Obsedörlere Davranış Biçimlerinin Bildiğimiz Davranış Biçimlerinden Farklı Olmasının Gerekleri, Nedenleri

Siz eğer obsedörlere merhamet gösterirseniz, diyelim ki onları affettiniz, o bu affetmeyi bir fırsat bilerek size yeniden saldırıda bulunmak için bir yapılanma içine girer ve merhamet kullanılmış şekilde bir erdem olarak uygulanmış olur. Onları sevgi enerjisinin gücüde düzeltmemektedir, bu güç karşısında hızla yok olmaktadırlar. 

Oysaki siz, sevgi enerjisini hissetseniz, hemen güzelleşir ve bütün sorunlarınızdan kurtulursunuz. Halin değişik olması durumu, onların sizin yaşamlarınızı asla anlayamayacağı bilgisini de beraberinde getirir. Onların nedenleri yoktur, mantıkları yoktur, sevgiye dair asla değillerdir ve tek istekleri yok edici olmak, yok etmek ve zarar vererek yaratılışı tüketmektir... 

Bu konuda bir yapılanması olan varlıklar için sevginin içeriğindeki erdemler bir anlam ifade etmemektedir ve bu tanımdan sonra obsedör varlıklara merhamet gösterilmeden, fedakarlık yapılmadan, onlarla her hangi bir şekilde ortak bir durum sağlanmadan, aranızda hiç bir şekilde bir ilişkinin olmasına müsaade etmeden, bulduğunuz ilk fırsatta onları yok edebilmek uygulamasını yapmalısınız ve onlarla ilgili başka türlü bir uygulama halini aklınıza da çok getirmemelisiniz. 

Onları haklı bilginizin iradesi ile, ki yapıları size saldırmakla ilgilidir, gereken zamanlarda yok edebilirsiniz ve obsede olmamanın sonucu olarak obsede olmayan bütün varlıkların sonrasında elinde, kendisini obsede etmeye çalışan ve edemeyenlere karşı vermesi gereken bir cevap niteliğinde imkanlar bulunmaktadır ve işte bu cevap, affetmek, konuşmak, orta yolu bulmak gibi sizi yine obsesyonla ilgili yapacak uygulamalardan uzak, yok edici özelliklerde olan uygulamaların sağlanması şeklinde olmalıdır.

İyi ve Erdemsel Bilgilerin, Olumsuz Eylemleri Yasaklayıcı Bilgilerin Uygulanması Metodunu Açıklayan Erdemsel Özelliği