HABER ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

HABER ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

HABER, İLGİLİ OLUNAN KONULAR VE DURUMLAR VE OLAYLARLA İLGİLİ OLARAK AÇIKLAYICI VE TANIMLAYICI, NEDENLERİ VE NASILLARI BİLDİRİCİ ŞEKİLDE BİLGİLER ALMAK, VERMEK, EDİNMEK ANLAMLARINA GELEN, DURUMLARI VE OLAYLARI ÖZETLEYEN, AÇIKLAYAN, TANIMLAMALAR VE ÇALIŞMALARDIR. ŞİX YAŞAMINDA HABER ERDEMSEL ÖZELLİĞİ GEREKEN ŞEKİLDE KULLANILIR. HABERLERİNDE TEK HAKİKAT BİLGİSİNİN GERÇEKLİĞİ İLE ORTAYA ÇIKMASI SÖZ KONUSU OLARAK, İLGİLİ ALANLAR VE DURUM VE OLAY VE KONULARLA İLGİLİ OLARAK HAKİKATLERİN ORTAYA ÇIKARILMASINI SAĞLAYARAK GERÇEK HABERLERİN BİLİNMESİNİ SAĞLAMA ÖZELLİKLERİNDE OLURLAR. BU AÇIKLAMA İLE HABERLER, İLGİLİ ALANLARA EN GERÇEK VE YALANSIZ VE ABARTISIZ VE DOĞRULULUKLARI İLE İLGİLİ OLARAK İLETİLEN, BİLDİRİLEN AÇIKLAMALAR, BİLGİLERDİR. BİLGİ GEREKEN YAPILANMAYI SAĞLAR.

ŞİX'E VARLIKSAL ALAN HABERLERİNİ VEREN OLUŞUMSAL ÖZELLİK
ŞİXİ VARLIKSAL ALANLA İLGİLİ YALAN HABERLER YÖNTEMİ İLE KANDIRMAYA ÇALIŞAN BÜTÜN OBSEDÖRLER OLUŞUMLARI YOK EDEN VE ŞİXİN ŞX İLE İLETİŞİMİNDE HABER YÖNTEMLERİNİDE KULLANARAK ÇOK DAHA BAŞARILI VE GERÇEK BİLGİLERİ EDİNMESİNİ SAĞLAYAN, ŞİXİN İLGİLİ OLDUĞU BÜTÜN KONULARLA İLGİLİ GERÇEK HABERLERE ULAŞMASINI SAĞLAYAN ÖZELLİKLERİ İLE GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.

ANTİ OBSEDÖR HABER OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
OBSEDÖRLERİN VE OLUŞUMLARIN ŞİXİN VARLIKSAL ALANLA İLGİLİ HABER ALMA ÖZELLİKLERİNİ ENGELLEYEN BÜTÜN YAPILANMALARINI YOK EDEN, AYNI ZAMANDA ONLARIN BİRBİRLERİ İLE İLGİLİ, VARLIKSAL ALANLA İLGİLİ OLAN HABER ALMA ÖZELLİKLERİNİ SONLANDIRAN, VARLIKSAL ALANA DAİR BİZİM DIŞIMIZDA OLAN BÜTÜN ALANLARA HABER EDİNEMEMELERİ ŞEKLİNDE İMKANLAR SAĞLAYAN, ANTİ OBSEDÖR HABER ÖZELLİĞİ İLE GEREKEN BÜTÜN ÇALIŞMALARI YAPAN VE HABERLEŞMELERLE İLGİLİ BÜTÜN OBSEDÖR OLUŞUMLARI YOK EDEN OLUŞUMSAL ÖZELLİK GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.

ÜSTÜN HABERLEŞME ÖZELLİĞİ OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
VARLIKSAL ALANIN HABERLEŞME ÖZELLİKLERİNİ, İLETİŞİM ÖZELLKLERİNİ EN İYİ ŞEKİLDE UYGULANMASINI SAĞLAYAN, ŞİX İLE ŞX'İN İLETİŞİMİNİ KORUYAN VE ŞİXİN GERÇEK HABERLERE ULAŞMASINI SAĞLAYAN, İLETİŞİMDE DOPİNG ETKİSİNİ YAŞATARAK GERÇEK HABERLERİN BİLİNMESİNİ SAĞLAYAN, HABERLERİN VERİLMESİ KONUSUNDA HİÇ BİR ENGELE TAKILMAYAN YÖNTEMLER VE UYGULAMALAR GELİŞTİREN VE YALAN BÜTÜN HABERLERİ YOK EDEN ÇALIŞMALARI İLE GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.

DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNDEKİ YALAN HABER DÜZENSİZLİĞİNİ YOK EDEN OLUŞUMSAL ÖZELLİK
DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNDE EN ÇOK KULLANILAN YALAN HABER OBSEDÖR YAPILANMASI İLE İLGİLİ OLARAK ÇALIŞAN VE YALAN BÜTÜN HABERLERİ ENGELLEYEN, HAKİKATLERİN VE GERÇEKLERİN YAYINLANMASINI SAĞLAYAN, YALAN HABERLERİN KAYNAKLARINI BİLEREK BUNLARI YOK EDEN, ANTİ YALAN HABER ŞEKLİNDEKİ YAPILANMASI İLE DÜNYA YAŞAM ALANI SİSTEMİNDEKİ YALANLAR ÜZERİNE KURULMUŞ HABER SİSTEMİNİ SONLANDIRAN, YANILGI HABERLERİNİ BİTİREN OLUŞUMSAL ÖZELLİK GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.