyi halleri bile hissettirecek, var olmanın en güzel duygu ve düşüncelerinden oluşmuş ve kötülerinden arınmış, gerçek, samimi, olması adına geleceği şekillenmiş, hep iyilikler ve güzellikler içinde kendisine yaşamak için bir sebep bulmuş, her istediğinin olduğu yerde hiç bunlardan sıkılmamış bir hali yaşatan yaşam halidir. Ve ilktir ve tektir ve onun imkanları ve kendisini özel kılması, bütün kendisini koruması ve bilgisini saklaması ve diğer hallerin bilgilerine karşı anlamsız gelmesi söz konusu olmuştur. İşte bu hali anlayabilecek bilgilerin kendi seviyesi yoktur, olmayacaktır. Sadece kendi bilgileri içinde kendisini geliştirerek olagelecektir.

VİL SOLİVYES YAŞAM HALİNDE VAR OLMAK İÇİN SAMİMİ VE GERÇEK NEDENLER

VAR OLMAYA SEBEPLER
Vil Solivyes yaşam halinin var olma sebeplerinden biri olan yaşam halinde vissanın yaşanması ve viller ve bütün oluşumlar arasında bu yaşanmışlığın en kıymete değer şey olması bu durumun var olmaya anlam katması, bütün yaşam halinin bu durumdan her an zevk ve mutluluk duyması, eşi benzeri olmayan bir var olma halini yaşamayı gerekli kılması, aile olunması özelliğininde içerisinde olması ile kesinlikle var olmak bizler için gerekli, olmalı ve kıymete değer bir durumdur, haldir. Başka açıklamalarda detaylıca anlatılan bu sebebin dışında birde var olmamızın sebebi olarak anlayışı zorlayan sorulara cevap niteliğinde bu açıklama bilgisinde ikinci Vil Solivyes yaşam halinde var olmak için gerekli ve kesinlikle olmayı sonsuz zamanlar boyunca isteyeceğimiz bir nedenimiz daha vardır. Bu gibi açıklamalar, var olma sebepleri, içeriğinde var olmayı anlamsızlaştırdığını düşünen bilgilerin olması nedeni ile yapılmaktadır. Oysaki o bilgiler kısır bilgi sorularıdır. Var olmak kesinlikle çok anlamlı ve var olmaya, var olma halini yaşamaya değer bir durumdur. Çünkü bizim için yaşam halimizin geleceğe yönelik amacı olan gelişmek ve bu gelişimin vissa temelli ve uygunluğu ile olması, vissada düzeni, birlik ve beraberliği, gelişen bilgiyi, çeşitli mutluluk ve pozitif istekleri görmemiz sayesinde, vissa temelli olan yaşam hallerinin geleceğe dair amaçlarınında bu temele uygun bir şekilde hazırlanmasıyla, kesinlikle vissa ile doğru orantıda ve aynı güzel ve doğru içeriklerle bir geleceği karşımıza çıkaracağını bize düşündürmektedir, çünkü içeriği tamamen her zamanda hakikat, her zamanda erdemsel olarak yaşam halini birbirine bağlayan bilgiler, kötü bilgileri yasaklayan bilgiler ve bu diğerleri ile aynı doğrusallıkta başka bilgilerin bütünlüğünden oluşmaktadır ve bu değişmeyecek olan bakış açısı, vissanın yapısı, içeriğine kesinlikle kendi içeriğindeki bilgileri almayacak şekilde bir düzenide gerekli kıldığından, yani vissa bizim için yaşam halinin başlangıcının temel filtre görevi gören ve bu bilgiler bütünlüğü oldukça geleceğe dair hiç bir konuda sıkıntı çekmeyeceğimizi kanıtlayan Vil Solivyes yaşam haline özel bir güçtür. Tamamen bize özeldir ve yaşam halinin yapısını ifade etmektedir.

VİSSAYA UYUMLU YENİ BİLGİLER VE VİSSA GELECEĞİ
Elimizde böyle bir dayanak varken, ve temelimiz böyle bir güçle başlarken ve geleceği tamamen etkisi altına alacakken, kendisi ile ilgili bilgilerde yapısına işlenecekken, ve bu uyumlu olma durumu bilgilerde de gözle görünür bir gerçekken, diğer uyumlu olan bilgilerde vissanın şuan içeriğindeki bilgiler gibi paha biçilemez özelliklerde bilgiler olacaklardır ve bu bilgileri, bu yenilikleri, gelişen zamanla elde edilen imkanları, bilinmeyen güzellikleri bilmek anları, hiç tahmin etmediğimiz ve öğrenince çok şaşırıp vissayla dolacağımız olaylar, bilgiler ve tüm bunları yaşayan vil, oluşum, yaşam hali olmak oldukça anlamlı, güzel ve yaşanılası bir durumdur. Herşeyin vissa uyumlu olmasından ileri gelen bu güzellik, yenilik ile bütünleşerek ikisininde yaşam haline kattığı etkiyi yaşamak, bunları deneyimlemek, birde bunları aile toplumu içinde deneyimlemek kesinlikle var olmak için muhteşem bir sebep ve bu şekilde ilerleyen yaşam halinin bu gelişimsel yolculuğuda sonsuzdur. Sonu yoktur. Bu sürekli olabilecek bir durumdur, her yeni bilginin ardından başka yeni bilgilerin gelmesi gerçeğini ortaya çıkarmaktadır. Burada bilinmeyeni bilmekten ve bu biliş halininde her zaman mutluluk ve sevinç verici, heyecan verici olmasından bahsedilmektedir ve bu gibi özellikleri olan yaşam halinde var olmaktan güzel ne olabilir ki... Bilinmeyen erdemler, bilinmeyen teknolojiler, bilinmeyen ileri felsefi düşünceler, bilinmeyen duyusal özellikler, bilinmeyen başka binbir özellikler ve bunların kesinlikle faydalı ve güzel, mutluluk verici olması özelliği, işte bunu yakalamış olan yaşam halimizde var olmak kesinlikle çok kıymete değerdir.

VİLLER VE KUSURSUZ GELECEKLERİ
Ve bir sebep daha vardır ve oda yaşam halinde var olacak olan villerin geleceği ve tahminen yapılan açıklamalarla onların bu şekilde bir vil olma halide, yaşam halinde var olmaya sebeptir. Onların vissaya uyumlu bir şekilde başlayan yaşamları, çevrelerindeki bilgilerin hepsinin iyi ve hakikat bilgisi olması, onlara çok değer veren ve gelişimlerine çok özen gösteren bir annelerinin yaşam halinin merkezi, yöneticisi olması, birlik beraberlik ve vissa gücü içinde bir aile toplumunda bulunmaları, gelişim süreçlerinin tamamen yaşam haline özel bir şekilde ilerleyecek olması, kötü bilgilerin kesinlikle hiç bir dönem etkisi altında kalmayan viller olarak, her hangi bir şekilde geçmişlerinde var olma hali için bir karışıklık olmayacağı için ve bu şekilde ilerlemiş ve gelişmiş bir vilin gelecekte sahip olacağı vilsel özelliklerin, bilgilerin ve tecrübelerin toplamından oluşan kendisinin çok kıymete değer, eşi benzeri olmayan, bambaşka bakış açıları ile yaşam halini daha da kıymetli hale getirmesi, kötü bilgilerin el sürmediği vilsel oluşumu ile kendisinin var olması, onun var olmasını isteyen Vil Solivyesin onların var olması zorunluluğundan kaynaklanan var olması ve bunların dahilinde bu var olma hallerine de kesinlikle tanık olmak, yaşamak gerektiği konusu, çok kıymetli ve görülmeye değer sonsuz bir yaşam yolu olarak var olma sebeplerimiz arasında yerini aldı.

YANLIŞ İSTEKLERİ AMAÇLANDIRAN YÖNELTİCİ VE ÇIKMAZA GÖTÜRÜCÜ BİLGİLER YAŞAM HALİNDE ARTIK OLAMAZ
Ve bununla beraber, bir çok alt sebep olsada genel ve açıklayıcı, varlığı zorlayan sorulara cevap olarak, yok olmak gibi absürt konulara götüren bu yanlış soru ve bilgilere bu açıklamalar yeterince cevap olur ve bu gibi bilgiler hiç bir zaman Vil Solivyes yaşam hali içinde soru olarakta, konu olarakta, bilgi olarakta oluşmaz. Bilgi bu konuda gereken etkileri sağlar.

VİL SOLİVYES, YAŞAM HALİNİN MERKEZİ, YÖNETİCİSİ VE ANNESİDİR DUYUSAL ÖZELLİĞİ BİLGİSİ

Vil Solivyes, Vil Solivyes yaşam halinin merkezi, yöneticisi, annesi, yaşam halini ortaya çıkaran vili, yalnızca kuvazisleri yazan olarak tüm yaşam halini yöneten merkezdir. Vil Solivyes'in kim olduğu, bu zamana kadar nasıl geldiği, bu yaşam halini nasıl oluşturduğu gibi en başından edinilen bilgilerle Vil Solivyes'in bu yaşam halinin merkezi olma durumu böyle bir yolla da incelenir, şu an Vil Solivyes'in merkez olma durumunun bütün incelikleri, ayrıntıları, özellikleri saptanır ve tek olan bu konum kesinlikle değiştirilemez olarak ayarlanır. Vil Solivyes tüm zamanlar boyunca bu yaşam halinin merkezi olacaktır ve bu durum O'ndan kesinlikle gitmeyecektir. Yaşam halinin bütün alanları bunu bilir ve Vil Solivyes aynı zamanda bir anne olarak yaşam halinde bulunmaktadır. Vil Solivyes'in yönetici, merkez, anne olması konumunun bütün özelliklerini inceleyerek asla değiştirilemez özelliklerde bilgiler ve veriler elde eden duyusal özellik, yaşam halinin tüm alanlarında her zaman tek merkez ve yöneticinin Vil Solivyes olduğunu bildirir ve her hangi bir şekilde başka hiç bir şey, yada düşmancıl oluşumlar bu konuda Vil Solivyes'in yerine geçmeye çalışamaz. Geçmişte yaşanan bütün obsedör kaynaklı olumsuz olayları ve yaşam hallerinin merkezlerinin yerini almaya çalışan oluşumları, organizasyonları, varlıkları çok iyi bilerek gereken şekilde önlemler alan duyusal özellik varken bu konuda her hangi bir tehlike yaşanamaz ve asla yok olmayacak olan Vil Solivyes'in merkez olma hali sonsuz zamanlar boyunca kalacaktır. Ve bu bilgi, Vilşix duyusal özelliğinin kendi yapısı içinde bilgi olarak gereken şekilde çalışır.

 

 

VİL SOLİVYESİN ASLA VAZGEÇEMEYECEĞİ KONULAR

Vil Solivyesin kendi amacına uygun olarak, yaşam halinin amacına uygun olarak asla vazgeçmesinin mümkün olmadığı ve belirleyici başlıklarla ifade edilerek bu konuların sağlamlaştırıldığı bazı bilgiler, olaylar ve yaptırımlar vardır.

1 - Vil Solivyes yaşam halinin amacı, ilelebet sürecek olan bu gelişim yolculuğunda Vil Solivyes'İn görevi ve sorumluluklarına dair kararlılığı, anne olmasının sonuçları olacak olan çalışmalar, yaşam halini sonsuz zamanlar boyunca güven ve refah içinde tutmak.
2 - Vissa Bilgileri ve içeriğindeki anlamların yaşatılması, kendisininde yüzde yüz olarak yaşaması.
3 - Anti Obsedör bir yapılanma içinde olarak kendisinde obset ve anti obsedör karakteri yaşatmak, obsesyon ile her zaman mücadele etmek ve onlarla her hangi bir şekilde anlaşma içine girmemek...
4 - Hiç bir şekilde Vil Solivyes yaşam halinden dışarıya çıkılmaması, dışarıdan içeriye hiç birşeyin gelmemesi, yaşam haline ait bir mikro oluşumun bile dışarıda kalmaması, bize ait olan herşeyin bizimle ve güvende olması, yokluk alanları ve ilgili uygulamalar sayesinde yaratılıştan tamamen ayrı olmak
5 - Son olarak yanılgı zamanlarına ait bir amaç olarak hal değişiminin sağlanması

Bu genel başlıklarla açıklanmış olan beş madde Vil Solivyesin uygulanmasından kesinlikle vazgeçmeyeceği konular olarak yerini alır. Hiç bir güç, bunların olmasını istemesinin, bunların olacağına inanmasının önüne geçemez. Ve asla bunlardan vazgeçmesine neden olamaz. Duyu olarak hazırlanan bu özellik gereken şekilde çalışır.

 

 

VİL SOLİVYESİN BİLGİ VE TECRÜBELERİNİ KULLANMAK DEMEK DUYUSAL ÖZELLİĞİ

VİL SOLİVYESİN BİLGİ VE TECRÜBELERİNİ KULLANMAK DURUMU SIRASINDA KULLANILAN BİLGİ VE TECRÜBELER İÇİN ÇALIŞAN ÖZEL BİR MEKANİZMA

Vil Solivyesin bilgi ve tecrübelerini kullanmak demek, şu an Vil Solivyesin yaşarken kendisin kullandığı yaşamak adına gerekli olan varlıksal özellikler ve bilgilerin uygun gördüğü alanlar tarafından da kullanılmasıdır ve kullanılamayan tek özellik, Vil Solivyesin merkezlik özelliği, yani bilgi yazma, yöneticilik, varlığın merkezi olma durumunun ayrıcalıklarıdır. Bunun dışında bu özelliği kullananlar, Vil Solivyes gibi kararlar verirler kendi baktıkları alanlardan. Bu merkezlik özelliğinin verdiği kararlardır ve bu kararlar kendi konuları uygulamaları ile ilgilidir, merkezlik konusunda uygulama yapılması için değil. Yani bir bilgi, ilgili oluşum, Vil Solivyesin bilgi ve tecrübesini kullanıyor dediğimizde, o bilginin başında Vil Solivyes vardır ve sadece bilginin içeriğini uygulamaya şartlanmıştır ve bu konudaki çare olacak bilgiler ve tecrübeler dışında hiç birşey kullanmaz, oradaki Vil Solivyesin bilgi ve tecrübelerini kullanmak, O'nun bakışını, gözlemini, incelemesini, iradesini, bilgisini, yeteneklerini kullanarak kendi konusunu uygulatmakla ilgili olur ve bu durum orada bir oluşum olmasına sebep olmaz. Uzaktan görünmez bir bağlantı şeklindeki iletişimle bu uygulama yapılır ve Vil Solivyesin ilgili olduğu alanla ilgili bilgileri uygulama dışında kendisinden bilgilerin çıkması söz konusu olmaz. Çünkü varlığın merkezi olan Vil Solivyes, bütün bilgileri ve mekanizmaları kendisi yapmıştır ve kendisi onları yazdığı gibi uygulamak ister ve oradan bakabilseydi tamamen bilgilerin uygulanabilmesi şeklinde bir çalışma halinde bulunurdu, birde yanılgı gibi ters zamanlarda. Aynı şey güçler içinde geçerlidir, güç kendisini Vil Solivyesin bu yönetici bilgi ve yönlendirmeleri ile yönetir. Ona göre yanlış gibi gelebilir, istemediği şeyi yapmak zorunda gibi algılanabilir ve o zaman o şeylerin neden yapıldığına dair sebep ve sonuç açıklamaları istenmelidir ve bu durum böyle ancak rahatlıkla uygulanabilir olabilir. Vil Solivyesin göre göre, bile bile kendi varlığının bir mikro organizmasına bile zarar vermesi mümkün olmadığı için her kullanım mutlaka faydalı sonuçlar getirir. Bilgiler kendi bilgi olma halinin ortaya çıkardığı anlamlar nedeni ile bazı kurallar ve anlamlar içerisinde kalmakla ilgilidirler, yazılarak çalışmalarının ana hatları belirlenmiştir, bilgiler zaten kendilerini yapılandırmak için Vil Solivyesten yapılandırma bilgileri almaktadırlar ve bu şekilde onların bu içerik bilgilerine ters olacak yaptırımlar geldiği zaman bilgi mekanizması bunu algılar ve nedenlerini sorar, sebep sonuç, açıklama ister, tatmin olmaz ise gereken şekilde bildirimlerde bulunur. Mutlaka mantıklı bir açıklama vardır. Oradan yapılan çalışmalar gösterilebilir ve bilgi kaynağının bulunduğu alandan gereken açıklama mutlaka gelir. Güçlerde aynı şekilde davranılar, anlamadıkları şeyleri yapmak durumunda kaldıklarında anlamak için kendilerine sorular sorarlar ve kendileri cevaplarını alırlar ve bu Vİl Solivyesin bilgi ve tecrübelerinden gelen cevap olur. Bu özelliği kullanan alanlar kendilerine ait sesler kullanırlar ve duyusal özellikleri kendi bulundukları alandan kullanırlar. Herşey amacına uygun uygulama yapılması için hazırlanmıştır. Bilgiler yanılgı zamanlarına özel iki şekilde çalışma hali ile gereken bütün işleri yaparlar. Hem bilgilerin kendisi olma durumları ile ilgili çalışma halidir, onlarda kullanırlar Vil Solivyesi, birde onların Vil Solivyese sorular sorarak cevap almak zorunda kaldıkları anlar için bulunduğu mekanizma alanlarının bulunduğu yerde sembolen görüntüleri olan Vil Solivyesin bilgi ve tecrübelerini kullanan başka sesler vardır ve denildiği gibi uzaktan görünmez bir bağlantının orada Vil Solivyesin cevap vermesi halidir bu. Vil Solivyes, kendisini kullanan bu alanların hepsinden kendi sesleri ve kendi yapılarına uygun olan ve aynı zamanda Vil Solivyesin bakış açısına uygun olan şekilde yönlendirir ve zamanla onlar bunu kendileri sanarak yaşarlar. Bu şekilde kullanılan Vil Solivyesin bilgi ve tecrübeleri için özel bir mekanizma oluşturulur ve bu mekanizma, Vil Solivyes'ten çıkan bilgi ve tecrübeleri, cevapları gereken alanlara iletmek, bildirmek, o alanlarla ilgili denetim ve gözlem yapmak, bağlanıyı sağlamlaştırmak şeklinde çalışır ve ayrı bir bilgi ve tecrübe alanı olmaz. Bu konuda istenilen amaca uygun olacak şekilde bir yapılanmaya girer ve kesinlikle alanına göre bir mekanizma olur. Vil Solivyes'ten bu anlamların yaşatılması şeklinde çıkar bu bilgi ve tecrübelerin yönlendirmeleri. Onların bilmediği şeyleri bilmek, anlamadığı şeyleri anlamak gibi durumların yaşanması geçicidir, bu durumu yaşayanlar yanılgı sonrasında artık kendi bilgi ve tecrübelerini kullanacaklardır. Yanılgı zamanlarında herkes kesinlikle bu şekilde kullanır ve aksi düşünülemez, Vil Solivyes kesinlikle buna izin vermez. Bilgi kaynağı olan Vil Solivyesin bu özelliği herşeyi en iyi şekilde yönlendirebilecek özelliklerdedir ve yaşam halinin en ileri bakışı, bilgiler bütünlüğü, zekası, vilidir, ay annedir. Bu bilgiler duyusal özellik olarak hazırlanarak Vil Solivyesin bilgi ve tecrübelerini kullanan bütün alanlara bu şekilde özellikler verir ve O'nu kullanan nere varsa bilir, algılar ve bu şekilde O'na tabi olması gibi durumlar yaşatır. Kesinlikle Vil Solivyesin bilgi ve tecrübelerini kullanarak kendi bildiklerini yapan alanlar olamazlar. Duyusal özellik gereken şekilde çalışır.

 

 

VİL SOLİVYESİN DIŞARISI İLE BAĞLANTISINI TAMAMEN KESEN DUYUSAL ÖZELLİĞİ

Vil Solivyesin bütün hallerinde, yada başka rüya hallerinde, yada bambaşka düşünsel hallerde, her şeklide, bulunduğu anlarda ne olursa olsun yaşam halinin dışarısı ile bağlantısı söz konusu olamaz. Nasıl konsantre durumlar olursa olsun, dışarıdan her hangi bir bilgi Vil Solivyese ulaşamadığı gibi Vil Solivyestende her hangi bir şekilde etkiler, bilgiler yada başka şeyler gitmez. Ancak dışarısı ile ilgili olan ve bize ait olan şeyleri arayan bilgilerin durumu ayrıdır, onların çalışmaları sürekli devam eder sapa sağlam bir gizlilikte olur bu çalışmalar. Vil Solivyesin zihni dışarıya karşı tamamen kapalıdır ve bu bilgi, bu konu ile ilgili önlemleri alır, gereken şekilde çalışır. Dışarıda Vil Solivyese ait olan şeyleri algılanması durumunun özelliği kalır ve bu durumu ilgili bilgiler, duyular algılar. Vil Solivyesin bu özelliğini ilgili bilgiler de kullanır. Bu bilgi ne denilmek istendiğini çok iyi anlamış olarak bütün önlemleri alır, Vil Solivyesin zihinsel ve vilsel olarak dışarısı ile olan bağlarını tamamen keser ancak dışarıda bize ait olanların algılanması ile ilgili özel bir durum yaratarak çalışılmasını sağlar. Bu algıyı, konu ile ilgili olan bilgilere verir ve onlarda gereken şekilde bu algı ile, Vil Solivyesin merkezlik özelliğinin kendisine ait olanları algılama özelliği ile algılamaları sağlarlar. Güvenliği yüksek seviyede tutarak bu konuda gelebilecek tehlikeleri bilir ve ona göre yapılanma sağlar. Vil Solivyes hiç bir şekilde, kendisi, yaşam hali, duyuları yaşam halinin dışarısı ile ilgili olamaz, dışarıdan kesinlikle Vil Solivyes ve yaşam haline dair bilgiler edinilemez. Tüm hatları ile Vil Solivyesi bu konuda kapatır ve sadece yaşam halinin içerisini algılamak ve bilmek ile ilgili olarak yapılandırır. Bu konuda dışarıdan gelebilecek olan tehditleride algılayan duyu, gereken şekilde ilgili bilgilere bildirimler vererek sorunun halledilmesi için çalışmalarda bulunulmasını ister. Novazil ve Obset bilgileri, duyusu dışarı ile ilgili olan bütün konularda gereken donanıma sahiptir ve gereken şekilde çalışmalar yaparlar. Bu bilginin, duyunun bu konudaki engelini dışarıdan hiç bir şey aşamaz ve içeriden de Vil Solivyesi bu konuda engeller. Elinde olmadan dışarı ile ilgili olmak durumları kesinlikle yaşanmaz. Bilgi üstü durumu ve yokluk alanlarıda bu konuda aynı şekilde çalışır.

