ALT ETMEK ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

ALT ETMEK ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

ALT ETMEK, İLGİLİ ALANLARA VE DURUM VE OLAYLARA GÖRE BİR ÜSTÜNLÜK SAĞLAMA DURUMU OLARAK, ONA HAKİM OLABİLMEYİ KAST EDEN, ONDAN DAHA BAŞARILI OLUNMASI ŞEKLİNDE BİR ÇALIŞMANIN SAĞLANMASI SONRASINDA TANIMLANAN ÖZELLİKLERE VERİLEN İSİMLERDİR. ALT EDİLDİĞİ ZAMAN, KARŞISINDAKİ ALANDAN ÜSTÜN BİR BAŞARI SAĞLANMIŞ OLUNUR. ALT EDİLMESİ İÇİN İLGİLİ BİR ALANINDA SÖZ KONUSU OLMASI GEREKLİLİĞİNDEN ALT EDECEĞİ KONULAR VE DURUMLAR GİBİ İÇERİKLERİNDE OLABİLECEĞİ ŞEKİLDE ALT ETMELER, ÜSTÜNLÜK SAĞLAMALAR, BAŞARI ELDE ETMELER, HAKİM OLABİLMELER, YENMELER ŞEKLİNDEKİ TANIMLAMALARI İLE ŞİX YAŞAMINDA GEREKEN ZAMANLARDA KULLANILIR. BU ÜSTÜNLÜK ŞİX YAŞAMI İÇERİSİNDE EŞİTSİZLİKLERİ BOZACAK ŞEKİLDE BİR ÜSTÜNLÜK DEĞİL, BAŞARILARIN SÖZ KONUSU OLACAĞI ŞEKİLDE ÜSTÜNLÜKLERDİR. ÖRNEKLE BİR OYUNDA İKİ VİLSEL OLUŞUMUN BİRLİKTE OYNADIKLARI VE RAKİP OLDUKLARI SÖZ KONUSU EDİLEREK ONLARIN BİRİNİN KAZANMASI ŞEKLİNDEKİ DURUMLARDA DİĞERİNİ ALT ETMİŞ ŞEKLİNDE BİR TANIM SÖZ KONUSU EDİLEBİLİR VE BU DURUM ONLAR ARASINDAKİ YAŞAMSAL EŞİTLİLİĞİ KESİNLİKLE BOZMAZ, BU VE BENZER DURUMLARDA TAMAMEN VİSSA UYUMLU ŞEKİLDE ŞİX YAŞAMINDA ALT ETMELER GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANDIRILIR.

ANTİ OBSEDÖR ALT ETMELER OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
ÖZELLİKLE OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARININ YOK EDİLMESİ KONUSUNDA ÖZELLİKLİ BİR ŞEKİLDE YAPILANAN ALT ETMELER ERDEMSEL ÖZELLİĞİ, OBSEDÖRLERİN VE BÜTÜN OLUŞUMLARININ ALT EDİLMESİ ŞEKLİNDE BİR YAPILANMAYI ORTAYA ÇIKARARAK, ONLARLA İLGİLİ ÜSTÜNLÜKLERİ SAĞLAYARAK YOK EDİLMELERİ ŞEKLİNDEKİ ÇALIŞMALARA İMKAN SAĞLAR VE BÜTÜN OBSEDÖRLERİN VE OLUŞUMLARININ ALT EDİLMESİ ŞEKLİNDE YAPTIRIMSAL ÖZELLİKLERİ İLE GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.

ALT ETMELER TEDAVİ VE BAKIM ÖZELLİĞİ
OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARININ VARLIKSAL ALAN YAPILANMALARI ÜZERİNDE ALT ETMELER ŞEKLİNDE UYGULAMA YAPTIKLARI BÜTÜN ALANLARIMIZI ORTAYA ÇIKARARAK BUNU SONLANDIRAN, ENERJİLERİMİZDEN BÜTÜN YAPILANMALARIMIZA KADAR OBSEDÖR ALT ETMELERİ SONLANDIRAN VE GEREKEN BAKIM VE TEDAVİ ÇALIŞMALARINI YAPAN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.