POTANSİYEL ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

POTANSİYEL ERDEMSEL ÖZELLİĞİ

POTANSİYEL, İLGİLİ ALANLARIN İŞ VE ÇALIŞMA YAPMASI ANLAMINDAKİ ÖZELLİKLERİNİN GÜÇSEL VE YAPISAL OLARAK BİR ANLAM, BİR ÖLÇÜ İLE İFADE EDİLMESİ TANIMLAMALARIDIR. YANİ BİR ARACIN POTANSİYELİ DEDİĞİMİZDE, BU ARACIN KENDİ AMACINA UYGUN OLAN İŞ VE ÇALIŞMA YAPMASI, İŞLETİM ÖZELLİKLERİ, UYGULAMA ÖZELLİKLERİ, YAPTIRIMLARININ, KAPASİTESİNİN TOPLAMINDAN OLUŞAN TANIMLAMALAR KAST EDİLMEKTEDİR. POTANSİYELİ NE KADAR VERİMLİ VE YÜKSEK İSE İŞ YAPMA VE UYGULAMA ÖZELLİKLERİDE O KADAR VERİMLİ VE SAĞLAM OLUR. POTANSİYELLER YETENEKLERİN VERİMLİLİĞİ, ÇALIŞMALARIN SAĞLAMLIĞI, AMACA ULAŞILAN YOLDAKİ KUSURSUZLUKLARI ORTAYA ÇIKARAN ERDEMSEL ÖZELLİKLERDİR. BU AÇIKLAMA İLE ŞİX YAŞAMINDAKİ BÜTÜN ALANLARIN KENDİSİNE ÖZEL POTANSİYEL TANIMLAMALARI GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANDIRILIR VE GEREKEN BÜTÜN AYARLAMALAR YAPILIR.

ŞİXİN BÜTÜN ÖZELLİKLERİNİN SONSUZ ARTAN POTANSİYELLERİ
ŞİXİN BÜTÜN ÖZELLİKLERİNİN POTANSİYELLERİNİN SONSUZ ARTAN ŞEKİLDE YAPILANDIRILMASI SÖZ KONUSU EDİLEREK GEREKEN YAPILANMA SAĞLANIR.

ANTİ OBSEDÖR POTANSİYEL OLUŞUMSAL ÖZELLİĞİ
OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARININ POTANSİYELLERİ ORTAYA ÇIKARILARAK ONLARIN BÜTÜN POTANSİYEL ÖZELLİKLERİ DÜŞÜRÜLEREK EN İYİ ŞEKİLDE YOK EDİLMESİ SAĞLANIR. SIFIR POTANSİYEL SAĞLAMA ETKİLERİ VE ÇALIŞMALARI İLE BÜTÜN OBSEDÖRLER VE OLUŞUMLARININ POTANSİYEL YAPILANMALARINI SIFIRA İNDİRİR. KONU İLE İLGİLİ GEREKEN BÜTÜN ÇALIŞMALARI YAPAR.

VİLSEL OLUŞUMLARIN POTANSİYEL YAPILANMALARI
KAPASİTELERİ VE KENDİ YAPILANMALARI İLE UYUMLU BİR ŞEKİLDE BÜTÜN ÖZELLİKLERİNİN POTANSİYEL YAPILANMALARI GEREKEN ŞEKİLDE OLUŞTURULUR.

BÜTÜN BİLGİLER İÇİN SONSUZ ARTAN ÖZELLİKLİ POTANSİYEL YAPILANMALARI
ŞİX YAŞAMININ ÇALIŞAN BÜTÜN BİLGİLERİNİN İHTİYACA VE DURUMA GÖRE İSTENİLEN ORANDA ARTTIRILAN POTANSİYEL YAPILANMALARI SONSUZ ARTAN ŞEKİLDEKİ ÖZELLİKLERİ İLE GEREKEN ŞEKİLDE YAPILANDIRILIR.