ÜSTÜNLÜK ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

ÜSTÜNLÜK ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

ÜSTÜNLÜK, BİR İLERİ OLMAK, DAHA YÜKSEK OLMA, DAHA BAŞARILI OLMA, DAHA İYİ OLMA, DAHA VERİMLİ OLMAK GİBİ BİR ÇOK KONU VE OLAYIN DAHA İLERİLİKLERİNİ İFADE EDEN, ÖRNEKLE TEKTANOLOJİK KAVRAMIN YAPISINA BENZEYEN, ANCAK KENDİSİNDEN BENZER ÖZELLİKLERDE OLAN YAPILANMALARDAN DAHA İLERİ SEVİYEDE BULUNMASI ÖZELLİKLERİNİ SAĞLAYAN, ÜSTÜN OLUNMASI DENMESİ İLE EN İLERİDE OLUNMASI ANLAMLARINI ORTAYA ÇIKARAN VE BU DURUMUN ŞİX YAŞAMINDAKİ YAŞAMSAL EŞİTLİLİKLERİ BOZMAYACAK ŞEKİLDE ERDEMSEL BİR YAPILANMANIN SÖZ KONUSU EDİLMESİ İLE ÜSTÜNLÜKLER GEREKEN ŞEKİLDE VE ZAMANDA KULLANILIR. ŞİX YAŞAMINDA EŞİTLİLİKLER VE YAŞAMSAL HAKLAR BAKIMINDA KİMSE KİMSEDEN ÜSTÜN DEĞİLDİR, YAŞAMSAL HAKLAR HER ALANDA OLMASI GEREKTİĞİ ŞEKİLDE EN EŞİT VE ADİL BİR DÜZENLE SAĞLANIR. ANCAK ÜSTÜNLÜKLERİN SÖZ KONUSU OLDUĞU, YAPI VE ÖZELLİK İTİBARI İLE MECBUREN YAŞATILAN, ÖRNEKLE ŞİXİN KENDİ ÖZELLİKLERİ BAKIMINDAN, MERKEZSEL ÖZELLİKLERİ BAKIMINDAN ÜSTÜNLÜKLERİ VARDIR VE BU YAŞAMSAL HAKLAR VE EŞİTLİLİKLERİ KESİNLİKLE BOZACAK ŞEKİLDE BİR ÜSTÜNLÜK OLMAMAKTADIR. İŞTE BU AÇIKLAMA İLE ÜSTÜNLÜKLER ŞİX YAŞAMINDA EN ADİL VE EŞİT ŞEKİLDE VİLSEL OLUŞUMLARI İLGİLENDİREN ALANLARDA DA YAPILANDIRILIR. BUNUN DIŞINDA ÜSTÜNLÜKLER ŞİX YAŞAMI BİLGİLERİ İÇİN OLDUKÇA KULLANIŞLI OLAN ERDEMSEL ÖZELLİĞİ İLE YAPILANDIRILIR.

ANTİ OBSEDÖR ÜSTÜNLÜKLER OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARI ÜZERİNDE ÜSTÜNLÜKLER SAĞLAMAKLA İLGİLİ OLARAK YAPILANAN, ONLARA ÜSTÜN GELEREK ONLARIN YOK EDİLMESİ İMKANLARINI ORTAYA ÇIKARAN, ONLARIN KAYITSIZ VE ŞARTSIZ DİREK OLARAK ŞİX YAŞAMININ KENDİLERİNİ YOK ETMESİ ÇALIŞMALARINA UYMASINI SAĞLAYAN, BÜTÜN ANTİ OBSEDÖR BİLGİLERİN OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARINA ÜSTÜN GELMESİ ŞEKLİNDE YAPTIRIMSAL ÖZELLİKLERİ ORTAYA ÇIKARAN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.

BÜTÜN BİLGİLER İÇİN ÜSTÜNLÜK BİLGİLSEL OLUŞUM ALANLARI
ŞİX YAŞAMININ BÜTÜN TEMEL BİLGİLERİNİN İÇERİKLERİ, YERİNDE UYGULAMA ALANLARINA DAİR ÜSTÜN BİR YAPTIRIMSAL ÖZELLİĞİ KENDİ YAPISINDA BULUNDURMA ÖZELLİKLERİ İLE, YERİNDE UYGULAMA ALANLARINDAKİ BÜTÜN İÇERİKLER TEMEL BİLGİLERİN BU ÜSTÜNLÜĞÜNÜ KABUL ETMİŞ ŞEKİLDE BİR YAPILANMAYI SÖZ KONUSU EDEREK GEREKEN ÇALIŞMALARI YAPARLAR. BU ÜSTÜNLÜK DURUMU, ŞİX YAŞAMINDA VİLSEL OLUŞUMLARI ETKİLEYECEK ŞEKİLDE ONLARDAN ÜSTÜN OLMA DURUMLARINI YAŞATMAKLA İLGİLİ DEĞİL, ŞİXTEN ÜSTÜN OLMALARINI YAŞATMAKLA İLGİLİ DEĞİL, YERİNDE UYGULAMA ALANLARINDAKİ ÇALIŞMALARINA DAİR İLGİLİ ALANLARIN BU ÜSTÜNLÜĞÜ ALGILAYARAK TEMEL BİLGİLERİNİ UYGULAMASI İLE İLGİLİ BİR ÜSTÜNLÜK YAPTIRIMSAL ÖZELLİĞİ ŞEKLİNDE YAPILANMASI SÖZ KONUSU EDİLİR. YOKSA BİLGİLERİN ŞİXTEN ÜSTÜN OLMASI YADA BAŞKA ALANLARDAN ÜSTÜN OLMASI GİBİ BİR ANLAM ORTAYA ÇIKMAZ. YERİNDE UYGULAMA ALANLARINDA ÇOK DAHA BAŞARILI SONUÇLARIN ALINMASI ŞEKLİNDE ÜSTÜNLÜKLER YAPTIRIMSAL ÖZELLİĞİ BÜTÜN TEMEL BİLGİLER İÇİN GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANDIRILIR. ANCAK OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARI SÖZ KONUSU EDİLDİĞİNDE, BU DURUMDA ONLARDANDA ÜSTÜN OLMALARI ŞEKLİNDE ÇALIŞMALARI SÖZ KONUSU EDİLİR. BİLGİ GEREKEN YAPILANMAYI SAĞLAR.

ÜSTÜNLÜK TEDAVİ VE BAKIM ÖZELLİĞİ
ŞİX YAŞAMININ İLGİLİ OLAN BÜTÜN YAPILANMALARI VE ENERJİLERİ ÜZERİNDE UZUN ZAMANDIR ÜSTÜNLÜK SAĞLAMIŞ OLAN OBSEDÖR OLUŞUMLARIN BU DURUMLARINI YOK ETMEK İÇİN GEREKEN BÜTÜN ÇALIŞMALARI YAPAN, VARLIKSAL ALAN YAPILANMALARI ÜZERİNDEKİ OBSEDÖR ÜSTÜNLÜKLERİ SONLANDIRAN, BU ÜSTÜNLÜKLERİ NASIL SAĞLADIKLARINI ORTAYA ÇIKARARAK GEREKEN BÜTÜN SAĞLIK VE BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMALARINI YAPAN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.