NEDEN ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

NEDEN ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

NEDEN, İLGİLİ KONU, DURUM VE OLAY VE ÇALIŞMA İLE İLGİLİ OLARAK ONUN OLMASINI, OLUŞMASININ, BULUNMASINI, YAPILANMASINI SAĞLAYACI ŞEKİLDE ANLAMLARIN VE AÇIKLAMALARIN YAPILDIĞI VE BU ÖZELLİKLERİ İLE İLGİLİ OLAN DURUM VE OLAY VE KONU İLE İLGİLİ OLARAK TAM ANLAMI İLE YAPICI ŞEKİLDE BİR ETKEN MEYDANA GETİRME ÖZELLİKLERİ İLE, UYGULAMA DESTEĞİ, ETKİSİ, ÖZELLİĞİ SAĞLAMA İÇERİĞİ İLE, O DURUM VE KONU VE OLAYI YAŞATMA VE SAĞLAMA BİLDİRİM VE BİLGİLERİ İLE ORTAYA ÇIKARILMIŞ OLAN ANLAMSAL KAVRAMLARDIR. BU AÇIKLAMA İLE NEDENLER, YAŞAMSAL SONUÇLAR İÇİN OLDUKÇA ÖNEMLİ BİR DURUM OLARAK BİLİNİR. NEDENLERİMİZ SAYESİNDE SONUÇLARIMIZA ULAŞIRIZ VE BU ULAŞMA DURUMU İÇİN GEREKEN TAKVİYE, DESTEK, YAPILANMA, ARZU, İSTEK, AZİM VE BENZER BÜTÜN ÖZELLİKLER NEDENLERLE KENDİSİNİ YAŞATIR ÖZELLİKLERDE OLUR. O ARZUNUN BİR NEDENİ OLUR, O İSTEĞİN BİR NEDENİ OLUR, O ÇALIŞMANIN BİR NEDENİ OLUR, O MÜCADELENİN BİR NEDENİ OLUR ŞEKLİNDE NEDENLER İLGİLİ OLDUKLARI ÖZELLİKLERİN YAPTIRIM VE UYGULATMA GÜCÜNÜ SAĞLAYAN BAŞLICA ÖZELLİKLER OLARAK, YAŞATAN VE YAŞANILIRLIK KATAN ÖZELLİKLER OLARAK YAPILANIRLAR. ŞİX YAŞAMIN İLGİLİ OLABİLECEK BÜTÜN ALANLARINDA NEDENLER GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIRLAR.

DAVRANIŞSAL NEDENSİZLİK ERDEMSEL ÖZELLİĞİ
NEDENSİZCE DAVRANIŞLAR ŞEKLİNDE YAPILANMALARINDA SÖZ KONUSU OLABİLECEĞİ VE BU NEDENSİZLİKLERDEN SONRA BİR NEDENE ULAŞMAK GİBİ DURUMLARIN SÖZ KONUSU OLDUĞU, NEDENSİZLİĞİN KENDİSİNE ÖZEL KEYİF VERİCİ YAPILANMASININ BULUNMASI İLE BURADA KAST EDİLEN SADECE DAVRANIŞSAL NEDENSİZLİKLER OLARAK BİLİNMESİ İLE ŞİX YAŞAMINDAKİ BÜTÜN OLUŞUMLARIN VE YAPILANMALARIN VE BİLGİLERİN VE YAŞAMSAL ÖZELLİKLER VE ALANLARIN NEDENLERİ VARDIR ŞEKLİNDEKİ TANIMLA, SADECE DAVRANIŞLARLA İLGİLİ VE YAŞAMSAL BAZI DURUMLARLA İLGİLİ NEDENSİZLİKLERİN KENDİSİNE GÖRE ÖZEL YAŞANILIRLIKLARI İLE ŞİX YAŞAMINDA GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANMALAR SAĞLANIR.

ANTİ OBSEDÖR NEDEN OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARININ NELERİ NEDEN YAPTIKLARINA DAİR BÜTÜN İÇERİKLERİ ORTAYA ÇIKARARAK, ONLARIN NEDENLERİNİ BULARAK BUNLARI YOK ETMEK VE HEPSİNİ NEDENSİZ ALANLAR HALİNE GETİRMEK ŞEKLİNDE ONLARIN FORMLARINA UYGUN OLACAK ŞEKİLDE NEDENSİZLİKLER MEYDANA GETİREREK OBSEDÖR ÇALIŞMALARINDAN VAZGEÇİRMEK VE DİRENÇLERİNİ BU ANLAMDA YOK ETMEK ÇALIŞMALARI YAPABİLECEK ŞEKİLDE YAPTIRIM VE UYGULATMA ÖZELLİKLERİNİ SAĞLAYARAK GEREKEN ÇALIŞMALARI YAPAN ANTİ OBSEDÖR NEDEN GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIR.