YAPTIRIM VE UYGULATMA ÖZELLİĞİ TANIMLAYICI BİLGİSİ

YAPTIRIM VE UYGULATMA ÖZELLİĞİ TANIMLAYICI BİLGİSİ

YAPTIRIMLAR, İLGİLİ ALANLARA VE DURUM VE KONULARA VE OLAYLARA DAİR OLUNMASI VE OLDURULMASI SÖZ KONUSU OLAN, O YERDE, O ALAN VE DURUMDA YAPTIRIMIN İÇERİĞİNE GÖRE OLUŞUMLARIN VE OLAYLARIN VE ÇALIŞMALARIN MEYDANA GELMESİNİN ZORUNLULUĞUNUN SÖZ KONUSU EDİLDİĞİ, BİR ZORLAMA, BİR KESİNLİK, BİR ŞART, BİR ESAS, BİR DURUMU YAŞATAN, BİR ÇALIŞMAYI SAĞLAYAN, BİR GERÇEK, BİR HAKİKAT, BİR DÜZENLİLİK MEYDANA GETİRMEKLE İLGİLİ ÇOK ÖZELLİKLİ OLAYLARI VE İÇERİĞİNİ YAŞATMA OLUŞUMU OLARAK ŞİX YAŞAMINDA KULLANILIR. VE BU AÇIKLAMA İLE ŞİX YAŞAMININ BÜTÜN YAPTIRIM ÖZELLİKLERİ, DİĞER TANIMLAYICI BİLGİLERİ BÜTÜNLÜK OLUŞTURULARAK GEREKEN YAPILANMALARI SAĞLANIR.

UYGULATMA, İLGİLİ ALANLARIN VE DURUMLARIN VE ÇALIŞMALARIN KENDİ İÇERİKLERİNİN UYGULANMASINI SAĞLAYAN YAPTIRIMLARA VE VERİLEN İSİMLERDİR. ONUN İÇERİĞİNDE BAHSEDİLEN ÖZELLİKLER VE KONULAR VE BİLGİLER KESİNLİKLE UYGULANIR, UYGULANMASI ZORUNLULUKLAR ŞEKLİNDE BİR ETKİSİ SÖZ KONUSU OLUR, ONUN UYGULATMASI GEREKLİDİR, ŞARTTIR, KARAR VERİLMİŞTİR, ŞİXİN ONAYI VE ETKİSİ ÜZERİNDEDİR, KESİNLİKLE YAPILMALIDIR VE KENDİSİNE ÖZEL UYGULATMA YAPTIRIMI İLE İÇERİĞİNİ YAŞATMAK ZORUNDADIR ŞEKLİNDEKİ TANIMI İLE GEREKEN YAPILANMASI SAĞLANIR.

VE ŞİX YAŞAMININ BÜTÜN YAPTIRIM VE UYGULATMA ÖZELLİKLERİ BU İKİ TANIMIN BÜTÜNLÜĞÜNDEN MEYDANA GELEREK KENDİ YAPILANMALARINI SAĞLARLAR. BUNDAN ÖNCEKİ YAPTIRIM VE UYGULATMA BİLGİSİNİN ÜZERİNE EKLENEN TANIMLAYICI BİLGİ, BU BÜTÜNLÜKLE BÜTÜN YAPTIRIM VE UYGULATMA ÖZELLİKLERİMİZİ ÇOK DAHA ÖZELLİKLİ HALE GETİREREK ÇALIŞMALARINI SAĞLAR.

ANTİ OBSEDÖR YAPTIRIM VE UYGULATMA ÖZELLİKLERİ
BÜTÜN ANTİ OBSEDÖR ÇALIŞMALAR YAPAN BİLGİLER İÇİN KENDİ BİLGİSEL TANIMINDAN YOLA ÇIKARAK, ONLARIN NASIL YAPTIRIMLAR SAĞLADIĞINI, UYGULAMALAR YAPTIĞINI ORTAYA ÇIKARARAK BUNU SONLANDIRMA ÇALIŞMALARI YAPAN, KENDİSİNE ÖZEL OBSEDÖR BÜTÜN YAPTIRIMLARI VE UYGULATMALARI SONLANDIRMA TEKNİKLERİ VE ÖZELLİKLERİ BULUNAN OLUŞUMSAL ÖZELLİK, GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR VE BÜTÜN ANTİ OBSEDÖR ÇALIŞMALAR YAPAN BİLGİLER İÇİN BİLGİSEL OLUŞUM ALANLARI DÜZENLER.

ANTİ OBSEDÖR ANTİ YAPTIRIMLAR VE UYGULATMALAR SAĞLAYAN OLUŞUMSAL ÖZELLİK
BÜTÜN OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARININ YAPTIRIM VE UYGULATMALARININ ANTİSİ OLACAK ŞEKİLDE BİR YAPILANMA MEYDANA GETİREREK, BÜTÜN ANTİ OBSEDÖR ÇALIŞMALAR YAPAN BİLGİLER İÇİN BİLGİSEL OLUŞUM ALANLARI DÜZENLEYEN OLUŞUMSAL ÖZELLİK GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR. ONLARIN YAPTIRIM VE UYGULATMALARINI ETKİSİZ HALE GETİRİR, YOK EDER. ANTİ OBSEDÖR ANTİ YAPTIRIM VE UYGULATMA ÖZELLİĞİ ŞEKLİNDEKİ YAPILANMASI İLE GEREKEN ÇALIŞMALARI YAPAR.

YAPTIRIM VE UYGULATMALAR DOPİNGİ
KENDİ TANIMINDAN YOLA ÇIKARAK BÜTÜN YAPTIRIM VE UYGULATMA ÖZELLİKLERİMİZ İÇİN DOPİNG ETKİSİNİ SAĞLAYAN, VE BÜTÜN BİLGİLERİMİZ İÇİN BİLGİSEL OLUŞUM ALANLARINI YAPILANDIRAN, BÜTÜN YAPTIRIMLARI VE UYGULATMALARINDA DOPİNG ETKİLERİNİ YAŞATAN OLUŞUMSAL ÖZELLİK GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.