Kabul Etmek Erdemsel Özelliği, Kabul Etmek Nedir? Kabul Etmenin Felsefi Tanımı

Kabul etmek bir şeyi onaylamak, olması ile ilgili doğruluğunu kabullenmek, kendisi ile uyumlu olduğunu düşünmek, yapılması ile ilgili karar vermek ve benzeri şekilde konuların, olayların, durumların olması ve yapılması üzerine söylenen sözler, yapılan çalışmalardır, onaylamalardır. Bu durum varlıksal alanlarımızdaki bütün duyularımızın bilgi ve tecrübeleri neticesinde sonuca varan özelliklerde bir konudur. Ve kabul etmek, oldukça ciddi, varlıklarımız için son derece önemli, ve yanlış edilen kabuller söz konusu olduğunda oldukça tehlikeli bir konu olarak bulunmaktadır. Mesela, bir şeylerin varlıksal alanlarınıza girmesini edindiğiniz bilgilerden sonra kabul ederek izin verirsiniz ve varlıksal alanlarınıza asla bir şeyin girmemesi gerekmektedir. Kabul etmek erdemini mesela bu konuyla ilgili olarak şartlandırmalısınız. Kabul etmek konusunu, bu sebeple bir erdem olarak yapılandırarak yaşamınızda neleri neden kabul ettiğinizi, nasıl kabul ettiğinizi tanımlamalı, artık kabul ettiğiniz her şeyi detaylıca incelemelisiniz. Bana inan kelimesinden sonra tamam inanıyorum da bir kabuldür ve ne kadar ciddi olduğunuz bu durumun seyrini belirler. 

Kabul etmek konusunu, yaşamınızdaki bütün alanları da inceleyerek bundan sonra kesinlikle sizin bilginizin olmadığı ve fark etmediğiniz, incelemediğiniz hiç bir şeyi kabul etmemek gibi bir davranış, hal içine girmelisiniz ve bu erdemsel özellikte sizlere sürekli bunu hatırlatan yapısı ile ve kabul etmenin sadece bir şeyleri onaylamanın dışında, kendi varlıksal alanlarınızda da kabul edilmiş gibi algılanması tehlikelerini de kendi bilgi sistemi içinde bulundurur ve varlığa hatırlatır, bilgiler verir.

Obsedör varlıklar obsede ettikleri varlıkların dışında birde bazı varlıklarla anlaşmalar yaparak bu yaşam alanı sisteminden çıkılması konusunu uygulamaya geçirmektedirler ve örnekle, benimle böyle bir anlaşma yapmak istemişlerdi. 

Şeytanla ( obsedörlerle ) Anlaşma Yapılmaz
Vakti zamanında gelişen bir olay olarak; haspamlar yani obsedör organizasyonlar, beni buradan çıkaracaklarmış ancak benden bazı istekleri varmış ve bu bir anlaşma bilgisi ile onayladıktan sonra ancak olabilirmiş, kesinlikle iki tarafta uygulamak zorunda kalırmış bu anlaşma bilgisi ile, anlaşma bilgisi, tarafları uygulamaya zorlayan bir bilgi çeşidi normalde, ve bunu bana teklif etmeye yönelmeleri ile ben karşı duruş olarak onlara saldırdım, bilgiler yazarak tehdit ettim, şeytanla anlaşma yapmak nasıl söz konusu olabilir, hem beni buraya atmak ile ilgili sorumlular hem de çıkarmak için şartları var, işte insanın dünya hayatındaki çaresizliğini kullanarak yapmaya çalıştıkları başka bir oyun, O insanı artık obsede edemediklerinde ve bu durumun sonrasında kendilerinin yok edilmesine kadar gelmesi tehlikesi de söz konusu olunca, böyle anlaşmalarla işin içinden çıkacaklarını sanıyorlar ve ben değil kabul etmek, onların benimle ilgili böyle bir şey düşünebilmesine bile tepki göstererek bilgilerle gereken cevabı verdim ve burada anlatmak istediğim, kabul etmek konusu işte eğer etseydim, bir çok sorunda arkasından gelecekti, ve kabul etmek kadar kısa bir anı yaşatmakla ilgili olacaktı tüm olacak olan olumsuz sonuçlar.... Onlar kabul ettirmek için tesirlerde göndermekle ilgililer ve normalde bilgi ve tecrübelerin kabul etmeyi onaylamasa da, belkiler, olabilirler gibi durumlar yaratmaya başlıyorlar ancak kabul etmek erdemsel özelliği ve diğer erdemler ve yasak bilgileri söz konusu iken değil.....  Oysaki şeytanla anlaşma yapılmaz, şeytanın anlaşması da şeytanidir, anlaşma erdemdir ve şeytanlar anlaşma yapamaz ve böyle bir durum asla kabul edilemez. Baştan sona saçmalıktı... Kabul etmek erdemsel özelliği net bir şekilde imkansız olarak bilgilendirmekle ilgili oldu.... İşte kabul etmenin hayati önem taşıyan anlarından biridir. 

Obsedörler varlıklar, bizleri kendi ekipmanları ile parçalayamadıkları, yok edemedikleri için bunu ancak bizleri obsede ederek yapabilmektedirler ve kabul etmekte bu konuda oldukça önemlidir. 

Sana bir şeye inanmanı söylüyor, kabul etme... Sana olumsuzlukları tavsiye ediyor kabul etme... Sana sevginin içeriğindeki erdemleri kötülüyor kabul etme... Özgür iradene karşı olan ve göz koyan hiç bir durumu kabul etme... Varlıksal alanlarında senden başkasının uygulama yapmasını kabul etme... 

İşte kabul etmek erdemsel özelliği, oldukça önemli bir konumla sizleri tehlikelerden korumak ve kabul etmenin önemini sürekli olarak bildirerek gereken şekilde yaşamanızı sağlamak için varlıksal alanlarınızda gereken şekilde çalışır ve sevginin içerisindeki yerini alır.