Korkuların Anlamsızlığı

Aklımda olan bir açıklamaydı, şimdi yazayım dedim, geçen filmleri eklerken siteye korku filmleri görüntülerini gördüm ve onlardan korkanlar olabileceğini ve bu vesile ile korkuların aslında ne anlama geldiğini açıklamak istedim...

Aslında korku diye bir kavram yoktur, bu tamamen obsedör oluşumların ortaya çıkardığı ve empoze ettikleri bir gerçektir, kendini sakınma, kendini koruma, canına zarar gelmemesi için önlem almak durumları korkmaktan ayrıdır, mesela:

Bu resimdeki yaratık sizce korkunç mu? Öyle ise neden? Bence çok komik... Baksanıza yüzü bembeyaz, kireç içmiş gibi, kara bir çarşaf üstünde ve birde sanki güzel gibi ağzını açmış sonuna kadar bize karşı bağırıyor, ne kadar saçma değil mi bu durum? Şimdi bu beni az sonra ısıracağını mı söylüyor sence? Ben neyinden korkmalıyım bunun... Bende açarım ağzımı onun gibi bağırabilirim ona, hatta daha tuhaf bir hal alıp hiddetli görünebilirim buradan ona, onun bana yaptığıda bu, onun yaptığı şeyin aynısını bende yapabilirim, tabi o kadar komik görünebilir miyim bilmiyorum, şimdi korkulması gereken ne?

Birde şöyle bir durum var, eğer bunun gibi yaratıklar seni ısırmak isterse öyle karşına geçip hırlamaz ki, gizlice gelir ısırır eğer ısıracak ise, karşına geçip böyle hırlamasının nedeni nedir sence?

Sende korku eylemini yaşatmak, oluşmasını sağlamak ve sonrasında korkan seninle istediğini yapmak, sen korkmadan onun istediği duruma gelemezsin, korktuğun zaman o ancak sana zarar verebilecek kıvama geliyor, çünkü korkmak, korktuğun yerin senden üstün olduğunu kabul etmek gibi bir durumuda beraberinde getiriyor ve oda bundan faydalanıyor, oysaki korkmasan, böyle karşında ise ve hırlıyorsa, ona gülsen yada sende ona hırlasan, o zaman bir daha böyle bir şekilde karşına çıkmayacak, korkutmaların asıl amacı, sonrasında korkutulan alan, kişi ile ilgili amacını gerçekleştirebilmek için gereken zemini hazırlamaktır. Çünkü korkunun olmadığı bünye kötü varlıkların baş edemeyeceği türden yapılanmalara sahiptir. Çünkü kötülüğün kendi özellikleri içinde korku vardır ve o her an korku içinde yaşayan bir yaratıktır. Onun için böyle davranıyor zaten, aslında en çok korkan odur, bu korkularının sonucu olarak korkutucu bir halde bulunmaktadır. Korkmak tamamen varlıkların iradesini kontrol etmek için hazırlanmış ve ona caydırıcı gelebilecek konular üzerinden bir sebepler düzeni sağlanarak, yaşatılarak akabinde başka kötü bilgilerlede desteklendirilerek iyice yaşatılır bir kavram haline gelmiştir.

Mesela, diyelim ki ısırdı seni üzerine atladı, bu durum zaten yaşamda her an başına gelebilecek bir olay, yolda yürüken kafana bir balkondan saksıda düşebilir ve çok ağır yara alabilirsin, bu durumun her an olacağından korkarak neden yaşamıyorsunda onun seni ısıracağından korkuyorsun, korkuyu yaşatıyorsun, böyle yaratıklar seni korkutmadan sana zarar veremezler, mahalle arasındaki insan kavgalarından bahsetmiyorum, bu gibi enerjetik yaratıklardan, obsedör yaratıklardan bahsediyorum, onların sana görünerek korkunç göründüğü bütün görüntülerin bir kere gerçekten çok komik olduğunu görebilmelisin, bana obsedör tesirler bir zamanlar böyle görünürlerdi, bende onları görünce cevap olarak, '' utanmıyor şuna baksana eşşek kadar olmuş uğraştığı şeylere bak, üzerinde pis kirli kıyafetler, işi gücü yok, beni korkutma derdinde, püüü rezil seni,'' şeklinde cevap verirdim, küfür edip bana giderlerdi umutsuzca... Amaçları korkuyu sağlamaktı çünkü, korkmadığın zaman bu yaratıklar senden korkarlar, kaçarlar, onların en büyük korkusu senin korkusuzluğun...

Hem bir yöntem daha, bu yaratıklar zaten zihin yoluyla görünür, sende zihninde istediğin canavar görüntüsüne bürünebilir ona görünebilirsin, ay ben obsedörlere neler yaptım neler, ne godzillalar olmadım, ne canavarlar kılığına girmedim, sen hayalinde hangi kılığa girersen onlar seni öyle görür, onun göründüğünden daha korkutucu görün ve onun üstüne yürü... Bu çok kolay... Yani bir görüntü korkutucu gelmemeli, korkutucu hiç bir şey gelmemeli, önceki yazımda cesaret veren bilgiler var onları bulun demiştim... Siz canınızın acımasından çekinmeyi korkmak sanıyorsunuz ve korkuyla bu durumu bütünleştiriyorsunuz, o korkmak değilki, kendini önemsiyorsun ve zarar gelmemesi için önlem almaya çalışıyorsun ve kaçıyorsun, yada çekiniyorsun, bu çok doğal bir durum, ama canının acıması bile söz konusu değilken görür görmez, korkmak, panik yapmak, ve korku eylemi ile gelen diğer olumsuzlukları yaşamak, işte sorun bu...

Sen baş edemeyeceğin bir kavganın içine düşersen, kaç, ne duruyorsun baş edemeyeceksen, kaçmazsan aptallık olur, baş edebilen kalmalı, cesaret budur, bu durumda kaçmakta cesarettir, bile bile kendini neden tehlikeye atasın... ( Sevdiklerin söz konusu olduğunda başka bir içsel durum yaşanmaktadır ve o zaman kaçmayabilirsin, o güçle baş edebileceğine inanıyorsan et, bu durum güçsüzü güçlü kılmaktadır )

Korku dediğim gibi bir olumsuzluklar içeren duygular ve düşüncelerin bir araya gelerek bir varlıkta, varlığın ilgili olduğu bilgilere göre şekillenen bir eylemdir, davranış biçimidir ve tamamen içi boş, anlamsız ve dayatma bir durumdur. Korkmak ile diğer erdemsel konuları birbirine karıştırmayın, canınızı acıtacak şeylerden kaçının, bu korkmak değildir, ancak sizi korkutmak isteyen şeylerdende kesinlikle korkmayın, onların asıl derdide sizi korkutmak değildir, sonrasındaki yapmak istediğidir, o anki korkutma gösterisi bir oyundur, düzendir...Cesaret bilgisinin içinde varlıklarınızda ışıldayan bir oluşum yatar, korkutarak bunu söndürmek istemektedirler.

Dediğim gibi onlar gerçekten komik ya, komikliklerini görün, '' koca adam olmuş eşşek kadar, uğraştığı şeylere bak, ay ben utanıyorum seni görünce, birde dişlerine bak, nasıl çürük, kapat ağzını densiz'' şeklinde tepkiler verin...:))

Birde artık bir varlıksal alanın parçasısın, seni kim korkutabilir ki, seslendiğinde koca bilgiler bütünlüğü duyar ki...

Sevgiyle... Ne korkusu..