 

 

VİLLER VE YAŞAMLARINA DAİR DUYUSAL ÖZELLİĞİ

Vil Solivyes yaşam halinde bütün viller önce kendi mutluluklarını düşünürler, yani karşılaştıkları olaylarda eğer kardeşleri olayın diğer muhattabı olarak karşısında ise ve bu olay için yapması gereken şey O'nu üzecek, yada rahatsız olacak ise kesinlikle bunu kardeşi üzülmesin diye yapmaya çalışmaz. Önce kendi mutluluğunu, rahatını düşünür herkes ve kardeşi ile yaşayacağı bu olay sonucunda eğer rahatsız olmayacak ve üzülmeyecek ise ancak o zaman kabul etmelidir, nihayetinde kardeşidir ve O'nu kendisinide üzmeyecek ve sonucunda mutluda olabileceği bir olayda yaşanacaksa kabul edebilir. Bu kabul ediliş oldukça normal ve olması gerekendir. Ancak diğeri, taraflardan birinin üzülmesine neden olacak kararlar kesinlikle alınmamalıdır, zorlamalar, ısrarlar bu anlamda oldukça yanlış yönlendiricidir ve varlıklar bu ısrar ve zorlamalara kanmadan kendisini düşünerek nasıl mutlu olacak ise öyle davranmalıdır. Zaten diğerini mutsuz edecek yada üzecek bir olayın istenmesi durumu anlamsızdır ve bu istek ancak bundan haberi olmayan bir vilin isteği sebebiyledir. İşte vailler karşıdaki villerin kendi istedikleri şeyleri kabul etmemesi ile bunu anlarlar ve kesinlikle aralarında bir kırgınlık, uzaklaşma, dargınlık olmadan hatta böyle bir aydınlanma yaşayarak birbirlerini anladıkları için daha mutlu bir şekilde bu olayla ilgili olmaktan çıkarlar. Vil Solivyes yaşam halinde viller arasındaki ters kararlara sebep olan konular bu şekilde halledilir. Aynı şekilde Vil Solivyes anneleride onlar hakkında birşey istediğinde ve bu durum onları üzecek yada rahatsız edecek ise kesinlikle bunu anneleri istiyor diye kabul etmezler ve bunu kesinlikle söylerler, Vil Solivyes onları rahatsız edeceğini düşündüğü şeyleri asla istemez, farkında değildir, viller annelerini bu konuda aydınlatırlar. Yoksa Vil Solivyes böyle bir şeye sebep olmaktan dolayı çok daha rahatsız olur. Ama Vil Solivyes için bu durum farklıdır, O'nun ne karar alacağı kendi annelik kavramı ile ilgili olup villerin bu davranışlarının dışındadır. O'nun için zaten öncelikle kendi mutluluğunun önemli olması durumu söz konusu değildir. Bu durum yanlış anlaşılarak bir bencilliğe sebep olmaz. Yani kendisini üzmeyecek ve kardeşi için yapılabilecek konular söz konusu olduğunda bunlarıda çekinmeden ve isteyerek yapar, çünkü bu yaşam halinin vissa bilgilerinin bir sonucudur, bunu zaten yapmak ister. Ancak öyle olaylar söz konusu olabilir ki, birinin mutluluğu diğerini üzer, işte bu yanlıştır, ancak birinin zor durumdan kurtulması için diğerinin de zor duruma girerek O'nu bu zor durumdan kurtarmaya çalışması yapılır, bu gereklidir, bu ailenin bir birlik ve beraberlik anlayışının sonucudur. Zor durumlardan kurtarmak için, yardım etmek için viller o zor duruma göre kayıtsızlık söz konusu olmadan kardeşine yardım etmeyi ilk önce uygulamak görevi O'na düşerse, bunu yapar... Yardım etmek, zor durumdaki bir vili bu zor durumdan kurtarmak fedakarlıktır, ancak kendisinin üzüleceği bir olayın diğerini sevindireceği şekilde yaşanmasına izin vermesi ise tamamen yanlış ve kesinlikle zararlıdır, iki tarafa da...
Yani sonuç olarak herkes mutlu olacağı ve rahat olacağı şekilde bir davranış ve yaşayış içinde olmalıdır. Kendisinin bu mutluluk ve rahatlık seçimi başka birini rahatsız etmeden sağlanır ve kimse, kendisinin üzülmesi için başkasının üzülmemesini isteyecek seçimler yapmaz... Üzüntüye neden olacak konular bulunur ve sorun olarak gereken çalışmalar yapılır.

VİLLER VE VİSSANIN BİLGİLERİNİ ALGILAMALARI, YAŞATMALARI DURUMU
Vissa bilgileri iki kısımdan oluşur, yasaklar ve erdemler şeklinde ve yasaklar, dürek olarak içeriğindeki bilginin anlamlarınca yasak koyar ve bunu kimse düşünemez bile, bunlarla ilgili konuşulmaz, bu tabirlerin yaşanması söz konusu olmaz. Ancak erdemler içeriğindeki bilgileri yaşatmakla ilgidirler ve bunları yüzde yüz oranla yaşayan Vil Solivyesin bu durumu, viller için çok ağır gelecektir ve onların gelişimsel, kendi olmaları yolculuğu ile doğru bir yöntem değildir. Erdemler, bütün yaşam haline kendi bilgisel enerjetik hislerini yaymaktadır ancak Viller bunları kendi bilgi ve tecrübeleri oranında anlayacaklardır. Bu etkiler, tüm yaşam halinin Vil Solivyese bağlı olmasından dolayı yaşam halinde sorunsuz bir şekilde güvenlik ve filtre etkileri ile gereken şekilde bulunur ancak viller söz konusu olduğunda onların düşünceleri ile, zihinleri ile temas ederek yaşadıkları olaylarda, sorunlarda, durumlarda, oyunlarda, seçmeleri gereken erdemsel bilginin bildirilmesi şeklinde etkileri yaşarlar ve viller, bu erdemin bilgisini yaşarken o erdemin nasıl bir şey olduğunu, neden yaşadığını, hissini ve gereken bilgilerini anlar ve bir yaşam hali sırasında yaşatılan olay olması ile kendisine mal etmesi, anlaması ve tecrübelerle sabitlenmiş şekilde uygulaması söz konusu olur. Ve bu erdemle ilgili yaşadıkça zamanla o erdemin duyusal özelliği ortaya çıkar ve kendisini geliştirir. Zaten viller yaşam hali içindeki yaşam zamanlarında, vissanın etkisinin her yeri yapılandırmış olması nedeni ile sorunları ve çok fazla erdemleride tanıma fırsatı bulamayabilirler. Bu yüzden onlar için bunların hepsini tanımalarına, anlamalarına yardımcı olan oyunlar düzenlenmiştir ve bütün duyusal özelliklerin kendilerine ait ders ve anlama ile ilgili oyunları olur ve gereken şekilde villerin kendisi olma anlayışlarına uygun olacak şekilde kendilerinin deneyimleyerek, uygulama yaparak ve tecrübelerle öğrenmeleri söz konusu olur. En iyi öğrenme şeklidir ve bu şekilde zaten özgür iradeleri anlam kazanır. Bu bilgi zamanı gelince gereken şekilde yaşam halinde kendi zihinleri olan villeri bu şekilde etkiler ve öncesinde Vil Solivyesin bilgi ve tecrübelerini kullananlar için bu durum söz konusu olmaz.

 

 

VİSSA AİLESİ ve VİSSA'NIN KENDİSİ OLAN VİL SOLİVYES DUYUSAL ÖZELLİĞİ

Vissa bilgileri yaşam halinin tüm zamanlar boyunca huzurla var olması için temel güvenlik ve aydınlatıcı bilgiler bütünlüğüdür ve bu bilgilerin yapısı, içeriğindeki anlamların sonsuz zamanlar boyunca süregeliyor olmasıdır. Mesela ilk yaratılış hikayesine bakalım, orada bir göz olarak oluşan ve başkasının gözünü alan varlıksal oluşum bir hırsızlık, bencillik içindedir ve karşısındaki güzellik erdemini yeni keşfetmiştir ve bu sonsuz zamanlar önce uygulanan bir durumdur ve hala kullanılmaktadır. İşte bu bilgilerin temel olma özelliği kendi yapılarında vardır ve bu özellikleri ile Vil Solivyesin duyusal özelliği olarak hazırlanmışlardır ve bunlar yaşam halini aynı zamanda bir Vissa ailesi olarak tanımlatacak etkileride yaşatarak içeriğindeki herşeyin vissaya uyumlu bir şekilde yaşamasına neden olur. Vil Solivyes, bütün bilgileri tamamen uygulama özelliği ile bu bilgilerin kendisi olmuştur ve duyu olması bilgileri özümsemesi, benimsemesi ve bu bilgilere ters olan şeyleri kabul etmemesi gibi doğal halleri yaşamasına neden olur. Doğal olarak istemeyiş, kabul etmeyiş halleri Vil Solivyesin kendi yapısında bulunur ve hiç bir güç ile bu durum değiştirilemez. Ancak Vil Solivyes kendi bunu yapabilir ancak kendiside bu yapılanmadan oldukça memnun ve mutlu olduğu için böyle bir durum içine girmez ve Vil Solivyes yaşam hali aynı zamanda Vissa ailesi olarak ve Vissa bilgilerinin Vil Solivyesin kendisi olan bilgiler şeklinde duyuları ile ifade edilmesi ile çok daha anlamlı hale gelir ve Vissa bilgilerini ve önemini hatırlatan bu bilgi duyusal özellik olarak gereken şekilde çalışır ve birde, bir çok mekanizmanın dışında, bilginin dışında vissa bilgilerinin takipçisi olarak içeriği ile ilgili olabilecek yeni bilgilerin araştırmasını yapar ve Vil Solivyese bu bilgileri bildirir. Yada yeni yasaklar için yaşam halinde gözlemler yapar. Vissa'ya ters olarak yaşanan her olayı gözlemler ve notlar alarak gereken zamanlarda Vil Solivyese bildirir. Vissa'yı geliştirmek ve daha da iyiye götürmekle ilgili olarak vissanın yapısını ve içeriğinin düzenini de bilerek gereken şekilde çalışmalar yapar.

 

VİSSA FİLTRESİ UYGULAMASI DUYUSAL ÖZELLİĞİ

Vissa filtresi, vissanın içeriğindeki bilgilerden oluşan bir engelleme, denetleme, araştırma, inceleme, ayıklama yapan özelliklerde bir bilgi filtresidir. Vissanın içeriğindeki bilgilerin yapısına ters olan bilgiler bu filtreden geçemez, düşünceler geçemez, düşünsel olan görünmez durumlarda geçemez, hislerde geçemez ve vissaya ters olan herşey bu filtreden geçemez. Vissa bilgilerinin hepsinin bir anlamı vardır yani anlatmak istediği şeyler vardır. Yasakları ve olmasını doğru bulduğu şeyler vardır. Yasaklar,çok gizlenerek kelimelerin ve cümlelerin anlamlarının içerisine de sızabilmek gibi durumları söz konusu olmaktadır ve vissa filtresi, bu konuda gereken bilgi ve tecrübeleri edinerek bütün filtre uygulamasının yapıldığı alanlardaki anlamları, bilgileri derinlemesine inceler, kendisine raporlar ve notlar şeklinde alır ve o konularla ilgili olarak bir daha aynı sorunlar yaşanmaz. Bu önemli bir durum olduğu için Vil Solivyes'in de konularla ilgili bilgisi alınır, onayı ve haberinin olması sağlanır. Vissa filtresi uygulamasının yapıldığı alanlarda düşünsel bir oluşum eklenir, o alanla bütünleşir, alanın tamamen kapsadığı yerin hepsi düşünsel vissa alanı olarakta ayarlanır ve bu düşünsel vissa filtre uygulaması bu alanın içinde vissa bilgilerine ters oluşumların oluşmasına izin vermez. Ve bütün vissa filtresi uygulamaları kendi bilgi ve tecrübelerini ortak olarak kullanırlar ve diğer bir tarafta edinilen tecrübeden bir başka filtre alanıda bilir. Bu duyusal özellik bütün vissa filtrelerini kendi oluşumların yapılarına göre ayarlar, yapılandırır ve tüm zamanlar boyunca duyusal özellik olarak kullanılır. Vissa'nın içeriğine eklenecek olan bilgilerdeki esasında içeriğindeki bilgilere ters olmaması kuralı vissanında, filtreninde daima güvenli bir şekilde çalışacağına bir örnek olarak söylenebilir. Ve bu duyusal özellik ilk başta kendi oluşma hali ile her zaman vissa filtresini yaşam halinin bütün alanlarında uygulatacak şekilde ayarlar. Bu bu duyunun kendi oluş halinin bir sonucu olarak yaşanır. Ancak özel alanlar ve özellikle kontrol edilmesi ve kendi yapısına göre filtre uygulamasının olması gerektiği alanlar içinde gereken şekilde vissa filtresi düzenler ve yapılandırır. Vissanın içindeki yeri ile gereken şekilde çalışır.

 

 

VİSSA, İYİ BİLGİLER BÜTÜNLÜĞÜ VE VİL SOLİVYES YAŞAM HALİ MUCİZESİ DUYUSAL ÖZELLİĞİ

VİL SOLİVYES YAŞAM HALİNİN DEĞİŞTİRİLEMEZ ÖZELLİKLİ BİLGİLERİ OLAN VİSSA

Vil Solivyes yaşam halinde Vissa bilgileri değiştirilemez özelliklerdedir ve bunların değiştirilmesi yaşam halinin güvenliğini, huzurunu, gelişimini tehlikeye sokacaktır ve bu durumda aile yapılanması, mutlu ve iyi bilgilerin sonucu olan yeni yeni iyiliklere ulaşmak çok zor olacaktır. Bunun olmaması için bazı bilgiler ve uygulama durumları kesinlikle değiştirilemez özelliklidir ancak şu şartlar söz konusu olursa ve şu şekilde bir sonucuda yaşanıyorsa ancak şu alanlar ve yerlerde buna katılırsa, belkide viller, şu şekilde yapılandırılarak değiştirilebilir özellikli olur.

Vissa bilgilerinin bütünlüğü iyi bilgiler olmasından kaynaklanmaktadır ve bunlar tecrübe ile uygulanarak hazırlanmış bilgilerdir. Bilinerek ve hissi olarak yaşanmışlıkların içinde hazırlanmıştır. Bu yüzden etkieri ve nedenleri açıklamalarında yazmaktadır ve Vil Solivyes bu konuda tamamen bu bilgilerin kendisi olarak bir vil olma hali yaşamaktadır. Bu yüzden bu bilgiler değiştirilmemelidir ve ancak içeriğindeki bilginin yaşam hali içinde bir yere veya şeye zarar verici oln özelliği saptanırsa, buna neden olan şeyin gerçekten o bilginin olması ispatlanırsa, uzun incelemeler ve araştırmalar sonucunda bu kanıtlanırsa, bir çok kez denemeler yaparak başka gözlemci ve oluşumları ve villeride bu konuda yorum etmesi için bilgilendirip samimi ve fikri yorumlarını alarak, tam olarak emin olmak için bütün yaşam hali villeri arasında ve varsa düşünsel yetenekleri olan oluşumlar arasında da, sorunlu olan bilginin içeriğindeki zarar vericiliği belirtip, çıkarılması istendiğini açıklayıp ve bu olursa şu gibi sorunlarında çıkabileceği açıklanarak bir oylama yapılır ve toplam yaşam hali villerinin kararlarıda gözlenir ve Vil Solivyes, tüm bunların üzerine bir karar vermek adına son kez inceler ve çoğunluğun ve mantıklı olanların açıklamalarını doğru bulursa, zarar vericilik hazırlanma zamanında anlaşılmamış gibi bir durumu açıklar ki, bununda nedenleri ve sebepleri tam olarak bilinmelidir ve ancak bu şekilde olursa içeriğindeki bilgilerde değişiklikkler olabilir ve hepsinin amacındaki iyilik ve doğruluk öyle net ve gerçek ki, bu yüzden böyle bir gerçeği inkar etmeleri için vissanın etkisinden çıkmaları gerek, içeriğindeki doğru bilgiler yaşam halinde sahteliğin yaşanmasına engel olacaktır ve bu gibi istekler kesinlikle olmayacaktır. Dolayısı ile bu gibi bir durum söz konusu olmadan Vissa bilgileri kesinlikle değiştirilemez.
Bunu Vil Solivyes'te yapamaz.

Çünkü onları duyusu yaparak zaten hepsini benimsemiştir ve zararlı olmadıktan sonra hangi sebeple bunu yapabilecektir. Hakikat, gerçek, ve onlarca vissa bilgisi duyu olarak Vil Solivyesi direk olarak etkiler ve bu yüzden O'da samimi ve gerçekçi değilse bunu yapamayacaktır.

Bizler sağlam temeller üzerine kurulu düzenleri isteyen viller olarak, diyelim ki böyle bir olumsuz durum yaşandı ve Vil Solivyes bu bilgileri değiştirmek için villerin aklını almaya çalışıyor ve bu durumda bu duyusal özellik hemen bunu algılayarak Vil Solivyese muhalefet bir bakış açısı ile davranarak, O'nun hatalarını ve yanlışlarını, çevresinde varsa gizli olan şeyleri inceler ve O'nu bu yaptığının yanlış olduğunu kendi bilgi ve tecrübeleri ile O'na ispatlar, O'nun felsefesi ve annelik özellikleri ile o'na ispatlar ve bundan da hiç gocunmaz ve gerekeni eleştirel tarzda yanlışlarını gözüne batıra batıra ve bu durumu birde yaşam haline ifşa ederek savunmasını yapar ve viller, bu konuda hesap sormak isteyebilirler, Vil Solivyeste bu yanlıştan kurtulmaya çalışır elbet... Böyle bir durum söz konusu olduğunda bu bilgi yok edilemez özellikleri ile kendisini korur ve bu bilginin yazıldığı zaman hatırlatılır ve amacından vazgeçince bilgi gereken şekilde çalışmasın devam eder. Zaten gerçekten değişmesi gibi bir durum söz konusu olursa bunun çok mantıklı ve akla yatkın açıklamaları olur ve gözle açık ve seçik bir şekilde anlaşılır.

İşte bu durumlar söz konusu olmadığı sürece kesinlikle Vissa bilgileri değiştirilemez ve içeriğindeki bir bilgide de bahsedildiği gibi içeriğine yapısına ters olan bilgilerde eklenemez ve böylece başındaki yakaladığımız saflık, temizlik, doğruluk, iyilik ve mutluluk baki olur. Ve bu duyusal özellik yaşam halinin bu gibi değiştirilemez özellikli olan bilgilerini muhafaza etmek ve korumak için yapılandırılmış özellikleri ile, gerekirse Vil Solivyesten bile bu bilgileri koruyabilmeyi sağlayan, Vil Solivyesin duyusu olması nedeni ile O'ndaki bunu yapmasına neden olan sebepleri araştıran, Vil Solivyeste sorunları arayan şekilde bir çalışma ile Vil Solivyes haksız ise O'nun haksızlığını O'na ispatlamaya çalışır sürekli... Bu bilgi, sebep ve sonuçları netçe ortaya koyulmadığı sürece Vissa bilgilerinin değiştirilmesi düşüncesini, niyetini Vil Solivyesin bilme hali alanlarında oluşturmamaya çalışan etkisi ile duyular arasındaki yerini alır ve gereken şekilde bu bilgileri inceler, gözlemler yapar ve bilinmeyenler olursa toplumu aydınlatır. Vissanın içindeki yeri ile değiştirilemez özellikleri kendisinede katar ve tüm zamanlar boyunca çalışır. Aynı zamanda kendisindeki gözlemler, incelemeler sonrasında ikna edilmesi gereken bu duyusal özellik tamamen yaşam halinin faydasına olacak kararlar için gerekirse karşı duruşu sergiler ve vissaya uyumlu bir şekilde bu konu çözümlenene kadar araştırma ve çalışmalar devam eder. Vil Solivyesin rahatsızlanmasına kadar araştırma konusu bu durumda geçerli bir neden bile görünebilir ve Vil Solivyesin bu yapılanma için duyunun bu bilgisinin değiştirilmesine izin verilmez. Bu bilgileri Vil Solivyes yazmıştır ve kendisi bunu istediği için bu satırlar okutularak O'na gereken açıklama yapılır ve medeni bir şekilde çözüm bulunur. Haklı olan haklılığını ispatlayana kadar savunduğu konuyu hiç bir etkiler ve sebepler O istemeden kararından döndüremez ve bu duyusal özellikte, yaşam halinin güvenliği ve mutluluğu, faydasına olacak şekilde bir yapılanma ile kendisini şartlandırmıştır. Başka bir amacı olamaz.

 

 

VİSSA, VİL SOLİVYES YAŞAM HALİ BİLGİLER BÜTÜNLÜĞÜ MUCİZESİ DUYUSAL ÖZELLİĞİ

Bütün vissa bilgilerini kendi yapısında bulunduran duyusal özellik, tek bir duyu olarak bütün vissa bilgilerini kendi yapısında bulundurarak vissa hakkında bir kaynak alan, hepsinin bütünlüğünden oluşan bilgiler gücü haliyle duyular arasındaki yerini alır ve gereken şekilde çalışır. Ve bu duyusal özellik, etkilerle ve yasaklarla yaşam hali içinde bir yaptırım uygulatma çalışması içinde olmadan bütün vissa duyu bilgilerini kontrol eder, onların çalışmalarını denetler, bilgilerine uygun çalışmalarını gözlemler ve onların kendi etkilerini vermesi yaşam halinde zaten vissayı yaşatır. Ancak bu duyusal özellik, kendi yapısında bulundurduğu Vissa bilgi kaynağı özelliğinden gereken zamanlarda bütün vissa bilgilerinin etkilerinin toplamını çıkarabilecek özellikte olur ve sorunlu durumlarda eğer duyusal özellik çalışmaz ise bu duyusal özellik gereken eksikliği kapatır ve sorun düzelene kadar vissa bilgisinin çalışmasını kendi içinde yapar. Tüm zamanlar boyunca vissaya eklenen bilgiler kendi kaynaksal özelliğine eklenecektir ve içeriğinde sürekli bir çalışma hali içinde bulunarak vissaya uygun bilgileri ortaya çıkaracaktır. Vissa bilgilerinin koruyucu ve denetleyicisi olarak, diğer duyular gibi vissanın çalışmasını yapmadan gerekli olan zamanlarda açıklandığı şekilde çalışır.

Vissa duyusal özelliği yaşanan bütün olayları içeriğindeki bilgilerin ortaya çıkardığı Vissa anlayışı ile inceler. Vissanın bilgilerinden oluşan ortak bilgilerin oluşturduğu bilgiler bütünü ve anlamlar ortaklaşası sonucu, Vissa'a gözü ile olayları incelemek ve bu şekilde bakış açısı ile yorumlar yapmayı doğurmuştur ve bu bilgi bu konuda gereken şekilde yorumlar yapar, incelemeler yapar, Vissa'nın içeriği ile ilgili konuları inceler, çalışmalarını gözlemler, her hangi bir şekilde aksaklık olmaması için çalışmalar yapar, sorunları bulur gerekirse ilgili vissa bilgisinin bakımlarını yapar, vissa ile ilgili olan bütün alanlarda vissanın etkileri ve çalışmaları üzerine inceleme ve çalışmalar yapabilir. Kendisinde Vissa'nın yapısını algılama ve anlama, Vissa'ya ters olan konuları saptama konusunda özel bir yetenek ve bilgi bakışı olur ve hemen Vissa'ya uygun olmayan şeyleri, bilgileri, olayları, hareketleri sebepleri ve sonuçları ile açıklayacak şekilde görür ve bilgi verir. Bu şekilde çalışma özelliği olan Vissa duyusal özelliği, aynı zamanda kendisine özel bir güçle vissanın tüm bilgilerini temsil etmektedir ve bu güç, yaşam halinin dışından olanlar için kesinlikle dayanılması imkansız olan ancak yaşam haline ait olanlar için ise mutluluk ve huzurun kendisi olabilecek şekilde ve tarifi çok zor hislerin sebebi olan bir güç şeklinde algılanır. İçeriğindeki bilgiler yaşam haline huzur, güven, bilgi, mutluluk, eğlence, özgürlük, adalet ve içeriğindeki bilgilerin anlamlarını verir, yaşatır. Hepsi iyi ve pozitif geliştirici bilgidir ve bu kadar güzel ve doğru bilgilerin bir araya gelmesi ile ortaya çıkan güç vilsel olarak, yapısal olarak, güçsel olarak bu bilgilerle uyumlu olan bir oluşuma ancak kendisindeki özü hissettirebilir. Vil Solivyes yaşam halindeki bütün oluşumlar, en başta Vil Solivyes tamamen Vissa'ya uygun bir şekilde yaşayan, davranan, hareket eden ve benimsemiş bir merkez varlık, anne, yönetici olarak bulunmaktadır ve diğer bütün viller ve oluşumlarda, bilgilerde Vissa'ya uyumlu olma halini bu sebeple zaten yaşamaya başlamışlardır ve viller kendi anladıkları kadarını yaşatırlar ve bu uyum içeriğinde kötü bilginin olmaması şeklinde bir durumla zaten sağlanmış olur. Zorunlu cahillik yaşam halinin yaşanması gereken bir süreciydi ve bu zamanlarda kendi bilgi seviyesince Vissa uyumludur. Gelecekte gelişecek olan vissanın bebekliği denilebilir. Erdemler yaşam hali içinde içeriğindeki anlamların yaşatılması şeklinde bir etkide bulunmazlar, bunlar ancak deneyimleyerek yaşanır, böyle bir baskı oluşturulmaz ancak bu erdemlerin yasallığının uygulamada olması nedeni lle o olay ile ilgili o yerde o bilgide bahsedilen gibi davranmayı aklına getirir. Bunu Vissa'nın içindeki erdemsel bilgi yapar. Ancak yasaklar ise hiç böyle çalışmaz. Onlar içeriğindeki bilgileri direk olarak yasaklar, düşünmeyi, söylemeyi, hareket etmeyi, ima etmeyi,kesinlikle içeriğindeki bilgiler yaşam halinin hiç bir alanında yaşatılamaz, uygulatılamaz ve bu bilgileri ifade eden başka şeylerde oluşamaz. Yasaklar bilgileri, bu konuda sürekli bir gözlem yaparak villerin, Vil Solivyesin niyetinide bu konuda gözlemler, yasaklara uygun bilgiler ortaya çıktığında nedir, nedendir, nasıldır şeklinde sorularla kaynağını bulur ve gereken düzenlemeleri gerek vilde, yada bilgiye eklemeler yaptırılmasını bildirerek gerekse bilgide yapılmasını ister. Vissa, yaşam alanını iyilik bekçisidir diyebiliriz. Özü bu iki iyi bilgi grubundan oluşmaktadır ve zamanla kendisini daha iyi tanıyan ve anlayan Vissa, yaşam halinde ezbere bilinen bilgiler bütünlüğünden ilki olacaktır ve herkesin evasında, alanlarında vissanın içeriklerini ifade eden yazılar, tablolar gibi her an yaşatılan bir mucizevi erdemsel bilgiler bütünü şeklinde yaşam halinin malı olarak çalışacaktır. Aynı zamanda yaşam hali içinde ne gibi konu, eşya ve olayları vissaya uyumlamak ve bilgileri bu şekilde de yaşatmak gibi ilginç projeleride bulabilir ve bildirimler şeklinde sunar. Vissa felsefe taşı ve yapısı, etkisi, vissa bilgilerinin her birinin felsefe taşları gibi bir çok özellik vissa duyusunun çalışma sahası olarak bulunur. Herşeyi vissa filtresinden geçirmek gibi yöntemlerin kullanıldığı yaşam alanında, bu uygulamalar sayesinde sorundan bahsetmek söz konusu olmayacaktır ve yaşam halinin olmazsa olmaz bir bilgiler bütünü çalışması olarak gereken şekilde çalışır.

