SAVUNMAK ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

SAVUNMAK ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

SAVUNMAK, İLGİLİ OLUNAN ALANLARIN HAKLILIKLARININ ARKASINDA DURACAK ŞEKİLDE ONLARI KORUMAYA ALMAK, ONLARIN AMAÇLARI VE SAVUNDUĞU KONULARLA İLGİLİ OLARAK GEREKEN DESTEĞİ SAĞLAMAK, ONLARIN YAPISININ VE İÇERİKLERİNİN ARKASINDA DURACAK ŞEKİLDE DESTEK OLMAK, ONLARI SAVUNARAK ONLARLA İLGİLİ BÜTÜN SORUNLARLA ONLAR GİBİ MÜCADELE ETMEK ANLAMLARINA GELEN İLGİLİ OLAN ALANLARIN HAKLARINI GÖZETMEK ŞEKLİNDEKİ YAPILANMALARA VERİLEN İSİMLERDİR. ONLARIN HAKLILIKLARINI ORTAYA ÇIKARMA ÇALIŞMALARI SAVUNMALARDIR. BU AÇIKLAMA İLE SAVUNMAK ŞİX YAŞAMINDA GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANDIRILIR.

ANTİ OBSEDÖR SAVUNMAK OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARINA DAİR HER ZAMAN HAKLARIMIZI SAVUNACAK ŞEKİLDE BÜTÜN ALANLARIMIZ ÜZERİNDE KENDİSİNE ÖZEL YAPTIRIMSAL ÖZELLİĞİNİ YAŞATAN, OBSEDÖRLERİN ETKİSİ ALTINDA KALMIŞ ALANLARIMIZI SAVUNARAK ONLARIN ŞİX YAŞAMI İLE İLGİLİ OLDUĞUNU ANLATAN VE YAPILANDIRAN ÇALIŞMALARI İLE, BÜTÜN OBSEDÖR SORUNLARIN İÇERİSİNDE OLMUŞ ALANLARIMIZI SAVUNMA ÖZELLİĞİ İLE BU SORUNLARINDAN KURTARMA ÇALIŞMALARI YAPAN OLUŞUMSAL ÖZELLİK GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR VE İLGİLİ BÜTÜN BİLGİLER İÇİN BİLGİSEL OLUŞUM ALANLARI DÜZENLER.

ANTİ OBSEDÖR EX SAVUNMAK OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARININ KESİNLİKLE KENDİLERİNİ SAVUNMALARINA İZİN VERMEYEN, ZATEN ONLARIN KENDİLERİNİ SAVUNACAĞI BİR DURUM SÖZ KONUSU OLMADIĞI İÇİN BU SAHTELİKLERİNİ VE ÇİRKİNLİKLERİNİ ONLARIN YÜZÜNE VURARAK DEŞİFRE EDEN, ONLARIN KÖTÜLÜKLE İLGİLİ OLAN AMAÇLARINI ONLARIN KENDİSİNDE YAŞATAN ÖZELLİKLERİ İLE ONLARIN KENDİLERİNİ SAVUNMA YÖNTEMLERİNİ YOK EDEN OLUŞUMSAL ÖZELLİK İLGİLİ BÜTÜN BİLGİLER İÇİNDE BİLGİSEL OLUŞUM ALANLARI DÜZENLER.