ELİNELLİK ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

ELİNELLİK ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

ELİNELLİK, İLGİLİ ALANLARI MUTLU ETMEYE ÇALIŞMAK, ONLARA DAVRANIŞSAL ŞEKİLDE MUTLU OLMALARINI SAĞLAYACAK İLİŞKİLER İÇERİSİNDE BULUNMAK, ONLARA GÖRE MUTLULUKLARIN NE ANLAMA GELDİĞİNİ ANLAYARAK BU ŞEKİLDE BİR UYUMLA DAVRANMAK, İLGİLİ ALANLARDA VE ORTAMLARDA MUTLULUKLARIN VE NEŞELERİN YAŞANMASI İÇİN YAPICI VE TEŞVİK EDİCİ OLMAK ŞEKLİNDEKİ DAVRANIŞLARA VERİLEN İSİMLERDİR. BİR TOPLUMSAL DÜZENDE ELİNELLİK OLDUKÇA GEREKLİ VE İLİŞKİLERİ GÜZELLEŞTİREN VE GÜÇLENDİREN ÖZELLİKTE YAPILANMALARDIR, ERDEMSEL ÖZELLİKTİR. BU AÇIKLAMA İLE ŞİX YAŞAMININ BÜTÜN ALANLARINDA ELİNELLİK GEREKEN ŞEKİLDE KULLANILIR.

ANTİ OBSEDÖR ELİNELLİK OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARININ YOK EDİLMESİ İLE İLGİLİ OLARAK ELİNELLİĞİN KENDİSİNE ÖZEL YOK EDİCİ YAPTIRIMSAL ÖZELLİKLERİNİ ORTAYA ÇIKARAN, OBSEDÖRLERİ VE OLUŞUMLARINI DAHA OLUMSUZ VE KÖTÜ DURUMA DÜŞÜRMEK VE BU ŞEKİLDE YOK EDİLMELERİNİ SAĞLAMAK İÇİN KENDİSİNE ÖZEL YAPILANMALAR İÇERİSİNDE BULUNAN, BAĞLILIKLARINI, BİRBİRLERİ İLE OLAN İLETİŞİMLERİNİ, ARALARINDAKİ DİYALOGLARI SONLANDIRAN VE BİRBİRLERİNE DÜŞMAN EDERCESİNE YAPILANMA VE ÇALIŞMALARI İLE GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.

ELİNELLİK TEDAVİ VE BAKIM ÖZELLİĞİ
ELİNELLİĞİN KENDİSİNE ÖZEL İLGİLİ OLMA VE İLGİLİ ALANLARA ULAŞABİLME ÖZELLİKLERİ İLE BİR BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMASI YAPMASI SÖZ KONUSU EDİLEREK ŞİX YAŞAMININ OBSEDÖR SORUNLAR İÇİNDE KALMIŞ BÜTÜN ALANLARINA ŞİXİN ELİNELLİĞİ ŞEKLİNDE, MERKEZSEL ELİNELLİĞİN TEDAVİ VE BAKIM YAPICI ÖZELLİKLERİNİ YAŞATARAK BÜTÜN SORUNLARIN YOK EDİLMESİNİ SAĞLAR.

DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNDE ELİNELLİK UYGULAMASINI YAŞATAN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNDEKİ BÜTÜN İNSAN YAPILANMALARINDA ELİNELLİĞİN UYGULAMASINI YAPTIRMAK ÜZERE YAPILANAN, ELİNELLİĞİN BÜTÜN YAPICI VE MUTLULUK GETİRİCİ ÖZELLİĞİNİ DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİ İÇERİSİNDE YAŞATAN ÖZELLİKLERİ İLE GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.