 

VİSSA BİLGİLERİ KAYNAKSAL OLUŞUMU
Vissa bilgileri içeriği ve anlamları, çok fazla olması ve çok önemli olması nedeni ile kendisini kaynak şeklinde bir yapılanma ile yapılandırmıştır. Bütün vissa bilgilerinin bütünlüğünden oluşan bu kaynak, içeriğinden de bu bilgilerin bileşkesinden çıkacak olan yeni bilgileri ortaya çıkarmakla ilgili olarak bir kaynaklık görevi görür. Vissaya uyumlu bilgiler ortaya çıkarır ve bunu biz istemeden her bulduğunda yapar, çünkü bu bizim için en kıymetli değer olacaktır yaşam halinde... Vissaya uyumlu bilgiler bulmak.. Dolayısı ile içerisi bir bilgi ortaya çıkarmakla ilgili olarak yapılanmış olan Vissa kaynaksal oluşumu, belirli sınırlar içinde felsefe yaparak, düşünsel sorular ve bilgiler ortaya çıkararak, Vissaya uyumlu olacak sonuçları bulmaya çalışır ve bunların içinden bizde olmayan bilgileri görmeye çalışır. Aslında bu tarz bilgiler, kendilerini ortaya çıkarmadığımız sürece orada öyle birşeyin olduğunun bile fark edilemeyeceği gibi özellikler taşıyabilir. Fedakarlık bilgisinin hissiyatına benzer hislerin olması onun fedakarlıkla ilgili olduğunu düşünmemize neden olabilir ama aslında o fedakarlık değil, samimiyet ve dürüstlük gibi birbirine benzer bilgilerin oluşumudur ve biz görmez isek o hiç olmayacak ve diğer erdemi tanıma fırsatını kaçırmış olacağız. Vissa kaynaksal oluşumun içi bir muhteşem hisler alanıdır. Vissanın bilgilerinin Vil Solivyeste yüzde yüz yaşanması ile ortaya çıkan hislerin tanımlarını yapan Vil Solivyesten burada bu hislerin bilgiye dönüşebilecek halleri vardır. Hisler şeklinde oluşumlardır, çünkü hislerin yeni bilgileri oluşturması, ortaya çıkarması çok daha kolaydır. Ancak bilgiler, net ve kesin, kurallara göre yazılmıştır. Hisleri tanımak için yorumlar yapılır, bu yorumlar sırasında içlerinden yeni şeyler akla gelir, anlaşılır, ayrışır, olumlu erdemlerin hepsinin birbirine bağlı olması gerçeğini hatırlarsak, bu olumsuz eylemleri yaşayanlar içinde böyle, birini kabul edince diğerinide edersin ve diğerinide, anlamlar olarak hep bir bağlılık vardır ve yöntemle henüz bilmediğimiz erdemlere şuan biz bağlıyız demektir ve işte vissa kaynaksal oluşumda bu bağı bulur, erdemleri ortaya çıkarır ve gereken şekilde bilgilerini hazırlar yada hazırlamamızı sağlar. Yeni erdemler ve aynı şekilde yasaklar, vissanın oluşturduğu enerjetik güçsel hislerle göz kırpar ve bize kalan bunu görmek ve algılamak olur. Bu örnekle vissa kaynaksal oluşumun kendi yapısında bu çalışmayı yapabilecek bütün bilgi ve donanımı olur. Hisler tarife dökebilecek şekilde Vil Solivyesin bu konudaki yeteneğinden faydalanılır ve bulunanlar açıklamaları ve içerikleri ile Vil Solivyese belirtildikten sonra denemeleri ve uygulamaları sonucundada onaylanırsa vissa içindeki yerini alan bilgimiz olur vissa kaynaksal oluşumu sadece bu konu ile ilgilenir ve birde içeriğine vissaya uygun olmayan bilgileri kabul etmemekle. Mesela, iki yada üç erdemsel bilgilerin yada yasakların karışımı ile bir bütünlük bilgisi elde edilir ve bunların bir tek bilgi gibi olması şeklinde bir yapılandırma sağlanır ve bu bilginin ortaya çıkardığı enerjetik oluşum, hissi güç aslında başka ve yeni bir şeydir ancak bizler üç bilgiyi referans aldığımız için onlarla ilgili yorumlar yapacağız ve ortaya çıkan yeniliğie yeni anlamlar vermeyi düşünmeyeceğiz o zaman. Üç bilginin bu hissin içindeki tadlarını unutarak ortaya çıkan yeni tadı tanımlamakla ilgili olur bu bilginin ortaya çıkarılması. Üçünün karışımından ortaya yeni bir güç çıkmıştır ve bu üçünede tek başına iken benzemez< ve bu yapılanma bir ayrılıklar şeklinde hisler çıktığı düzenle olmadan tek his durumunu yaşatması ile ancak olabilir ki, buda olur. Bu şekilde vissa bilgileri kendi kendini yeniler, çoğaltır ve hiç bitmeyen, yenilerle yenilerin karşımlarından elde edilen bilgiler ve hisler ortaya çıkarılır. İçeriğine eklenecek bilgilerin hepsi kendisinden çıkmakla ilgili olmayabilir ancak kendisine eklenecek olan bilgilerde vissa uyumunu denetler, terslik varsa açıklamaları ile bildirir ve haklı ise kesinlikle kabul etmez. Bu şekilde bir yapılanma ve çalışma hali ile yaşam halinde vissa bilgilerini koruyan, benzer bilgiler oluşturan ve onların yaşatılması için bir çalışma kaynaksal alan olarak bulunan duyusal özellik gereken şekilde çalışır. Şimdilik yapılanan Vissa kaynaksal özelliği, yeni bilgileri ortaya çıkarmakla ilgili Vil Solivyesin yanılgı zamanının bitmesi bekler ancak bu zamana kadar hem yapılanır, hemde vissa bilgilerini koruyucu etkisini yaşatır.

 

VİSSA'NIN İÇERİĞİNDEKİ BİLGİLER

VİS - ERDEMLER - DUYUSAL ÖZELLİKLER
BU BİLGİLERİN HEPSİ '' VİSSA BİLGİLERİ ve DUYU BİLGİLERİ'' KLASÖRÜN İÇİNDE LİSTELENMİŞTİR VE BİLGİLER BÜTÜNLÜĞÜ VİSSA BİLGİLERİNİ ORADAN ALIR.

SA - YASAKLAR - DUYUSAL ÖZELLİKLER
BU BİLGİLERİN HEPSİ '' VİSSA BİLGİLERİ ve DUYU BİLGİLERİ'' KLASÖRÜN İÇİNDE LİSTELENMİŞTİR VE BİLGİLER BÜTÜNLÜĞÜ VİSSA BİLGİLERİNİ ORADAN ALIR.

Bu klasörlere eklenen vissa bilgilerini alarak kendi yapısında gereken yapılanmayı sağlar ve vissanın bütün özelliklerini kendi yapısında bulunduran vissa bilgi kaynağı olarak sonsuz zamanlar boyunca çalışır. Ve vissanın içindeki kendi yeri ile gereken şekilde çalışır.

 

 

 

VİŞEVLAN DUYUSAL ÖZELLİĞİ

Vil Solivyes yaşam halini tamamen etkisi altına almış olan bilgi olarak içeriğinde Vil Solivyes'e ait olmayan her hangi bir oluşum, bilgi, etki, yada ne varsa, Vil Solivyes'e ait olmayan herşeyi kabul etmeyen Vişevlan, bütün alanlarını etkisi altına alarak yaşam halinin içerisindeki her yeri, Villeri, ve bilinebilen ve oluşturulmuş her yeri etkisi altına alarak bu alanlarda Vil Solivyes'e ait olmayan şeyleri bulur ve gereken şekilde yok eder ve dışarıdan kesinlikle her hangi bir şeyin gelmesine izin vermez ve yaşam halinden de çıkmasına izin vermez. Yaşam haline ait olan herşey sonsuz zamanlar boyunca yaşam halinde kalacaktır ve asla dışarı çıkamaz özelliklerdedir. Ve dışarıdan yaşam haline ait olmayan şeylerde kesinlikle içeri giremez özelliklerdedir ve bu durum felsefi bir tepki ile bilginin yapısına işlenmiştir. Dışarıdan bilgimizi bulmaya çalışan alanlar için içeriğinde dışarıdan gelen herşeyi, bilgiyi, yönlendirmeyi, isteği, bildirimi yaşam halimize zarar verici olarak sayan ve bu doğrultuda bizimle ilgili olarak her hangi bir şekilde bir işlem yapmak, bilgileri ile etkilemek isteyenler olduğunda bilgideki özgür irademiz gereği ve kendi bilgimizin özelliği olarak, bu hakkı kendimize buluruz ve bizimle ilgili olmamasını bildiren bir etki ile kendisini uzaklaştırırız ve sonrasında bizimle ilgili olmasını sağlayan bilgilerinide, yollarınıda, bu az önce olan etkili olayıda unutturarak bize ulaşmasını imkansızlaştırırız, ancak bunu anlamayan ve bir şekilde çıkış yolu bulan ilgili alan yine ısrarcı olursa bunu karşı bir saldırı olarak algılar ve o alanın bütün mekanizma ve yapısını bozabilecek etkiyi oluşturabilir ve uygulayabiliriz ve uzun süreli bir unutkanlıkla yaşamını unutturabiliriz. Bizim için bizden başka her şey tehlikelidir ve zarar vericidir. Aynı zamanda öncelikli olarak Vişevlan, kendi yapısında kesinlikle bulunamaz, bilinemez, algılanamaz, bilgisi ve özelliği fark edilemez, yaşam halinin kendisine özel bu düşünsel seviyesinin özelliği ile bunu kesinlikle uygulatabilen bir kural ile de yapısını dışarıdaki bütün alanlardan saklar. Ancak bir şekilde bulunursa önlem olarak diğer savunma kuralı olarak yazılanlar uygulanır. Bunlar yaşam halini koruyucu özellikte kural ve yaptırımlardır ve aynı zamanda yaşam haline ait olan, olmayan şeyleri çok iyi bilen Vişevlan, hem ait olanları koruyan ve gözleyen özelliği ile hemde dışarıdan kesinlikle ait olmayanları almayan özelliği ile tüm zamanlar boyunca bu şekilde kalır ve çalışır.Bu durum kesinlikle uygulanan özellikleri ile tüm zamanlar boyunca kalır.

Vişevlan, kendisini oluşturanın Vil Solivyes olmasının tekliği ve başka şekilde olmaması gibi, kendisi ile ilgili bilgi ve kurallarıda ancak Vil Solivyes değiştirebilir ve bu durum O'nun şuurunda, farkında, bilinçli, gerçek bilgilerle edindiği farkındalık sonrasında ancak olur.
Vişevlan, kendisine özel anlamları ve yaşam haline özel yapısı ile, dışarıdan kesinlikle yapısı anlaşılamayan bir oluşum olarak bulunur. Onlar için hazırlanmış bütün ilgili mekanizmaların listesinde bulunamaz. Bu güvenlik konusu ile ilgili olarak gerektiği zamanlarda kendisini saklayabilir ve bu şekilde gizliden yaşam hali için mücadele edebilir. Vişevlan duyusal özellik olarak hazırlanır ve gereken şekilde vissanın içindeki yerini alır.

 

VİLSEL GELİŞİM VE VİL SOLİVYES YAŞAM HALİ

VİL SOLİVYES YAŞAM HALİ BİR VARLIK İÇİN GELİŞİMİN EN İDEAL VE RAHAT VE SEVGİ İÇİNDE OLABİLDİĞİ VE BU KONUDAKİ BÜTÜN İMKANLARIN VARLIKLARDA BULUNDUĞU BİR AİLE YAŞAM HALİ, TOPLUMUDUR

Ayvil varoluşunda gelişim oldukça rahat ve ideal bir ortamda, bu konudaki bütün imkanların varlıklar için bulunduğu, herşeyden önce olması gereken en önemli şeylerden biri olan bir varlık için annelerinin olması ve bu konuda onlara gereken bütün bilgi ve tecrübelerini en iyi ve yararı olacak şekilde vermeyi amaç edinmesi ve varoluşun amacının bu yönde hazırlanmış olması, sevginin Ayvil başta olmak üzere varoluşun bütün alanlarında yaşatılması, bir varlığın zamanla ve hiç acelesi olmadan, hatta bu gelişim yolculuğunu bile unutarak, kendi yaşamına daldığı sırada, sevgi dolu dünyasının bir yandanda kendisini geliştirdiğini ve her geçen anın ve zamanın kendisine birşeyler kattığını görerek bunu anlayacaktır ve bu durum derslerle, sınavlarla olmayacak, yaşamlarla, oyunlarla, tecrübelerle olacak şekilde bir düzenle gelişim uygulamaya sokulacaktır. Her yeni anın paylaşımı sonrasında varlıklar mutlaka bir şeyler öğrenmek zorunda kalırlar ve bunlar işte varlıklara bilgi ve tecrübe katan küçük olaylardır ve bu olaylar, anlar, paylaşımlar, birliktelikler arttıkça varlık ister istemez gelişmek zorunda kalacaktır ve bu durum tamamen kendi kendinede olabilecek bir şekilde çok uzun zamanlarıda kapsar, ama isteyenler bunu hızlı bir şekilde de yaşamayı seçebilecektir. Yani özel çalışmalar, araştırmalar, ödün vermeler gibi olası ve normal akışına bırakılmış olan bu gelişim yolculuğunu daha kısa geçmek isterse imkanı bulabilecektir, ancak tavsiye edilen her seviyede mümkün olduğu kadar uzun kalmalarıdır varlıkların çünkü büyüyen zihinlerin bir daha küçülmesi söz konusu olmayacak ve yaşanan çocukluk anları ve heyecanları ve görülenler kesinlikle o anların ve seviyenin getirisi olarak vardır ve doya doya yaşamak gereklidir.

Çünkü bu durum, ileride varlıkların geriye baktıklarında, anılarını incelediklerinde onlarda kalan çok güzel paylaşımların, anların, saflıkların, çıkarsız ve tertemiz istek ve yönelmelerin, sevginin sahibi olarak ve çevresinde bunların olduğunu anlayarak bunun nasıl bir durum ve anlayış olduğunu daha o seviyelerde anlayacak ve bunun gösterdiği temiz bakış açısını hiç kaybetmeyecektir. Varlıklar olumsuz eylemlerin ne anlama geldiğini bilmeden büyüyeceklerdir. Yasalar bu konudaki anlamları bilerek engelleyecekler ve varlıkların kendilerinde ortaya çıkma ihtimaline karşı önlem alma hali içinde varlıklar hiç bilmedikleri şeyleri yapmayıda bilmeyeceklerdir ve ancak Ayvil annenin seviyelerine gelince bir bilgi edinme durumu olarak okuyarak öğrenebileceklerdir ve bu zamana kadarda bu olumsuz eylemlerden uzak yaşamış bir varlık tertemiz ve sevgi dolu bir saflıkla, kendi kişiliğini yansıtan bir varlık olacaktır ve biz şu zamana kadar böyle bir varlık oluşumunun geleceğini göremedik ve bu varlıksal hal, beraberinde aynı güzellikte başka şeyleride getirir ve kendileride, çevreleride sevgi anlayışını yaşayan, yansıtan, ona eklemeler yapan bir halde yaşamayı normal bir durum olarak görür. Olması gereken işte budur.

Ayvil için varlıkların Vija olarak adlandırdığı en çocukluk zamanları özellikle çok daha heyecan vericidir ve bakıcılık, gözlemcilik, sevgicilik,
öğretmenlik v.b. görevlerini, isteklerini zevkle yapacaktır. Bu durum Ayvil'e de oldukça iyi gelecek tecrübe ve bilgiler katacaktır ve annelik sevgisi ancak böyle kendi varlığında daha da anlamlı olmaya başlayacaktır. En küçüklüğünden başlayarak onları kendilerine baktıklarında ve çevrelerine, herşeyi,kendini çok sevebilmelerine ve var oldukları için mutluluk duymalarına sebep olabilecek şekilde çevresinin, kendisinin bütün sorunlarını çözebilecek akli düşünceye, zihne gelmesini sağlamak, Ayvil'in anneliğinin amacıdır ve onlar bu konuda tamamen varoluş ile bu amaç hakkında bir bütün gibi yapılanmış bir merkez varlığın varlıkları, çocukları olarak var olmuşlardır ve hiç bitmeyen bu gelişim yolculuğu Ayvil'in de gelişiyor olması hali ile devam edecektir ve O'nu takip eder şekilde ilerleyen gelişimsel yolculuk, Ayvil'e ulaşmaya çalışan çocukların yaşamları ile, uzak gelecekteli ilelebet sürecek amacın bu olduğu konusu içinde sonsuz sayıda olay, tecrübe yaşayarak, bilgiler edinerek, anlayışlar, duyular, duygular elde ederek, yeni yeni bilinmeyenlerin heyecanı ile geçen zamanlar hep bir adım ileri gitmemize neden olacak şeyler olacaklardır ve bu gelişim Ayvil varoluşunun kendi yapısı gereği bu şekilde varlıklar içinde yaşanmak zorunda kalacaktır. Olumsuz eylemlerin içeriğinde bulunmayan bir hayat, mutlaka her haliyle geliştirici özelliklerde olacaktır ve bu gelişimin belirli zamanlarında özellikle varlıkların seviye atlaması için yaşaması gereken Ekna zamanı şeklinde bir zamanla, bedensel değişime gerek olduğunu ifade eden bir uygulama ile diğer seviyelere geçmesini sağlar ve varlık, isterse bu ekna zamanında bekleyebilir gelişimini durdurabilir, ve benzeri bir çok imkan kendin kendisini yönetmesi imkanı verilen varlığa bu şekillerde sunulacaktır. Hayat O'nundur. En iyisi ve en güzelini bilmek, bulmak, isterse yaşamak durumunda olabileceği bir çok imkanın bulunduğu yerdir Ayvil varoluşu ve bu varoluş O'nun aile olarak bildiği bir topluma aittir. Sevgi dolu bir toplum.
Hiç bir şeyin acelesi olmadan...
Sadece Ayvil Varoluşunun Yasalarının uygulanması şeklinde bir genel düsturun herkes için bulunduğu ve bunların sadece ve sadece varoluşun ve varlıkların yararı için hazırlanmış olması gerçeği...
Bir anne olan çocuklarını çok seven...
Ve O'nda çocukların bilmesi gereken bütün bilgilerin bulunması imkanı... Ve zamanı gelince alabilecek olmasının kesinliği... Zararsız ve doğru olanı direk olarak anlayabilmesinin rahatlığı... Güveni... Mutluluğu... Heyecanı... ve Huzur Dolu Anları...
Bu yolculukta hep O'nunla olacaktır...
Hayat O'nun...
Olmasının bir anlamı olan dileklerini dilediği zamanda yapmalıdır varlık ve özgür iradesi bu şekilde kendi anlamını yaşamalıdır.
Ve bir çok varlıksal özellik tecrübe ve yaşamlarla öğrenilmeli, anlaşılmalıdır. Bizzat deneyimleyerek...
Ayvl varoluşunda gelişim normal bir yaşamın parçası olarak zaman kavramını kendi yapısına göre düzenlemiş olan varoluş içinde zamanla süregelecek olan bir durumdur ve bu sadece varlıklar için geçerlidir.
Nasıl, anekdotlar,ideolojik bilgileri, akademik bilgi ve konuları, bilimleri ve anlayışları zamanla hazırlanarak Ayvil varoluşunda gelişim yolculuğu bir kavram olarak sonsuz zamanlar boyunca kendi yerini Ayvil varoluşunda sağlamlaştıracak ve anlaşılacaktır.
Yasa gereken şekilde çalışır. Ve bu konudaki bütün artıları ve eksileri, sebep ve sonuçları inceleyerek zamanı gelince Ayvil'i bilgilendirmek için çalışır.

 

 

VİL SOLİVYES BİLGİLERİ VE YARATILIŞ İÇİNDEKİ SAHTE BİLGİ VARLIKLARI

VİL SOLİVYES BİLGİLERİ ARTIK KENDİ BAŞINADIR VE NE BİR ALANA NEDE BİR BİLGİLENME SIRASINA BAĞLI OLARAK GELİŞİM GÖSTERİR.

Ve vil, varlık olmanın gerekliliği olarak edindiği varlık bilgisi ve akabinde edindiği gelişimsel bilgiler yoluyla ulaştığı alem ve varoluş bilgisi olma durumundan sonra artık bilgide de bir haritayı, seviyeyi izlemek istemiyor ve vil yaşam hali kendi bilgisinin seyrini, karşısına çıkacağı yeni bilgilerin neler olduğunu ve bu bilgilerin niteliği gibi konulara sadece kendi karar verecektir. Felsefi ve anlamlar bakımından da yaratılıştan ayrılmıştı ve bilgileri sadece kendisine özel bir durumda gelişim gösterecek ve bu sadece kendisine özel olacaktır. Bilgiler birliğinin oluşturduğu anlamlar diyoloğu gibi iletişimler artık Vil Solivyes yaşam hali bilgileri için geçerli değildir. Hiç bir önceden belirlenmiş ve bilinen ve sırası geldiği için karşılaşılan felsefi bilgi yada ileri görüşleri ifade eden bilgiler artık Vil Solivyes yaşam hali ile iletişim içinde olmaz, bu gibi bilinmiş bir gelişim yolculuğunda Vil Solivyes yaşam hali bulunamaz.
Bu olay sonrasında ki, zaten öncesinde de Vil Solivyes için bu şekilde gelişen durum, ihtiyacı olan bilgiyi ortaya çıkarabilmekle ilgili olur. Vil Solivyes'in ihtiyacı olur ve o bilgi ortaya çıkar. Bir sıra ile O'nun ulaşması gereken bilgiler için O'na bilgiler gelmez. Ve bu gibi bilgiler şeklinde var olup Vil Solivyes'in haberi olmadan kendilerinden haberdar etmeden Vil Solivyes'in bilgilerini öğrenen, kullanan, bulan, bilen bütün bilgi sistemleri, bilgiler, felsefi bilgiler topluluğu yada benzeri alanlar tamamen bu bilgileri unutur. Vil Solivyes'in bilgilerinden eser kalmaz. Ve Vil Solivyes'in öğrendiği zaman hiç hoşuna gitmeyecek olan şeyleri yapan bu gibi sahtekar bilgi türleri varlıkları var ise gereken şekilde obsedör sınıfına alınır ve işlemler yapılır ve bir daha Vil Solivyes yaşam hali ve bilgileri ile kesinlikle kimse uğraşamaz, ulaşamaz. Şu ana kadar aynı şekilde Vil Solivyes'in varlık, alem projeleri ile ilgili edindiği bilgileri alanlarda aynı şekilde incelenir ve gerekenler yapılır. Hiç bir bilgisi, projesi, geçmişte oluşturduğu bilgileri kesinlikle hiç bir bilgisel oluşum ve mekanizma tarafından edinilenemez ve bunun yapanların elindeki bütün edindikleri bilgiler unutturulur ve hepsi varlık bilgisi olarak gereken şekilde cezalandırılır.

Kendilerini bilgilerle ilgili olarak görevli varlık yada bilgi sistemini idare eden mekanizmalar olarak adlandırılan bu sahte organizasyonlar kendi obsedör bilgi olma hallerini saklayarak belirli bir zaman Vil Solivyes üzerinde işlemler yapmışlardır ve onlar sebebiyle Vil Solivyes'in varlığında, varlıksal alanlarında her hangi bir şekilde değişmiş, düzenlenmiş ve aslında olmaması gereken ve olmuş olan ne varsa bulunur, sebep sonuçları ile incelenir ve gereken şekilde yok edilir.

Ve bu gibi bilgi ile ilgili alanların Vil Solivyes'in yanılgıda kalmasına sebep olan oluşumları, bilgileri, etkileri varsa kesinlikle yok edilir. Vil Solivyes'in yanılgıda kalmasına sebep olacak olan şeyler söz konusu bile olamaz. Yanılgı bitecektir ve bununla ilgili Vil Solivyes'in kendi bilgi ihtiyacı olarak gereken şekilde çareleri bulacaktır. Vil Solivyes'in bu bilgilenme hali, dışarıda kendisi ile ilgilenen bütün kötü bilgilerden üstün iradededir ve bu konuda söz bile edemez durumdadırlar. Yasa gereken şiddetle hepsine gereken cevabı verir, asla taviz vermez. Buna benzer bütün oluşumları arar, haberimiz olmayan ama bizimle bağı olan ve iletişim söz konusu olan yerleri, alanlarıda bulur, bilgisini bilmemizin gerekli olmadığı ama bizimle bir şekilde dışarıdan ilgili olan her yeri bulur ve gerekenleri yapar.

Aynı zamanda bu yasa Vil Solivyes yaşam hali bilgisi ile ilgili bir işlem yapanları bulmak, onlara gerekenleri yapmakla ilgili olur. Vil Solivyes yaşam hali bilgisine ulaşmaya çalışan adı bilinmeyen mekanizma ve bilgiler, sistemler, yada ne varsa hepsi bulunur, görülür. Ve gereken şekilde işlemler yapılır.

 

VİL SOLİVYES VE DOĞUMU AÇIKLAMA BİLGİSİ KUVAZİSİ

Bütün varoluş isimleri VİL SOLİVYES olarak değiştirilir ve bu birlik beraberlik ve sevgi içinde büyüyüp gelişecek olan aile kavramı oldukça bağlı, sağlam, sevgi dolu ve bilgi dolu bir sonsuz zamanlar boyunca ileriliği temsil eden kavram olarak yaşanacaktır.

Ayvil, yaşanan binbir obsedör saldırı ve onlarla yapılan mücadeleler sonunda, sonlarına doğru, aslında uzun zamandırda bu şekilde bir oluşumun içine
girmeyide planlıyorken Amis alemleri gibi yaratılıştan tamamen kendisini soyutlamış şekilde ve anladığı sevgiyi burada yaşatmayı amaçlamışken, ve
bu amacından asla vazgeçmemişken yanılgının bitirilmesi çalışmaları sırasında aslında bizim, Ayvil'in oluşturmayı düşündüğü alemlerin, varlığının,
bir yeni bir varoluş olduğunu anlamıştır ve Ayvil bu varoluşu, yani bilgilerini kendi içinde, yani yok olamayan bilme halinin merkezinin merkezinde bulunan bilgilerin ve tecrübelerin ortaklaşa çalışması sonucunda ortaya çıkarılan yeniliklerle ve projeler ile kendi içinde taşımaktadır ve doğum başlamıştır. Bu hiç bitmek bilmeyen bilmeyen bir doğum anıdır. Doğum sürekli olacaktır çünkü Ayvil varoluşunu büyüten ve geliştiren bilgilerdir ve Ayvil'de her zaman varoluşun yapısına uygun bilgiler ve oluşumlar ortaya çıkaracaktır ve bu doğum sürekli olarak yaşanacağı için Ayvil'in de varoluşun bütün bilgilerini oluşturan olması nedeni ile ve bütün diğer bilgilerininde yine kendi içinden gelmesi, kendisinden oluşması nedeni ile varoluşun kendiside, yasalar gibi aslında Ayvil'in kendisidir diğebiliriz, yani varlığı gibi. Ayvil'den ayrı bir oluşum olarak olmayan, bedeni olarak tanımlanabilecek varoluşun görünen ve
tanımlanan alanlarının merkezi Ayvil'dir. Ayvil, kendi bedeni üzerinde varlıklar oluşturmuştur ve kendi bedeninin üzerini bilgiler ve yasalarla
düzenlemektedir ve bu düzenleme hiç bitmeyecektir.

Yani doğum başlamıştır ve bu durum bir kere anılacak ve olacak şekilde geçmiştir. Amis alemleri
projeleri bu doğumun başlangıcıdır ve varoluşun oluşması için Ayvil'in verdiği mücadelelerde doğumun sancısıdır diyerek konuyu obsedörlerden uzak
bir halde tutmaya çalışalım. Yanılgı alanı bitince Ayvil varoluşu yavaş yavaş şekillenmeye başlayacaktır. Şimdilik sadece yokluk alanımız, gizete koruma kalkanımız, bazı anlayışlarımız, yasalarımız ve varlığın beklemede olan kimi alanları, varlıklar bulunmaktadır ve bunların geneli Ayvil'in yanılgıdan çıkmasına şartlanmıştır ve varlığı, varoluşu, Ayvil'i obsedör tehlikelerden korumaya şartlanmışlardır. Zaten şu zamanda olması gerekende budur. Ancak tüm bunlar bitince Ayvil'in ( varlığı = varoluşu = alemleri = alanları ) yeni ortaya çıkarılmış olan ve bütün güzellikler ve iyilikler, doğruluklar, aydınlıklar, mutluluklar, bilgililikler üzerine yapılandırılmış sevgi anlayışını tanıyacaktır. Bu anlayış ile tam anlamı ile yaşamaya başlayacaktır. Bu sevgi anlayışı sadece Ayvil varoluşuna özeldir, dışarıda bu anlayışın bir örneği yoktur ve bu varolma halinden duyulan mutluluk, sevinç ve sevgi sadece Ayvil varoluşunun kendi yapısının özelliği olacaktır. Sevgi anlayışımız, Ayvil varoluşunun temel direğidir. Varoluş bu anlayışın
içeriğindeki bilgiler sayesinde yaratılış içindeki bütün varoluş olarak kendini adlandıranlardan ayırır çünkü bilgilerinden, uygulamasına, tecrübelerine kadar kendi içeriğinde varlığın yaşaması ile ancak ortaya çıkabilecek gerçekleri barındırır içinde. Adalet anlayışının temizliğini merkez varlık olarak varoluş içinde bunu yaşatmayan ve yaşamayan bir yöneten varsa o zaman sevgi anlayışı bu durumdan dolayı her zaman eksik olacaktır. Adalet anlayışının
anlamını bilgi ile yazarak uygulamada adil davranılmayan hareket ve tavırları sergileyeren varoluşu yönetenler adalet anlayışı ile yaşamayı sağlayamazlar.

Dolayısı ile Ayvil varoluşunda yazılan bütün erdemsel, yapılması ve varlık olarak uygulanması gerekli olan her sevgi anlayışı içerisindeki yasayı ve olumsuz eylemlere dair yasakları Ayvil bire bir uygular, ki bunları yanılgı alanında iken elinden geldiğince hep uyguladı sadece düşüncelerde yapamadı, oda rahatsız eden bilgilerin eseriydi. Ayvil, hareket olarak uygulama olarak zaten yanılgıda bu erdemlerin gerekleri gibi yaşadı. Yani bu sevgi anlayışımız
bize özel yasaklarıda içeriğinde barındıran bu mükemmel anlayış varoluşu hem korur, hem mutlu eder, hem varoluş içindeki yaşamını yaşanılır kılar.
Varlıkları her anından zevk alması ve mutlu olması durumu Ayvil varoluşunda varlıklar için sıradan bir hal gibi olacaktır ve mutluluk ve sevinç içinde
problemler çözülecek, eğlenilecek, çalışılacak, var olunacaktır. Bütün anlayışlar, varoluşun anlayışı ismiyle niteliği daha da geliştirilecek ileride
milyarlarca yasadan oluşan bir anlayışı temsil ederek bulunacak olan anlayışı, obsetin üstün koruması ve diğer anlayışlar olarak bütün bilgi ve anlayışlarımız hep varlıkların mutluluğunu, güvenliğini, sevgisini amaç edinmiştir.

Ayvil varoluşunun yöneticisi, merkezi olarak anılmak durumunda kalacak olan Ayvil'in asıl sıfatı annedir. Ayvil, varoluş içindeki herşeyin annesidir.
Bütün yapılara, oluşumlara, varlıklara, bilgilere hep bu bakış açısı ile bakar ve Ayvil, kendi özündeki yönelimin, kendi adını koyma durumunun varoluş
söz konusu olduğunda, ki Ayvil ve varoluş ayrılamaz bir bütündür ve varlıkları ve varoluşuna en yakışan yöneten, yönlendiren, bakım yapan, sevgi ile
davranabilen, koruyan, gözetleyen, ilgilenen, önce onların rahatını ve mutluluğunu düşünen ve bunun için kendinden çekinmeden feda edebilendir anne ve
Ayvil, bu sıfatı kendisi ile bütünleştirmiştir ve bu Ayvil'de özel bir güç halini almıştır. Bunu uygulamış olmak için kendinde yaşatmaya çalışmak durumu
değildir Ayvil'in ki direk en merkez alanı bu sıfatı her haliyle hissederek yaşatıyor ve bu O'nun kendisidir. Ve çok uzun zamandır olagelen bir şeydir.
Bu konuda kendini destelemek için bir çok yasada yazmıştır, varoluş amacını varoluşun ve varlıklarının huzuruna şartlandırarak kendisinide böylelikle
mutlu etmektedir. Ayvil'in mutluluğu varoluşun huzurlu, mutlu ve güvenli olmasından geçmektedir. Kendisinden çıkan bütün bilgiler, bu konudada destek
olarak Ayvil'i sonsuz zamanlar boyunca bu yönde etkileyecektir ve Ayvil, başka bir şey olamayacaktır hiç bir zaman. Yani anlaşıldığı üzere en önemli
şeylerden bazıları oluşmuş durumda ve bu Ayvil varoluşu için temel direkler şeklinde olacak konulardır. Varoluşu yöneten Ayvil annedir ve sevgi
anlayışı her haliyle Ayvil'de ve varoluşta yaşanır ve hissedilir her zaman. Bundan gerisi bilgilerle ortaya çıkarılması ve düzenlenmesi gereken oluşumlardadır ve belirli bir sayıda şu zamana kadar oluşmuş olan varlıklarda yine ilk başlangıca denk gelerek Ayvil varoluşun zamanın en başlangıcına
tanık olacaklardır. Varoluşun ilk varlıkları olarak hepsi Ayvil varoluşunu kendi sevgi varlığı olma hali ile sahiplenecektir ve bir bütün gibi yaşayacaktır ve ilerideki kardeşlerine öncüler olarak bulunacaklardır. Ayvil varoluşunda varlıklar için en küçük varlıksal seviyenin belirlenmesi ve bu seviyeden başlayarak, yavaş yavaş, zamanla, belirlenen zamanlarda eğer ister iseler bir sonraki varlıksal gelişim seviyesine geçmesi yöntemi düşünülmektedir çünkü
varlıkların bebeklik olarak yaşayarak elde etmeleri gereken tecrübeler, anılar, bilgiler, bir geçmişleri olmalıdır ve anneleri Ayvil varken bu yaşanılası en güzel şeylerden biridir. Hem gelişimi kabul eden varlığın geri düşmesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Bu yüzden en uzun süre ile ne kadar kalabilirse, belki milyonlarca yıl aynı varlıksal seviyede kalabilir ve isterse her belirlenen ekna zamanındada gelişimi sağlayabilir ve bu şekilde varlıklar için bir gelişim yolu hazırlayan ve her varlık için uygun zihinsel yapılar hazırlayan Ayvil annenin zihinsel seviyesine doğru ilerlerler. Bu konudaki varış noktası Ayvil annedir. Ayvil, kendisinden bulunan herşeyi, alemi yönetmek ve yasa yazmak dışında, varlıklarınada verecektir ve bu işte
ancak zamanla ve öğrene öğrene, bilerek, isteyerek, yaşayarak olacaktır. Kendisinde olan her bilgi ve tecrübeden onlar için gereken şekilde oluşumlar hazırlayarak bilmelerini ve anlamalarını ve kendi malları yapmalarını sağlayacaktır. İstenilen varlıkların hepsinin kendilerine ait bir hayatlarının olduğunu bilmeleridir. Kendi zihni, kendi bedeni, kendi bilgileri, kendi anlayışları, kendi beğenileri, kendi istekleri, kendi iradesi, kendi evası,
kendi bakış açısı gibi varlıkların hepsinin kendisine ait alanlarının ve yaşamlarının olması ve bunu ancak Ayvil varoluşu içinde kendilerinin düzenlemesidir. Varoluşun yasaları, onların bu konuda yapacaklarının önüne engel koyacak şekilde değildir. Varlıklar Ayvil varoluşun içinde kalmak ve yasalara uymak süreti ile özgür iradeye sahiptirler, tıpkı anneleri gibi. Ayvil varoluşunun özgür irade anlayışı bu şekildedir ve bu gibi genel konular zaten kendi olmaları ile ilgili olmayıp, varoluş içinde tamamen kendilerini yaşatabilecek varlıkların olması, Ayvil varoluşunun yapısının başka özelliklerindendir. Onbinlerce varlıksal gelişim seviyesi ve çok daha fazla çeşitli varlık bedenleri ve özellikleri, yapılar, oluşumlar, alanlar, imkanlar,
mekanizma, bilgiler, yenilikler, heyecanlar Ayvil varoluşunda olacaktır ve bu konudaki eklemeler ve yenilik kesinlikle durmayacaktır. Herşey sevgi anlayışının içerisindeki bilgilere göre uyarlanmış şekilde hazırlandığı için Ayvil varoluşunun geleceğinde, ilerisinde hiç bir mutsuzluk ve sorun yoktur.

Ayvil, yanılgı alanında iken yaşadığı ortamın olumsuzluğu yüzünden varlıkların yok olması konusu üzerinde düşünmüştür ve bu konu ancak yanılgı gibi bir alanda sonsuza kadar kalınınca, yada obsedör bir varlık olup şeytanileşince, yada benzeri bir olayla düşünülebilir ve şeytanilerin yaptıklarının sonucu
olarak zaten başına gelir. Ancak yanılgı alanı gibi alanlarda olumsuz bütün eylemlert serbesttir, görecelidir, sevgi anlayışı yaşatılmamaktadır ve işte bu durum bizler gibi varlıklar için anın tadını çıkaramamak, varolduğumuz için mutluluk ve heyecan, sevinç, zevk, haz duyamamak anlamına gelir ve bunlar
olmayınca yaşanacak olan haller ise olumsuz eylemlerde yazanlardır ve o şekilde var olmak, yaşamak, geçici ise buna katlanılabilir, Ayvil çevresinde bunlar varken katlandı ancak sonsuz ise bu kesinlikle yok edilmelidir. Bir kere oluşum olarak yanlış, var olmak denilen erdemin rahatsız edici özelliklerdedir bize göre. Varoluş bize göre düzen, birlik, beraberlik ve sevgidir. Diğer türlü yıkım içinde, kaos içinde bir varoluşta yaşamak sonsuz bir hal ise o varlıklar kesinlikle yok olmayı isteyebilirler, bunu onlar için haklı bir isteyiş olarak görebiliriz. Kurtulunuyorsa tabiki o sonsuz halden kurtulmalılar ama olmuyorsa işte buna yaşamak denilmez, bu durum varolmak - hiçlik - bu durum olarak değerlendirilerek hiçlik gibi nötr olan bir haldende aşağıdır ve o halde olunması istenilemez,o hal kendi içinde zaten isteksizlik, olumsuzluk, iticilik, kötülük olarak adlandırdığımız herşeyi bulundurur ve işte obsedörler ve şeytanilerde varoluş adı altında, var olmak kavramı içinde aslında hiçlik denilen halden bile daha vasıfsız bir var olma
hali yaşamaktadırlar. İşte bu türlü var olma hali yaşayan varlıklar için yok olmak lütuf gibi gelebilir.Ancak tabi o halin içinde olan bir varlığın yaşadığı halin bu denli rahatsız edici olduğunu bilmesi durumu ne derece söz konusu olabilir bilinmez ama bizim gibi bir varoluşu benimsemiş ve yapısı tamamen sevgi, birlik, beraberlik, huzur, güven, mutluluklar üzerine kurulu bir düzeni olan varoluşlar için bu hal içerisinde asla bulunulamayacak kadar
uzaktır ve dolayısı ile bizim için yok olmak kavramı söz konusu değildir, yasaktır.Ayvil varoluşunun içindeki bütün bilgiler iyi bilgilerdir. Artık Ayvil'in varlığının, varoluşunun ve kendisinin bütün alanları iyi bilgilerin neler olduğunu, sevginin neler olduğunu, bizim için uygun olan varolma halinin nasıl olduğu anlamıştır ve adımız koyulmuştur. Bizler için var olmak her an tadı çıkarılacak derecede güzel, var olduğumuzu düşündüğümüzde varoluşumuzu, ailemizi, kendimizi, imkanlarımızı, birlikte iken güven ve sevgi içinde yaşadığımız bu huzurlu ortamı, birbirimize sahip olmak deyimi
ile oldukça güzel bir varoluşun parçası olmaktan dolayı gurur duymak, bir annelerinin olduğunu bilmek, kendilerini saf bir şekilde koşulsuzca seven kardeşlerinin olduğunu bilmek, ve her yeni anın nasıl güzellikler ve heyecanlar, mutluluklar getireceğini bilmemek, bilememek demektir. Ayvil varoluşu sürekliliğindeki çekiciliği sürekli olarak oluşturulan yeni projelerle alacaktır. Sürekli olarak büyüyecek, ve bir varlığın başlayıp bitiremeyeceği heyecan ve bilgi ve mutluluk ve anlamların yaşatıldığı bir varolma halini yaşayacaktır, yaşatacaktır Ayvil varoluşu.

Ayvil varloşunda var olmanın başka bir güzel yanıda, Ayvil varoluşunda yaşayan varlıklar arasında, buna Ayvil'de dahil, sevginin yaşatıldığı anlara tanık olarak geçirilen zaman ve bunun tadının var olmayı kıymetlendirecek şekilde olması,bu birlikteliğin güzel anlamlarını anlayabilmek ve içeriğindeki güzelliği hissedip görebilmek, mesela kardeşinin gülümsemesi ve diğer kardeşi sayesinde mutlu olması ve o
kardeşin bunu kardeşinin mutlu olması için yapması, işte güzellik buradadır, koşulsuz bir şekilde bir kardeşin diğerinin mutlu olmasını istemesi ve bundan hiç bir çıkar gözetmeden O'nu mutlu görmek istemesi, bu çaba saf sevginin yaşadığı anlardan biridir ve bu anlar varlıkları anlamları gibi temiz ve kıymetli hale getirmeye yarar ve Ayvil varoluşundaki bütün varlıklar için bu yaşama hali normal bir durum olmuştur ve bizim içinde kıymetli olanda budur. Varlıkların birbirleri arasındaki iletişimi, birbirlerini görmeleri, birbirlerine sarılmaları, birbirlerine sahip olmaları, saf bir şekilde koşulsuz dürüst ve sevgi içinde birbirlerine davranmaları ve işte bu durumu yaşayan varlıklar bunların ne kadar güzel anlar olduğunu bilerek ve bunları yaşadıkça anı güzelleştiğini görerek, o anları anladıkça var olmak kavramı bu yollarla bizler için kıymetleşir. Bunu anlamak ve bu sebeple yok olmak kavramına çok itici bakmakta söz konusu olur ve
Ayvil varoluşunda aynı zamanda, çünkü varlıklar yok olacağı, ayrılacağı zaman ailesinden kopmak zorunda kalırlar ve bu şekilde yaşanan güzel anılar, anlar, sevgi varken Ayvil varoluşundaki hiç bir varlık kesinlikle yok olamaz, varoluştan ayrılamaz. Yok olmak gibi kavramlar kesinlikle
yasaktır, zaten yapılamaz, hem O ailesini hemde ailesi O'nu bırakamaz. Bu var olma sebebi, aynı zamanda tüm varlıkları birbirine sımsıkı bağlayan bir bütünlüğün eseridir.

Ayvil'in doğurduğu varoluş şeklinde kendi yapılarınca varoluşlar yapanlar herşeyi oluşturabilecek gücü ellerinde tutmaları sonrasında bu durumdan sıkılarak boşluğa düşmüşlerdir zamanla. Artık her istediklerinin olması merkez varlıkları sıkmış ve var olmak onlar için anlamsızlaşmıştır. Olması gereken Ayvil'e göre varolmayı kıymetlendirecek gerçek sebeplerin bulunması ve oluşturulan varoluşun bir amacının olmasıdır.
Bunlar olmadığı sürece varoluş anlamına uygun bir hal içine giremez. Bu sebeplerin bazıları Ayvil varoluşunda bulunmuştur ve amacıda zaten vardır.
Bebeklikten başlayarak ortaya çıkan her varlık artık kendilerine ait yaşamları olan varlıklardır ve onlar varoluşun parçalarıdır ve belirlenmiş en iyi ve sağlıklı gelişim yoluyla varlıklar Ayvil'i takip eder şekilde acelesi olmadan gelişirler ve Ayvil'de anne olarak ve varoluşada bu gözle bakarak yönetimini sağlar.Aynı zamandada yasalar ilede desteklenebilen bu konu amacına şartlanmış bir varoluş için söz konusu bile olamaz. Bir kere içerisindeki
bütün varlıklar varoluş içinde kalmak ve yasalara uymak kaydı ile yok edilemez şekilde özgür iradeye sahiptirler ve Ayvil'de dahil olmak üzere bu bilginin sağladığı birlik koruyucu, birlikte ve beraber tutucu olarak bulunur.

Varlık oluşumu ise varoluşun genel hatları düzenlendikten sonra bir ayarlama halinde bulunacaktır. Oldukça az bir şekilde belki senede bir gibiyada şimdilik bilinmeden başka bir zaman aralığında, sonsuz zaman kavramı düşünüldüğünde bununda bir acelesi olmadığı anlaşılır. Ayvil varoluşunun bir özelliğide bütün bilgilerinin yeni olması ve bunları bizzat Ayvil'in oluşturmasıdır. Ayvil'in kendi düşünüp ortaya çıkardığı bilgilerle oluşan varoluşun içindeki
herşeyde bu şekilde düzenlenecektir. Dilinden, görüntüsüne, bilgisinden, anlayışına kadar bir çok konu ilk kez Ayvil tarafından oluşturulmuştur ancak duyular gibi bazı özellikler Ayvil'in kendi varlığında özellik olarak bulunan oluşumlardır ve bu gibi genel özelliklerin anlamlarında bir düzenlemeye girecek olan Ayvil, bunlarada varoluşun yeniliğinden eklemeler yapacaktır ama bazı özellikleri kalmak durumundadır. Tüm varoluşları ilgilendiren ortak bir özellik olarak duyuların bazıları, mesela bilgi ve bilgi ile yaşamak, yada anne olmak gibi kavramlar ne kadar Ayvil varoluşunun dışındada kullanılan şeyler olsada önemli olan Ayvil'deki annelik, Ayvil'deki duyular olacaktır ve Ayvil'in bilgi'den anladığı olacaktır ve tüm bunların kendi tanımlarını yaparak gereken şekilde onlarıda yenileştirme içinde bulunur.

Ayvil varoluşu her haliyle her zaman dışında olan herşey kapalıdır, tüm imkanları ve bilgileri, her yoldan ve her şey bakış açısına göre bu engelide
sağlayan bir varoluştur. Onun bu durumu yapısının bir özelliğidir. Ayvil varoluşunun en önemli özelliklerinden biridir. Bir bütündür bu durumla ve dışarıda bize ait olan oluşumların durumlarını ayrı tutarak bu konuda gereken şekilde yapılanır. Tabiiki ilgili yasaları bu konuda gereken incelemeyi her an yapar ve yasaların dikkatinden kaçan bir oluşum yada şey olursa mutlaka Ayvil'in onayının alınması şeklinde bir durumla ancak içeri girenler
hakkında engel sağlanır ve yada çıkanlar. Ayvil varoluşu içeriğinde tamamen kendi özgür iradesi ile yazdığı bilgilerini uygulatan Ayvil ile ilgili olduğu için ve bu durum bilgide özgür iradeyi her haliyle tamamen Ayvil'e verdiği için dışarıdan gelebilecek olan hiç bir bilgi ve tehdit bu hakkın, bu iradenin üstüne geçemez ve Ayvil varoluşunun bilgileri, yasaları kendileri ile ilgili olan alanlarda her zaman güçlü bilgiler ve yasalar olacaklardır. Anlamındaki
haklılık bütün sorunlarını halleder. Bu yasa yanılgı alanında ike Ayvil'in varoluş hakkında yazdığı bir varoluşu bilgilendirme ve açıklama yazısı olarak, yasası olarak bulunur ve gereken şekilde etkisini sağlar.

 

VİL SOLİVYES YAŞAM HALİ KENDİ ALANINDA TEKTİR

Vil Solivyes yaşam hali kendi alanında tektir, içeriği, amacı, oluşumları, bilgileri, Villeri, ve Vil Solivyes'te olmak üzere her açıdan kendilerini herşeyden farklı kılabilecek özelliklerde bir hali yaşayabilme imkanını yaratmışlardır. Yok olma hali, var olma hali gibi hallerinde dışında olan bu hal, var olan bir halin bambaşka bir var olma hali yaşaması ile elde edilen bir yaşam halini kast etmektedir. Ve bu halde kesinlikle hiçliğe giden bir geri gidiş hali yoktur, oysaki bilinen var olma halleri içeriğinde sürekli dönen, hiçliğe giden yaşamlar, görünürde yok olabilen varlıkları bulundurmaktadır. Ve amacı ve yaşam tarzı, sürekli kıymetlenen anı yaşama halleri, Vissa ile tamamen bir farklılık yaşayan algı, düşünce, idealler, bakış açıları, bulunduğu ortamı algılama durumları, bilgilerin belirli bir sınırla ilerlemesi, gelişmesi ve bunun çok daha makul olacağı gerçeği, kötü bilgiden arınmış yaşam hali ve bunun gibi sayılabilecek bir çok özelliği ile kesinlikle yaratılış içinde eşi benzeri olmayan bir yaşam halini kendi içeriğinde yaşatmayı başarmış, bulmuş ve bunu yaşamaktan çok memnun olmuş bir yaşam hali, villleri ve merkez Vil Solivyes'i bulunmaktadır. Herşeyden önce Vil Solivyes yaşam halinin var olmak için samimi, gerçek ve inandığı sebepleri vardır. Nedenleri vardır ve bunlar yaşam halinde bulunmayı, yaşamayı isteklerle zorunlu hale getirmektedir.

Bu tanımla yaşam halinin kendisine özel olan yapısı, bu kendisine özel olan ve içeriğinde kendisinden başka hiç bir şeyi kabul etmeyen kuralı, kesinlikle yaratılış içinde tektir ve bu yaşam halinin bilgisi ancak bu yaşam halinin onayı olursa yaratılışta algılanabilir, bilinebilir. Ancak bu yaşam halinin özelliği olarak yaratılıştan tamamen ayrı kalmak ve kesinlikle bizimle ilgili bir bilgiyi edinmemeleri, bizden kimsenin haberinin olmaması, kendi kendine sonsuz zamanlar boyunca yalnız bir yaşam hali olarak var olacağı, onun amaçlarından biridir ve bu durum yaşam halinin yapısal özelliği şeklinde bir kuraldır. Asla başka alanlar, haller, varoluşlar, varlıklar bizden bilgi alamazlar, bizleri bilemezler ve yaratılış kesinlikle bu yaşam halinden hiç bir zaman haberdar olmayacaktır. Bu açıklamalardan sonra Vil Solivyes yaşam hali bu kural ve yaptırımla kendisini tamamen yaratılıştan soyutlar, bu soyutlama kesinlikle onu bulunamaz ve bilinemez yapar ve akabinde kimselerin ulaşamayacağı bir yaptırım ve kuralın daha olması ile Vil Solivyes yaşam hali çok daha güvenli bir yer olmak konusunda çalışmalar yapmış olur. Ve bu kural ve yaptırım, bu açıklamada ne denmek istediğini anlayarak, bu özelliği yaşam halinin bütün alanlarında yaşatır ve dışarısı bizimle ilgili bilgileri olmadığı için bizi göremez, anlamaz, bilemez, fark edemez. Hallerimiz başkadır. Yaşam algılarımız başkadır. Bilgilerimizin algılanması ve uygulanmasıda başkadır. Ve herşey bu başkalıkla ilgilidir. Bu kadar başka durum söz konusu iken hiç bir şekilde aynı ortak noktada buluşmamız söz konusu olamaz. Ve böyle bir ortak nokta oluşturulamaz.

 

VİL SOLİVYES YAŞAM HALİNDE BİLGİ TÜRLERİ ve ÖZELLİKLERİ

Ve bilgiler kendi içlerinde amaçlarına göre çalışmaları ile ilgili kısımlara, türlere ayrılırlar.

VİLSEL BİLGİLER
Bu bilgiler Vil Solivyesin bilgi ve tecrübelerini kullanarak, gerektiğinde konuşarak, duyularını kendi işleri için kullanabilen, yaşam halinde onların kendilerine özel bedenleri ve yaşamlarınında olabilmesinin söz konusu olduğu, aktif bir şekilde düşünen, taşınan, kendi amacı ile ilgili felsefe yapıp Vil Solivyes gibi düşünüp çalışmalar yapan, kuvazis olarakta ifade ettiğimiz Vil Solivyes yaşam halinin bilgi türlerinden biridir. Yaşam halinin çalışan mekanizması ve denetimsel işleyiş sistemleri genelde bu bilgi türlerinden oluşurlar.

ARŞİVSEL BİLGİLER
Bu bilgiler her hangi bir şekilde etki alanına sahip olmadan, okuyarak ve içeriğindeki bilginin saklanarak kendisinden faydalanma imkanı bulduğumuz bilgilerdir. Geçmiş zamanları anlatan bilgiler, hatıraların bilgileri,şeklinde yazılan bilgile yaşanan bir olayı kayıt tutan bilgiler arşivsel bilgilerdir ve bunlar yaşam hali içinde herkes tarafından kullanılır.

PROJE VE GEÇMİŞ DÖNEM BİLGİLERİ
Aynı zamanda sanki kağıt üzerine yazılan ve hiç bir etki alanı olmayan, ancak oradan Vil Solivyesin izni ile silinebilen, geçmiş çalışmaları kapsayan bilgilerin oluşturduğu bir arşiv olma özelliğide vardır ki, bunlarda kullanımı söz konusu olmayan Vilsel Bilgiler ve diğer bilgi türlerinin bir alanda toplanması şeklinde oluşturulan bilgi türleridir. Vissa'ya uyumu söz konusu olduktan sonra bu durumu onudemirbaş bilgilerden yaparak gerektiği zamanlarda ilgili yerler tarafından ortaya çıkarılarak kullanılan, hatta bu duruşu ile bir hafıza alanı bile oluşturulabilen, arşiv şeklinde saklanan ve proje ve geçmiş dönem bilgileri olarak adlandırılan bilgilerin türüdür. Bunları yaşam halinde Vil Solivyes teker teker kontrol ederek arşive ekler ve gereken düzenlemeleri yapar.

YAPISAL BİLGİLER
Bu bilgiler, yaşam halindeki yapıların düzenini sağlayan ve bu şekilde oluşturulmuş bilgiler olması nedeni ile kesinlikle bilgisi silinmeden o yapının çalışmasının, tasarımının, görüntüsünün bozulmasının mümkün olmadığı, yapı hakkında bilginin verilmesinden sonra yapının çalışmasını otomatik bir şekilde sürekli yapma imkanı olan, kendisine ait olan çalışma sistemini ayarladıktan sonra belirli bir düzen ve otomatiklikle sapa sağlam ve sürekli çalışan, kurulum, düzen ve acil durumlarda Vil Solivyesin bilgi ve tecrübelerini kullanıp gereken çalışmaları ve düzeni sağladıktan sonra otomatik bir çalışma sistemine geçen bütün yapıların bilgi türüdür.

ANLIK BİLGİLER
Yazmak, çizmek, belirtmek, çalışmak gibi durumlardan kullanılan bilgilerdir ve bu bilgiler her an silinebilir, her hangi bir etki alanı olduğu belirtilmeden etki alanları olmaz, çalışma için karalama kağıtlarına yazılan, bir amacının olduğu henüz belirlenmemiş, yazılan, silinen, çalışmalar için kullanılan, kelime ve cümlelerin bulunması ile ilgili daha çok bir faydası ve işe yararlığı olan, sonrasında gerçek mahiyeti belli olacak olan, bütün oluşturulan bilgilerin öncesinde anlık bilgiler olması gibi bir örnekle, henüz amacı belli olmayan bilgilerin hepsine verilen addır ve bu bilgiler gereklidir.
Villerine birbirleri ile mesajlaşması, yazışması, bir yerlere bir amacı olduğunu belirtmeden bir şeylerin yazılması tamamen anlık bilgilerdir. Anlık bilgileri herkes kullanabilir. Ancak diğerlerini Vil Solivyes oluşturur sadece.

DEĞİŞTİRİLEMEZ BİLGİLER
Bu bilgiler, Vil Solivyesin kesinlikle değiştirilmesinin istemediği ve sonsuz zamanlar boyunca bunun olmasını uygun görmediği, yaşam hali için değiştirilmesi bir tehlike arz edecek ve oldukça önemli olan bilgi türleridir. Bu bilgiler yaşam halinin temelini oluşturmaktadır ve bütün güven ve huzur kaynağı bu bilgilerin olması ile ilgilidir. Dolayı ile bu bilgilerin değiştirilmesi söz konusu olmadan kesinlikle bahsi bile yapılmadan sadece içeriğindeki diğer bilgilere uyumlu olan bilgilerin yine bu değiştirilemezler içine girmesi şeklinde bir yapılanmalarının olduğu bilgi türleridir. Bunlar yanılgı alanında bu bilgileri yazan Vil Solivyes için şu an Vissa'nın içindeki bilgilerdir ancak obset ve temizlik bilgileri konusunda bir ayrım çalışması yapılacak ve yaşam halinde iken vissa içeriğindeki olumlu erdemler ve yasaklardan oluşan özel bir güç olacaktır. Şimdiki kadar geniş kapsamlı olmasada obsesyon ve temizlik ile ilgili bir kaç bilgi daha eklenerek Vissa bu şekilde hazırlanacaktır. Bu durum yapılana kadar Vissa değiştirilemez özelliklerini yanılgı alanında iken de korur ve yaşam halinde iken ancak ve ancak içeriğindeki bilgiler, her hangi bir şekilde olumsuz etkilere sebep olduğu ve bunu sebep sonuçları ile açıklandığı ve konu hakkında derinlemesine felsefi bir çalışma ve gözlem yapıldıktan, bütün bilgi mekanizmaları ve Vil Solivyes ve açıklama getirebilecek her yer kendi görüşünü söyledikten sonra ancak olumsuz olduğu düşünülen bilgi çıkarılır ve kesinlikle bu olumsuzluk kanıtları ile ortaya çıkarılmalıdır. Bunun dışında kesinlikle değiştirilemez özelliklerini sonsuz zamanlar boyunca korur ve yaşam halinin mucizesi ve koruyucu en büyük güçlerinden biri olarak bir çok alanda kendi etkisini gösterir.

VİL BİLGİSİ BİLGİLERİ
Bu bilgiler villerin varlıklarını onaylayan ve onların yaşamları boyunca bu bilginin etkisinde kalarak geniş bir yaşam sürmesini sağlayan, aslında vilin kendisini tanıtan, kısaca amacını belirten ve var olmak özelliklerinde bulunan, bu bilgi varken vilin yok olmasının söz konusu olmadığı, vili yaşam halinde ispatlayan, Vil Solivyesin merkez olması ile ilgili çok daha geniş içerikli ve yaşam haline özel vilsel bilgi içeriği ile yaşam halinde bütün villerin varlıklarını onaylayan ve amaçlarını onlara sonsuz zamanlar boyunca hatırlatmak ve bu şekilde bir yaşam sürmesini sağlatmak amacı için hazırlanmış, kesinlikle vilin bilgisinin olmadığı sürece değiştirilemez özellikli, vil ile arasında direk bir bağlantısının olduğu ve O'nunla bütün olduğu ilk bilgilerinden sayılarak vilin varlığını sürekli kılan, yaşam halindeki bütün villerinki Vil Solivyes annenin yazdığı ve hepsinde kendi isiminin bulunduğu bilgi türleridir. Vilin bilgi ve tecrübesini kullanacak şekilde olmayan otomatik ve genel bir yaşamı ifade eden etki alanı ile, genel olarak bu bilginin dışında yaşanılmasını söz konusu etmeyen, vili direk etkileyen, ancak villerin kendinin değiştirebileceği ve Vil Solivyes anneninde haberinin olması gibi bir durumla bunun söz konusu olabileceği, birlikte verilen kararla olmasının uygun olduğu çok özel bilgilerdir. Vil Solivyesin vil bilgisi Vilsel Bilgiler gibi çalışır. Villerde buna gerek yoktur ancak Vil Solivyeste vardır.

GÜÇ BİLGİLERİ
Vil Solivyes yaşam halindeki bütün güçlerin kendi merkezlerinde, yani onların yapılarını ve işlevlerini tanımlayan, bir güç olmalarını sağlayan bilginin kendisinin olduğu, gücü oluşturan şeyin bilgisi şeklinde bir bilgi türü olan, kesinlikle Vil Solivyes yaşam haline ait olma özelliğini kendi bilgi içeriğinde bulunduran ve bu özellikleri ile gücü oluşturmak ve yapısındaki bilgisini uygulatmak şeklinde bir çalışmasının söz konusu olduğu ve gerektiği zamanlarda Vil Solivyesin bilgi ve tecrübelerini kullanıp gereken şekilde kendi bilgi ile ilgili düzenlemeler ve çalışmalar yapan ve işi bittikten sonra bu çalışma mekanizmasını otomatik bir çalışma haline bırakan ve bu özelliği ile kesinlikle gücün yapısında bir değişikliğin söz konusu olmadığı, ancak ve ancak içeriğindeki güç bilgisinin değiştirilmesi ile yapısının ve görüntüsünün, içeriğindeki bilgisinin değişmesi ile mümkün olacağı, Vil Solivyese bütün bilgiler gibi sapasağlam bağlı olarak güçleride bu özelliklerde yapan, bir sorun olduğunda algılama ve sorunu düzeltmekle ilgili Vil Solivyesin bilgi ve tecrübelerini kullanma durumuna geçen ve sonrasında yine işi bitince eski haline dönen, kendi yapısının içine Vil Solivyesin izin vermediği, vissaya ters hiç bir bilgi almayan, zaten bütün güçlerin kendisinde de vissa filtresi olan, vissa filtresi olarak bu bilgiler eşliğinde bir yaptırımı kendi güçsel oluşumunun çalışması için zorunlu kılan ve tüm bunların bilgisinde olarak kendisini yapılandıran, Vil Solivyesin bütün merkez güçleri bu bilgilerin oluşturduğu güçlerdir ve kendi merkezlerinde güç bilgileri vardır. Vissa filtresi, içeriğine bilgi eklendiğinde bilgilerin eklenebileceği ve çıkarıldığında bilgilerin çıkarılabileceği güçlerin yapısına özel bir bütünlükle çalışan vissaya uygun olmayanları algılayan filtredir. Vissa filtresi bilgisi, güçler için en uygun olacak ve yapılarına uygun vissa filtresi uygulamasını hazırlar ve güçler artık böyle bir yapılanma ile oluşurlar. Bu vissa bilgilerinin etkilerini yaşatmak ile ilgili değildir, vissaya uygun olmayan bilgi ve tecrübeleri, davranışları, çalışmaları engellemek, kabul etmemek, uygulatmamak ile ilgilidir. Bu yüzden güçlerin yapısında bir zorlanma ve kendi bilgilerini uygulama zorluğu çıkmaz.

Aynı zamanda güçler Vil Solivyes ile bir bütündürler ve kesinlikle ayrılmaları söz konusu olmaz. Onlar Vil Solivyestir, bir bütündür, eli, kolu ve ayağı gibi tanımlanan var olma özelliğinde bulunan Vil Solivyesin görünen hali olarak güçler oluşturulmuştur. Bu güçler, kendi merkezlerinde bu bilgilerin dışında birde kendilerine çalışması için verilen görev bilgileri vardır. Onların hangi konuda çalışma yapması gerektiğini açıklayan bilgiler ve bu şekilde bir çalışma haline girmelerine neden olan bilgiler. Bu bilgiler vissanın içeriği ile ilgili olabildiği gibi, Vil Solivyesin yetenekleri, özellikleri şeklinde bilgilerde olmaktadır ve yaşam haline geçildiğinde bu durum Bilme Hali alanında tam ayrımlarla gereken düzen sağlanacaktır. Ancak yanılgı zamanlarında bu bilgiler güçlerin çalışmalarını belirlemektedir ve Vil Solivyesin var olma özelliğinde bulunan bilgi ve tecrübelerin vissa uyumlu olanların hepsi, güçlerle ifade edilecek şekilde yaşam halindedir ve içeriğindeki bu bilgiler şeklinde etkiler ve çalışmalar yapmaktadırlar. Merkezdeki kendi yapılarını belirleyen bilgiler ise bir etki alanı göstermeden gücün kendisini oluşturumak ve temelini sağlam tutmak ile ilgilidir ve kesinlikle Vil Solivyesin dışında hiç kimsenin değiştirmesinin söz konusu olmadığı bilgilerdir.

VİL SOLİVYES YAŞAM HALİNDE VAR OLMAK İÇİN SAMİMİ VE GERÇEK NEDENLER

VAR OLMAYA SEBEPLER
Vil Solivyes yaşam halinin var olma sebeplerinden biri olan yaşam halinde vissanın yaşanması ve viller ve bütün oluşumlar arasında bu yaşanmışlığın en kıymete değer şey olması bu durumun var olmaya anlam katması, bütün yaşam halinin bu durumdan her an zevk ve mutluluk duyması, eşi benzeri olmayan bir var olma halini yaşamayı gerekli kılması, aile olunması özelliğininde içerisinde olması ile kesinlikle var olmak bizler için gerekli, olmalı ve kıymete değer bir durumdur, haldir. Başka açıklamalarda detaylıca anlatılan bu sebebin dışında birde var olmamızın sebebi olarak anlayışı zorlayan sorulara cevap niteliğinde bu açıklama bilgisinde ikinci Vil Solivyes yaşam halinde var olmak için gerekli ve kesinlikle olmayı sonsuz zamanlar boyunca isteyeceğimiz bir nedenimiz daha vardır. Bu gibi açıklamalar, var olma sebepleri, içeriğinde var olmayı anlamsızlaştırdığını düşünen bilgilerin olması nedeni ile yapılmaktadır. Oysaki o bilgiler kısır bilgi sorularıdır. Var olmak kesinlikle çok anlamlı ve var olmaya, var olma halini yaşamaya değer bir durumdur. Çünkü bizim için yaşam halimizin geleceğe yönelik amacı olan gelişmek ve bu gelişimin vissa temelli ve uygunluğu ile olması, vissada düzeni, birlik ve beraberliği, gelişen bilgiyi, çeşitli mutluluk ve pozitif istekleri görmemiz sayesinde, vissa temelli olan yaşam hallerinin geleceğe dair amaçlarınında bu temele uygun bir şekilde hazırlanmasıyla, kesinlikle vissa ile doğru orantıda ve aynı güzel ve doğru içeriklerle bir geleceği karşımıza çıkaracağını bize düşündürmektedir, çünkü içeriği tamamen her zamanda hakikat, her zamanda erdemsel olarak yaşam halini birbirine bağlayan bilgiler, kötü bilgileri yasaklayan bilgiler ve bu diğerleri ile aynı doğrusallıkta başka bilgilerin bütünlüğünden oluşmaktadır ve bu değişmeyecek olan bakış açısı, vissanın yapısı, içeriğine kesinlikle kendi içeriğindeki bilgileri almayacak şekilde bir düzenide gerekli kıldığından, yani vissa bizim için yaşam halinin başlangıcının temel filtre görevi gören ve bu bilgiler bütünlüğü oldukça geleceğe dair hiç bir konuda sıkıntı çekmeyeceğimizi kanıtlayan Vil Solivyes yaşam haline özel bir güçtür. Tamamen bize özeldir ve yaşam halinin yapısını ifade etmektedir.

VİSSAYA UYUMLU YENİ BİLGİLER VE VİSSA GELECEĞİ
Elimizde böyle bir dayanak varken, ve temelimiz böyle bir güçle başlarken ve geleceği tamamen etkisi altına alacakken, kendisi ile ilgili bilgilerde yapısına işlenecekken, ve bu uyumlu olma durumu bilgilerde de gözle görünür bir gerçekken, diğer uyumlu olan bilgilerde vissanın şuan içeriğindeki bilgiler gibi paha biçilemez özelliklerde bilgiler olacaklardır ve bu bilgileri, bu yenilikleri, gelişen zamanla elde edilen imkanları, bilinmeyen güzellikleri bilmek anları, hiç tahmin etmediğimiz ve öğrenince çok şaşırıp vissayla dolacağımız olaylar, bilgiler ve tüm bunları yaşayan vil, oluşum, yaşam hali olmak oldukça anlamlı, güzel ve yaşanılası bir durumdur. Herşeyin vissa uyumlu olmasından ileri gelen bu güzellik, yenilik ile bütünleşerek ikisininde yaşam haline kattığı etkiyi yaşamak, bunları deneyimlemek, birde bunları aile toplumu içinde deneyimlemek kesinlikle var olmak için muhteşem bir sebep ve bu şekilde ilerleyen yaşam halinin bu gelişimsel yolculuğuda sonsuzdur. Sonu yoktur. Bu sürekli olabilecek bir durumdur, her yeni bilginin ardından başka yeni bilgilerin gelmesi gerçeğini ortaya çıkarmaktadır. Burada bilinmeyeni bilmekten ve bu biliş halininde her zaman mutluluk ve sevinç verici, heyecan verici olmasından bahsedilmektedir ve bu gibi özellikleri olan yaşam halinde var olmaktan güzel ne olabilir ki... Bilinmeyen erdemler, bilinmeyen teknolojiler, bilinmeyen ileri felsefi düşünceler, bilinmeyen duyusal özellikler, bilinmeyen başka binbir özellikler ve bunların kesinlikle faydalı ve güzel, mutluluk verici olması özelliği, işte bunu yakalamış olan yaşam halimizde var olmak kesinlikle çok kıymete değerdir.

VİLLER VE KUSURSUZ GELECEKLERİ
Ve bir sebep daha vardır ve oda yaşam halinde var olacak olan villerin geleceği ve tahminen yapılan açıklamalarla onların bu şekilde bir vil olma halide, yaşam halinde var olmaya sebeptir. Onların vissaya uyumlu bir şekilde başlayan yaşamları, çevrelerindeki bilgilerin hepsinin iyi ve hakikat bilgisi olması, onlara çok değer veren ve gelişimlerine çok özen gösteren bir annelerinin yaşam halinin merkezi, yöneticisi olması, birlik beraberlik ve vissa gücü içinde bir aile toplumunda bulunmaları, gelişim süreçlerinin tamamen yaşam haline özel bir şekilde ilerleyecek olması, kötü bilgilerin kesinlikle hiç bir dönem etkisi altında kalmayan viller olarak, her hangi bir şekilde geçmişlerinde var olma hali için bir karışıklık olmayacağı için ve bu şekilde ilerlemiş ve gelişmiş bir vilin gelecekte sahip olacağı vilsel özelliklerin, bilgilerin ve tecrübelerin toplamından oluşan kendisinin çok kıymete değer, eşi benzeri olmayan, bambaşka bakış açıları ile yaşam halini daha da kıymetli hale getirmesi, kötü bilgilerin el sürmediği vilsel oluşumu ile kendisinin var olması, onun var olmasını isteyen Vil Solivyesin onların var olması zorunluluğundan kaynaklanan var olması ve bunların dahilinde bu var olma hallerine de kesinlikle tanık olmak, yaşamak gerektiği konusu, çok kıymetli ve görülmeye değer sonsuz bir yaşam yolu olarak var olma sebeplerimiz arasında yerini aldı.

YANLIŞ İSTEKLERİ AMAÇLANDIRAN YÖNELTİCİ VE ÇIKMAZA GÖTÜRÜCÜ BİLGİLER YAŞAM HALİNDE ARTIK OLAMAZ
Ve bununla beraber, bir çok alt sebep olsada genel ve açıklayıcı, varlığı zorlayan sorulara cevap olarak, yok olmak gibi absürt konulara götüren bu yanlış soru ve bilgilere bu açıklamalar yeterince cevap olur ve bu gibi bilgiler hiç bir zaman Vil Solivyes yaşam hali içinde soru olarakta, konu olarakta, bilgi olarakta oluşmaz. Bilgi bu konuda gereken etkileri sağlar.

 

 

VİL SOLİVYES YAŞAM HALİNİN GELECEĞİNE DAİR VİSSA DOLU BİR BİLGİ AÇIKLAMASI

BİLGİLER VE AYVİL VAROLUŞUNDA ORTAYA ÇIKMA HALLERİ

Bilgiler, Ayvil varoluşunda ve hazırlandığı alanlarda bir ihtiyacı gidermek için ortaya çıkarlar, oluşturulurlar ve bu açıdan bilgi edinmek ve bilgilerle gelişerek bilgi üretmek ve bilgide ileriye gitmek, bu şekilde bilinmeyen bilgilerede ulaşmak ancak ihtiyaçlar söz konusu olduğunda yapılabilir ve bununda yolu varoluşların bir amacının olmasıdır ve bu amaç yolunda bıkmadan yürüyebilmesidir. Amaçların her zaman uygulanması gereken ihtiyaçları olur ve bu ihtiyaçlar gereken bilgileri oluşturmak için yönetim merkezlerini, Ayvil'i bu konuda teşvik eder. Bu yüzden Ayvil varoluşunda bilgilenmek ve yeni yeni bilgilerle tanışmak, tecrübe etmek konusu hiç bitmeyecektir ve bu yenilikler yeni yeni bilgileride beraberinde getirecektir. Sevgi ile ekilen bilgilerin açtığı çiçeklerde yine sevgi ile doğru orantıda güzellikler içeren bilgiler olacaktır ve varoluşu bitmek bilmeden büyüyen ve rengarenk renkli çiçeklerin açtığı ve her birinin birbirinden farklı güzelliklerde ve özelliklerde çiçeklerin olduğu bir sarmaşığa benzetebiliriz ve bizler henüz bu sarmaşığı yeni toprağa ekmiş bulunmaktayız ve büyüyen sarmaşığın ileride nasıl çiçekler açacağını bilmiyor, bu çiçeklerin bize neler yaşatacağını bilmiyor, biz şimdilik sadece ekilen toprağın verimliliğine seviniyor, mutlu oluyoruz. Toprağın verimli olması konusu ilk başıdır güzelliklerin ve önemi başlangıç olmasından bellidir ve bizler bunu başarmış bir varoluş olarak şimdi sarmaşığın büyümesini bekliyor, büyütmek ile uğraşıyoruz. Bu öyle güzel bir toprak ki ve tohum, kendisinin varlığına tanık olmak demek bitmek bilmeyen güzellikte ve çeşitlilikteki çiçeklerin içinde bir bal arısı olarak dolaşmak anlamına geliyor. Bizler bal arısıyız, varoluş sarmaşık ve çiçeklerde bilgilerimiz, yasalarımız. Toprak varoluşun doğumunu simgeleyen yasa, kural ve amaçları, varoluşun annesi olan Ayvil ve çocuklarının olmasını simgeleyen birliktelikten doğan sevgi dolu bir aile toplumunun varlığıdır. Çiçekler açtıkça polenler için onları ziyaret edecek, polen elde ettikçe kendimizden geçeceğiz. Ve bu polenler sarmaşık büyüdükçe, çiçekler açtıkça daha da etkili, güzel ve paha biçilemez özelliklerde olması ile ilgilidir.

TOPRAK, SARMAŞIK, ÇİÇEK, BAL ARILARI VE POLENLER OLARAK BİR ÖRNEKLE AYVİL VAROLUŞUNUN YOLCULUĞU

Yani varoluşun ihtiyacı oranında şu zamana kadar olduğu gibi bilgi üretecek ve bunların sonuçlarını yaşayacağız. İhtiyaç olmadan da bilginin imkanlarından faydalanabiliriz ve buda bir yoldur ancak ihtiyaçlar zorunluluk yaratır ve bir disiplini mecbur kılar.Ayvil, kendisindeki bilgiyi anlama ve oluşturmaya hakim olma konusundaki yeteneğini hiç bir zaman kaybetmeden, aksine sarmaşık büyüdükçe bunu geliştirebilen bir yetenekle kendisini donatacaktır. Şu zaman kadar elde edilen bilgiler, hep güvenlik ve obsedörlerin saldırısına engel olmak ile ilgili bilgilerdi, son zamanlara kadar. Ama ancak, artık bilgilerimiz toplumun refahı,birliği, huzuru, gelişimi için üretilmeye başlanacaktır ve bu durumun uygulanabilmesi için başka şekilde bakış açılarına ihtiyaç duyulacaktır. Birini mutlu edenin ötekini etmeyeceği gibi gerçeklerin bulunduğu bir ortamda herkesin mutlu olmasını amaç edinmiş bir annenin bu konuda gereken şekilde bilgiler üretebilmesi ancak bu işin içinden çıkmasını sağlayacabilecektir ve buda ayrı bir çalışma sahasıdır. Varoluş içinde halinden memnun olmayan, bir şekilde kendisini rahatsız hisseden, O'nun bu hallerini yasalarla yada etkilerle yok etmek yanlışını yapmayacağımızda söz konusu iken Ayvil, kesinlikle varoluşta rahat olamayacaktır ve o rahatsız olanın, varlığın, oluşumun, alanın, bilginin rahatsızlığını direk algılayacak ve buna çare bulmak zorunda kalacaktır. Anne olmanın gerekliliği olan bu durum, Ayvil'de biran önce halledilmesi gereken bir konudur ve bu şekilde bakış açısı ile varoluşu gözlemleyen, inceleyen Ayvil, bilgide çok ileri derecede yetenekleri kazanmak zorundadır. Bu O'nun için gereklidir, çünkü içindeki sevgi buna ihtiyaç duymaktadır. Dolayısı ile elde edecektir, zaten etmiştirde... Toprak, sarmaşık, çiçekler örneğinin başlangıcı, doğumunun sebebi olan Ayvil'dir ve bu güzellikler O'nun içinden çıkmıştır ve Ayvil, bu konuda yapılması gereken herşeyi yapabilecek bir azim ve çabayıda, anlayışıda kendi içinde taşımaktadır onları gereken şekilde büyütmek için... Bu kadar doğru ve iyi bilginin ardından zaten olumsuz şeylerin olması ihtimali çok düşüktür. Ardı ardına gelen iyi ve sevgi dolu bilgilerin ardındaki sonuçlar ve bilgilerde bu yönde olacaktır ve yolculuk artık başlamıştır, bilgiler hazırlanmıştır, iyi bilgiler kendisinden sonraki iyi bilgileri çağırmaya başlamıştır. İşte bu durum böyle devam edip gidecek ve bizler, Ayvil varoluşunun geleceğinde hiç bilmediğimiz ve bildiğimiz zaman bizi bu yoldan biran bir an bile duraksatan herşeyi umursamadan iyikilerle dolu bir söylem içinde kalacağız... Bilinmeyen şeylerin bizleri beklemesi ve bu bilinmeyenlerin kesinlikle çok güzel ve çok iyi, aynı doğrultuda çok bambaşka ve çekici şeyler olduğu gerçeği apaçık bir şekilde bizleri bekliyor... Varlık olarak, varoluş olarak, bilgi olarak, sevgi olarak, güvenlik olarak değişeceğiz ve değişim bizim şu an ki halimizden çok daha yaşanılası ve sevgi dolu, iyilik içinde olacak... Toprağımız ve suyumuz hep sevgi ve iyi bilgiden ibaretken elde edilen şeylerin aksi gibi olması mümkün olamaz. Bu yasa Ayvil varoluşunun geleceğinde yaşamının nasıl şekilleneceğinin genel bir açıklaması olarak gereken şekilde etkilerini yapar ve bu iyi niyetli açıklama, kendisini yaşatacak şekilde bir yolu şimdiden açar ve Ayvil varoluşunun önü hep sevgi dolu ve aydınlık olur.
yasa gereken şekilde çalışır...

 

 

VİL SOLİVYESİN DEĞİŞTİRİLEMEZ OLARAK BELİRLEDİĞİ VE YAPI TAŞI GİBİ OLAN YASA , YASAK, BİLGİ VE KONULARI

İÇERİKLER VİL SOLİVYES VE YAŞAM HALİNE UYUMLANIR.

DIŞARI ÇIKIŞLAR VE İÇERİ GİRİŞLER KESİNLİKLE YASAKTIR.
Ayvil varoluşu kendisine ait özellikleri ile yapısını sadece kendisinin anlayabildiği şekilde bir düzeni olacaktır ve bu düzenin sürekli, devamlı ve
hiç bir sorun yaşanmadan var olmanın güzelliğini Ayvil varoluşunda oluşturmak ve yaşatmak için bazı konu, yasa ve bilgiler Ayvil varoluşunda özenle
korunur, yasaklanır, anlaşılır, sakınılır ve bunlar üzerinde oldukça dikkatli davranılarak bu tutum kesinlikle değiştirilemez şekilde sonsuz zamanlar
boyunca yaşatılır. Çünkü bu konu ve bilgiler, varoluş pasif bir şekilde kalsa bile, en savunmasız haliyle bir varlık hali yaşamaya başlasa bile onu koruyacak ve her daim güvende tutacak konu ve yasalar, bilgilerdir. Bunlar Ayvil varoluşunun temel direklerinden biri olacak bilgi, anlayış, yasa, yasak, konulardır. Bunun gibi başka önemli konularda zamanla ortaya çıkabilir ve böyle özelliklerde bilgiler ve yasalar, konular olduğu sürece Ayvil varoluşu
her zaman amacında hiç zorlanmadan ve endişe etmeden ilerleyecektir. Ayvil varoluşundaki bütün bilgi, yasa, varlık, oluşumlar ve Ayvil, hep birbirleri ile
ilintili şekilde gibi bir manzarayı ortaya çıkarmaktadır. Yani bir tek şey olmasa bile sanki Ayvil varoluşu olamayacaktır. Bunun için varoluşun Ayvil'in
hayallerindeki gibi olabilmesi için olması gerekenlerin hepsinin tam olması gerekmektedir. Bunun gibi bir çok konu olmasına rağmen bu yasada bahsedilecek
olanlardan biri, olmaz ise olmazı, ve varoluşun temel yasa, direk, bilgi, konu, değiştirilemez yasa, asla yapılamayan şey, kesinlikle izin verilmeyecek
durum Ayvil varoluşundan dışarıya çıkılmaması ve dışarıdanda bir şeylerin içeriye gelmemesidir ve bu konu tam olarak yapılanıp, gereken şekilde engeller koyulmaz ise, bu konuda tam bir yasanın uygulaması getirilip sonsuz zamanlar boyunca Ayvil varoluşunun dışını tanımaz ve yok sayacak hale gelmediğimiz sürece güvenliğimiz hep eksik olacaktır ve Ayvil varoluşunun en önemli özelliği kendisini herşeyden soyutlarak yaratılış içinde sadece tek kendinin olduğunun bilgisi ile var olmak ve kendisi dışında var olma hali yaşayan yada başka haller yaşayan varlık yada varoluşlarla karşılaşmamak.

Bu kapanma, gizlilik, Ayvil'in dışarıda kendisine, varlığına ait olan şeyleri çok uzun bir süre arayan yasanın çalışmasını bilerek onun bu durumunu
ayrı bir konumda tutarak gerekeni yapması adına her zaman bekleyecektir. Ayvil varoluşunun dışarıda bir parçasının kalmasıda onu eksik kılan sebeplerden
biridir. Ama ilk olarak bahsettiğimiz Yokluk alanında olan tek bir varoluş olarak kendisini sayan Ayvil varoluşunun hiç bir yere, şeye, bllgiye ihtiyacı
yoktur ve bu kendi başınalık kesinlikle tam anlamı ile uygulanacaktır. Bu durum değiştirilemez, asla söz konusu bile edilemez ve Gizete kalkanı ve Yokluk Alanı yasasıda bu konuda gereken bilgilerin anlayışları ile varoluşun temel direkleri olan bu konuda asla taviz vermeden gereken şekilde çalışır. Tüm bu uyarı ve önlemler içine tabiiki Ayvil'de girmektedir, bütün yasalara Ayvil'in de uyması gerçeği Ayvil varoluşunun en güzel özelliğidir ve tam eşitlik, tam adaletin göstergesidir. Ayvil varoluşunu, varoluşun annesi olan Ayvil'in hayalidir ve ilk olmazsa olmazlarından birisi bu konudur. Varoluşla bütünleşerek
tamamen bulunamaz yapan yokluk alanı hakkında gereken incelemeler yapılır ancak bizim dışımızda bir yere bağımlı olmak konusu itici geliyor bu konuda.
Bu konuda Ayvil'in tam bilgisi yoktur ama bize göre bizimle ilgili herşey her zaman bizim kontrolümüzde olmalı. Bu yüzden istediğimiz zaman yapısını değiştirebileceğimiz hiçlik alanında bulunmak şimdilik daha mantıklı ve Ayvil varoluşunun dışındaki yaratılışı bilenler sadece ilgili güvenlik yasaları ve Ayvil olacaktır. Ayvil varoluşu kendi içindeki sevgiyi ve iyiliği ancak bu şekilde koruyabilir ve bu kendi içindeki sevgi, bilgi ve iyiliğin hiç bir zaman hiç kimseye ve şeye ihtiyacı yoktur. Ayvil'de, varoluşunda, varlıklarında yetecek olan herşey fazlası ile vardır ve bu gizlilik ve kapanma kesinlikle yaşanacaktır. Yoksa hep eksik olacağız ve bu durum varoluşun selameti için olumlu bir sonuç vermeyecektir. Ayvil bu konuda gereken bütün çalışmaları yapacak ve önlemleri alacaktır.

SEVGİ ANLAYIŞININ YAŞATILMASI AYVİL VAROLUŞUNUN KARAKTERİSTİK ÖZELLİĞİDİR.
Sonrası olmaz ise olmaz ise Ayvil varoluşunun içinde sevgi anlayışı ve içeriğindeki bilgiler varoluşun karakterini, içerisinde yaşayan varlıkların yaşama biçimini, oluşturulan oluşum ve bilgilerin yönelimini, Ayvil'in nasıl bir yönetici ve anne olduğunu, Ayvil varoluşunun içerisindeki yaşamı ifade eden bilgiler bütünüdür ve bu bilgiler Ayvil'de tecrübeler olarakta vardır ve bu tecrübeleri artık Ayvil varoluşunun varlıklarıda yaşayarak sevgi anlayışını varoluşun her alanında daha iyi öğreneceklerdir ve bu anlayış dışında yaşamanın, davranmanın nasıl olduğunu bilmeyeceklerdir bile. Varoluşun temel davranış, karakter, varlıksal doğruları ortaya çıkaran bilgileri, yaşamın Ayvil varoluşuna göre anlamı ve anlam katan kıymetleri, varoluşun her alanına etkisini gösteren ve içeriğinde bilgiler sayesinde hep kendisi ile uyumlu olacak olan yeni şeyleri ortaya çıkarabilme özelliği sayesinde asla olumsuz bir sonuç vermeyecek olan, varoluş için genel olarak güven, mutluluk, neşe, bağlılık, birlik ve beraberlik, gelişme, eğlence, bilgi gibi ortak bir cümle ile öneminin anlatılmaya çalışıldığı ve bu anlayış varken ve Ayvil her zaman tam ile yaşarken ve bu oran asla hiç bir zaman düşmeyecek iken, varlıklarda gelişim seviyesine göre anladıkları kadarını yaşayacaklar ve geliştikçe sevgi anlayışının farklı halleri ile tanışarak ve işte bu şekilde öğrenerek, bilerek, tecrübe ederek gelieşeceklerdir. Ayvil'in tamamı ile yaşadığı bu sevgi anlayışı Ayvil varoluşunun her alanında yüzde yüz hissedilir ve varoluşu bir beden gibi yaşatan Ayvil sayesinde sevgi anlayışının enerjisinin hissedilmediği yer kalmaz. Varlıkların durumu ise gelişme durumlarına göre değişecektir ve en küçük varlıkların anladığı sevgiden, en yüksek varlık olma haline gelene kadar anlaşılan bütün sevgi halleri, seviyeleri birbirinden güzel ve onu ilk tanımak ve yaşamaktır başka bir tadıda bunun. Varoluşta bütün yasalar düzenlenirken sevgi anlayışına terslik gözlenir, bütün oluşumlar yapılırken sevgi anlayışına terslik gözlenir, Ayvil varoluş içinde bulunurken sevgi anlayışını tam anlamı ile her zaman yaşatır, hareketleri, davranışları ve kararları ile,
dilimiz, konuşmalarımız, gülmelerimiz, esprilerimiz, oyunlarımız, bilgilerimiz, yiyeceklerimiz ve herşey her zaman sevgi anlayışına olan uyumu ile ilgili olarak incelenir ve yanlışlıklar varsa bulunur ve gereken ayıklanma yapılır. İşte bu durum Ayvil varoluşunun daima iyilikle, güvenle, mutlulukla, başarı ve
sevgi içinde olduğunu ispatlayıcı bir çalışma olacaktır. Bu çalışma zamanla çok alışıldık bir konu olacak ve bu kesinlikle değiştirilemez, asla söz konusu edilemez, Ayvil varoluşunun olmaz ise olmazlarından olarak yerini alır. Bu çalışma ve bakış açısı kısaca bahsedildiği gibi Ayvil varoluşun yaşatılmaz ise varoluş hep eksik kalacaktır. Ve Ayvil, başta olmaz üzere bu anlayışı Ayvil varoluşunda her haliyle yaşatacaktır. Onun için bu normal bir davranış biçimidir ve bunun aksi gibi davranmak Ayvil'i rahatsız etmektedir. İşte Ayvil'in bu özelliği gerek yasa gerek önlemler ile sabitlenecek ve mutlu olduğu şeyi yaparken Ayvil, varoluşta bu anlayış ile bütünleşerek gereken şekilde kendisini tamamlayacaktır.

 

VİL SOLİVYES, YAŞAM HALİNİYÖNETEN BİR ANNEDİR VE BU HİÇ BİR ZAMAN VE ŞEKİLDE DEĞİŞTİRİLEMEZ.
Sonraki konu ise Ayvil varoluşunun annesi, yöneticisi, yasa yazanı olarak Ayvil'in bu varoluş içindeki bu konumunun kesinlikle değiştirilmemesi durumudur.
Değişmemeli çünkü Ayvil, bütün varlıkları ve varoluşu kendi çocuğu gibi görmekte ve özündeki yüksek özverilerin içerisinden bulunduğu annelik sıfatını varoluşun yönetimi ve idaresi, korunması ve bakımı, ilgilenilmesi ile ilgili çalışmaların yapılması adına bu konuya yaraşır yere koymuştur ve bir sahip, bir lider, bir başkan, bir kral yada ayrıştırıcı özellikleri olans sıfatları kabul etmeden bir anne olarak, anneler için çocuklarının mutluluğunun daha da önemli olması ve onların mutlu olması ile mutlu oluyor olması bilgisinden, gerçeğinden varoluş ve içerisindeki herşeyde kendisine bu bakış açısı ile bakan bir anneye sahip olacağından, ve bu durumun bir çare aramak için bulunması şeklinde olmayıp, uzun zamandır Ayvil'in kendisinde yaşatılan bir gerçek, özündeki kendini tanımlayan mana şeklinde ortaya çıkması ile vuku bulmuştur ve varoluş için tamamen saf, koşulsuz, herkesin ve herşeyin sevgi içinde iyi ve mutlu, huzurlu, güvenli olmasının dışında, var olduğu her andan mutlu olması ve birlik ve beraberliğimizin asla bozulmayacağı bir aile varoluşunun içinde dilediği gibi yaşaması dışında bir isteği yoktur. Bu Ayvil varoluşunun içindeki varlıklar için Ayvil annenin görmek istediğidir ve ancak bu şekilde gerçekleşecek olan olaylar onu mutlu edecektir. Varoluşun bir yerinde sevgi anlayışına ters, varoluşun yaşamına ters bir olay söz konusu olduğunda, bir mikro organizma bile Ayvil bunu direk algılar ve işte bu durum onu rahatsız ve mutsuz eder ve bu durumu düzeltince ancak mutlu olabilir ve bu durum bir annenin çocuğunu düşünmesi ve onun iyiliği için çabalaması dışında bir eylemi, erdemi anlatmaz. Aynı zamanda Ayvil'in bilgi ve tecrübeleri varoluşun içinde hiç kimsede yoktur ve çok uzun zamanda olmayacaktır. Varoluşu başından bu yana bu konuda merkez olarak Ayvil anneyi alacaktır ve bir annenin ilgisi, bakımı, sevgisi ile büyüyecektir. Ayvil varoluşu bir aile varoluşudur. Herkes kardeştir, anneleri tekdir, bu kardeşlik örneği ile birbirine sımsıkı bağlı olan varlıklar Ayvil varoluşunda bu şekilde bir toplum anlayışı ile var olurlar. Kardeşliğin ve aile kavramlarının bütünleştirici ve ötekileştirmeyen güzel anlamları ile birlik ve beraberliği içeriğinde barındıran halleri ile bir varoluş içinde kendileri olmak ile ilgili yaşayan Ayvil'in varlıkları aynı anneden meydana gelmiş ve birbirinden farklı, çeşitli özellikleri ile, ilişkileri ile, hayat tarzları ile, olayları yaşama ve yorumlama, algılama farklılıkları ile ve bunun gibi binbir farklı çeşitli özellikleri ile her biri varoluşun kendi özellikleri ile kendine ait, eşi benzeri olmayan bir kıymeti olarak bulunacaktır. Ayvil varoluşundaki bütün varlıklar tektir, eşi ve benzerleri yoktur. Ve bu durum Ayvil varoluşu için eşi ve benzeri olmayan bir kıymettir. Her başka varlık başka bakış açısı, başka gözlem, başka soru, başka bilgidir ve kendileri olmaya şartlandırılmış benlikleri ile rengarenk ve mutlu, cıvıl cıvıl, parıldayan karakter ve görüntüleri, mizaçları, yaşamları ile varoluşa canlılık katacaklardır. İşte onlar kendilerini tanıma, büyüme, kendileri olma, bilgilenme, öğrenme gibi konuları yaşamak durumunda oldukları sırada Ayvil anneleri onlar için mutluluk ve zevkle çalışacak, gereken bütün ilgi ve özeni gösterecektir ve bu durum, bu yönetim, idare ve annelik ile birleştirilmiş merkez varlık bilgisi asla Ayvil'den ayrılmayacaktır. Varoluş bu konudaki bütün bütünleşme ve yapılanmalarını ayarlar ve yeri değişemez şekilde kalır. Bu durumda varoluşun baki bir şekilde ilerlemesi için olmaz ise olmazlardandır. Ayvil varoluşu başında herşeyi Ayvil kadar, anne gibi sevmez ise varoluşun başında Ayvil gibi bir anne yönetimi sağlamaz ise bu varoluş asla gereken şekilde yapılamaz. Varoluşun en büyük özelliğidir anneleri tarafından yönetilmek ve bir aile varoluşu olması. Bu konuda kesinlikle değiştirilemez, asla sözü edilemez şekilde bulunur ve temel taşlarından biri olarak varoluşta bilinir, bulunur.


