İHTİMAL ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

İHTİMAL ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

İHTİMAL, BİR OLAYIN OLMASI VE OLUŞMASI İLE İLGİLİ OLARAK YAPILAN TAHMİNLERİN BİR KONU VE AÇIKLAMA OLUŞTURMASI İFADELERİDİR. İHTİMALLERİN OLMASI, O OLAYLARIN OLUŞMASININ SÖZ KONUSU OLABİLECEĞİ ŞEKİLDE BİR DURUMUNDA OLMASI ANLAMINA GELİR. İHTİMALLER, OLABİLMESİ ŞEKLİNDEKİ YAPILANMALARDIR. YANİ BİR DİREK BİR KONUMDA BULUNMUŞ İSE VE YAPI OLARAK ONDAN BİR SORUN GÖRÜLMÜŞ İSE, ONUN DEVRİLMESİ İHTİMALİ SÖZ KONUSU OLABİLİR ŞEKLİNDE TANIMLA İHTİMALLER, İÇERİĞİNDEKİ ANLAMLARINCA OLABİLMESİ İMKANLARINI AÇIKLAYAN TANIMLAMALARDIR. BU AÇIKLAMA İLE ŞİX YAŞAMINDA İHTİMALLER GEREKEN ŞEKİLDE KULLANILIR.

ANTİ OBSEDÖR İHTİMAL OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARININ YOK EDİLMESİ İLE İLGİLİ OLARAK HİÇ BİR ŞEKİLDE OLUMSUZ BİR İHTİMAL ORTAYA ÇIKMAMASI İLE İLGİLİ OLARAK BAŞARILI SONUÇLARIN ALINMASI ŞEKLİNDE BÜTÜN OLUMSUZ İHTİMALLERİ OBSEDÖRLERİN VE OLUŞUMLARININ YOK EDİLMELERİ ÇALIŞMALARIN ORTAYA ÇIKARARAK GEREKEN ŞEKİLDE İLGİLİ BÜTÜN ALANLARI BİLGİLENDİREN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ, KENDİSİNE ÖZELDE OLUMSUZ İHTİMALE İZİN VERMEDEN YOK ETME ÇALIŞMALARI YAPAR.

İHTİMAL TEDAVİ VE BAKIM ÖZELLİĞİ
OBSEDÖR SORUNLAR İÇERİSİNDE KALMIŞ BÜTÜN ALANLARIMIZDA OLUMSUZ İHTİMALLERE YER VERMEDEN, YANİ BAKIMLARIN VE ONARIMLARIN YAPILAMAMASI İHTİMALLERİNİ ORTAYA ÇIKARARAK BUNLARI YOK EDEREK KESİN SONUÇLAR ALINMASI ŞEKLİNDE YAPILANMALARLA TEDAVİ BAKIM VE SAĞLIK ÇALIŞMALARI YAPAN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR

ANTİ OBSEDÖR YOK EDİCİ İHTİMAL OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARININ KENDİ ALANLARI VE KENDİLERİ ÜZERİNDE HİÇ BİR ŞEKİLDE YOK EDİLMEKTEN KAÇAMAYACAKLARINI VE NEREYE GİTSELER NE YAPSALARDA BU İŞİN SONUNUN ONLARIN YOK EDİLMESİ OLACAĞINI ONLARA YAŞATAN, YAPTIKLARI BÜTÜN İŞLERİN VE ÇALIŞMALARIN KENDİLERİNİ YOK ETMEYE GÖTÜRMESİ ŞEKLİNDEKİ ALGILARI VE ANLAMALARI ONLARA SAĞLAYAN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.