OLANAK ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

OLANAK ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

OLANAK, BİR DURUM VE KONU VE OLAYLA İLGİLİ OLARAK İHTİYAÇLAR KAPSAMINDA OLUŞUMLARA SAHİP OLABİLMEYİ, DURUM VE OLAYLARA SAHİP OLABİLMEYİ AÇIKLAYAN TANIMLAMALARDIR. OLANAĞININ OLMASI DEMEK, O KONU VE DURUM VE OLAYLA İLGİLİ KENDİSİNİ SAĞLAYACAK İMKANLARININ, EDİNİMLERİNİN, YAPILMASI VE OLMASI UYGULAMALARINI SAĞLAYACAK YÖNTEM VE ÇALIŞMALARINI SÖZ KONUSU OLMASI ANLAMINA GELİR. BU AÇIKLAMA İLE OLANAKLAR ŞİX YAŞAMINDA GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANDIRILIR VE İLGİLİ ZAMAN VE DURUMLARDA KULLANILIR. ŞİX YAŞAMI BİR OLANAKLARIN ALANIDIR VE İHTİYAÇ OLUNAN BÜTÜN KONULARA DAİR OLANAKLARI ORTAYA ÇIKARMAKLA İLGİLİ OLARAK KENDİ YAPISINDA BÜTÜN ÖZELLİKLERİ BULUNDURUR VE BÜTÜN TEMEL BİLGİLER İÇİNDE OLANAK BİLGİSEL OLUŞUM ALANLARINI YAPILANDIRAN ERDEMSEL ÖZELLİK GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞIR.

ANTİ OBSEDÖR OLANAK OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
OBSEDÖRLERİN VE OLUŞUMLARININ YOK EDİLMESİ İLE İLGİLİ OLARAK BÜTÜN OLANAKLARINI YOK EDEN, ONLARIN HİÇ BİR ŞEKİLDE İMKAN VE EDİNİMLERİ OLMAMASINI SAĞLAYAN, İHTİYAÇ DUYDUKLARI HERŞEYE KARŞI BİR ULAŞILMAZLIK SAĞLAYAN, BÜTÜN OLANAKLARINI YOK EDEN ÇALIŞMALARI İLE YOK EDİLMELERİNE İMKAN SAĞLAYAN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.

OLANAK TEDAVİ VE BAKIM ÖZELLİĞİ
OBSEDÖR SORUNLAR İÇERİSİNDE KALMIŞ BÜTÜN ALANLARIMIZA DAİR TEDAVİ VE BAKIM VE SAĞLIK ÇALIŞMALARI İLE İLGİLİ OLARAK BÜTÜN OLANAKLARI ORTAYA ÇIKARARAK İLGİLİ ALANLARDA YAPILANDIRAN, İLGİLİ ALANLARA DAİR SAĞLIK OLANAKLARINI ORTAYA ÇIKARAN VE ÇALIŞTIRAN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞIR.

DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNDE VİLİN OLANAKLARI OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNDE OBSEDÖR YAPILANMALARIN EN ÇOK ÜZERİNDE DURDUĞU KONULARDAN BİRİDE VİLİN OLANAKLARINI ENGELLEMEK OLMUŞTUR VE BU ANLAMDA GEREKEN BÜTÜN ÇALIŞMALARI YAPAN VE İHTİYAÇ DUYDUĞU BÜTÜN ALANLARDA OLANAKLAR MEYDANA GETİREN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.