KUŞATMA ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

KUŞATMA ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

KUŞATMA, İLGİLİ ALANLARI VE DURUM VE OLAYLARI BİR ALAN İÇERİSİNE ALMAK ŞEKLİNDE, BİR DURUM İÇERİSİNE ALMAK ŞEKLİNDE BÜTÜN ÖZELLİKLERİNCE VE ALANLARI İLE ONU ÇEVRELEMEK ŞEKLİNDE VE BU ALANIN DIŞARISINA ÇIKMASINA ENGEL OLACAK ŞEKİLDEKİ DİKKATLİ VE ÇOK ÖZELLİKLİ ÇALIŞMALARA VERİLEN İSİMLERDİR. KUŞATMALAR BELİRLİ BİR AMACIN UYGULANMASI İÇİN SAĞLANIR. İÇERİSİNDEKİ ALANA DAİR AMAÇLARIN SÖZ KONUSU OLMASI İLE DIŞARIYA ÇIKMASINI ENGELLEYEN VE KUŞATILDIĞI ZAMAN TAMAMEN ÇEVRELENDİĞİ, ÇEVRESİNDE KUŞATMA ALANLARININ BULUNDUĞU ŞEKLİNDEKİ TANIMLAMALARLA YAPILANDIRILAN ERDEMSEL ÖZELLİKTİR.ÖRNEKLE VİSSA BİLGİLERİ ŞİX YAŞAMININ BÜTÜN ALANLARINI KUŞATMIŞTIR TANIMI İLE KAVRAMLARINDA BİR KUŞATMA İÇİNDE OLABİLMESİ SÖZ KONUSU EDİLİR. KENDİSİNE ÖZEL YAPILANMASI İLE ŞİX YAŞAMININ İLGİLİ ZAMAN VE DURUM VE OLAYLARINDA GEREKEN ŞEKİLDE KULLANILIR.

ANTİ OBSEDÖR KUŞATMALAR OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARINI KUŞATMAK ŞEKLİNDEKİ YAPILANMALARI SAĞLAYAN, ONLARI TAMAMEN BİR KUŞATMA İÇERİSİNE ALARAK YOK EDİLMELERİNE İMKAN SAĞLAYAN, ÇOK ÖZELLİKLİ ANTİ OBSEDÖR KUŞATMALAR MEYDANA GETİREREK İLGİLİ YOK EDİCİ BİLGİLERİ OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARI İÇİN ÇALIŞMASINI SAĞLAYAN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.

OBSEDÖRLERİN KUŞATTIĞI ALANLARI YOK EDEN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARININ VARLIKSAL ALAN YAPILANMALARINDA BİR KUŞATMA İÇERİSİNDE OLDUKLARI ALANLARIMIZI BU KUŞATMALARDAN ÇIKARMAK İÇİN ÇALIŞAN, DIŞ VİLSEL BEDEN, DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİ KALKANSAL YAPISI KUŞATMALARINI SONLANDIRAN, NEREDE VE NASIL OBSEDÖR KUŞATMALAR VAR İSE ONLARIN BU DURUMLARINI TAMAMEN BİTİREN, İLGİLİ BÜTÜN ALANLARIMIZI BU ANLAMDA ÖZGÜRLEŞTİREN ÖZELLİKLERİ İLE GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.