Noven Erdemsel Özelliği, Noven Nedir? Noven Erdemsel Özelliğinin Felsefi Tanımı

Noven, varlıkların kendi varlıksal alanlarının dışında, dışarıya karşı olan son derece büyük güvensizliğini ifade eden ve dışarısının her söz konusu olduğunda, bu güvensizlik ile çalışmaların yapılmasını sağlayan, bu durumun getirdiği özel bir dikkat ve özenle dışarı ile ilgili işlerin yapılması amacını güden, dışarıya ait hiç bir gerçeğin varlığın kendisinden önemli olmadığını bildiren, obsedörler ve kötü bilgilerle dolu olan yaratılışın tamamen güvensiz olabileceğini hatırlatan ve bizim için zararlı oluşumların olduğunu her zaman bildiren, hatırlatan erdemsel özelliktir. Varlıksal alanların dışı söz konusu olduğunda kendisine özel algılama özelliği ile ilgili alanları, yani duyuları bildiği güvensiz durumlar hakkında da uyaran, önlemler alınmasını sağlayan, dışarı ile ilgili çalışmalar yapılırken her zaman tetikte olunmasını hatırlatan, bu konuda gözlemler yapılmasını ön gören, dışarıdan gelebilecek olan bütün tehditleri önceden hesap ederek bu konu hakkında varlıklara hatırlatmalarda bulunan, tamamen dışarının güvensiz ve zararlı bir alan olduğunu bizlere her daim hatırlatıp, bu şekilde dışarıdan varlıksal alanlarımıza her hangi bir müdahale geldiğinde önce güvensizce bakış açısı ile gelen olayları incelememizi anlatan ve bildiren erdemsel özellik, bu özellikleri ile tamamen varlıkların kendileri ile ilgili şeyler söz konusu olduğunda kimseye güvenmemesi gerektiğini hatırlatır. 

Yaşamda herkes hata yapabilir ve bir hataya düşmüş olan varlıklar tarafından bile bizler yanlışa çekiliyor olabiliriz ve noven erdemsel özelliği, sizlere bunu hatırlatıcı özellikleri ile bulunur. Güven, bu yaratılış içinde varlıkların en çok dikkat etmesi gereken konulardan biridir. 

Bir yere güvenildiği zaman o yer ile aranızda bir bağ oluşur ve bu bağ içinde bir çok erdem yaşatılır. Dolayısı ile güvenmek için çok çabuk kararlar verilmemelidir, güven duyulduğu zaman varlıklar bir çok özelliklerini güven duydukları alanlara açmış olurlar ve bu konuda tamamen bir önlem, dikkat, algı sağlayan noven erdemsel özelliği, varlıkları bu konuda aydınlatır, tehlikelere karşı kendilerini savunmalarını sağlar, önceden önlem almaları konusunda faydalı olur. 

Severim ama güvenemem sözünün içinde, sevginin içeriğinde olan güven konusunun ne kadar önemli olduğu, ve tamamen gerçek anlamda bütün şartları ile güvenli olduğu anlaşıldığında ancak olabileceği ve sevgisinin içine bu şekilde güveninde eklenerek ancak daha da fazla yaşatılabileceği açıklanmaktadır. Sevgilerinizin içinde güven konusunu detaylıca inceleyerek yaşatmalısınız. Ve Noven erdemsel özelliği bu konuda varlıklara yardımcı olmak, hatırlatıcı olmak üzere hazırlanmıştır.

Güven konusunu detayları ile inceleyen ve varlıkların en başta kendilerine güvenmelerini sağlayan ve varlıksal alanları söz konusu olduğunda güvenmek konusunu defalarca incelemesini bildiren noven erdemsel özelliği, bu güzel koruyucu ve savunucu özellikleri ile sevgiyi tamamlayan erdemler arasında yerini alır. Bu güvensizlik, kesinlikle rahatsız edici olmayıp, varlıklar için güveni temsil eden özellikleri ile yaşatılır. Kötülüğe karşı bir set olması amacıyla uygulanan güvensizliktir.