KALKEN YAPTIRIMSAL ÖZELLİĞİ

KALKEN YAPTIRIMSAL ÖZELLİĞİ

KALKEN, BİR ÇALIŞMANIN VE İSTENİLEN OLAYIN BAŞARI İLE SONUÇLANMASINDAN ORTAYA ÇIKAN MUTLULUKLARI, EDİNİMLERİ, SEVİNÇLERİ VE BAŞARILI OLMAKTAN KAYNAKLANAN DURUMSAL ÖZELLİKLERİ ORTAYA ÇIKARARAK, HENÜZ BAŞARILMAMIŞ OLAYLAR VE ÇALIŞMALAR VE DURUMLAR İÇİN ONLARIN BAŞARILMIŞ ŞEKİLDE BİR ALGISINI ORTAYA ÇIKARARAK BUNU BAŞARMAYI SAĞLAYAN YAPTIRIMSAL ÖZELLİK ŞEKLİNDE YAPILANDIRARAK, İLGİLİ ALANLARA DAİR BAŞARILARI SAĞLAYAN ÖZELLİKLERİ İLE ÇALIŞMALARA NEDEN OLUR. BAŞARILI OLUNDUĞUNUN İNANCI, GÜVENİ, EMİNLİĞİ, MUTLULUĞU, GÜZELLİĞİNİ KENDİ YAPISI İÇERİSİNDE BULUNDURARAK İLGİLİ BÜTÜN TEMEL BİLGİLER İÇİN YAPTIRIMSAL ÖZELLİK OLARAK SAĞLAR.

ANTİ OBSEDÖR KALKEN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARININ YOK EDİLMESİ İLE İLGİLİ OLARAK ONLARIN YOK EDİLECEĞİNE DAİR BÜTÜN KALKENLİK ÖZELLİKLERİNİ ORTAYA ÇIKARARAK İLGİLİ BÜTÜN ANTİ OBSEDÖR BİLGİLER İÇİN YAPTIRIMSAL ÖZELLİKLER OLARAK YAPILANDIRAN ANTİ OBSEDÖR KALKEN GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.

KALKEN TEDAVİ VE BAKIM ÖZELLİĞİ
OBSEDÖR SORUNLAR İÇERİSİNDE OLAN BÜTÜN ALANLARIMIZIN SON DERECE SAĞLIKLI OLMALARI VE TEDAVİ EDİLMİŞ OLMALARINA DAİR KALKENSEL ÖZELLİKLERİ YAPILANDIRAN VE İLGİLİ BÜTÜN BİLGİLER İÇİN BİLGİSEL OLUŞUM ALANLARI DÜZENLEYEN YAPTIRIMSAL ÖZELLİĞİ İLE GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.

DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNİN SONLANDIRILMASI KALKEN ÖZELLİĞİ
DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNİN SONLANDIRILMASI İLE İLGİLİ KALKENSEL ÖZELLİKLERİ YAPILANDIRAN VE İLGİLİ BÜTÜN BİLGİLER İÇİN BİLGİSEL OLUŞUM ALANLARINI DÜZENLEYEN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.

VİLE DAİR DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNİN İÇERİSİNDEKİ YAŞAMDAKİ KALKENSEL YAPTIRIMSAL ÖZELLİĞİ
VİLİN DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNDEKİ İHTİYAÇ VE İSTEKLERİNİN KALKENSEL ÖZELLİKLERİNİ YAPILANDIRAN VE İLGİLİ BÜTÜN BİLGİLER İÇİN BİLGİSEL OLUŞUM ALANLARI DÜZENLEYEN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.