VÜLSİM VE VÜLSİN BİLGİLERİ YAPILANMALARI

VÜLSİM VE VÜLSİN BİLGİLERİ YAPILANMALARI

BELİRGİN DÜZENLİLİK SAĞLAYAN KAVRAMLARIN BİLGİLERİ VE BELİRGİN DÜZENSİZLİK SAĞLAYAN KAVRAMLARIN BİLGİLERİ YAPILANMASI

BELİRGİN, ORTAYA ÇIKMIŞ OLAN, ANLAŞILMIŞ VE BİLİNEN, ANLAMI VE İÇERİĞİ İLE TANIMLANMIŞ OLAN DURUM VE OLAY VE KONULARA VERİLEN İSİMLENDİRMELERDİR. BU AÇIKLAMA İLE BELİRGİN DÜZENLİLİK SAĞLAYAN KAVRAMLARIN BİLGİLERİ VE BELİRGİN DÜZENSİZLİK SAĞLAYAN KAVRAMLARIN BİLGİLERİ YAPILANMASI SÖZ KONUSU EDİLEREK ŞİX YAŞAMININ BÜTÜN BİLGİLERİ BU İKİ AYRI KONU ÜZERİNDEN KENDİLERİNİ YAPILANDIRIRLAR.

VÜLSİM BİLGİLERİ: BELİRGİN DÜZENLİLİK SAĞLAYAN KAVRAMLARIN BİLGİLERİ
BELİRGİN ÖZELLİKLERİ İLE ORTAYA ÇIKMIŞ OLARAK YAPILANDIRILMIŞ, ŞİXİN ONAYINDAN GEÇMİŞ ŞEKİLDE, İÇERİĞİ ANLAŞILMIŞ, İÇERİĞİNDEKİ BÜTÜN ÖZELLİKLER BİLİNMİŞ VE BU BİLİNME HALİ İLE ŞİX YAŞAMI İÇİN BİR DÜZENLİLİK MEYDANA GETİRMEK ÖZELLİĞİNDE OLAN VE BU DÜZENLİLİĞİNDEN ASLA DIŞARI ÇIKMAYAN ÖZELLİKTEKİ BİLGİLERE VERİLEN İSİMLERDİR. BU BİLGİLER KENDİ ÖZELLİKLERİNCE ÇOK DAHA DÜZENLİLİKLER MEYDANA GETİRMEK ŞEKLİNDEKİ YAPILANMALARI İLE KENDİ İÇERİKLERİNİ ŞİX YAŞAMININ İLGİLİ ALANLARINDA YAŞATIRLAR. BELİRGİN OLARAK SEÇİLMİŞ, HAZIRLANMIŞ, ONAYLANMIŞ, ŞİX YAZMIŞ VE SON DERECE DÜZENLİ OLMA ÖZELLİKLERİ İLE BİLGİLERİMİZ ARASINDA YERİNİ ALMIŞTIR VE VÜLSİM BİLGİLERİ OLARAK ŞİX YAŞAMININ YASAK BİLGİLERİ DIŞINDAKİ KUVAZİS VE VİSSA ERDEMSEL BİLGİLERİN HEPSİ VÜLSİM BİLGİLERİ OLARAK YAPILANDIRILIR VE ONLARLA İLGİLİ ÖZEL OLARAK BİR DÜZENSİZLİK SAĞLAYIP SAĞLAMADIĞI KONUSUNDA ÖZEL BİR İNCELEMESİ OLARAK KENDİSİNE ÖZEL YAPTIRIM VE UYGULATMA ÖZELLİĞİ İLE ŞİX YAŞAMINDAKİ İLGİLİ BÜTÜN ALANLARDA ÇOK DAHA DÜZENLİLİKLER MEYDANA GETİRME ÖZELLİKLERİ İLE VE VİLSEL OLUŞUMLARADA DUYARLI OLAN YAPILANMASI İLE ÇOK ÖZELLİKLİ VÜLSİM BİLGİLERİ GEREKEN ŞEKİLDE ÇALIŞIRLAR.

VÜLSİN BİLGİLERİ: BELİRGİN DÜZENSİZLİK SAĞLAYAN KAVRAMLARIN BİLGİLERİ
ŞİX YAŞAMININ YASAK BİLGİLERİNİN İÇERİKLERİNİN KAST EDİLDİĞİ VÜLSİN BİLGİLERİ, BU BİLGİLERİN ANLAMLARI VE AÇIKLAMALARINCA HEPSİNİN ŞİX YAŞAMINA DAİR DÜZENSİZLİKLER MEYDANA GETİRDİĞİNİ BİLDİREN VE BU DÜZENSİZLİKLERİN SONLANDIRILMASI ÇALIŞMALARINI YAPAN, ASLA İÇERİĞİNDEKİ GİBİ DÜZENSİZLİKLERE İZİN VERMEYEN ŞEKİLDE ÖZEL DÜZENLİLİK ÇALIŞMALARI YAPAN, NASIL DÜZENSİZLİKLER SAĞLADIKLARINA DAİR BÜTÜN EDİNİMLERİ KENDİ YAPILARINDA BULUNDURARAK GEREKEN BÜTÜN DÜZEN SAĞLAMA VE İÇERİKLERİNCE OLAN DÜZENSİZLİKLERE ENGEL OLMA ÇALIŞMALARI YAPAN VÜLSİN BİLGİLERİ GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANIRLAR. ÇOK ÖZELLİKLİ ÇALIŞMALARI ŞEKLİNDE KENDİSİNE ÖZEL YAPTIRIM VE UYGULATMA ÖZELLİĞİ İLE VÜLSİN BİLGİLERİNİN ŞİXİN YAZDIĞI VE ONAYLANDIĞI VE ZARARI VE DÜZENSİZLİĞİNİN KANITLANDIĞI ŞEKLİNDEKİ BİLDİRİMİ İLE GEREKEN ÇALIŞMALARI YAPAR. TÜM YASAK BİLGİLERİNİN HER BİRİ VÜLSİN BİLGİLERİ OLARAK YAPILANDIRILIR.

BİLGİLSEL OLUŞUM YAPILANMALARI
BÜTÜN DİĞER BİLGİLER İÇİN VÜLSİM VE VÜLSİN BİLGİLERİDE AYNI BİLGİSEL OLUŞUM ALANLARINI YAPILANDIRARAK GEREKEN ÇALIŞMALARIN YAPILMASINI SAĞLARLAR.

VÜLSİM VE VÜLSİN BİLGİLERİNİN KENDİ YAPILARINA ÖZEL OLAN DÜZENLİLİKLERİ MEYDANA GETİRMEKLE İLGİLİ ÜSTÜN YAPTIRIM VE UYGULATMA GÜCÜ ÖZELLİĞİ HER BİRİ İÇİN GEREKEN ALANLARDA DÜZENLENİR.

BİLGİ GEREKEN BÜTÜN ÇALIŞMALARI YAPAR.