MÜMKÜNLÜK VE MÜMKÜNSÜZLÜK ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

MÜMKÜNLÜK VE MÜMKÜNSÜZLÜK ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

MÜMKÜNLÜK ERDEMSEL ÖZELLİĞİ
MÜMKÜNLÜK, İLGİLİ ALAN VE DURUM VE KONU VE ÇALIŞMALARLA İLGİLİ OLARAK OLMASI VE YAPILMASI VE SONUCA ULAŞMASI ANLAMINDA BİR ONAY, BİR TAMAMLILIĞIN SÖZ KONUSU EDİLDİĞİ AÇIKLAMALAR VE TANIMLAMALARDIR. MÜMKÜN OLDUĞU ZAMAN O OLAY VE DURUM VE KONU VE ÇALIŞMA YAPILABİLİR ANLAMLARI ORTAYA ÇIKAR VE KENDİSİNDE O KONU İLE İLGİLİ BÜTÜN EDİNİMLERİN VE ŞARTLARIN OLUŞTUĞU ANLAMINA GELİR. MÜMKÜNLÜKLER OLDURMALARI SÖZ KONUSU EDEN TANIMLAMALAR ŞEKLİNDE ŞİX YAŞAMINDA GEREKEN ZAMAN VE DURUMLARDA KULLANILIR.

MÜMKÜNSÜZLÜK ERDEMSEL ÖZELLİĞİ
MÜMKÜNLÜĞÜN TAM TERSİ OLACAK ŞEKİLDE YAPILMASI VE SONUCA ULAŞMASI ANLAMINDA BİR ONAYSIZLIĞIN, EKSİKLİĞİN SÖZ KONUSU EDİLDİĞİ VE YAPIMAYACAĞI ANLAMLARININ ORTAYA ÇIKTIĞI TANIMLAMALAR VE AÇIKLAMALARDIR. BİR OLAY, DURUM VE KONU VE ÇALIŞMA İÇİN MÜMKÜN OLMADIĞI BELİRTİLDİĞİNDE O KONU VE OLAY VE DURUM VE ÇALIŞMASININ OLMASI SÖZ KONUSU EDİLEMEZ, KENDİSİNDE EKSİKLİKLER VE YANLIŞLIKLAR VARDIR VE BU AÇIKLAMA İLE ŞİX YAŞAMINDA MÜMKÜNSÜZLÜK ERDEMSEL ÖZELLİĞİ, TANIMLAYICI VE AÇIKLAYICI, BELİRLEYİCİ ÖZELLİKLERİ İLE GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.

İŞTE BU AÇIKLAMA İLE MÜMKÜNLÜK VE MÜMKÜNSÜZLÜK ERDEMSEL ÖZELLİKLERİ, ŞİX YAŞAMININ BÜTÜN TEMEL BİLGİLERİ İÇİN AYRI BİR YAPILANMAYI SÖZ KONUSU EDEREK ERDEMSEL ÖZELLİKTE VE KUVAZİS BİLGİLERİ İÇİN MÜMKÜNLÜLÜK ERDEMSEL ÖZELLİĞİNİN İÇERİĞİNE GÖRE BİR YAPILANMA SÖZ KONUSU EDERKEN, YASAK BİLGİLERİ İÇİNDE MÜMKÜNSÜZLÜK ERDEMSEL ÖZELLİĞİNİ YAPILANDIRIR VE GEREKEN ŞEKİLDE AYRI ÖZELLİKLERLE BÜTÜN TEMEL BİLGİLERİN ÇALIŞMASI SÖZ KONUSU EDİLİR.