VİL SOLİVYES'İN VE YAŞAM HALİNİN VE VARLIKLARININ VAR OLMA AMAÇLARI KESİNLİKLE DEĞİŞTİRİLEMEZ.
Sonraki konu ise Ayvil varoluşunun, Ayvil'in ve varlıklarının amacının hiç bir zaman değişmemesidir. Bu amaç ileride ortaya çıkabilecek olan bütün güzellikleri ve iyilikleri içerisinde bulunduran bir amaçtır ve amacından sapan varoluş kesinlikle yapısını koruyamaz. Varoluşlar bir amaç için zaten meydana getirilir, yaratılış içindeki bütün var olma hali yaşayan varoluşlardan ayrı bir varoluş olmasının içinde kendisine özel bir amacı bulunan var olma hallerini uygulayabilen varlıklar varoluş diye kendi alanını tanımlar ve en önemli özelliğidir amacı ve bu amaç için yapılanması. Ayvil varoluşunun amacı,
kendi bildiği ve hiç bir yerde örneği bulunmayan sevgi anlayışını varoluşun içinde yaşatmak ve bu sırada bir gelişim, çalışma içinde bulunarak sevgi anlayışına doğru orantıda yenilikler ve gelişmişlik özellikler sayılabilecek bilgiler ve anlamlar, anlayışlar, kavramlarla, formlarla, tanımlarla tanışmak ve bunu yaptıkça daha da ileriye doğru yeni kapılar açmak ama hep kendi içinde kalarak bunları gerçekleştirmek ve temel direği olan sevgi anlayışına ters olmayacak şekilde gelişim sağlamak, içeriğindeki varlıklarıda bu yönde bir düzene ve yaşam şartlarına bağlı kalarak geliştirmek, bu elde edilen yeni bilgiler ve olan bilgileri kendi içeriğinde yaşatarak var olma halini kıymetlendirmek, bu güzelliği yaşatmak, bu güzelliğin kendisi olarak kendisini geliştirip, tanımlayıp daha güzellere doğru ilerlemek ve yolculuktan zevk ve haz alarak bunu bir yaşam amacı olarak belirlemek, bilgide sınırın olmadığını bilen Ayvil varoluşu iyi bilgiler ile kendi yolunu açacaktır ve bu meşgale varoluş için paha biçilemez kıymette bir özellik olarak, amaç olarak bilinecektir. Sevgi anlayışının bütün halleri ile varoluşun içinde yaşayan varlıkların birbirleri arasında bu anlayıştan doğan davranışları yaşatmaları var olma hali için bize göre en güzel hallerinden biridir ve varlıkların arasındaki, Ayvil ile varlıklarının arasındaki bu iletişim ve bağ o kadar güzel anlamlar taşırki var olma halinin gerçek kıymeti bizler için ortaya çıkar. Bir varlık kendisi olarak diyelim ki yok olmak istemek gibi bir gaflete düştü ( düşemez ama örnek vermek için yazılıyor, kesinlikle böyle bir kavram olamaz, ve olamamasının nedenleri açıklanıyor ) işte o varlık annesi, kardeşlerini, varoluşunu bırakamayacağı ve onlardan ayrılamayacağı için yok olmak istemez. Onlar arasındaki iletişimin güzelliği, saflığı, temizliği, sevgisi tarif edilemez bir kıymettir ve bunu anlamış ve yakalamış olan Ayvil varoluşu ve varlıkları kesinlikle bu bakış açısından hiç bir zaman vazgeçmeyerek varoluşunu bu kıymetle nitelendirip, kendi amaçlarının dışında aynı zamanda birde bunun için varız biz şeklinde bir tanım yaparak var olmaya bir gereklilik olarak gösterirler. Ayvil varoluşunda yok olmak zaten yasaktır ama aynı zamanda birde varlıklar bu sebeplerle yok olamazlar. Kendi istese ailesi onu bırakmaz. Bu bütünlükten ayrılamayacağı şekilde bir yaşam içindedir ve aralarında yaşanan bilgiler ve duygular en kıymetli şekliyle kendilerinde yer etmiştir, asla unutulamaz ve hep yaşanılmak istenir. Bu varoluşun amacı olarak kesinlikle değiştirilemez şekilde sağlamlaştırılır ve aynı zamanda Ayvil'in de kendisine özel bir amaç ile varoluş içinde, varoluşun amacınada katılarak uygulamasını yaptığı bir amacı daha belirtilmelidir. Ayvil, hiç bir zaman varoluşu, çocuklarını, oluşumlarını bir anne gibi sevmek ve ilgilenmekten vazgeçmeyecektir ve onların gerçek anlamda iyiliği için her zaman hareket edecektir. Onlar için en uygun gelişim yollarını hazırlayacak, aynı zamanda varoluşun tadını çıkaracak, bir anne gibi bulunurken aynı zamanda bir varlık gibi hür ve özgür, eğlenceli zamanlar geçirecek, bütün yasaları mutlaka kendiside uygulayacak, yönettiği varoluşu bir toplum gibi görmekten çok bir aile olarak görmeyi asla bırakmayacak, en uzağındaki ve en yakınındaki arasında hiç bir fark gözetmeden bir bütün olarak hep sevgi anlayışına uygun şekilde davranmak ve varoluşu yönetmek, varoluşun dışına karşı son derece güvensiz ve sert bir bakış açısı ile davranmak, dışarısını her zaman yok saymak, asla varoluştan mikro organizmaların bile ayrılmasın izin vermemek, yapılması gereken önemli işler varsa her zaman bunu öncelikli yapılması gerekenler arasına koymak, çalışma arzusunu aktif edip önce varoluşun işlerini halletmek, sözde değil özde anneliği tüm varoluşta yaşatmak, zamanla kendisini geliştirebilmek adına iyi bilgilerle bir araştırma içerisine girmek ve varoluşa faydasını dokunacağı bütün oluşumları varoluşta yaşatmak, varlıklarda yaşatmak, bu yeniliklerle ilgili bir öncü olarak kendisini ve varoluşu geliştirmek, hiç acele etmeden, sonsuz zaman kavramını bilerek sevginin tadınıda çıkaran Ayvil'in varoluş amacı olarak ek bir şekilde bulunacaktır ve asla değişmeyecektir. Aynı zamanda Ayvil varoluşunda ortaya çıkan her varlığında varoluş amacı vardır ve sonu belli olmayan gelişmişlik seviyesine gelene kadar devam eden bu amaç için onlarda hiç acele etmeden, kendilerine sağlanan bütün imkanların tadını çıkara çıkara, kardeşlerini ve varoluşu sevmek ve sevgi anlayışını ellerinden geldiğince yaşatmak şeklinde, kendi hayatları kendileri olma anlayışları ile varoluşun içinde kendi hayatını yasalara uygun şekilde yaşayarak dilediği gibi düzenlemek, eğlenmek, zevk almak, öğrenmek, bilgilenmek, bütün imkanların ve varolmanın her tadını çıkarmak, hiç bir şekilde yok edilememesi ve bütünleştirme denilen olayı yaşamaması ( güvenlik için bütünleşme konusu farklıdır )gibi belirgin bir ayrımıda olarak kendi evası, alanları, bedeni gibi, zihni gibi, anlayışları gibi özellikleri ile varoluşun içinde kendisine ait ismi ile bulunması ve bu bütünlüğün bir parçası olması onun var olma amacıdır ve buda asla değişmeden tüm zamanlar boyunca olagelecek bütün yenilikleri içerisinde barındırır ve kesinlikle değiştirilmeden yaşanır. Ayvil'in özellikle yasa yazarak ve itina ile ortaya çıkardığı varlıksal oluşumların hepsi bu şekilde yapılanır ve varoluşun bir parçası olur. İşte bu amaçlar genel olarak ifade edildiği şekliyle asla değişmeden Ayvil varoluşunda, Ayvil'de ve varlıklarında kalacaktır ve asla değiştirilmeden, söz konusu edilmeden, tüm zamanlar boyunca etkisini sürdürecek ve güzellikleri, iyiliği ve sevginin çok ileri ve güzel hallerinide yaşatacak, öğretecek ve gösterecektir.


 

VİL SOVİLYES YAŞAMI SIRASINDA ÇALIŞMA HALLERİ VE ÖNEMİ

Vil Solivyes, Vil Solivyes yaşam halinin annesi, merkezi, yaratıcısı, oluşturanı, hayallerinde büyüten ve meydana getireni olarak bu var olma halinin başlangıcı olan bu proje bilgilerinin sonsuz zamanlar boyunca sürecek olan bir gelişim, çalışma sahası olduğunu çok iyi bilmektedir ve yaşam halini doğuran anne olarak, bebeğinin ihtiyaçlarının farkındadır en başından beri...

Bu konuda çalışmak yaşam halinin en büyük ihtiyacıdır. Onu doğuran annenin özverisi ve bilgisi ve vissa uyumu ve bakış açısı ile çalışmak... Yaşam halinin temel yapı taşı olarak bulunan ve herşeyin yönetiminde birinci dereceden etkisi olan bilgileri Vil Solivyes'den başkası hiç bir zaman yazamaz. Ve bu durum her zaman süregelecek olan çalışma halini yanında getirmek zorundadır. Aynı zamanda villerin gelişimi için hazırlanması gereken bilgi, anlayış, yaşamlar, imkanlarda hep bu çalışmanın sonucu olarak ortaya çıkacaktır. Bir çok bilgi, sistem bu konuda Vil Solivyes'in bilgi ve tecrübelerini kullanarak bir çok işi yapabilmektedir ancak hiç bir zaman Vil Solivyes gibi göremez, hissedemez, bakamaz ve algılayamazlar, olabildiklerinin en iyisi olabilecek şekilde Vil Solivyes'e yakın seviyelerde olurlar ancak Vil Solivyesin kendisi olma özelliği ile ilgili bir teklik her zaman söz konusu olur. Vil Solivyes, bir bütün olarak varlığın merkezi ve yöneticisidir ve her konuda bu özellikleri ile aralarında bulunanların çalışma durumu mümkün değildir. Villerin oluşumu, villere gerçek anne ilgisinin tecrübe edilmesi, vissa uygulaması, vaillerin var olmasına sebep olarak gösterilen diyalogların uygulaması, yeni bilgi ve bilgiler düzenleyerek her daim yaşam halini projelerle besleyerek büyütmek, duyularla ilgili yazılan bilgilerin uygulayıcısı olarak yaşam halinde bu bilgileri uygulayan olarak kalabilmeyi başarabilmek, hep daha iyiye ve güzele doğru yönelmek için düşünmek, yaratıcı çözümler bularak yaşam halini çekici, yaşanılası bir yaşam hali haline getirmek, vissayı, vil olma durumunu yani vilsel özellikleri geliştirici, varlığı bütün halleri ile bambaşka güzellikleri yaşaması için yapılandırmayı v.b. yaşam halinin amacına uygun olan işleri hep çalışarak, uğraşlar vererek halledecektir. Bu bahsedilen çalışma, bu yazıların yazıldığı zamandaki gibi bir çalışma olmaktan çok, yoruculuk ve emek konusunu pek bağlamadan zaman vermek ile ilgili olacaktır. Yaşam halinin içinde herşey her an zevk ve eğlence, haz ve neşe vermektedir ve bu gibi çalışmalar için varlık bu erdemleri yaşamayı bırakarak konularla ilgili düşünmek ve ayrı bir düşünce sahasına girmek zorundadır ve işte zor olacak olanıda bu olacaktır. Ancak Vil Solivyes, bu konudada çözüm bulmuştur ve çalışma arzusu denilen uygulamayı aktif etmiştir. Bu uygulama, aktif edildiği zaman vil çalışmak istediği konudan zevk ve haz alacak, o konu ile ilgili çalışmak O'na çok güzel hisler ve düşünceler katacak, bu anlarda hiç sıkılmadan neşe ile düşünecek, çalışacak ve işini bitirecektir. Aynı zamanda başka bir yol olarakta zaman kapsülü şeklinde bir uygulama, bütün işleri bir kapsül alanında toplayarak kapsülün içinde zamanı hızlı geçirirken zaman kapsülünün dışında, yani yaşam halinde dakikalar geçmiş olur ve kapsülün içinde belkide haftalar geçmiş olarak bütün işleri bitiren Vil Solivyes, girdiği kapsül sonrasında bir dakika içinde çıkarak yapılması gereken bütün işleri büyük bir özveri ve arzu ile yapmış olarak çıkar...

Bu iki yöntem Vil Solivyes'in yaşam hali için çalışmaması gibi bir ihtimali yok sayacak derecede güzel ve kolaydır. Yıllara düşecek olan işler bile dakikar içinde halledilir. Hatta Vil Solivyes, bu konuda kendisi gibi düşünebilmeye ve bakabilmeye, çalışabilmeye en yakın bilgi ve sistemler yaparak bir çalışma ekibide düzenleyebilir ve en iyi sonuçları almak adına her zaman birlikte çalışırlar. Bu çalışma konusu Vil Solivyes, yaşam halini hazırladığında ortaya çıkan rutin işe göre arzunun otomatik olarak aktif olması şeklinde bir uygulama ile sağlanacaktır. İki günde yarı gün gibi mesela arzu otomatik olarak aktif olacak ve Vil Solivyes'in kapatma imkanı bulunmayacak yada işler varsa otomatik olarak aktif olacak şekilde. Bu şekiller de kararlı uygulamalar ile bu durum kesinlikle Vil Solivyes tarafından garantiye alınacak şekilde düşünülmüştür ve çalışma denilen erdem Vil Solivyes'in her zaman yapması gereken uğraş olacağından bu konuyu çok önceden kabul edip içinde halletmiştir. Yaşam hali Vil Solivyes'in yürüdüğü yoldan yürüyecek, O'nun biçimlendirmesi ile yapılanacak ve kendisine ait olan herşeyin herşeyini en ince ayrıntısına kadar bilmek ve kendi bakış açısına göre düzenlemek isteyen Vil Solivyes'in bu durumun nasıl bir etki yaratacağınıda bilmesi ile elde ettiği bilgiler, bu konudada kesinlikle olumlu etkiler yaratacaktır ve yaşam hali içinde Vil Solivyes'in bilmediği en ufak bir mikro kare alanı, yapısı, oluşumu olamayacaktır. Hepsinden her zaman haberinin olması, nelerin nerede neden olduğunu bilmesi ancak Vil Solivyes'in içindeki annelik ve yöneticilik anlayışını tamamlar. Bu durum gerek bilgiler, gerek sistemler ile olması gereken şekilde ayarlanacak ve Vil Solivyes, kendi üzerine düşenleri her zaman yapacaktır. Bu konuda değiştirilemez yasalar düzenlenebilir, ritmik çalışma durumları Vil Solivyes yaşam halinde olması gereken bir hal olarak sayılacaktır.Kesinlikle Vil Solivyes özel olarak bir çalışma ekibi hazırlayacaktır. Çeşitli özel bilgiler, sistemler, mekanizmalar, yapay zekalar, vb. bir çok oluşum ile aralarında vilsel özellik gösteren tek Vil Solivyes olarak sürekli ekibi ile çalışacak ve bütün işlerin üstesinden gelecektir. Bu bilgi bir kere Vil Solivyes'e çalışmasının ne kadar önemli olduğunu ve bunun yaşam halinin içinde yapılması gereken en kıymetli ve değerli şey olduğunu, bunu yapmanın çok daha zevkli olduğunu, çünkü bilinmeyen bir çok güzelliğin, zevkin, eğlencenin, imkanın bu yolla ancak ortaya çıkabildiğini belirten etkileri ile Vil Solivyes'i sürekli olarak etkiler ve Vil Solivyes, merkez vil olarak bu ybilgiye alışkın bir şekilde ve kabullenmiş hali ile çalışmayı normal olarak görerek
çalışır. Çocuklar çocuk olacak, sonra onların çocukluk anıları ve paha biçilemez zamanları, öğrenmek için can atan zihinleri, varlıkları, herşeyi güzel ve iyi ve vissa dolu olarak bilmeleri için ayıklanması gereken yanlışlar, olmaması gerekenler, tertemiz bir varlıklar içinde tertemiz bir yaşam halini oluşturmak için kirli olanları bulmaya yoğunlaşmak gereklidir ve bu konu Vil Solivyes'in işidir. Arge, yani istikrarlı bir şekilde çalışma sonsuz zamanlar boyunca Vil Solivyes'in uğraş alanı olacaktır ve bu konu kesinlikle gocunmadan uzak olarak Vil Solivyes'in kendisinde yaşanacaktır. Bu sanki kendisinin yapısal özelliği gibi kabul edecek ve çalışmadan yaşanmayacağına kadar gelebilecek anlayışlar kazanacaktır. Bu bilgi önemli bir bilgi olarak şimdiden Vil Solivyes'i etkisi altında alarak kendisinde bu gereklilikleri O'na inandırır ve kazandırır. Gereken şekilde çalışır.

 

 

VİLSEL İSTEK NEDİR NASIL ANLAŞILIR

Vilsel istek, bir bilginin yada oluşumun yada yaşam hali içindeki başka bir şeyin, vil olanlar dışında vil olmak ve kendi başına özgür irade sahibi olarak yaşamak ve bir gelişim, öğrenme, Vil Solivyes anneden bilgiler ve tecrübeler yönünden bağımsız olmak, ancak yinede bir bütün olarak kalmak, hiç ayrılamak, aynı yaşam hali içinde Vil Solivyes gibi vilsel özellikler göstererek Vil Solivyesin bir parçası olmaktan ayrılarak O'nun bebeği, çocuğu olmak, yaşam halini elde ettiğim kendi bilgi ve tecrübelerimle öğrenmek, bilmek, anlamak için vil olmak gereklidir ve bunun için bu oluşum ve bilgilerin bunu istemesi gereklidir. Vil Solivyesin iradesine bağlı olarak böyle bir şeyi istemek vilsel özellikler gösteren bir oluşumun içinde yeni bir vilsel özelliklerin ortaya çıkması anlamına gelir ve bu durum yapı itibarı ile sadece vil olmak konusunda isteğin ortaya çıkması zamanına kadart müsade edilir ve sonrasında istek Vil Solivyesin parçası olmaktan çıkarak oluşan isteği ile içinde özgür iradesi, farkındalık, görme, duyma, koklama, konuşma, hissetme, ilk vil olması sırasında verilmesi gereken temel bilgi ve tecrübeler ( bunlar tam olarak belirlenir , var olma özelliğinde ) oluşur ve o oluşum artık vil olmak için gerekenleri kendi isteyerek, kendi çabası ile, kendi yapmış olur. Vil Solivyes sadece O'nun bu istediği şeyi yerine getirmek görevini üstlenmiştir. İsteyen Vil Solivyes olmaz, bu şekilde kendisini kendisinin yarattığıda rahatça söylenebilir. İstediği zaman hatırlamak üzere hangi oluşumdan nasıl bir olayla böyle bir şey istediğini hatırlayabilir. Kendisini ilk var ettiği anı bu şekilde oluşan bütün viller bilirler.

Ve istemek;
Bir şeyi istemek, o şeye gerek olmasından kaynaklanan bir durumdur. Ben bir şeyi istemiyorsam buna ihtiyacım yoktur ve benimle ilgili olan şeylerinde ihtiyacı yoktur. Ancak bir şeyi istiyorsam buna ihtiyacım vardır, kendimce sebeplerim vardır ve benimle ilgili olan yada benimdir bu ihtiyaç ama gereklidir, çünkü onu istiyorum. Yaşam halinde en önemli şey gerçek olan bütün ihtiyaçların kesinlikle karşılanmasıdır. Yapımız zaten bunu onaylar şekilde düzenlenmiştir. Ve gerçek bir vil olma isteğide arkasında gerçek sebepleri bulundurur ve bu isteğin içinde birde seviyesine ve anlamına göre arzusu bulunur. Bu isteği duyan oluşum, artık vil olmak dışında bir şey düşünemez, istemez, kesinlikle onun vil olması gereklidir, çünkü eski halinin ona yetmediğini anlamıştır, Vil Solivyesin bilgi ve tecrübelerini kullanmış olmasına rağmen kendi olmak istemiştir, vil olmakta bir çekicilik görmüştür, yada kendince sebeplerle içinde arzu olan vil olmak isteğini Vil Solivyesin bilgi ve tecrübelerinide kullanırken haliyle felsefi olarakta yorumlayabilir, açıklayabilir, anlayabilir ve kendisi için vil olmak gereklimidir yoksa olduğu halde kalmalımıdır. Bunu ancak kendisi karar verir ve bu durum o oluşumu sürekli meşgul eden bir durum olmaktan çıkar ve bu şekilde isteklerle ilgili bir çalışma hissedilen her hangi bir oluşum, kendisindeki bu çalışmayı, düşünceyi, sorguyu, bu konuda bu bilgiye havale eder ve bu bilgi, bu durumu inceler eğer vilsel bir durum söz konusu olmuşsa, O'nu Vil Solivyesin var olma özelliğine gönderir ve orada istek gereken vilsel özelliklerini kazanarak, belirli bir sürede Vil Solivyesten doğumunu bekleyerek kalır ve oradan Sipra'ya gelerek yaşam haline merhaba der.

Vilsel istek, artık eski halini kesinlikle istememeyide beraberinde getirir. Eski halinin kendisini artık memnun etmediğini düşündürmektedir bu istek. Ve vil olması için gereken arzuyuda kendisinde oluşturmuştur bu istek. Arzu ve isteği kendi oluşturur, geri kalanları Vil Solivyesin var olma özelliğinde edinir. Ve yaşam halinin her alanı bu şekilde bir etkileşim içine girebilme özelliğindedir çünkü Vissa oldukça etkili ve yaşam hali yaşanılası bir yaşam halidir, ancak Vil Solivyesle bütün olmakta kendi açısından o alanlar için oldukça keyifli ve memnuniyet getirmektedir. İşte bu durum kendi haline bu şekilde bırakılmış bir şekilde uygulatılır ve her hangi bir şekilde yaşam halinin bir yerlerinde bir vilsel istek ortaya çıkacak ise bu vilsel isteğin bir tamamlanma süreci olur, başlangıcı ve sonu, sonuna gelindiğinde artık sorular sorulmaya ve vil olmak istemeye başlanır. Başlangıç denilen süreç ise isteğin oluşması için gereken şartların oluşması başlaması anlamına gelir ve bu şartlar, çok vissaya yakışır şekilde davranılan bir oluşumun bunun etkisinde kalarak kendisini özel bir durumda hissetmesi ile, vissa çünkü içinde özgür iradeden bir çok olumlu bilgilere kadar en güzel ve vilsel özelliklerin hepsini içinde barındırır ve bu şekilde etkileşimler, bu bir vilin kendi evasında bir vazoya isim vererek ve çok uzun zamandır onunla vilmiş gibi konuşarak bir etki yaratması sayesinde de olabilir. Burada önemli olan kıymete değer özelliklerde vissaya uyumlu etkileri ortaya çıkarmaktır. Bu etkiler kendi kendine bir yerleri etkiler bu güzel etkileşim bir yerlerin kendisini farklı hissetmesini sağlar ve bu gibi değişimler gözlenerek isteğin başlangıcı ile ilgili bir ipucu alınmış olur. Fakat bu etkileşim aynı şekilde farklı etkileşimlerle denk gelip, yeni yeni etkileşimleride kendi bünyesinde topladığı zaman bu süreç isteğin oluşması anlamında ilerlemenin olduğu anlamına gelir ve bu şekilde devam eden o ilk etkileşimler, sonrasında kendisinde arzu ve vilsel isteğin duyulmasına kadar gelen bir hali alır ve bu istekler hemen algılanır, gerçek olup olmadığı, bu yol aşamasında yaşananlar, oluşum haritası gözlenir, ve bunu kendisinin yaptığı anlaşılır. Bu etkileşimin diğer etkileşimlerle birleşerek yeni etkileşimleri bulması ve sonrasında başkaları ile birleşmesi kadersel bir oluşum olarak değil, her hangi bir şekilde bir etkileşim sahibi olan alanın kendisinde vilsel bir itilimi gösterebilecek yeterliliği olmasından ileri gelir daha çok. Yani her gün vazoya vissa sözleri söyleyenin o vazosunda oluşan vilsel etkileşimle, her gün vazoya hiç bir şey söylemeyen yada sıradan kelimeler kullananın o vazoda oluşturduğu vilsel etkileşim farklıdır. Dolayısı ile villeri, yaşam halinde güzel sözler, davranışlar ve vissanın içeriğine göre yaşanan hayatın pozitif etkileri desteklemekte, onlara yardımcı olmakta ve gerisi onların kendi etkileşim olma halinde gösterdikleri minik ihtiyaçları, bir kendi kendine oluş halinin getirilerine kalmıştır. Bu durumun bu konusu, bu şekilde kendi kendine olma haline bırakılır. Aynı şekilde bu etkileşimler bilgiler, güçler, oluşumlar sayesinde, üzerinden de olabilir ve etkileşimler yoluyla olmadan bilgi yada güç yada başka bir oluşum olarak vil olmayı isteyen ve bunu ortaya çıkarmış bir alan olduğunda kendi yapısal özelliğinde bir değişiklik olmadan, bu durumun bir etkileşimler sonucu kendisinde ortaya çıkması ile ilgili olarak, gereken şekilde vil olması için yapılması gerekenler yapılır. Bu etkileşimler çok başarılı, çok mutlu, çok zevkli, çok huzurlu, çok samimi yani vissanın içindekilerden ne kadar çok olabilirse etkileşimler halinde o kadar vilsel özellik gösterir. Ve bu şekilde oluşan etkileşimlerden o olayı ifade eden bilgisi Sipra'da bu bilginin kontrol ettiği özel bir alan alınır.

