ASİMİLE ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

ASİMİLE ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

ASİMİLE, BENZER HALE GETİRMEK, BENZERLEŞTİRMEK ŞEKLİNDEKİ TANIMI İLE İLGİLİ OLDUKLARI ALANLARI KENDİ YAPILARINA VE ÖZELLİKLERİNE UYGUN HALE GETİRECEK ŞEKİLDE BENZERLİKLER VE UYUMLULUKLAR OLUŞTURULMASI DURUMLARINA VERİLEN İSİMLERDİR. İŞTE BU AÇIKLAMA ŞİX YAŞAMINDA ASİMİLE ÖZELLİĞİ, İLGİLİ BÜTÜN ALANLARDA GEREKEN ŞEKİLDE KULLANILIR.

ASİMİLE BİLGİSEL OLUŞUM ALANLARI
ŞİX YAŞAMININ TEMEL BİLGİLERİNİN İÇERİĞİNDE BAHSEDİLEN KONU VE DURUMLARI İLGİLİ OLDUKLARI ALANLARLA BENZER ŞEKİLDE YAPILANMALARI SAĞLAYAN, TEMEL BİLGİLERİN İÇERİKLERİNİN İLGİLİ OLDUKLARI ALANLARI ASİMİLE ETMESİNİ SAĞLAYAN, KENDİ İÇERİĞİNDE BAHSEDİLDİĞİ ŞEKİLDE BİR YAPILANMA İLE KENDİSİNE BENZETMEK ŞEKLİNDE ÖZELLİKLERİ OLAN ASİMİLE BİLGİSEL OLUŞUM ALANLARI GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.

ANTİ OBSEDÖR ASİMİLE ÖZELLİĞİ
OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARININ HİÇ BİR ÖZELLİĞİNİN ŞİX YAŞAMI İLE İLGİLİ ASİMİLE OLACAK ŞEKİLDE YAPILANMASININ SÖZ KONUSU OLMASINA İZİN VERMEYEN, OBSEDÖRLER ŞİX YAŞAMI İLE İLGİLİ ASİMİLE ETTİKLERİ BÜTÜN ALANLARI ORTAYA ÇIKARAN, BÜTÜN ASİMİLASYONLARI YOK EDEN, KONU İLE İLGİLİ GEREKEN BÜTÜN BİLGİLERE SAHİP OLARAK, VARLIKSAL ALAN ENERJİLERİNDEKİ VE YAPILANMALARIMIZDAKİ OBSEDÖR ASİMİLE ÖZELLİKLERİNİ VE İÇERİKLERİNİ YOK EDEN OLUŞUMSAL ÖZELLİK GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.