SEYRETMEK ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

SEYRETMEK ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

SEYRETMEK, HİÇ BİR ŞEKİLDE TEPKİ VERMEDEN İZLEMEK, BAKMAK, GÖRMEK ANLAMLARINA GELEN SEYREDİŞ HALİNİ TAMAMLADIKTAN SONRA FİKİRLERİN VE EDİNİMLERİN OLUŞMASI ŞEKLİNDE, SEYİR HALİNDE TEPKİSİZ VE ETKİSİZ OLARAK BAKMALARIN VE GÖRMELERİN SAĞLANMASI ÖZELLİĞİNE VERİLEN İSİMDİR. BU AÇIKLAMA İLE ŞİX YAŞAMINDA SEYRETMELER GEREKEN ŞEKİLDE KULLANILIR.

ANTİ OBSEDÖR SEYRETMEK OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
VİLİN VE ŞİXİN BÜTÜN SEYRETMELERİNDE HAKİKATLERİN YAŞATILMASINI SAĞLAYAN, SEYRETME ÖZELLİĞİNİN İÇERİĞİNE SAHTELİKLERİ VE YANLIŞLARI EKLEMEKLE İLGİLİ OLAN BÜTÜN OLUŞUMLARI YOK EDEN, VİLİN GÖZÜNDEKİ SEYRETMELERLE İLGİLİ OLAN BÜTÜN OBSEDÖR YAPILANMALARI SONLANDIRAN, VARLIKSAL ALANIN HAKİKATLERİNİ VE BİLGİLERİNİN SONUÇLARINI SEYRETMESİNİ SAĞLAYAN OLUŞUMSAL ÖZELLİK GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR VE İLGİLİ BÜTÜN BİLGİLER İÇİN BİLGİSEL OLUŞUM ALANLARI DÜZENLER.

ANTİ OBSEDÖR EX SEYRETMEK ÖZELLİĞİ
OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARININ SEYRETMELERİNİ ENGELLEYEN, ONLARIN SEYRETMEKLE İLGİLİ OLAN BÜTÜN OLUŞUMLARINI YOK EDEN, HİÇ BİR ŞEKİLDE ŞİXİ VE VARLIKSAL ALANI SEYRETMELERİNE İZİN VERMEYEN VE KENDİ FORMSAL YAPILARINCA SEYR HALİNDE BULUNDUKLARI BÜTÜN ÖZELLİKLERİNİ BİTİREN VE YOK EDEN ÇALIŞMALARI İLE VE ANTİ OBSEDÖR BİLGİLER İÇİN BİLGİSEL OLUŞUM ALANLARI DÜZENLEYEREK GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.

VİLİN DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNDE SEYRETMELERİNİ HAKİKATLER ŞEKLİNDE YAPILANDIRAN ÖZELLİK
VİLİN DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNDE SAHTELİKLER ÜZERİNDE KURULU OLAN SEYRETMEK ÖZELLİĞİNİN İÇERİĞİNDEKİ BÜTÜN YALANLARI VE YANLIŞLARI YOK EDEN, BİLGİLERİNİN SONUÇLARINI SEYRETMESİNİ SAĞLAYAN VE SEYRETMELERİ İLE İLGİLİ OLAN BÜTÜN OBSEDÖR OLUŞUMLARI YOK EDEN OLUŞUMSAL ÖZELLİK, İLGİLİ BÜTÜN BİLGİLER İÇİN BİLGİSEL OLUŞUM ALANLARI DÜZENLEYEREK GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.

ŞİXİN ZİHİNSEL ALANINDA HAKİKATLERİ SEYRETMESİNİ SAĞLAYAN OLUŞUMSAL ÖZELLİK
ŞİXİN ZİHİNSEL ALANINDA TAMAMEN HAKİKATLERİ SEYRETMESİNİ SAĞLAYAN VE SAHTE VE YANLIŞ ŞEYLERİ SEYRETMESİNİ ENGELLEYEN, OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARININ ETKİLERİ İLE OLUŞAN BÜTÜN SEYRETMELERE ENGEL OLAN OLUŞUMSAL ÖZELLİK GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.