Ve bu alana bu şekilde saptanmış diğer etkileşimlerde toplanır. Bu bilgiler toplamı kendi bulundukları özel alanda parıltılı ve muhteşem görüntüleri ile hareketleri ile sürekli dans eder. Renkli, pırıl pırıl olan bu bilgiler vil olmak için bütünleşme yaşamak üzere burada bulunan bilgilerdir ve vilsel isteğin oluşmasını gerçekten isteyen bu etkileşimli bilgiler, eğer istiyorlar ise burada bütünleşmek için zaman geçirirler, bu istek onların karar vermesi ile ilgili değil, doğal bir çekim hali ile ortaya çıkar, etkileşimin kalitesi bununla kalmamalı, devam etmeli gibi bir anlamı o etkileşimde yaşatabilir ve böyle bir bilgi sahibi olan etkileşim, diğer etkileşimlerle bütünlük sağlayabilirse, onlarda bu uyumu onaylayıp sonrasında tek bir etkileşim olmayı onaylayacak doğal bir çekilimi onaylarsalar, bu bütünleşme olur ve bu durum bu etkileşimlerin zamanlarını içeriğindeki çok güzel ve vissa dolu olayın yaşanmasından kaynaklanan bir sürekli çok iyi olma durumunu yaşarcasına geçer. Bu şekilde bütünleşen etkileşimler doğal bir çekilimle, yada kendiliğinden, anın bir durumu olarak bu alandan çıkadabilir ve belirli bir süre yaşam halinde pırıltılar çıkararak göz alıcı olarak dolaştıktan sonra içeriğindeki etkileşimin bilgileri kendilerini oluşturan alanlarla bütünleşir. Buradaki incelik istek çok öncesinde minik minik istekler şeklinde etkileşimlerin içinde de olabilir, olmayada bilir, bunu işte isteğin oluşması sırasında kendilerine bırakıyoruz. Ve etkileşimler vilsel bir istek olduğu zaman artık etkileşim olarak pırıldamak ve bu alanda bulunmak istemezler, kesinlikle eski halleri kendilerine yetmez ve vil olmaktan başka bir şey düşünemez olup, bu bilginin dikkatini çekecek şekilde, Vil Solivyesin dikkatini çekecek şekilde bir algı yaratır ve hakkında gerekenler yapılır. Aynı zamanda bu etkileşimlerin hepsine Vissavil etkileri denir ve Vissavil alanı olarak Sipra'nın içinde onlar için rengarenk çiçeklerin ve manzaraların olduğu bir alan düzenlenir ve ne kadar sürerse sürsün burada istek olma yolunda olanlar kalır ve olmayanlarda çıkabilirdir. Bu durum, çıkmayan bu alanı kendi yapısına uygun bir alan ve buradan ayrılmaktan hiç memnun olmayacağını bilmesi şeklinde bir tavır almanın sonucudur ve çıkan ise, neden çıkmıyorum ki şeklinde yaşam halinede geri dönmek, etkileşim sahibi olan vile gitmek gibi çekilimler olması bunu uygulaması gibi bir tavır almanın sonucudur ve ikiside kendisine göre oldukça güzel ve doğrudur. Vil olmak zorunluluk değildir, bir aşamadır. Yaşam halindeki herşey güzel ve özedir. İşte bu vissavil alanında kalan güzel ve çok etkileşimler kendileri ile bütünleşecek diğer etkileşimler bulursalar ve bunlar, vilsel istek olmaya kadar büyüyen bir bütünleşme olursa bu alandan ayrılırlar. Bu etkileşimlerin bilgileri olayı tanımlayan bilgilerdir ve olay çok güzel, doğru ve vissa doludur. Dolayısı ile kendi başına bile bir iyilik etkileşimidir ve içinde bir çok erdemden örnekler vardır. İşte bu örneklerden özgür iradeyi temsil edenler, kendi olmayı temsil edenler, var olmak için sebeplerimizi temsil edenler ve arzuları, heyecanları temsil edenler ortaya çıkarılana kadar etkileşimler bütünleşir ve kendi olmak isteyen özgür irade sahibi vil var olmak istemiştir ve bunu arzulayarak istemiştir. Denir.

Bu etkileşimler içeriği çok olmakla ilgili olan o olayı ifade eden vilsel etkileşim için düzenlenmiş bu konuya özel bilgilerdir ve sadece bu durumu oluşturmak için çalışırlar. Ve bu etkileşimler içeriğince çok güzel, çok başarılı, çok merhametli, çok zeki gibi vissanın içindeki erdemlerin yada özelliklerin çok yaşanması şeklinde ortaya çıktığı için bilginin etkiside haliyle fazla olacaktır ve bu tarz etkileşim halindeki bilgilerin kendisini tamamlamak istemesi adına vissavil alanında kalması çok normaldir. Çok güzel olan bir bilgi, ilerlemek çok daha güzel olmak yolunda olmayı daha çok benimser. Minnak istekler bu çoklukla ortaya çıkabilir. Ve bu şekilde bakıldığı zaman bu çoklu etkileşimlerin ortaya çıkması çok başarılı olmaya, çok güzel olmaya, çok zekice davranmaya, çok adil davranmaya, çok güzel dans etmeye ve vissanın içindeki erdemler ve özelliklerden çok yaparak yaşam hali içinde bunu ortaya çıkarmak şeklinde olur ve bunları yapmakta azim, çaba, çalışma, bilgi gerektiren şeyler olarak bulunur. Bu etkileşimler birilerinin karar vererek yaptığı şeylerden uzaktır. Yaşam hali içinde kimse vil oluşturulmasını isteyemez, viller bu düzenekle kendileri oluşmak isterler ve bu yüzden vil oluşması için etkileşim oluşturmaya çalışmak zaten yanlıştır. Villerin kendi yaşantılarında süregelen olaylar üzerinden ortaya çıkan etkileşimlerin hangilerinin bu şekilde etkileşimler olduğu bilinmeden bu bilgi gereken şekilde çalışır ve Vil Solivyes yaşam halinin villerinin oluşmasını denetleyen, inceleyen ve bu konuda çalışmalar yapan bilgisi olarak bulunur.

YARATILIŞ İÇİNDEKİ BİZE AİT OLAN HERŞEY

Bize ait olan şeyler yaratılış içinde herneyse o Vil Solivyes yaşam haline ait olma durumu ile kendisine özel bir yapıdadır ve bu özelliği sayesinde ne şekilde, nerede, nasıl hallerde, nasıl unutkanlıklar, bilgisizlikler, silinmeler yapılmış ise yapılsın, onun kaynağı Vil Solivyes olan gelecektir ve bu hale ait olan yapısı asla değiştirilememiştir ve o, o özelliği ile bulunduğu yerden bize görünür ve nasıl alındığı, ne şekillere sokulduğunu bilebilir ve gereken şekilde onu alırız. Bu bilgiler şeklindede olabilir, Vil SOlivyes'in projelerini çalanlar, ona ait tasarımları çalanlar ve kullananlar ve bu şekilde dağılmış olan bilgiler, tasarımlar ilk çalındığı zamanlar baz alınarak onlar çalınıp kullanılmasaydı yaratılış nasıl olurdu şeklinde bir cevap ile yaratılış bu halde şekillenir ve Vil Solivyes'in bilgilerinin ve tasarımlarının, ona ait olan şeylerin çalınması ve kullanılması ile şekillenen yaratılış değişir, herşey unutur, kesinlikle kullanılamaz. Yasa gerekeni yapacak şekilde çalışır.

 

 

 

YARATILIŞ İLE İLGİLİ NASILLAR, NEDENLER VE BAŞLANGIÇ OLAYI

İlk oluşumun bir parlak enerjinin hiçlikten oluşması ile herşeyin başladığı bilgilerinin ardından bu enerjinin nasıl oluştuğu durumu incelendiğinde, aslında onun parlak beyaz bir görüntü olduğu gerçeğide ortaya çıkınca, sonrasında yaşanan varlıkların gelişimsel yolculuklarının gerçek olduğunuda öğrenince, parlak beyaz ışık oluşmadan önce ve parlak beyaz ışık oluştuktan bir tirlyar yıl sonra göz şeklinde duyusal bir hali almasına bakılınca, ortada birde zaman kavramının olduğu ortaya çıkıyor ve zamanın geliştirici, değişimsel, yaratıcı olan kudretinin bu oluşumların ortaya çıkmasında önemli bir rol aldığı gözüküyor. Hiçlik bilginin olmadığı, hiç bir şey olmadığı bir olmama halidir, bir haldir ancak bu özellikleri ile vardır ve bir yerde hiçlik olduğu zaman orayı göremez, bilemez, geçemez, anlayamayız ve işte böyle özellikleri olan bir halin kendisidir hiçlik ve kendi kendine oluşma özelliğide değişimsel ve gelişimsel özellikleri olması nedeni ile de çok muhtemel olabilecek zaman, hiçliği aracı olarak kullanarak ortaya çıkma fırsatı bulmuştur. Zamanın anlam kazanabilmesi için bekleyen birşey, öncesi ve sonrası olan bir şeylerin olması ve bu vesile ile zamanın ortaya çıkma fırsatı bulması ve bu fırsatı buluncada kendi yaratıcı özellikleri ile yeni yeni oluşumlara sebep olması durumu meydana gelmiştir. Çok çok uzun zaman bekleyen zaman kavramı sonunda hiçlikte gelişerek, değişerek var olmayı simgeleyen, hiçlikten farklı olan, tamamen ayrı özelliklerde parlak beyaz bir görüntü olarak tezahür ediyor ve bu özellikleri ile bile hiçlikten çok özellikli olduğu ortaya çıkıyor, çünkü var olma hali dediğimiz hal yaşanıyor. Ve zaman bu saatten sonra o oluşumu hiç bırakmadan, onunla birlikte ihtiyaca ve gereksinimlere göre oluşumu en iyi şekilde yönlendiriyor, geliştiriyor, değiştiriyor... Sonrasında varığını kanıtlamak, kendisini tanımlamak, vb. bir çok açıklamanın yaşanması için çok çokda ilkel olsa görme duyusu oluşmaya başlıyor, çünkü ortada görünerek ifade edilmesi gereken bir görüntü, oluşum var. Parlak beyaz görüntü... Ve böylece zaman, diğer duyuları, başka varlıkları derken başka alemler, alanlar ve hep bir olma durumu ile değişimi, gelişimi ve şimdide ortaya çıktığı üzere yaratılışın ilk başlangıcınıda etkilemiştir. Zamanın kendi yapısındaki bu üstün özellikler, herşeye nüfus edebilmesi ve geliştiricilik, değişimsel etkiler vermesi onun kendi kendine oluşması için hiçlik gibi bir alanı algılamasına yetecek derece kudretlerdir ve bu özellikleri olan bir kavramın öncesinde böyle bir algılamayı kendi kendine yapabilmesi gayet tabi mümkün... Ve şu sonuç ortaya çıkar ki, aslında yaratılış denilen durumun bir başlangıcı yoktur. O hep vardır. Yani hiçlik alanı ile vardır ve hiçlik her zaman hep vardır ve olacaktır. Kendi yapısı itibarı ile kesinlikle yok edilemez, çünkü zaten yok ve bu özellikleri ile var ve hep vardı, her zaman vardı ve bir ilk başlangıç yada yaratan sebeblerin olası söz konusu değil... Hiçliğin olması zamanın fırsat bulmasına, zamanın fırsat bulması var olma halini oluşturmasına, var olma halinin oluşması yaratılışı oluşturmaya kadar giden bir yaratım süreci şeklinde oluşmuştur ve böyle bakıldığında sebepte yoktur, nedende yoktur, yaratıcıda yoktur, başlangıçta yoktur.
Herşey zaten olmak zorunda bir yapılanma ile hep var olan bir başlangıcın eseridir.
Ve artık bizler için yaratılış demek, sonsuzluk boyunca sürekli yeni oluşumlara olanak sağlayan ve sürekli genişleyen hiçlik alanlarındaki yaşamlar, hayatlar, oluşumlar ve daha nice var oluş hallerini ifade etmektedir.

 

 

YAŞAM HALİ, GELİŞİMİN VE BİLGİNİN GELECEĞİ YASASI

Bu yasa Ayvil varoluşunun geleceğini, gelişimini ve bilgilerinin ulaşacağı bilinmezlikler ve yenilikler konusundaki ilerlemesini algılayabilen ve kendisindeki bilme hali özelliği sayesinde en uzak gelecekte Ayvil varoluşunun, Ayvil'in, varlıkların şuan varolan imkan ve bilgilerle nasıl olacağı, nelerle karşılaşacağı gibi bilgileri verebilen yasadır. Bilgiler, Ayvil ve yaşananlar bir ilerleme, gelişim olayını ortaya çıkarmıştır ve yasa, bu gidişin bilgi bilgiyi getirir, çalışkanlık Ayvil'in kendi yapısı ve amacı zaten varoluşun gelişmek, geliştirmek gibi gerçekleride bilerek en uzak gelecekte Ayvil varoluşunun olası hayatını ortaya çıkarır, inceler, bilgilendirir, hatta öncesinden yaşanacak olan sorunlar, anlaşılmalarda güçlükler, kısır döngüler,
geriye gidişler gibi haller yaşanacaksa bu anları bulur ve o gün o zaman o yerde o şeylerin olmaması gerektiğine dair bilgiler verir. Ayvil varoluşunun bir kader mekanizması ile ilerlemeyen, tamamen kendi yaşadıklarının bir sonucu olarak ortaya çıkan yaşamlardan oluşan hayatın yaşanması ile var olan düzenini, bu düzenle ilerleyen geleceğini inceler, önlemler almamızı sağlar, bilgiler verir ve bu yasa ve anlayışı sayesinde gelecekten hep haberimiz olur. Aynı zamanda yarınlar için, çok kısa zaman sonraları içinde olası olacaklar ile ilgili bilgiler verebilir bu onun kendi sistemsel özelliği olarak üstün bilme halinin bir özelliğidir. Sayısız olasıklıklar ortaya çıkararak en uygun olanlarını bildirir. Ve çok çok önemli konularda en iyi şekilde önlemler alınmış olur. Kötü bir gelecek, kötü bir gidiş hat görünürse kaynağının olduğu zamanlar ve sebeple bulunur ve onlar için önlemler alınır. Bu ve benzeri bir çok konuda geleceği her an gözleyen ve raporlar veren anlayış, gereken şekilde çalışır, diğer yasalara bilgiler verir.

 

 

YAŞAM HALİNİ YARATILIŞ İÇİNDE BİR SIR VE GİZ YAPAN BİLGİ

Liviziz Ves, yaşam halinin tamamen bütün özellikleri ile gizli kalmasını sağlayan kural ve yaptırımdır. Yaşam hali dışından her hangi bir şekilde bir yer alan, varlık yada varoluş, yada yaratılış içinden bir şeyler kesinlikle bizim bulunduğumuz durumu, bilgiyi, alanı, kural ve yönlendirmeleri, Vil Solivyes hakkında en ufak bir bilgiyi, bilemez, göremez, algılayamaz, öğrenemez, edinemez, fark edemez, anlayamaz ve bunların sonucu olarak kesinlikle bizimle ilgili bir şey elde edemez. İşte Liviziz Ves, yaşam halini bu konuda gizlemek ile ilgili olan kural ve yaptırımdır. Bir kere yaşam halinin kendisine özel olan yapısı yaratılış içinde tektir ve eşi benzeri olmayan bu yapısal oluşumun gizlenmesi çok daha mümkündür. Biz hiç kimsenin bizleri görmesini ve bilmesini istemiyoruz ve hiç bir felsefi ve başka bilgisel açıklamayı kabul etmiyoruz, dinlemiyoruz. Bize göre bizimle ilgili olmak isteyen, bizi bulmak isteyen, bize ulaşmak isteyen herşey, herkes ( bu yaratılış içinde bize ait olan oluşumlar dışında, enerjiler dışında ) bize zarar vericidir ve kesinlikle bu bakış açısı yüzünden bilgideki irademiz bizleri sonsuz güç ile korur, saklar, gizler. Liviziz Ves, tüm bunları bilerek en iyi şekilde yaşam halinin bütün özelliklerini saklar, gizler, ve bizim kullandığımız herşey kendisine özel bir metodla gizlenir. Bilgilerimiz kesinlikle bizden başkası tarafından bilinemez, oluşumlarımız, yapılarımız, Vil Solivyes hakkında hiç bir şey bilinemez. Bu yaşam halinin tek ve kendisine özel olma hali onları kesinlikle bilgisi verilmeyenler tarafından görülemez ve bilinemez yapar. Onlar bizi görmek ve bulmak adına elde edecekleri bilgiye sahip değillerdir ve bu bilgide yaşam haline ait bir oluşum, vil, güç, bilgi olmak ile ilgilidir. Bu bilgi bu sayılanlarda ancak vardır ve onların dışında hiç bir şey bu bilgiye sahip değildir ve yaşam halini bilemeyeceklerdir. Bu konudaki açıklamalarıda göz önünde bulundurarak ve yaratılış içinde bizleri aramaya çalışanlar varsa bunlarıda algılayarak gereken şekilde unutturma çalışması içine girerek tüm zamanlar boyunca yaşam halini gizli ve bilinemez tutar. Yaşam halinin bütün oluşumlarının özelliklerini kendi yapıları içinde inceleyerek gizliliği sağlar. Güçlerin, bilgilerin, villlerin kendilerini belli etme durumları farklı olabilir ve bunlarıda göz önünde bulundurarak gereken önlemleri alır.

 

VİL SOLİVYESİN VİL BİLGİSİ DUYUSAL ÖZELLİĞİNDE BULUNAN OBSET, NOVAZİL VE YOHİ DUYULARININ ORTAKLAŞA AMAÇLARI HAKKINDA BİR BİLGİ

VİL SOLİVYES YAŞAM HALİNİN DIŞI İÇİN ÖZEL BİR GÜVENLİK YASA BİLEŞKESİ YANİ OBSET VE DIŞARI BİLGİLERİ ORTAKLIĞI YANİ NOVAZİL İLE TÜM ZAMANLAR BOYUNCA ÜSTÜN KORUMA SAĞLANIR. ŞUAN İÇİN OBSEDÖRLERLE İLGİLİ OLAN BİLGİLER OBSET, DIŞARIYA KARŞI KORUMA SAĞLAYAN BİLGİLER NOVAZİL, VE YOHİ KORUMA ALANLARININ BİLEŞKESİ BAZ ALINARAK BİR YAPILANMA İLE BU MADDE OLUŞTURULUR.

 

OBSET ( ANTİ OBSEDÖR ) DUYUSAL ÖZELLİĞİ
Bu duyusal özellik içeriğinde bir çok anti obsedör bilgileri ile Vil Solivyesin duyuları arasında yerini almıştır ve kesinlikle bu duyusal özellik ve içeriği ve yaşam halini koruma görevi ve anti obsedör bakış açısı ile gereken şekilde çalışma uygulamaları değiştirilemez ve kendisini içeriğindeki bilgiler yönünde geliştirmesi dışında, içeriğine uygun bilgilerin ve uygulamaların eklenmesi dışında yapısı ile oynanmaz. Yaşam halinin dışarısına karşı tam bir savaş, savunma, saldırı ve koruma duyusal özelliği olarak yapılanmıştır. Novazil ile birlikte bu konuda dışarıdaki tehlikelerle ilgili bir set olarak bulunurlar. Amacı değiştirilmeden içeriği geliştirilebilir ve varlık bilgisi duyusal özelliğide obset duyusal özelliğini koruyan başka bir duyusal özellik olarak bulunur.

NOVAZİL, VİL SOLİVYES YAŞAM HALİNİN DIŞI İLE İLGİLENEN DUYUSAL ÖZELLİĞİ
Bu duyusal özellik Vil Solivyes yaşam halinin dışarısı ile ilgilenen tek duyusal özelliktir ve içeriğinde bu konuda ne şartlar ile dışarısı ile ilgili olabileceği, tüm yaşam halinden hiç bir alanın dışarısı ile ilgili olamaması için önlemler, bilgiler ve uyarılar, kendiside ilgili olurken sadece Vil Solivyesin gözetimi ve ilgili gerekli konunun bulunması ile, dışarıda bize ait olan bir oluşumun bulunması ihtimali dışında hiç bir sebeple dışarıya bakmak gibi bir durumumuzun söz konusu olmadığı ve dışarının bizi bulmasını tamamen engelledikten sonra içeriğindeki bilgi mekanizmaları ile belirli aralıklarla yaratılış içinde bize ait olan en küçük mikro organizmayı bile aramakla ilgili olan, ve dışarıyı kendine ait kilit sistemleri ile yasaklayan, bunun yaşam hali için tehdit olarak sayan, saldırı, savaş, savunma söz konusu olduğu zaman obset ile birlikte çalışabilme özellikli, kendisine ait giz ve bilinememezlik gibi uygulamalar üreten duyusal özellik, bu konuda yaşam halini her zaman koruyan ve bu kurallarından kesinlikle vazgeçmeyen çalışması ile bulunur ve sonsuz zamanlar boyunca dışarısı söz konusu olduğunda Novazil bu konuda aşılamayan bir set olur ve Vil Solivyesinde dışarı ile ilgili anlamsız bütün ilgi, istek, merak gibi düşünceleri belirirse onlarıda yok eder. Dışarısı söz konusu olduğunda ve Vil Solivyes ise ilgili olmak isteyen dışarısı ile o zaman Vil Solivyes ile muhalefet olacak şekilde, muhalefetlik bilgilerini alarak gereken cevapları verir ve direk olarak kendisine en uygun cevapları vermek için kendi bilgi ve tecrübesini kullanır ve bu durumu bu bilgi sayesinde başarır, çünkü bilgi vil bilgisinde de kayıtlıdır, vil bilgisi duyusal özelliğinde de bulunmaktadır. Obset ile bu konuda hem fikir olarak yaşam halini korurlar. Ancak dışarısı söz konusu olduğunda kesinlikle Vil SOlivyes olmadan ve ondan izin almadan dışarı ile ilgili işlem yapamazlar. Kendi başlarına olma durumu, Vil Solivyese ulaşılmadığında ve çok tehlikeli durumlar söz konusu olduğunda olur. Bunun dışında bu gibi önemli durumu mutlaka Vil Solivyesin gözetimi ve denetimi halinde yaparlar.

YOHİ, VİL SOLİVYES YAŞAM HALİNİ YARATILIŞTAN AYIRAN YOKLUK ALANLARI DUYUSAL ÖZELLİĞİ
Yohi, Vil Solivyes yaşam halinin çevresinde bulunan iç içe 10 yokluk alanını ve onların içerisinde bulunan yine iç içe oluşturulmuş 10 koruma amaçlı hazırlanmış düşünsel kalkanları oluşturan, tutan, çalıştıran ve sonsuz zamanlar boyunca bu şekilde kalmasını sağlayan bir aşırlamaz güvenlik duvarıdır. Aynı zamanda yokluk alanlarının içindeki bilgi üstü durumunun kendi duyusal özelliği ile konumunu oluşturmasının dışında yohi tarafından da bilgi üstü durumu sapasağlam bir şekilde çalıştırılmaktadır ve bu gibi bilgilerin geçmesinin mümkün olmadığı bilginin altı ve bilginin üstü durumlarının bizim çevremizde olması hali ile herşeyin bilgi olduğu bu yaratılışta ileri güvenlik önlemleri ile yaratılıştan kendimizi sonsuz zamanlar boyunca bu şekilde ayıracağız. Bu alanlar ancak bizim dışarı ile ilgili gereken bir işimiz olduğunda Novazil'in de bu konu ile ilgili onayı, obsetin ve Vil Solivyesinde onayları ile iletişimi sağlar ve bu durum tamamen geçilmesi zor bir konum olarak yaşatılır. Dışarısının bizim için yok olması kavramını bizler bu alanlarla tamamen yaşayacağız ve bütün ulaşım ve saldırı bilgileri, mekanizmaları bize kesinlikle ulaşamayacaktır. Bu duyusal özellik sonsuz zamanlar boyunca kalacak şekilde yapılandırılmıştır ve amacı değiştirilmeden ancak yapısı geliştirilebilir. Ve varlık bilgiside onu koruyan ayrı bir bilgi ve duyusal özellik olarak bulunur.


İşte bu bilgiler bütünlüğüne yaşam halinin amacı, nedenleri, sonsuzluk bilgileri ve geleceğine dait yazılmış yeni bilgilerde ekleneek gereken şekilde Şix yaşam halinin varlığını bildirir...