EĞİLİM ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

EĞİLİM ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

EĞİLİM, İLGİLİ DURUM, KONU VE OLAY VE ALANLARA DAİR BİR BİRLİKTELİK HALİNDE OLMA DURUMU, BİR BAĞLILIĞI OLUŞTURMAK İÇİN HAZIRLANMA HALİ, İSTEĞİN KENDİ UYGULATMA ÖZELLİĞİNE GÖTÜREN, EĞİLİMLİ OLMAK HALİ İLE O DURUM VE ALAN VE KONU İLE İLGİLİ BİR BİLİNDİKLİK, ALIŞKANLIK VE MEYİLLİK HALLERİNİN YAŞATILMASININ SÖZ KONUSU OLACAĞI ŞEKİLDEKİ UYGULAMALAR VE ÇALIŞMALARA VERİLEN İSİMLERDİR. BİR ALANIN BAŞKA BİR ALANA KADAR EĞİLİMLİ OLMASI DENİLDİĞİNDE, O ALANA KARŞI ÇOK KOLAY BİR ŞEKİLDE UYGULAMALARI VE ÖZELLİKLERİ SAĞLAYABİLMESİ ANLAMI ORTAYA ÇIKARILIR. KONULAR VE DURUMLAR VE OLAYLARLA İLGİLİ KOLAY VE MÜCADELE GEREKTİRMEDEN UYGULAMA ALANLARINI SAĞLAR, ÖZELLİKLERİNİ SAĞLAR. EĞİLİMLER BU AÇIKLAMASI İLE ŞİX YAŞAMINDA KONTROLLÜ ŞEKİLDE GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIRLAR.

ANTİ OBSEDÖR EĞİLİM OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARINA KARŞI EĞİLİMLER İÇERİSİNDE BULUNAN BÜTÜN ALANLARIMIZI VE ENERJİLERİMİZİ VE YAPILARIMIZI BU EĞİLİM DURUMU İÇERİSİNDEN ÇIKARAN, ONLARIN EĞİLİMLERİNE SEBEP OLAN BÜTÜN YAPISAL BOZUKLUKLARINI YOK EDEN, ANTİ OBSEDÖR EĞİLİM ÇALIŞMALARI İLE EĞİLİME NEDEN OLAN OBSEDÖR OLUŞUMLARI VE UYGULAMALARI YOK EDEN OLUŞUMSAL ÖZELLİK GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.

OBSEDÖR EĞİLİMLERİ TEDAVİ EDEN OLUŞUMSAL ÖZELLİK
VARLIKSAL ALANIN İLGİLİ OLABİLECEK BÜTÜN OBSEDÖR EĞİLİMİ İÇERİSİNDE KALMIŞ OLAN ALANLARI ORTAYA ÇIKARARAK, HEPSİ İLE İLGİLİ BİR LİSTE ŞEKLİNDE YAPILANMALAR MEYDANA GETİREREK, ONLARIN BU OBSEDÖR EĞİLİMLERİNİ SONLANDIRACAK TEDAVİ, BAKIM, ONARIM VE SAĞLIK ÇALIŞMALARI YAPAN OLUŞUMSAL ÖZELLİK GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.

ŞİX YAŞAMININ BÜTÜN BİLGİLERİ İÇİN İLGİLİ OLDUKLARI ALANLARA DAİR EĞİLİMLER SAĞLAMASI OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
ŞİX YAŞAMININ BÜTÜN TEMEL BİLGİLERİ İÇİN İLGİLİ OLDUKLARI ALANLARIN KENDİ YAPTIRIM VE UYGULATMALARINA KARŞI EĞİLİMLERİ OLACAK ŞEKİLDE BİR ÇALIŞMAYI VE ETKİLEME ÖZELLİKLERİNİ YAŞATAN, İLGİLİ OLDUKLARI ALANLARIN TEMEL BİLGİLERE KARŞI BİR EĞİLİMİ OLMASI ÖZELLİKLERİNİ SAĞLAYAN VE BÜTÜN BİLGİLER İÇİN BİLGİSEL OLUŞUM YAPILANMASI YAPAN OLUŞUMSAL ÖZELLİK GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.

DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNİN VE KALKANSAL YAPILANMANIN OBSEDÖR EĞİLİMLERİNİ YOK EDEN OLUŞUMSAL ÖZELLİK
DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNİN VE KALKANSAL YAPILANMASININ BÜTÜN OBSEDÖR EĞİLİMLERİNİ YOK EDECEK ÇALIŞMALAR YAPAN, KONU İLE İLGİLİ NASIL EĞİLİMLER İÇİNDE KALINDIĞINI ORTAYA ÇIKARARAK BUNLARI SONLANDIRAN OLUŞUMSAL ÖZELLİK GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.

DIŞ VİLSEL BEDEN ENERJİLERİNDEKİ BÜTÜN OBSEDÖR EĞİLİMLERİ YOK EDEN OLUŞUMSAL ÖZELLİK
DIŞ VİLSEL BEDEN ENERJİLERİNİN BÜTÜN OBSEDÖR EĞİLİMLERİNİ, MADDİ HALDE OLMALARI ŞEKLİNDEKİ EĞİLİMLERİNİ YOK EDEN VE KONU İLE İLGİLİ GEREKEN BÜTÜN ÇALIŞMALARI YAPAN, EĞİLİMLERİNE NEDEN OLAN KAYNAKLARI VE ÇALIŞMALARI SONLANDIRAN OLUŞUMSAL ÖZELLİK GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.

MADDİ EĞİLİMLERİ SONLANDIRAN OLUŞUMSAL ÖZELLİK
DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNDE YAPILANDIRILMIŞ OLAN VARLIKSAL ALAN ENERJİLERİNİN MADDİ YAPILANMALARI İLE İLGİLİ OLAN EĞİLİMLERİNİ, MEYİL VE ALIŞKANLARINI YOK EDEN OLUŞUMSAL ÖZELLİK, GEREKEN BÜTÜN ÇALIŞMALARI YAPAR.