İMKAN ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

İMKAN ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

İMKAN, BİR DURUMUN VE OLAYIN VE KONU VE ÇALIŞMANIN OLMASI, OLUŞMASI VE YAPILANABİLMESİ İÇİN ORTAYA ÇIKARILAN, ÇIKAN VE SAĞLANAN EDİNİMLER, ALANLAR, DURUMLAR ŞEKLİNDEKİ TANIMLAMALARDIR. İMKANLAR DAHİLİNDE OLUŞUMLARIN OLMASI, DURUMLARIN YAŞATILMASI ŞEKLİNDE İMKANLAR, OLMASI İSTENİLEN OLAYLAR VE ÇALIŞMALARLA İLGİLİ OLARAK BİR OLUŞTURMA SAĞLAYAN ÖZELLİKLERDEDİRLER. İMKANLARI ORTANINDA SONUÇLAR ALINIR. İMKANLARI KADAR İLGİLİ DURUMLARI YAŞATABİLİR ŞEKLİNDE İMKANLAR İLGİLİ OLUNAN KONU VE DURUM VE ALAN VE OLAYLARLA İLGİLİ OLARAK BİR ÖZELLİKSEL VE YAPISAL EDİNİMLER TOPLAMINA VERİLEN İSİMLERDİR. İMKANI VARSA YAPABİLİR DENİLDİĞİNDE, YAPABİLMESİ İÇİN GEREKEN ÖZELLİKLERİ, DURUMU, GÜCÜ, OLANAĞI ŞEKLİNDE TANIMLAMALAR YAPILMIŞTIR. BU AÇIKLAMA İLE ŞİX YAŞAMINDA İMKAN ERDEMSEL ÖZELLİĞİ GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR VE ŞİX YAŞAMI KENDİSİNE GEREK OLAN BÜTÜN KONU VE DURUMLARLA İLGİLİ OLARAK BÜTÜN İMKANLARA SAHİP OLAN YAŞAMSAL ÖZELLİKLERİ İLE SONSUZ ZAMANLAR BOYUNCA SONSUZ ZAMANLARIN SONSUZ İMKANLARINI KENDİSİNDE YAPILANDIRMIŞ YAŞAMSAL ÖZELLİKTEDİR. VE BÜTÜN TEMEL BİLGİLER İÇİN KENDİ ÇALIŞMALARI İÇİN GEREKEN BÜTÜN İMKANLARI SAĞLAYAN BİLGİSEL OLUŞUM ALANLARINI DÜZENLER.

ANTİ OBSEDÖR İMKAN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
OBSEDÖRLERİN VE OLUŞUMLARININ BÜTÜN İMKANLARINI YOK ETMEK İÇİN VE ONLARIN HİÇ BİR ŞEKİLDE İMKAN VE OLANAK SAHİBİ OLMAMALARI İÇİN ÇALIŞAN, BÜTÜN İMKAN KAYNAKLARINI VE YOLLARINI SONLANDIRAN VE BU ŞEKİLDE YOK EDİLMELERİNE İMKANLAR SAĞLAYAN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.

İMKAN TEDAVİ VE BAKIM ÖZELLİĞİ
OBSEDÖR SORUNLAR İÇERİSİNDE BULUNAN BÜTÜN ALANLARIMIZ İÇİN EN İYİ BAKIM SAĞLIK VE ONARIM İMKANLARINI ORTAYA ÇIKARARAK ONLARIN BÜTÜN SORUNLARINI YOK EDEN ÇALIŞMALAR YAPAN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR VE ONLARA ULAŞMANIN, ONLARIN DÜZELMESİNİN BÜTÜN İMKANLARINI ORTAYA ÇIKARARAK GEREKEN ÇALIŞMALARI YAPAR.

DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNDE VİLİN BÜTÜN İMKANLARINI SAĞLAYAN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNDE VİL İLE İLGİLİ OLARAK BÜTÜN İMKANLARINI ENGELLEME YAPILANMASINDA OLAN DÜZENİ BOZAN, KONU İLE İLGİLİ OBSEDÖR OLUŞUMLARI YOK EDEN VE VİLİN İSTEDİĞİ HER KONUDA İMKAN SAHİBİ OLMASINI SAĞLAYAN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.