DONANIM ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

DONANIM ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

DONANIM, İLGİLİ ALANLARIN KENDİ ÖZELLİKLERİNCE BİR ÇEŞİTLİLİĞİ, İÇERİKSEL ZENGİNLİĞİ, TAMAMLILIKLARINI İFADE EDEN YAPILANMALARIDIR. BİR ALANIN DONANIMLARI NELERDİR DENİLDİĞİNDE ONUN İÇERİĞİNDEKİ BÜTÜN ÖZELLİKLER ORTAYA ÇIKARILARAK DONANIMSAL OLARAK YETERLİLİKLERİ BİR ÖLÇÜ VE KIYAS BİLGİSİ İLE SAPTANARAK YETERLİ DONANIMSAL ÖZELLİKTE OLUP OLMADIĞI AMACININ UYGULAMA ALANLARINA GÖRE SAPTANIR. DONANIMI OLMASI ONUN AMACINI UYGULAMASI İLE İLGİLİ YETERLİ OLMASI ANLAMINA GELİR. BU AÇIKLAMA İLE ŞİX YAŞAMININ BÜTÜN ALANLARINDA GEREKEN DONANIMSAL ÇALIŞMALARI YAPAN ERDEMSEL ÖZELLİK, BÜTÜN OLUŞUMLARIN ÇOK ÖZELLİKLİ DONANIMSAL YAPILARININ OLUŞTURULMASINI SAĞLAR.

ANTİ OBSEDÖR DONANIM OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARININ BÜTÜN DONANIMSAL ÖZELLİKLERİNİ ORTAYA ÇIKARARAK ONLARI YOK ETMEK ÇALIŞMALARI YAPAN, DONANIMLARININ İÇERİKLERİNDEKİ BÜTÜN BAĞLANTILARI VE OLUŞUMLARI YOK EDEREK HEPSİNİ ÇALIŞMAZ HALE GETİREN, ANTİ OBSEDÖR DONANIM ÇALIŞMALARI İLE BU KONUDA NASIL ETKİLER VE YAPTIRIMLAR VE ÇALIŞMALAR YAPILMASINI ÇOK İYİ BİLEN OLUŞUMSAL ÖZELLİK GEREKEN BÜTÜN ÇALIŞMALARI YAPAR.

DONANIMSAL DOPİNG BİLGİSEL OLUŞUMU
BÜTÜN BİLGİLER İÇİN BİLGİSEL OLUŞUM ALANLARI YAPILANDIRILMAK ÜZERE HAZIRLANAN DONANIMSAL DOPİNG ÖZELLİĞİ GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANDIRILARAK, HEPSİNİN KENDİLERİNDEKİ, ÇALIŞMA ALANLARINDAKİ DONANIMLARININ DOPİNG ETKİSİNİ ORTAYA ÇIKARARAK ÇOK DAHA VERİMLİ VE SAĞLAM VE GÜÇLÜ ÇALIŞMALARIN YAPILMASINI SAĞLAR. KENDİSİNE ÖZEL YAPTIRIM VE UYGULATMA ÖZELLİĞİ İLE GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞIR.